Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#21 PostWysłany: 23 Wrz 2015 10:06 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
Niestety wygląda, że nigdzie w Kato nie ma Yenów. Podobno nawet banki nie mają i nie wiadomo kiedy będzie można je dostać..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 19 Lis 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jeśli chodzi o wymianę gotówki to tutaj http://www.fly4free.pl/forum/live-rtw-w-12-dni-krk-fra-kix-itm-hnd-nrt-yvr-yyz-fra-krk,219,58521?start=40#p475230 jest barwny opis @tom971.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#23 PostWysłany: 11 Lut 2016 23:16 

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 12
Żeby nie tworzyć nowego tematu to podpytam tutaj - czy ktoś wie, jak to jest w praktyce z płatnością i wypłacaniem pieniędzy z bankomatów w Japonii przy użyciu Aliorowej karty z kantoru (Mastercard)? Z tego co gdzieś wyczytałem, 7eleven już nie akceptuje polskich kart. Czy jest jakiś inny bankomat, który zadziała? Gdzieś czytałem o banku pocztowym - ktoś potwierdzi? ;-) Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#24 PostWysłany: 11 Lut 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Niecałe 2 tygodnie temu wypłacałem kartą Aliora bez problemów - zarówno w 7eleven, jak i na pocztach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
hub uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#25 PostWysłany: 11 Lut 2016 23:29 

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 12
Świetna informacja, wielkie dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#26 PostWysłany: 18 Lut 2016 11:52 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
billabong napisał(a):
dumdum1988 napisał(a):
Czy orientuje się jak najlepiej na śląsku załatwić sprawe wymiany waluty?

Zawsze korzystałam z http://www.geniuss.pl w Katowicach - dobre kursy, można wcześniej zadzwonić i upewnić się czy jeny są.


potwierdzam, kurs lepszy niż w innych kantorach i JPY mają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#27 PostWysłany: 28 Kwi 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
eh.... :(
http://stooq.pl/q/?s=jpypln&c=1y&t=l&a=ln&b=0
Załącznik:
jen.JPG
jen.JPG [ 36.61 KiB | Obejrzany 1464 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#28 PostWysłany: 18 Maj 2016 23:12 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Kurs poszybował w górę, a spread jest straszny, więc próbuję wykombinować, co zrobić, by nie stracić za dużo.

Czy jest możliwa wymiana PLN na JPY w Tokio albo Kioto? A jeśli tak, to gdze i czy kurs jest "normalny"?

Czy może opłaca się wymienić PLN na USD w Polsce i potem w razie potrzeby wymienić na miejscu USD na JPY? Zastanawiam się czy i tak nie stracę na podwójnej wymianie więcej, niż na ewentualnej wymianie z powrotem JPY na PLN, gdyby mi zostały.

Przy jakich kwotach mniej więcej można negocjować kurs w polskim kantorze? Jadę z 3 innymi osobami i chcemy wymienić po ok. 1500 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#29 PostWysłany: 18 Maj 2016 23:23 

Załóż konto w kantorze walutowym, np. Alior Kantor. Kup tam USD, wypłać i z gotówką leć do Tokio. Tam wymień na JPY.
Jak Ci coś zostanie to wymień na USD, przywieź do Polski, wpłać na konto Alior Kantor (albo inne walutowe), sprzedaj (wymień na PLN) i przelej.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#30 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:12 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
I faktycznie wymiana PLN -> USD -> JPY wychodzi korzystniej, niż wymiana w zwykłym kantorze? Gdzie najlepiej w Tokio wymieniać kasę? Kurs na lotnisku faktycznie nie jest dużo mniej korzystny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#31 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie mam pojęcia czy lepiej ale nawet jeśli to pewnie zarobisz kilka groszy.
Szkoda zachodu dlatego kup jeny albo w zwykłym kantorze (niektóre mają) albo właśnie w Alior Kantorze (jest tam możliwość kupna jenów i spread jest mały).
Góra
 Profil Relacje PM off
MUC2014 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#32 PostWysłany: 19 Maj 2016 06:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Dość korzystne kursy jena mają kantory warszawskie - w porównaniu z resztą kraju. Warto pogooglać w tej kwestii. Ceny hurtowe dla wymiany zaczynają się od mniej więcej 3000. I przed zakupem i tak trzeba dzwonić, czy mają jeny na stanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#33 PostWysłany: 19 Maj 2016 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Nox-dl
niebawem sporo forumowiczow bedzie wracac z Japonii
sledz ogloszenia czy ktos nie bedzie chcial sie pozbyc jenow
bez problemu ustalisz kurs ktory zadowoli obie strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#34 PostWysłany: 19 Maj 2016 20:53 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
@correos Dzięki za info. Już napisałem w odpowiednim temacie.

@Akna A wiesz może, na jaki rabat można liczyć przy zakupie hurtowym?

Czy dobrze rozumiem, że w Alior Kantorze nie można wypłacić jenów w placówce banku? Karty wydają, z tego co widzę, tylko do rachunków w USD, EUR i GBP, więc wypłata w bankomacie japońskim też odpada. Czyli jedynie kombinowanie z podwójną wymianą wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#35 PostWysłany: 19 Maj 2016 23:03 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Ja raczej biore USD i na lotnisku wymienie bo ponoć w centrum tokio slabo z kantorami jest :( Czy moze ktos to potwierdzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#36 PostWysłany: 20 Maj 2016 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Nox-dl to pewnie już zależy od kantoru. Proponuję podzwonić i policzyć. Ktoś mi kiedyś polecał kantor w Galerii Mokotów, inna osoba kantor Polres, Diament w Waw.
Kurs złotówki jest ostatnio tak rozchwiany, że po przylocie do Japonii też może się okazać, że uzyska się zupełnie inne kursy.

Nie da się wypłacić jenów w Aliorze- sama miałam taki plan.

Tu są kursy walut na Naricie.
http://www.narita-airport.or.jp/exchange_e/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#37 PostWysłany: 20 Maj 2016 09:56 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 9
Loty: 44
Kilometry: 134 820
kantory w Japonii są i nie ma problemu z wymianą Dodatkowo na większych urzędach pocztowych można wymienić waluty po dobrym kursie Na przykład w Tokio w Asakusie w centrum Informacji jest kantor a kawałek dalej może 100 metrów dalej jest poczta gdzie kurs jest dużo lepszy Tylko na poczcie wymiana walut do godziny 15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#38 PostWysłany: 20 Maj 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
toudik86 napisał(a):
Ja raczej biore USD i na lotnisku wymienie bo ponoć w centrum tokio slabo z kantorami jest :( Czy moze ktos to potwierdzić ?


Pytam po co te USD? :)
Tracisz dwa razy - najpierw przy wymianie zł na $ a potem $ na Y. Nie lepiej od razu zł na Y?
Chyba że masz już $ w skarbonce to ok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#39 PostWysłany: 20 Maj 2016 12:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
jak kolega nie może znaleźć jenów w kantorze to jest to jedna z opcji, o ile nie chce korzystać z karty. Przecież ze złotówkami do Japonii nie poleci, bo nikt tam takiego egzotyka nie wymieni, a jeżeli nawet to po kursie znacznie gorszym niż koszty spread pln->usd->jpy

Jak nie chcesz brać karty to podzwoń po dużych kantorach z pytaniem czy mają, ktoś w dużym mieście będzie miał na pewno. Ja kiedyś kupowałem w intraco i blue city. Generalnie kantory w centrum w centrach handlowych raczej mają jpy od turystów (np. warto próbować w złotych tarasach, arkadii itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#40 PostWysłany: 20 Maj 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
No ale jeny to nie jest jakaś waluta trzeciego świata, której w polskich kantorach nie uświadczysz. We wszystkich kantorach w których pytałem (w miastach poniżej 200 000 mieszkańców) albo jeny były albo można było je zamówić na drugi dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group