Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2014 20:26 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
witam
proszę o informacje czy posiadając kartę walutową z USD, wypłacę dolce z bankomatu w cancun itp. czy uzywanie karty w bakomacie jest bezpieczne-czytałem że hacking jest bardzo poplurany
\pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lis 2014 23:52 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
W Cancun nie byłem, ale byłem na północy Meksyku w strefie amerykańskich fabryk i nie widziałem żadnego bankomatu, który by wypłacał USD, ale tak jak mówię, to tylko z północy.

W tamtych okolicach byłem kilka razy, nikt mi karty nie zeskanował, ale dla pewności zawsze używam w takich miejscach prepaida, na którym trzymam zwykle mniej niż 1000 złotych - nawet jak się przytrafi to nie zbankrutuję ;)

Pieniądze proponuję wymienić na lotnisku w Mexico City (jeśli lecisz ofc. przez MEX ;)) Nietypowo to właśnie tam mają najlepsze kursy ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2015 12:13 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Czytałam gdzieś że w Cancun jest parę bankomatów gdzie można wypłacić dolary.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
Gricho uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2015 12:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Bylem w Cancun i wyplacalem gotowke z bankomatow, ale szczerze mowiac nigdzie nie widzialem dolarowego - zawsze wyplacalo peso.

Powiedziawszy to, przeciez nie korzystalem ze wszystkich bankomatow w calym cancun wiec nie wiem.

Co ciekawe - moj bank zablokowal mi karte przy pierwszej probie wyciagniecia kasy - musialem dzwonic i sie tlumaczyc. Cale szczescie odblokowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sty 2015 09:11 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Ja dzwonilam do moich obu bankow zeby nie miec problemow z karta (PLN) na miejscu. Polbank/Raiffeisen mnie nie olal, w systemie zapisali daty kiedy bedziemy w Meksyku i pani obiecala ze nie powinno byc zadnych problemow - zobaczymy. Za to w mBanku podobno karta jest blokowana "z automatu" przy probie uzycia za granica (zwlaszcza duza kwota/egzotyczny kraj) i mozna ja odblokowac na 3 dni po telefonie na infolinie. Odblokowanie teraz nie ma sensu, bo jeszcze nie lecimy. Czeka mnie wiec albo telefon - drogi - z Meksyku, ewentualnie Skype z infolinia, ale najpewniej nie bede po prostu wcale uzywac tej karty :(
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2015 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Spisując z smsa : połaczenie do polski 7 zł/min, lokalnie 10 zł/ min, przychodzące 4 zł min, sms 2 zł.

Musiałem raz odebrać telefon (ok 30 s rozmowy) i dwukrotnie zadzwonić na lokalny nr tel (mniej niż 30 s rozmowy) i rachunek ponad 20 zł. Tanio nie jest, o necie nie wspomne (1 MB ok 27 zl), ale ten raczej łatwo dostępny przez wifi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2015 11:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 10
Czy bankomaty meksykańskie naliczają jakąś prowizję za wypłatę gotówki polskimi kartami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:31 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
peeter napisał(a):
Czy bankomaty meksykańskie naliczają jakąś prowizję za wypłatę gotówki polskimi kartami?

Nie - wypłacałem 3x i nigdy nie pobrano żadnej prowizji.
Bądź jednak pewien, że nie zapłacisz prowizji w swoim banku (sprawdź w TOiP).

lataczuk napisał(a):
Bylem w Cancun i wyplacalem gotowke z bankomatow, ale szczerze mowiac nigdzie nie widzialem dolarowego - zawsze wyplacalo peso.

Na głównej ulicy widziałem bodajże 2 bankomaty z informacją "tutaj możesz wypłacić USD" - czy faktycznie można było wypłacać "zielone" nie potwierdzam i nie zaprzeczam (nie korzystałem z tych bankomatów).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 10
Dzięki. Mam kartę USD kantoru Alior, więc powinno być bez opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Wrz 2015 05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
A ja napiszę że pobierają Sobie Meksykańskie banki prowizję ;)

edit.
A i tak są bankomaty w którym można wypłacić dolary, na pewno są w Playa, w innych miejscach nie zwróciłem uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:47 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Potwierdzam, że w Playa del Carmen są bankomaty, które wypłacają USD. Jest ich dużo i są dobrze oznaczone, nie wiem czy pobierają prowizję. Ja w Meksyku korzystałem z karty USD kantoru Alior i każdemu ją polecam. Transakcje zrobione kartą w końcu stycznia br. rozliczone zostały po ok. 18,50 peso za dolara. To kurs lepszy niż na rynku forex! Dla porównania, w tym samym czasie, katory i banki na Jukatanie wymieniały USD za 17,00-17.50 peso.
Raz wypłacałem peso kartą kantoru Aliora i kurs przeliczeniowy również wyniósł ok. 18,50 tak jak przy transakcjach bezgotówkowych. Jedynie bankomat Banamex na lotnisku doliczył mi niecałe 31 peso prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2016 11:27 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
Wypłacając peso z meksykańskich bankomatów (karta Alior USD) pobierają prowizję od 30 do 35 peso. Korzystałem z 3 różnych banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2017 11:17 

Rejestracja: 28 Cze 2015
Posty: 12
Witam,
czy są w Cancun/Jukatanie bankomaty, które nie pobierają prowizji z karty TMobile w USD? Widze ze większość osob pisze o jakis 30-35peso za wypłate,
"bankomat Banamex na lotnisku doliczył mi niecałe 31 peso prowizji.". A jak z innymi firmami?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lut 2017 18:03 

Rejestracja: 28 Cze 2015
Posty: 12
Probowalem roznych bankomatow (Santander, BBVA, Banamex ...) w Cancun, na lotnisku czy Valladolid. Zawsze byla oplata 25-40 peso z karty TMUB w USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Mar 2017 08:07 

Rejestracja: 31 Mar 2017
Posty: 2
Witam, ja raz wyplacalem pieniądze z polskiej karty w wysokości 500 peso prowizja 50peso . Plus bonus!!!!! W postaci skopiowania karty płatniczej mimo mojej dokładniej obserwacji i zasłanianiu pinpadu. Strata 300usd ale naszczescie uznano reklamacje. Miejsce zona hotelera obok kina Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Kwi 2017 22:57 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Bankomat HSBC informował przed akceptacją transakcji,że pobierana jest prowizja.
Z tego co czytam wnioskuję, że każdy lokalny bank pobiera prowizję.
Swoją drogą w Mexico City widziałem długie kolejki do bankomatów niektórych banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2017 22:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Nie udało mi się znaleźć bankomatu bez prowizji. Najtańsze biorą ok. 25 MXN, większość 30-35, a skrajnie drogie 50-70. Ogólnie jeśli prowizja przekracza 40 peso, to lepiej pójść do innego bankomatu, bo na pewno znajdzie się tańszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
balajanek napisał(a):
Bankomat HSBC informował przed akceptacją transakcji,że pobierana jest prowizja.
Z tego co czytam wnioskuję, że każdy lokalny bank pobiera prowizję.
Swoją drogą w Mexico City widziałem długie kolejki do bankomatów niektórych banków.

Na pewno to były kolejki do bankomatów? Ja np w Meridzie wypłacałem hajs z bankomatu w banku i kolejek do bankomatu nie było tylko byly kolejki do kas w banku. Odniosłem wrażenie że właśnie meksykanie są strasznie antykartowi że tak powiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Cze 2017 00:38 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
1/ Na pewno bankomaty.
2/ Napisałem "niektórych" banków i kolejki były spore. A nieopodal inny bank i zero kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Wrz 2017 15:57 

Rejestracja: 12 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 11
Kilometry: 22 567
Witam, czy bankomaty pobierają prowizję procentową? czy stałą? który bankomat pobiera najmniejszą prowizję w Meksyku?

Czy ktoś ma kartę z citibanku? na necie znalazłam informację od ludzi, że wypłacając w banamex, nie pobiera prowizji, ale szukając bankomatów i oddziałów citibanku w Meksyku, na str citibanku, wyskakuje, że brak oddziałów. Czyli banamex pobiera prowizję od klientów citibanku. Tak poza tym, co się dowiedziałam od konsultanta banku, to jeśli wybieram walutę lokalną to z obcego bankomatu to jest przewalutowanie z euro, a jeśli z bankomatów grupy citibank, to z dolara.
Gdybym nie pytała to nikt by mi o tym nie powiedział z dobrej woli. A chciałam mieć dolary na koncie...
Więc jeśli przypnę se kartę np do euro i wybiorę bathy w Tajlandii z bankomatu należącego do grupy citibank, to przewalutuje mnie tak: bath - dolar - euro, a jak z obcego bankomatu to: bath - euro. I co jest śmieszne to z batha na dolara liczony kurs przewalutowania z mastercard, a potem z dolara na euro - kurs wg banku citi. Jest to bardzo istotne gdyż kurs banku jest niekorzystny. I nie każdy wie, z jakiej waluty jest przewalutowanie na walutę lokalną. Jak masz zł i chcesz np pesos, to jest przewalutowywane z pesos na euro i z euro na zł, no chyba że wybierasz z ich bankomatów to z pesos na dolary a z dolara na zł. No ale ponąć nie ma ich bankomatów w Meksyku to muszę brać euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group