Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sie 2019 16:18 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 23
Hej, czy macie do polecenia dobry kurort (moze byc 2-3 K za nocleg).¿
glownie zalezy mi, zeby byla mozliwosc snorklingu z plazy lub z willi na wodzie, bogata rafa koralowa z tysiacem żyjątek.

Kolejne pytanie,
listopad to nienajlepsza pora na Malediwy, prawda? :(

z gory dzieki za odpowiedz! ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Paź 2019 09:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 10 Sie 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
OJ chyba bedzie ok bo od poczatku pazdziernika zaczynaja loty tur-operatorzy na ten kierunek
Ja lece pod koniec wrzesnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Sie 2019 08:42 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 23
Tak myslisz? Kurcze strasznie sie boje utopic prawie 10K na przesiedzenie w hotelu.
Jak sprawdzam wszystkie pogody to pokazuje srednio 21 dni deszczowych na listopad, wiec to jest naprawde ryzykowne, dla porownania w lutym tylko 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Sie 2019 09:45 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Listopad ok. Nie przejmuj się tymi statystykami. Generalnie na wyspach jest zwykle inaczej, nie leje non-stop nawet w porze deszczowej. Można ryzykować poza sezonem, a przecież listopad to już sezon. Fajny jest Baros, water villa i masz snorkeling i rafę non stop, tylko nie wiem, czy w budżecie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w listopadzie 4 dni i bylo ok. Nawet nie pamietam czy padalo chociaz raz. Na pewno bywaly szare chmury. Zobacz opis noclegów, jesli chodzi o rafe. Ja bylam w tanim resorcie bez willi, ale za to z fajna rafa. Snorkowanie było dla mnie najważniejsze podczas pobytu, luksusy mnie nie interesowały.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Byłem na początku grudnia i deszczu 0, jak ktoś chce się sugerować statystykami to lepiej niech zostanie w domu. Pytanie o rafę na wyspach to tak jak o drzewa w lesie, tam nic nie ma do roboty oprócz leżenia na plaży i albo się nurkuje albo się nudzi, fauna jest tym bogatsza im dalej od lotniska i stolicy, byłem na atolu Rashdoo i było super, rekiny, tuńczyki, mureny i manty, ale najlepsze atole są na południu np Arii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sie 2019 12:23 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
My byliśmy na Fihalholi w drugiej połowie kwietnia, 7 dni lampy z nieba. Rafa fajna ale nie powalająca. Rekinki pojawiały się wieczorem, czasami małe płaszczki i raz żółw. Mega fajne opinie ma rafa przy Biyadhoo resort. Ale sam resort podobno też nie powala. Generalnie czym dalej od lotniska tym dziksza i niezniszczona rafa.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Listopad to definitywinie NIE sezon.
Sezon zaczyna sie z koncem grudnia i trwa do konca kwietnia.
Teoretycznie listopad to jeden z najgorszych miesiecy na Malediwy (w zasadzie od wrzesnia do listopada to pora monsunowa).
Ale... z drugiej strony, nie ma gwarancji nawet w porze suchej, ze bedzie piekna pogoda. W styczniu lalo w Laamu, w maju bylo swietnie...
W roznych atolach jest rozna pogoda, wiec nie ma co gdybac. Jak sa tanie bilety, to brac i leciec. 8-)

Koralowce sa martwe w calych Malediwach. Zyjatka i rybki sa, ale nie ma co oczekiwac pieknych kolorow rafy, bo takich nie bedzie.

Jedna z najlepszych raf (pod wzgledem rybnym) jest w taniutkim resorcie Embudu. Druga z lepszych to przy resorcie Kurumba (zaraz przy lotnisku). Embudu zdecydowanie bedzie w Twoim budzecie, a i transfer z lotniska jest tani jak barszcz ($75 od osoby, calosc w obie strony).
Biyadhoo ma rowniez dobra rafe (zyjatka), i resort przeszedl renowacje, wiec moze byc dobrze.

Fihalhohi to tani resort, ale rafa jest bardzo marna, uwazam, ze nie warto.
Te wszystkie Paradise i inne Fun Islandy to masowki z bardzo nedznym snorkowaniem.

I ja bym nie wybierala sie w listopadzie za daleko od Male, bo mozecie miec klopoty z powrotem do Male (jak pogoda sie zezli). Wiec lepiej byc blisko Male i szukac resortu z dobra rafa w albo polnocnym atolu Male, albo w poludniowym.
Ja stawialabym na Embudu.

Baros nie bedzie w Waszym budzecie, Bandos nie jest wart uwagi, Olhuveli nie ma rafy (ale ma piekna lagune), Holiday Inn Kandooma udaje tani resort, ale nie jest (same transfery sa duzo drozsze niz w innych resortach) i nie ma tam dobrego snorkowania.

Nie wiem czy Thulhagiri przeszedl renowacje, jesli tak, to na pewno warto tez go wziac pod uwage.

Jesli chodzi o nie-resortowo, to wspomniane juz Rasdhoo jesli nie przeszkadzaja Ci wycieczki grupowe sasiadow zza wschodniej granicy. Podobnie na Thoddoo. Obie wyspy zalane w tej chwili Rosjanami, Ukraincami, itp... Sa u nich biura podrozy, ktore organizuja pakiety na lokalne wyspy wlasnie.
Jesli juz to bralabym pod uwage Ukulhas, ale w sumie po co ryzykowac tyle drogi od Male w listopadzie... No i te lepsze guesthousey na Ukulhas (bardzo butikowo i fikusnie) sa w tej samej cenie co Embudu.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Pozyteczna informacja o renowacji w Biyadhoo. W 2016r kurort wygladal jakby nigdy nie byl remontowany i wyposazenie bylo z lat 1960. Ale wszystko w nim dzialalo. Ryb od groma i ciut ciut. Transfer kosztowal 190 dolarow od osoby w dwie strony.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Gangehi tez przeszedl ekspresowy remont, ale to troche daleko od Male i rafa juz nie pierwszej swiezosci. Ale ogolnie resort - koszt do jakosci - bardzo korzystnie. Mozna motorowka z lotniska (nie trzeba hydroplanem), ale to jednak sporo czasu na lodce, niestety...

A jesli ktos ma dobra cene lotu na Sri Lanke, to z Kolombo mozna bezposrednio leciec do Addu City, a stamtad to rzut kamieniem do Canareef (Herathera) - tanio (jak na kurort) i bardzo fajnie. Rowniez polecam ;)
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group