Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Siema, jestem ciekaw jak to jest u Was z kupowaniem biletów ze sporym wyprzedzeniem. Jesteś za czy przeciw oraz jakie w waszym przypadku ma to plusy i minusy. Ja jak prawie każdy tutaj dysponuję tylko 26 dniami urlopu i staram się ten czas wykorzystać do maksimum. Mija już chyba 3 rok jak dokonuję zakupów ze sporym wyprzedzeniem. 11 miesięcy w przód to mój rekord :)

Moje plusy:
- cena, cena, cena biletów. Częste EF lub inne okazje z których po prostu trzeba skorzystać :)
- chyba przyzwoite zarządzanie ilością dni wolnych, planuję tak aby korzystać także z długich weekendów
- koszta związane z każdą podróżą rozkładają mi się w czasie od zakupu aż do samego wyjazdu (rezerwacje lotów, hoteli, biletów, wynajęcie auta)
- nie kupuję od razu hoteli, tylko poluję na kody zniżkowe itp. aż do czasu wyjazdu

Moje minusy:
- jak jestem już obkupiony na przyszły rok, to nie mogę skorzystać z innych mega promocji/ofert :( :/
- przeważnie całe okres letni i wakacyjny spędzam w pracy. Staram się podróżować od września/października do czerwca
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
@JIK minusy to chyba na siłę wymyśliłeś :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:43 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
No nie @Andi jak teraz wskoczy NZ albo AUS do końca czerwca 2018 to nie ma opcji abym kupił, a poluję na ten kierunek. Teoretycznie i praktycznie mam tylko wolne od września do końca przyszłego roku i w te terminy poluję z lotami :D
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Minus to trochę większe prawdopodobieństwo ,że coś wyskoczy i nie będzie można polecieć.Wiem ,choroba może dopaść i dzień przed wylotem.Nie wyeliminujemy calkowicie ryzyka rezerwując nawet na miesiąc do przodu.Ale różne sytuacje np.:planowana operacja,ciąża(nie zawsze można latać),czy nawet nowy członek rodziny przy 11 mcach do przodu,jakies grubsze zmiany w robocie,ślub czy inna uroczystość kogoś bliskiego o której nie wiesz rok wcześniej itd..
Mimo wszystko plusy przesłania ja minusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Minusy:
-zmiana planow
-ciekawe promocje czy nowe pomysly
-pogoda nie do przewidzenia

Tez kiedys planowalam i kupowalam wyjazdy z wyprzedzeniem, ale teraz wole robic wiekszosc rzeczy na ostatnia chwile. Pzynajmniej te, ktore da sie, kosztuje czasami wiecej, ale wole jechac w niektore miejsca tylko, gdy ma byc ladna pogoda. Dlugich podrozy nie dotyczy to, ale wszelkich krotszych wypadow tak.

Od rezygnacji w razie choroby chroni mnie ubezpieczenie, ale wydarzenia rodzinne i inne tego typu sa nie do przewidzenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:58 

Musiałem zrezygnować z dwóch wyjazdów bo zmieniałem pracę i nie dostałem urlopu - Majorka i Kanary - bilety poszły w piach, hotele i auto udało się odwołać....
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Kupuję, kiedy chcę i lecę, kiedy chcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:08 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
+ Często loty kupowane z bardzo dużym wyprzedzeniem czasowym mają zmieniane godziny przelotów i można rezygnować z przelotu a zwracają kasę. Oczywiście to przy założeniu że mamy jedną rezerwację.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Z minusów to zamrażanie pieniędzy na długi okres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:38 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Minusy to choroba dzieci (sam kiedyś pojechałem z gorączką, ale o dziecko to się boję). Mam dwoje i przed każdym wyjazdem dmucham na nie. Raz mi się zdarzyło w ostatniej chwili zrezygnować z wyjazdu (wyszło 2 k w plecy).

Poza tym jest mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji. Końcem ubiegłego roku kupiłem bilety na ten rok na wakacje (raz w roku staramy się wyjechać z żoną bez dzieci), a w kwietniu moja 2,5 letnia córka dostała diagnozę celiakii i teściowa obawiała się opieki z racji braku doświadczenia z taką dietą. Na szczęście udało się ją uspokoić m.in poprzez zakup gotowych obiadów (paczkowanych i sprowadzanych z Czech - jak ktoś będzie potrzebował mogę polecić, ale teraz bez reklamy) oraz tym, że w międzyczasie wyjeżdżaliśmy z dziećmi w sumie na prawie trzy tygodnie i daliśmy radę.

Inna nieprzewidziana sytuacja z tego roku to reakcja alergiczna syna na kredki do twarzy, a sami z żoną siedzieliśmy w tym czasie na meczu Polska - Rumunia, 5 h drogi od teściów. Na szczęście dobrze się skończyło (chociaż bez SOR się nie obyło).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No ale dzieci rownie dobrze moga zachoworac pojutrze jak z za 11 miesiecy...

A minus to taki, ze jak blokuje terminyt z duzym wyprzedzeniem to pozniej czasami nie moge skorzystac z super okazji :(.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Na plus zawsze jest to,ze lubie miec jakies loty na przyszlosc, zawsze to jakas motywacja;)
Minus najwiekszy taki,ze po drodze zawsze sie jeszcze przytrafi conajmniej kilka promocji, z ktorych juz skorzystac nie moge.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:10 

MaSell napisał(a):
Z minusów to zamrażanie pieniędzy na długi okres.


Dla mnie to plus ...bo kupuję całość niejako na raty...
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z minusów powiedziałbym że takie kupowanie okazji z dużym wyprzedzeniem czasem bywa nieprzemyślane, a później już ciężej odkręcić. To co wspominali inni - jak się później objawią jeszcze fajniejsze okazje to już niewiele da się zrobić.

Dla mnie osobiście największym minusem jest to że nie potrafię z bardzo dużym wyprzedzeniem określić swojego czasu i obowiązków w 'promocyjnym' terminie. Dotyczy to również typowego okresu wakacyjnego, który niby da się zaplanować ze sporym wyprzedzeniem, a w praktyce potrafi się potem kilka razy zmienić. Co w praktyce bardzo ogranicza, żeby nie powiedzieć, że uniemożliwia kupowanie biletów z dużym wyprzedzeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:01 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja też raczej staram się z dużym wyprzedzeniem kupować bilety a potem po kolei rozkładać koszty. Transport, hotele, atrakcje itp. Na plus na pewno mi się dobrze wtedy zarządza budżetem. To jest istotne w szczególności przy dalszych/droższych wyjazdach. No i można przyjść do szefowej na początku roku i podać wstępny plan na przyszły rok. Jeśli chodzi o okazję, które się pojawiają, to raczej częściej traktuje je jako źródło wiedzy, gdzie, kiedy i za ile szukać w kolejnych latach.
Minus jest taki, że podstawowy plan trzeba sobie wcześniej przemyśleć i się go trzymać, zwłaszcza jak jest jakieś multi-city, czy loty wewnętrzne. Potem jest tak, że coś otworzą, coś zamkną, coś zmienią, więc kończy się na wyborach, ale to chyba normalne.
Drugi minus to właśnie sprawa z zdarzeniami losowymi. Ale jak coś się sypie na 2-3 dni przed wylotem, to w sumie ilość miesięcy, kiedy kupowało się bilet w sumie nie ma żadnego znaczenia.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Mój rekord to 360dni do przodu :D kiedyś lot miał fajną promocję ;)
Ja staram się raczej mieć w głowie 10-15 miejsc, gdzie chciałabym polecieć w ciągu najbliższych 12 miesięcy i jak pojawi się promo to biorę. Wiem w jakiej porze roku najlepiej jechać w dane miejsce, więc jak są bilety to nie mam problemu i szybko kupuję.
Czasem daje się oczywiście ponieść emocjom i kupuję, jak jest coś w super extra cenie -bywa różnie, zależy od planów, parę razy były to last minute, a parę nawet na ponad 6-10 miesięcy do przodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antares lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Z plusów warto dodać to, że są takie miejsca, gdzie baza hotelowa jest skromna (przykład: rejon Komodo, ale nie Labuan Bajo, tylko wyspy) i trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, więc dobrze jest bilety kupić również wcześniej, zwłaszcza jeśli cena jest dobra.
Z resztą, również w miejscach obfitujących w hotele, nie zdarzyło mi się chyba, by cena obiektu, który zarezerwowałem z dużym wyprzedzeniem potem spadła (choć nie zawsze to obserwuję).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
U mnie podobnie jak pisze @maxima - mam listę miejsc i z grubsza oszacowane koszty (bo jak wiadomo sam tani bilet, to nie wszystko), więc jak się trafia okazja, to wtedy staram się korzystać.
Plusem na pewno jest wtedy cena. Minusem to, że zdarzają się oferty, które ze sobą kolidują i potem czasem żal, że już się kupiło inną (też fajną!) wycieczkę. No ale nie można mieć w życiu wszystkiego. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Apocalipse oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group