Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kula Lumpur
#1 PostWysłany: 10 Sie 2011 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
Potrzebny hotel w KUL pa początek pazdziernika na 2 noce. Ma ktoś jakieś propozycje? Tunehotels wychodzi ciekawie cenowo. Spał ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#2 PostWysłany: 10 Sie 2011 14:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Spałem w Tuen przy lotnisku, idelne miejsce jeślli ma się dalsze loty. Maleńka klitka, ale dobre łóżko, ładna łazienka, czysto. Ogromny ruch w hotelu, to typowa noclegownia. W Kuala Lumpur downtown, dobrze mi bylo w miejscu opisanym w relacji na F4F,ale to juz troche hardkor :) (jeszcze mniejsza klitka bez okien). http://www.fly4free.pl/miasta-azji-kual ... raktyczny/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#3 PostWysłany: 10 Sie 2011 21:31 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Byłem KL w lutym tego roku z dwoma kolegami 4 dni (3 noce). Na pierwszą noc zatrzymaliśmy się w Swiss-Garden Hotel. Wybraliśmy go z przewodnika Pascala i pojechaliśmy do niego prosto z lotniska. Cena za pok 3 os. jaką zapłaciliśmy to ok 450zł/noc. (150 zł/os.) Hotel super. Bardzo duży pokój i bardzo duża łazienka w której był zarówno prysznic jak i całkiem elegancka wanna. W łazience czekają jednorazowe przybory toaletowe ze szczoteczką do zębów i maszynką do golenia włącznie. W pokoju internet z kabla bezpłatny. WI-FI dodatkowo płatne. Do dyspozycji gości hotelowych basen i sauna. W cenie śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Trudno byłoby mi wymienić czego na tym śniadaniu nie było...

Ponieważ jednak mieliśmy jeszcze zostać kolejne dwie noce w KL i bardziej zależało nam na niskiej cenie niż luksusach to z ciekawości zajrzeliśmy do innych hoteli których sporo było naokoło. Dużo bardzo tanich gest hausów. Ale jak do jednego weszliśmy zobaczyć pokój SUPERIOR to po zapaleniu światła karaluchy hurtem uciekały z łóżek. Jakieś 200 metrów od Swiss-Garden znaleźliśmy hotelik CITIN http://www.citinpudu.com.
Hotel o dużo niższym standardzie niż Swiss-Garden ale jeśli ktoś szuka hotelu w niskiej cenie i nie oczekuje luksusu to z czystym sumieniem go polecam. Przenieśliśmy się do niego na następne dwie noce. Cena jaką zapłaciliśmy za pok. 3os. to ok 150zł/noc (ok 50zł/os.). Za oknem mieliśmy widok na wieże PT. Hotelik prowadzą hindusi. Nie ma luksusu ale było czysto. W cenie śniadanie - znacznie skromniejsze niż wcześniej niestety. Bezpłatne wi-fi w kawiarence. Można też skorzystać z hotelowego komputera.
Bardzo dobra lokalizacja. Bardzo blisko Menary -wieży telewizyjnej z której widok jest 10 razy lepszy niż z PT do którego też można dojść pieszo lub dojechać metrem. Blisko również Placu Merdeka z secesyjną zabudową i Pałacem Sułtana.
Jakieś 200-300 metrów od hotelu przystanek z którego odjeżdżają autobusy na lotnisko. Na recepcji można znaleźć informację o nim. Bilet kosztował 18 ringów czyli ok 18zł. Za taksówkę do centrum zapłaciliśmy wcześniej ponad 100 w trzy osoby bo musieliśmy wziąć ze względu na bagaże (mieliśmy sprzęt do nurkowania) większy samochód - limuzynę jak tam mawiają:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#4 PostWysłany: 28 Gru 2011 12:02 

Rejestracja: 16 Cze 2011
Posty: 13
Ja znalazłem prawdziwy "klejnot" zupełnie przypadkiem. Szukając hotelu wpisując w kryteria wyszukiwania Kuala Lumpur się tego nie znajdzie. Nazywa się Rumah Putih (specialty lodging in Sepang Area). Jest to prywatna willa z basenem jeden przystanek od KLIA. Gospodarz James podrzuca do/ze stacji pociągu. Kolejka z lotniska KLIA Transit, stacja Salak Tinggi. Boskie miejsce, super gospodarze i cena ok. 150-200 zł za nocleg/2 osoby. POLECAM!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#5 PostWysłany: 06 Mar 2015 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ze swojej strony polecam nocleg w Kuala Lumpur w Regalia Residence. Za apartament dla 6 osób zapłaciliśmy 247 zł. W cenie było wliczone śniadanie na 4 piętrze. Dwa pokoje, dwie łazienki, kuchnia, salon. Duża przestrzeń i przede wszystkim kapitalny basen na 37 piętrze.

Kilka fotek:

Załączniki:
IMG_2332.JPG
IMG_2332.JPG [ 204.18 KiB | Obejrzany 3122 razy ]
IMG_2292.JPG
IMG_2292.JPG [ 155.74 KiB | Obejrzany 3122 razy ]
IMG_2288.JPG
IMG_2288.JPG [ 138.06 KiB | Obejrzany 3122 razy ]
IMG_2212.JPG
IMG_2212.JPG [ 117.27 KiB | Obejrzany 3122 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#6 PostWysłany: 07 Mar 2015 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Potwierdzam Regalia jest super. Dużo ofert na airbnb. Jedynie wejście do tego apartamentowca jest dość skomplikowane i za pierwszym razem ciężko trafić (o czym pisałem w relacji z Malezji)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#7 PostWysłany: 13 Mar 2015 03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Jeżeli chodzi o Regalię Residence polecam skrót. Za pierwszym razem wysiedliśmy na stacji PWTC i trochę musieliśmy się nachodzić, aby trafić. :D Google maps niestety zawiodły, dlatego dla osób, które w przyszłości planują pobyt w Regalii (ze względu np. na kapitalny basen) taka mała ściągawka.

Wysiadamy na stacji Putra, kierujemy się schodami do góry. Dochodzimy do ulicy, idziemy w lewo i na końcu mostu mamy po prawej schody. Schodami w dół, 50 metrów prosto i mamy wejście do Regalii od strony parkingu. Za każdym razem z niego korzystaliśmy i nie było żadnych problemów, mimo że na każdym kroku ochroniarz.

Mała ściągawka, aby nikt nie zabłądził. :)

Załączniki:
awejscie.jpg
awejscie.jpg [ 99.48 KiB | Obejrzany 3042 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 169.16 KiB | Obejrzany 3042 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 158.79 KiB | Obejrzany 3042 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 142.62 KiB | Obejrzany 3042 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 150.01 KiB | Obejrzany 3042 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lukasz_Panda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#8 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 147
Hej,
A co polecicie cos w miare dobrego i taniego w okolicach lotniska?
Musze czekac na lot na nastepny dzien z rana i nie oplaca mi sie jechac do centrum...

-- 11 Maj 2015 22:05 --

Zapewne wybiore Tune Hotel klia2.
Z tego co wyczytalem najlepsza opcja jak ktos ma przesaidke szczegolnie na Air Asia. Do terminalu idzie sie podobno piechota... Cena za pokoj dwuosobowy okolo 160 pln.
_________________
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#9 PostWysłany: 11 Maj 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
było to dawno bo w 2011r ,ale byłem tam i jest blisko do lotniska też wybrałem tą opcję na drugi lot. Pokój bardzo mały praktycznie tylko łóżko i mała łazienka,ale w zupełności wystarcza. Tylko klimę ciężko było ustawić bo albo za zimno albo parówa gdzie na zewnątrz około 35/40 stopni :roll: . Za tę cenę i lokalizację hotel ok!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#10 PostWysłany: 12 Maj 2015 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Teraz to jest już zupełnie inny Tune, bo to również zupełnie inny (nowy) terminal. W tym nowym jednak nie spałem, zaliczyłem za to Tune w centrum i za te pieniądze (było promo) i lokalizacje bardzo polecam.

@asdf11
Zobacz też Tune KLIA2 na booking.com, czasem mają tam lepsze oferty niż na swojej stronie - np. w cenie klimatyzacje i internet, za co na stronie się dopłaca (jak w low-costach). W moim przypadku w Tune Downtown KL tak było taniej przez booking.com.

Jest też hotel kampsułkowy na KLIA2, ale dość drogi. Są za to opcje na 3, 6 i 12h. http://capsulecontainer.com/booking.php

No i jest też sporo hotelików w nieco większej odległości od lotniska - powiedzmy 15 - 20 minut taxi, ale całość i tak może wyjść taniej niż Tune, ale nieco mniej wygodnie.

Wpisz chociażby w booking Kuala Lumpur International Airport w wyszukiwarce, sporo tego wyskakuje.

No i ostatecznie na KLIA2 dość dobrze się nocuje na samym terminalu. To już nie stary LCCT jak był tam kiedyś z przerobionego cargo. Teraz jest elegancja, są nawet dywany (do spania na glebie prawie komfortowo). Na KLIA (główny terminal, obsługuję loty linii tradycyjnych, jeśli lecisz z Europy, to wylądujesz właśnie tam) są też prysznice - zimny za darmo. Na KLIA2 prysznica darmowego niestety nie ma, ale są inne opcje... Ale nie wiem czy takie rozwiązania jak spanie na lotnisku Cię satysfakcjonują.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#11 PostWysłany: 12 Maj 2015 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Spałem jedną nockę w tune klia2 i mogę śmiało polecić. Warunki jak za tą cenę świetne, na dole 7/11 z piwkiem z lodówki, przy recepcji tablica odlotów oraz terminale do checkinu air asia.

W hotelu nocują stewki z air asia, dużo stewek ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#12 PostWysłany: 12 Maj 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 147
hehehe stewki powiadasz :twisted:
Bede z dziewczyna :D
Dzieki chlopaki za wszystkie informacje. Zamierzam skorzystać z hotelu Tune. Patrząc na podroż jaka odbędę (waw-bud-doh-kul), przyda sie chwilka odpoczynku i regeneracji w normalnych warunkach przed dalsza podrożą do Indonezji.

Dzięki jeszcze raz!
_________________
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#13 PostWysłany: 12 Maj 2015 15:39 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Polecam Tune w Kuala. Przyzwoity hotel w przyzwoitej cenie. Dobrze skomunikowany z innymi punktami miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek71 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#14 PostWysłany: 29 Mar 2016 20:20 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Również polecam Regalia Residence. Dobry dojazd pociągiem do centrum miasta, niedrogie apartamenty no i widok z dachu taki, że jakoś nie odczuwałem potrzeby wejścia na Petronas Towers. Pierwszy raz byłem tam w 2014 roku, jak rezerwowałem miesiąc temu kolejny pobyt, to aż byłem zdziwiony ilością nowych ofert.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#15 PostWysłany: 30 Mar 2016 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dokładnie. Do wyboru do koloru. Rok temu dwójka, w tym roku apartament dla 7 osób za 300 pln/noc. Na Airbnb.

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kula Lumpur
#16 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:11 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Kuala jest naprawdę dobrze skomunikowane. Dojazd może być idealny bądź dobry. Możesz trafić na spokojną dzielnice lub będzie cały czas gwar. Nie spotkałem się tam z problemem komunikacyjnym. Co prawda więcej chodziłem na piechotę ale zawsze jakoś bez większych problemów się docierało do celu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
justynque lubi ten post.
justynque uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group