Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:39 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
J0seph, a jak z kursem do Kutaisi i Tbilisi bezposrednio z lotniska. Pamietasz ceny?
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#42 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:50 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Kurs do Tbilisi kosztuje 10 USD / 15 GEL
Można płacić w obu walutach a nawet Euro. marszrutka najpierw zatrzymuje się w Kutaisi obok kanotru/stacji.
Staje też po drodze na przerwę / WC
Realnie w TBS jest się około. 16.00 (lot z WAW)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:55 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
kibek, extra - dzięki. A możesz napisać jaka jest częstotliwość kursów oraz czy nie ma problemów z marszrutkami w okolice turystyczne Kutaisi? Chcemy jeden dzień na to przeznaczyć i nie wiemy czy rezerwować pociąg czy marszrutką damy rady i jak w okolicy KUT.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:56 

Rejestracja: 01 Paź 2010
Posty: 35
J0seph, dzięki, 7,50 euro i 2 godz jazdy, to całkiem niezła opcja :)
Zastanawiam się nad podróżą w październiku, do tego czasu pewnie jeszcze sporo może się zmienić.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:34 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
maciejwroclaw napisał(a):
kibek, extra - dzięki. A możesz napisać jaka jest częstotliwość kursów oraz czy nie ma problemów z marszrutkami w okolice turystyczne Kutaisi? Chcemy jeden dzień na to przeznaczyć i nie wiemy czy rezerwować pociąg czy marszrutką damy rady i jak w okolicy KUT.


Dokładnie nie rozumiem o co CI chodzi ?
Marszrutka z Batumi do Kutaisi jeździ co godzinę od 6 czy 7. Jedzie dwie godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:44 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Mam na myśli częstotliwość kursowania marszrutek z lotniska KUT do Kutaisi i Tbilisi i z powrotem.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Maj 2013 14:00 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
A jak dojechać Z POWROTEM? Wizzair odlatuje zdaje się koło 11:30 lokalnego czasu czyli na lotnisku trzeba być ok 10:30. Czy da się dojechac jakos wczesnoporanna marszutka z Tbilisi czy tez poprzedniego dnia trzeba dotrzeć do Kutaisi i stamtad w dniu wyjazdu łapac taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Maj 2013 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
No ta 10:30 to tak bym powiedział "na styk" się wydaje, pamiętaj, że tam nie ma odprawy przez internet, więc wszyscy pasażerowie będą stali w kolejce odprawy. My śpimy ostatnią noc w Kutaisi. Jak wrócimy, to napiszę, jak było w praktyce.

Dzięki za wszystkie dotychczasowe informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Maj 2013 16:38 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 4
Wróciłem. Z lotniska do Kutaisi jeździ marszrutka -autobus numer 4. Stoi po każdym przylocie. Koszt dojazdu do Kutaisi centrum (Mc Donalds) to 3 lari (6 zł). Polecam lokalna walutę po wymianie w kantorze , nie ma nieporozumień. Z Kutaisi Centrum marszrutki co godzina do Tbilisi i Batumi w cenie równej po 10 lari od łba (niezależnie czy 270 km do Tbilisi czy 140 do Batumi). Jak się jest w 4 osoby to lepiej odczekać na lotnisku aż wszystkie "drogie" marszrutki i taksówki odjadą i wziąć taksówkę oczywiście po negocjacjach - ja za taxi do Batumi płaciłem 30$ czyli jakieś 50 GEL czyli "przepłaciliśmy" o 20 zł ale podróż godzine z kawałkiem i wygodniej
Można też wyjść na drogę i łapać marszrutki jadące w kierunku Batumi na drodze za 8 GEL od osoby ale po napisach najczęściej nie połapiesz sie dokąd idzie marszrutka.
Powrót na lot powrotny - wylot 11.35 : jak z Batumi to można się umówić z taksówkarzem na rano i jechać wprost na lotnisko z Batumi - to tylko 115 km i 1,5 h (lotnisko jest 25 km od Centrum Kutaisi w kierunku na Batumi) - jak pisałem za 50 GEL pojedzie ale trzeba cierpliwości by znaleźć odpowiednia taksówkę - standard przy podawaniu ceny to 50 euro (w Kutaisi bo w Batumi nikt nie mówi o euro tylko w GEL -lari). Można do Kutaisi przyjechac dzień lub 2 wcześniej. Do zwiedzenia katedra Bagrati -1h z wejściem i zejściem, monastyry Gelati i Motsameta (2 godziny z taxi za 20 GEL lub kilka godzin marszrutkami i marszem bo marszrutki pod same klasztory raczej nie podjadą i do tego trzeba sie przesiadać - do Gelati odjeżdża marszrutka zza teatru 3 x dziennie : o 11, 14 i 16 czyli jak pojedziesz o 11 możesz wracać o 14.30 do Kutaisi bo do Motsamety musisz szukac innej ) . Ponadto Sataplia (park-las i jaskinia - 20 GEL, 25 km ) oraz jaskinia Promete (Prometeusza)- 40 km 30 GEL. PRZEJAZD Z KUTAISI NA LOTNISKO TO 20 GEL - NIE WIĘCEJ ale myślę , że jak się poświęci 15 minut na przepytanie kilku taksówkarzy to i za 15 chętny na jazdę się znajdzie.

Miałem ofertę "łączoną" Gelati i Motsameta (za 10) + Sataplia za 20 + lotnisko za 20 = razem 50 GEL ale nie skorzystałem a potem wziąłem taxi z miasta z kiepsko mówiącym po rosyjsku chyba 90-letnim kierowcą i ten chciał za samą Motsametę i Gelati 50 - skończyło sie na 20.

Jazdy lokalne to generalnie 40 tetris (ichnich groszy) za przejazd choć w Batumi za przejazd autobusem w ramach granic administracyjnych Batumi czasem wołają 80 tetris (ale winno być 40 - sprawdzone - o ile nie jedziesz za Batumi np do Sarpi na Turecka granicę) a w marszrutce zawsze 80 tetris dokąd byś nie jechał w ramach miasta chyba, że krótki przebieg - do do ok 5 km.
_________________
Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Maj 2013 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Na lotnisku można wymienić i Euro i Dolary ?

W ogóle w Gruzji nie ma problemów z wymianą Euro ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Maj 2013 14:17 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
wa793 napisał(a):
Na lotnisku można wymienić i Euro i Dolary ?

W ogóle w Gruzji nie ma problemów z wymianą Euro ?


Mogę odpowiedzieć tylko drugie pytanie: Nie ma problemu z wymianą Euro. Jeśli masz euro śmiało bierz, jeśli zastanawiasz się nad kupnem euro czy dolarów, bierz DOLARy, mają niższy spreed, który i tak wynosi mniej niż 1%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Maj 2013 16:27 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
jpel1, świetne info, dzięki za poświęcenie chwili. Jutro lece, na pewno się przyda.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Maj 2013 08:58 

Rejestracja: 17 Maj 2013
Posty: 3
Witam,

Ja lecę 25.05 KTW-KUT przylot o 6.00 więc z dojazdem do Batumi problemu nie będzie. Natomiast powrót z KUT do KTW 28.05 wylot o 6.30 czy ktoś wie czy w godzinach tak wczesnych (wyjazd zapewne ok 2 w nocy) jeździ coś z Batmumi do Kutaisi Airport?

Możecie polecić jakieś pokoje w Kutaisi gdyby ewentualnie dzień wcześniej przyjechać do Kutaisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Maj 2013 10:31 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 22
wróciłem wczoraj z Gruzji i jeśli chodzi o transfer lotnisko-Batumi-lotnisko to w pierwsza stronę jechaliśmy taxi w 4 os, cena 80GEL więc ok 160zl. 40zl na głowę za ok 130km to nie jest źle:) w drogę powrotka z racji wylotu o przyzwoitej przedpoludniowej porze wybraliśmy marszrutke, klimatyczna wyprawa za 10GEL od osoby:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Maj 2013 10:52 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
suerte napisał(a):
wróciłem wczoraj z Gruzji i jeśli chodzi o transfer lotnisko-Batumi-lotnisko to w pierwsza stronę jechaliśmy taxi w 4 os, cena 80GEL więc ok 160zl. 40zl na głowę za ok 130km to nie jest źle:) w drogę powrotka z racji wylotu o przyzwoitej przedpoludniowej porze wybraliśmy marszrutke, klimatyczna wyprawa za 10GEL od osoby:)


Nieco przepłaciliście. Za 50GEL bez problemu po zapytaniu kilku taksówkarzy za kurs do Batumi z lotniska w jedną stronę.
60GEL (za 3os razem) to cena jaka płaciłem kilka dni temu za trasę taksówką terenową (Honda 4x4, 3 pasażerów) Tbilisi-Kazbegi w jedną stronę z zatrzymywaniem się gdzie chcemy (powrót marszurką 10GEL/os), a droga wojenna ma miejscami tragiczną jakość. Taxi łapałem na Didube, skąd są odjazdy do Mskhety/Gori/Kazbegi.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Maj 2013 20:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 21
Loty: 15
Kilometry: 21 727
Witam poki co jestem w Tbilisi w srode o 11.40 wracam do Polski, jedzie ktos moze we wtorek do kutaisi lub w srode rano ? Jakie macie plany zeby dotrzec ma lotnisko ja poki co jade pociagiem o 21.10 we wtorek i o 2.45 jestem w kutaisi, ale moze ktos ma lepszy pomysl ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Maj 2013 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Wróciłem, kilka informacji z naszej praktyki:

Wszystkie ceny w Lari, 1 lari = około 2zł.

Lotniska - przeloty:
Ani na Chopinie, ani w Kutaisi nikt nie sprawdzał wielkości bagażu podręcznego, także nie ma sensu dopłacać do większego bagażu podręcznego.
Jakie jest Lotnisko Chopina, to każdy wie, co do lotniska w Kutaisi, to nic tam nie ma.
Wy wyjściu z samolotu, idzie się piechotą do terminala i NIE NALEŻY ROBIĆ ZDJĘĆ BUDYNKU, ani z płyty lotniska, ani wewnątrz. Zazwyczaj tylko podchodzi policja i każe kasować, ale pewnie jak by trafić na wrednego, to może być większy problem, a po co sobie psuć początek podróży...
Później kontrola paszportowa, idzie dość powoli, ale raczej nie widziałem żeby ktoś miał jakieś problemy.
W hali przylotów od razu obskakują Was naganiacze, taksi i marszrutki, wystarczy powiedzieć, co potrzebujecie i sami was pokierują.
Przy wylocie nie ma na lotnisku, ani w hali głównej, ani za kontrolą bezpieczeństwa żadnego sklepu. Jest tylko automat z wodą do picia, taki jak w biurach z dużą butlą, więc warto mieć małą, pustą buteleczkę i sobie uzupełnić. Za kontrolą bezpieczeństwa, w poczekalni na wylot jest mini kantor, można sprzedać pozostałe lari, chociaż trwa to cholernie długo :) potrzebny paszport.

Transfery:
Marszrutka Lotnisko - Tbilisi - kosztuje 10$/7,5EUR/15 lari od osoby (można zapłacić w każdej z tych walut)
Widziałem też marszrutki do Kutaisi i Batumi, więcej nie zdążyłem, bo szybko ruszyliśmy. Są też taksówki.
Marszrutka do Tbilisi jakieś 30 minut po starcie zatrzyma się przy kantorze i małym sklepiku, można wymienić kasę i zrobić drobne zakupy. Później, po drodze zatrzymuje się w knajpie na jakieś 40 minut na obiad. Dojeżdża do Dworca DIDUBE - który jest przy stacji metra o tej samej nazwie.
METRO - trzeba kupić w kasie plastikową kartę za 2 lari, na którą ładuje się przejazdy - 1 przejazd 0,5 lari

Marszrutka Tbilisi - Kazbegi - standardowa cena to 10 Lari od osoby, my wzieliśmy w kilka osób prywatną, za 15 lar od osoby, z przystankami w każdym miejscu, opisywanym przez przewodniki, po drodze.
Pierwsza Marszrutka w Kazbegi rusza z Didube o 9 rano, ostatnia z Kazbegów do Tbilisi o 17.
Do klasztoru Cminda Sameba można wejść pieszo, lub wjechać samochodem terenowym za około 10 lari od osoby.
W samym Kazbegi, poza obiadem nie wiele jest do roboty, za to Cminda Sameba - obiekt "must see" , zresztą cała Gruzińska Droga Wojenna jest niesamowita*.
* osobom z chorobą lokomocyjną polecam zabranie prochów - buja :)

Marszrutka Tbilisi - Monaster Dawid Garedża - my zapłaciliśmy 120 lari za całego busa (8 osób), nie wiem, czy to najlepsza cena ale wydaje mi się że nie najgorsza, zwłascza że znowu było z dowolną ilością przystanków + 2 litrami wina :) Widoki po drodze rewelacyjne!! Warto w Kachetii zatrzymać się "gdzieś" przy domu i poprosić gospodarzy o sprzedaż ich wina, podobno najlepsze w Gruzji. Faktycznie pyszne. Wycieczka w godzinach około 9 - 16.

Marszrutka Tbilisi - Kutaisi - 10 lari od osoby, czekaliśmy jakieś 30 minut aż się zebrali chętni i jazda.

Taksi Kutaisi - lotnisko - około 15-20-25 lari - z centrum da się złapać za 15 lari, z dzielnic mieszkalnych około 20 - 25 lari.

Noclegi:
W Tbilisi mieszkaliśmy w wynajętym przez airbnb mieszkaniu, przy samym starym mieście, cena nie najgorsza, jest trochę do wyboru, więc każdy może wybrać coś na własną rękę. Poza tym hotele, hostele itp. generalnie jest trochę miejsc do spania.

W Kutaisi mieliśmy zarezerwowany Giorgi Homestay, który serdecznie odradzam. Mimo 3-krotnego potwierdzania i zostawienia numeru telefonu, po przyjeździe na miejsce okazało się, że nasz pokój został już wynajęty komu innemu... Spotkaliśmy też dwoje Polaków, którzy tam mieszkali i też mówili, że nigdy więcej, że smród i obskurnie. Ale to już pewnie kwestia gustu - ja pisze o naszych doświadczeniach.
Poszliśmy do najbliższego sklepu i poprosiliśmy ekspedientkę o pomoc - w 5 minut znalazła nam śliczny pokoik, niestety z łazienką piętro niżej, za to z ogromnym tarasem, z widokiem na całe Kutaisi. Ze śniadaniem zapłaciliśmy 30 lari od osoby, 10 minut spacerkiem od katedry Bagrati.

Jedzenie i restauracje:
Bardzo dobre i raczej nie trujące, nie znamy nikogo kto by miał jakieś problemy żołądkowe, przykładowe ceny:
Chaczapuri - od 1 lari na dworcach do 10 lari w restauracjach (te ostatnie zazwyczaj wielkie i pyszne)
Khinkali - 0,30 - 0,80 lari za sztuke, trzeba zamówić minimum 3-5, w zależności od knajpy
Wino - od około 4 lari za 1 litr
Generalnie w knajpach rozrzut cenowy jest dość spory, można się najeść i nachlać za 7-10 lari, ale można zapłacić i sporo więcej.
W sklepach ceny raczej podobne.
1,5kg sera gruzińskiego na bazarze - 6,5 lari :)

Pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
24bolo lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 21 Maj 2013 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
wa793 napisał(a):
Bardzo dobre i raczej nie trujące, nie znamy nikogo kto by miał jakieś problemy żołądkowe,


Nie wiem jak można twierdzić, że chinkali się człowiek zatruje... ?
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Maj 2013 20:59 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
wa793 napisał(a):
Lotniska - przeloty:
Ani na Chopinie, ani w Kutaisi nikt nie sprawdzał wielkości bagażu podręcznego, także nie ma sensu dopłacać do większego bagażu podręcznego.
Jakie jest Lotnisko Chopina, to każdy wie, co do lotniska w Kutaisi, to nic tam nie ma.


Lecąc do KUT nie zwróciłem uwagi na to czy sprawdzana jest wielkość bagażu,
za to w drodze powrotnej Pani upewniała się co do wykupionych usług (rejstrowany, mały/duży, priority pass).
osoba stojąca w kolejce za mną mierzyła bagaż, był za dużo, nie widziałem jendak czy jakieś konsekwencje wyciągano.
Zdjęć - owszem, widząc ilości służb nie próbowałem robić.
bryła lotniska i wieża ciekawa, machnąłem zdjęcie wracając, z zewnątrz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Maj 2013 10:41 

Rejestracja: 17 Maj 2013
Posty: 3
Wie ktoś czy kase po przylocie z KTW do KUT da sie wymienic na lotnisku EUR?
Czy lepiej w Batumi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group