Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2015 21:51 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Witam,

Jeżeli by się znalazła dobra duszyczka i napisała aktualny kurs euro/dolara do wona w Seulu. Niestety nie znalazłem żadnych kursów online z Seulu (nie mówię tutaj o tym z lotniska). Chciałbym sobie na spokojnie obliczyć którą walutę zabrać przyrównując przeliczniki z Polski.

Byłbym wdzięczny za taką informację od osób z Seulu. Najlepiej z datą i dzielnicą w której kurs kantory widzieliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 12 Mar 2015 18:58 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
znalazłem 12.03 1Euro = 1167,75 KRW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2015 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@n00 podrzucisz link do tego znalezionego kantoru w Seulu?

Mam zamiar wziąć kartę USD kantor.alior (pytanie czy nie będzie jakichś problemów z wypłatami) i gotówkę (EUR lub USD), znalezione kursy w warszawskich kantorach nie zachęcają. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2015 18:24 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Niestety nie pamiętam gdzie go znalazłem, przygotowuje plan zwiedzania i inne drobne rzeczy bo niedługo zbliża się wyjazd, więc nie mogę obiecać że go ogarnę ale popatrzę jeszcze.

Też miałem podobną rozkminkę do Ciebie, niestety z Aliora zrezygnowałem bo dla mnie to oszuści i mało profesjonalna firma. Opinia nie tylko moja, sporo mi znanych osób ma negatywne odczucia. Osobiście odradzałbym taki sposób, nikt Ci nie da gwarancji że wypłacisz (tutaj na forum parę osób opisywało że miały z tą kartą problemy) tym bardziej, że dla mnie to oszuści i tym bardziej nie zaryzykowałbym trzymania wszystkich środków na karcie z której nie wypłacę albo mi bankomat ją zje. Szczytem wszystkiego było jak się próbowałem dowiedzieć po jakim kursie następuje przewalutowanie nie uzyskałem informacji, a wszystkie informacje jakie otrzymywałem polegały na przeczytaniu pdf'a z ich strony .. przez kilku pracowników tym bardziej to było ciekawe, że widać było że nie bardzo wiedzą co czytają i mają nadzieje, że nie będę zadawał dodatkowych pytań.

Ja Ci radzę zabrać euro czy dolary jak tam Ci wygodniej (da radę nawet otrzymać lepszy kurs niż w aliorze) i na lotnisku wymienić część, aby się dostać do Seulu, a później (z "porad" które wyczytałem) wymienić w Myeong-dong , tam podobno jest kantor na kantorze, tylko trzeba się zorientować, jaki nas kurs uszczęśliwi.

Generalnie kantory można poznać po takich oznaczeniach.

Image
Image

Banki też wymieniają, ale narzucają sobie marże za transakcje, więc najlepiej zanim wymienimy lepiej zorientować się ile otrzymamy.

Tutaj masz mapkę jeżeli chodzi gdzie można wymienić walutę na lotnisku.

Załącznik:
1f.jpg
1f.jpg [ 88.71 KiB | Obejrzany 3990 razy ]

Załącznik:
3F.jpg
3F.jpg [ 104.87 KiB | Obejrzany 3990 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Cze 2015 16:36 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Cześć dzisiaj na Jeju za 1euro w banku bylo 1223 Wony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Cze 2015 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Kursy bankowe (aktualizowane kilka razy dziennie):
http://fx.keb.co.kr/FER1101C.web?schID= ... LE_CODE=EN

Nie mam linków do kantorów, ale jeśli chodzi o nie chodzi to najlepiej w Myeongdong jak już ktoś napisał wcześniej. W Dongdaemun kursy są zazwyczaj ciut gorsze (ale i tak lepsze od bankowych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Cze 2015 18:58 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
@mashacra chyba znalazłem. Bodajże sprawdzałem przelicznik na stronie Shinhan Bank'u

http://www.shinhan.com/websquare/websquare_contents.jsp?w2xPath=/contents/global/eng/productservice/historical_exchange_rate01_01.xml

Tylko musisz pamiętać że Banki narzucają marże za operację, niestety dopiero sprawdzę na miejscu czy to dodatkowa opłata czy jest uwzględniona w ratio i uzależniona od ilości wymiany. Przykładowo widziałem jakieś zestawienie wartości lotniskowych a z Seulu, i różnica wynosiła w okolicach 1,5% i to głownie to jest uzależnione , że płacą sporo lotnisku za wynajętą przestrzeń , ale także że pracują banki dłużej nawet przez całą dobę.

Jeszcze chciałbym ostrzec przed wypłacaniem z atm, że zanim dokonacie wypłaty lepiej zorientować się w banku, do którego należy atm, czy pobiorą jakąś opłatę za przewalutowanie w tym atm. Jeżeli chodzi o bankomaty łatwo je namierzyć w Korei z tego serwisu.

http://www.maestrocard.com/gateway/where/where_atm.html#

Jeżeli kupicie kartę sim, to nawet można sobie wysłać za free sms'a z lokalizacją tego bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Cze 2015 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Tak na szybko, kartę $ z kantor.aliorbank przyjął bankomat Global (po prawej), a odrzucił 365 (po lewej), bankomaty ustawione są parami na lotnisku, jeszcze ostatecznie nie rozliczona wypłata a kurs wychodzi po 1065 KRW (może w to wliczona jest opłata danego banku?) , w kantorach na przylotach 1082 KRW (foto), na odlotach (piętro wyżej) lepszy kurs zdjęcia nie robiłem.

Załączniki:
uploadfromtaptalk1433808891265.jpg
uploadfromtaptalk1433808891265.jpg [ 63.41 KiB | Obejrzany 3892 razy ]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2015 20:37 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ja używałem wyłącznie karty USD z Kantoru Alior. Akceptowana była absolutnie wszędzie (a zrobiłem nią kilkadziesiąt transakcji). Czasami wymagano podpisu, czasami PINu (rzadko), czasami niczego. W bankomacie (nie pamiętam którym) na lotnisku ICN prowizja przy wypłacie 300.000 KRW wyniosła 4.000 KRW. Z kolei w bankomacie (znów nie pamiętam którym) w Gyeongju można było wypłacać bez prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2015 00:26 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
buhahahahahaxD

to się uśmiałem, niestety alior z tego co kojarzę ma opłatę w wysokości ~12-15pln za wyjęcie gotówki z bankomatu (- bo nie pamiętam po drugie, oni zmieniają zasady dość często więc odsyłam do pdfa, jak ktoś się chce dowiedzieć), czyli tak naprawdę na lotniku gość stracił 30pln a w innym atm ~12-15pln.

Niestety jednak to i tak jest słabszy kurs, jeżeli mielibyśmy zabrać ze sobą dolary i wymienić na miejscu w kantorze. Jak będę miał chwilkę wrzucę namiary na najlepszy kantor w Seoulu (sprawdziłem kilka banków ale i tak słabiej wypadają w porównaniu do kantoru).

Dla osób nie chcących tracić, lepiej zabrać gotówkę i na miejscu wymieniać w kantorze, dla leniuchów którzy lubią tracić zawsze karta jest dobrym rozwiązaniem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2015 01:25 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Tez nie do konca prawda , wyplacalem z bankomatu holenderska karta platnicza ING i mialem kurs 1253 Wony za 1 E moj bank nie pobiera zadnej prowizji .W zadnym kantorze nie bylo szans na tak dobry kurs.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2015 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
n00 napisał(a):
buhahahahahaxD

to się uśmiałem, niestety alior z tego co kojarzę ma opłatę w wysokości ~12-15pln za wyjęcie gotówki z bankomatu (- bo nie pamiętam po drugie, oni zmieniają zasady dość często więc odsyłam do pdfa, jak ktoś się chce dowiedzieć), czyli tak naprawdę na lotniku gość stracił 30pln a w innym atm ~12-15pln.

Niestety jednak to i tak jest słabszy kurs, jeżeli mielibyśmy zabrać ze sobą dolary i wymienić na miejscu w kantorze. Jak będę miał chwilkę wrzucę namiary na najlepszy kantor w Seoulu (sprawdziłem kilka banków ale i tak słabiej wypadają w porównaniu do kantoru).

Dla osób nie chcących tracić, lepiej zabrać gotówkę i na miejscu wymieniać w kantorze, dla leniuchów którzy lubią tracić zawsze karta jest dobrym rozwiązaniem ;-)


Nie wiem czy piszesz do mnie odnośnie wypłaty, ale pierwsza wypłata w miesiącu jest w kantor.alior za free (chyba to się akurat nie zmieniło).

Czekamy na ten najlepszy kurs w Seulu :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Cze 2015 11:27 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
n00 napisał(a):
buhahahahahaxD

to się uśmiałem

ahahahahahahahahahahahaha

pffffhehehehehehbrhmhmhmhm

:D :D :D :D

(Też chcę się pośmiać!)
Cytuj:
niestety alior z tego co kojarzę ma opłatę w wysokości ~12-15pln za wyjęcie gotówki z bankomatu (- bo nie pamiętam po drugie, oni zmieniają zasady dość często więc odsyłam do pdfa, jak ktoś się chce dowiedzieć), czyli tak naprawdę na lotniku gość stracił 30pln a w innym atm ~12-15pln.

"Nie znam się, to się wypowiem" :) "Gość" to ja? Pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa. Drugą robiłem kartą do konta t-mobile (dawniej alior sync), w którym wszystkie wypłaty są za darmo (a kursy takie same jak w Kantorze Alior).
Cytuj:
Niestety jednak to i tak jest słabszy kurs, jeżeli mielibyśmy zabrać ze sobą dolary i wymienić na miejscu w kantorze. Jak będę miał chwilkę wrzucę namiary na najlepszy kantor w Seoulu (sprawdziłem kilka banków ale i tak słabiej wypadają w porównaniu do kantoru).

Też ciekawi mnie ten najlepszy kurs. Przez Kantor Alior (kursy Mastercard) miałem 1120 KRW za dolara (kurs 08.06).
Cytuj:
Dla osób nie chcących tracić, lepiej zabrać gotówkę i na miejscu wymieniać w kantorze, dla leniuchów którzy lubią tracić zawsze karta jest dobrym rozwiązaniem ;-)

Najpierw trzeba mieć te dolary (fizycznie), to też jakaś dodatkowa przeszkoda (rozumiem że kupujesz w kantorze internetowym i jakoś wypłacasz?).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Cze 2015 12:23 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
mashacra napisał(a):

Nie wiem czy piszesz do mnie odnośnie wypłaty, ale pierwsza wypłata w miesiącu jest w kantor.alior za free (chyba to się akurat nie zmieniło).

Czekamy na ten najlepszy kurs w Seulu :)


Tak, ale jeżeli jedziesz beż żadnego wona jesteś zmuszony dokonać tej wypłaty na lotnisku gdzie jest wysoce prawdopodobne że atm weźmie prowizje. Następna wypłata alior już nakłada prowizję. Dodatkowo rozumiem, że opłacacie tą kartę i w ogóle jej nie używacie miesiąc przed wyjazdem, niestety dla osób takich jak ja co byli przykładowo w innym kraju przed przyjazdem do Korei Południowej i planują stopovera zrobić w innym to tak naprawdę byłbym zmuszony płacić kilkukrotnie za prowizję i jeszcze dodatkowo szukać tych bankomatów.

Co do gotówki w innej walucie, mam kilka kantorów od których biorę systematycznie i mam rate indywidualne, ogólnie kantory dają radę zbijać kursy, które oferują a czym bardziej nas pamiętają dostajemy dogodniejsze kursy. Przykładowo miałem o wiele lepszy kurs niż ten co Alior oferował w dniu wymiany.

btw. myślałem że chcesz poznać miejsce w którym najlepiej wymienić gotówkę na wony, a nie najlepszy kurs. Jeżeli chodzi o kurs z tego co patrze to był 16 marca tego roku.


@benhen nie wiem jeżeli chodzi o euro bo nie zamieniałem euro na wony, dodatkowo nie wiem kiedy ty dokonywałeś wypłaty, ale przykładowo zostało mi niecałe 38k wonów i nie chciałem na siłę nic kupować na lotnisku, ani ich przywozić do domu, stwierdziłem że pomimo że kursy na lotnisku są słabe to wymienię te wony na euro ... dostałem 30 euro za taka ilość wonów, więc rate wyszło takie jak ty podałeś a praktycznie powinienem stracić czyli kurs nie był taki rewelacyjny jak podałeś, ale jak wyżej napisałem w euro nie wypowiem się bo głownie zwracałem uwagę na dolara i wymieniałem w kilku miejscach a jeszcze więcej tak z ciekawości sprawdziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Końcówka marca 2016
1 Euro - 1290-1300 Won
1 Dolar - 1150-1200 Won

kantorów mnóstwo
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Kwi 2016 13:51 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 9
Cześć. Szybkie pytanie do tych, co byli w Korei. Jak jest z wymianą funta w Seulu? Czy można go wymienić bez problemu wszędzie, tak jak dolary i euro? Czy może jednak nie lubią brytyjskiej waluty? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
ja tylko chcialem napisac ze niedawno wybieralem pieniadze karta aliora usd w banku o nazwie bodaj wooribank (niebieskie logo) nie bylo problemu i prowizji, poza ew standardowa aliora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Kwi 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
antigone napisał(a):
Cześć. Szybkie pytanie do tych, co byli w Korei. Jak jest z wymianą funta w Seulu? Czy można go wymienić bez problemu wszędzie, tak jak dolary i euro? Czy może jednak nie lubią brytyjskiej waluty? ;)


W najwiekszych kantorach możesz wymienić, w takich lokalnych na ulicy to tylko Chiny, Dolar i Euro.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:28 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 9
Sprzed godziny - kurs na lotnisku: USD = 1095 , EUR = 1198.


ICN.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Paź 2016 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ktoś może podać ostatnie kursy z lotniska i z miasta w stosunku do USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group