Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Havana -Trinidad
#1 PostWysłany: 03 Lut 2015 11:46 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Witam,

Interesuje mnie transport z Havany do Trinidadu
Wiem ze jezdzą autobusy dla turystow Viazul ale koszt od osoby za 25 CUC mnie nie kreci.
Da sie jakos jeachac pociagiem/'PKS-em" lokalnym.Jehalbym tez z pelnym bagażem.

Ewentualnie koszt taxi lokalnego
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#2 PostWysłany: 06 Lut 2015 04:10 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Polecam przejrzeć forum Travelbit, pod hasłem "Meksyk, KUBA i nie tylko on line", dziewczyna opisała podróż po wyspie ciężarówkami.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#3 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 30
Loty: 26
Kilometry: 46 487
też czytałam o ciężarówkach, które teoretycznie maja swoje "dworce", alternatywą jest el punto amarillo, które znajdują się na wylotówkach z miasta i tam mniej lub bardziej symatyczny pan w żółtym stroju (choć ponoć nie zawsze żółty) łapie stopa osobowkę, autobus czy ciężarówke, koszt od kilku do kilkunastu CUP w zależności od odległości płatne do rąk rzeczonego amarillo przy osobowkach (tak przynajmniej ja to zrozumiałam), a przy busie lub ciężarówce kierowcy.
_________________
Albania 2012 http://plejady.subaru.pl/files/48DjuWQo ... -2013S.pdf - Bałkańska przygoda na czterech kołach
Mołdawia & Ukraina 2013 http://vimeo.com/65979615
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#4 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:43 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Stop to już trochę inna historia (także do znalezienia w necie). Punkty, o których piszesz, usytuowane są poza miastem, zaś ciężarówki odjeżdżają "ze swoich dworców" w obrębie miast. Także zatrzymują się na punktach żółtych (hiszp. amarillo). Stopa można łapać i na własną rękę, bez korzystania z Amarillo (czasem są długie kolejki zainteresowanych), co wydłuża czas czekania na podwózkę.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#5 PostWysłany: 06 Lut 2015 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 30
Loty: 26
Kilometry: 46 487
Owszem ale znowu na dworcach czesto turystow nie chca wpuszczac do ciezarowek odsylajac do viazula :)
_________________
Albania 2012 http://plejady.subaru.pl/files/48DjuWQo ... -2013S.pdf - Bałkańska przygoda na czterech kołach
Mołdawia & Ukraina 2013 http://vimeo.com/65979615
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#6 PostWysłany: 06 Lut 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Koszt lokalnego taxi, czyli to co my przerabialismy na tej trasie, to 70-90 CUC / samochod. Czyli za max 4 osoby... Jesli podrozujesz sama albo w parze, dobrym sposobem moze byc wybranie sie na dworzec Viazul i czekanie na oferty taksowkarzy, ktorzy juz maja jakichs chetnych pasazerow i szukuja dodatkowych zeby wypelnic caly samochod. Z doswiadczenia, raczej nie bedziesz dlugo czekac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#7 PostWysłany: 07 Lut 2015 22:12 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
katkar napisał(a):
Owszem ale znowu na dworcach czesto turystow nie chca wpuszczac do ciezarowek odsylajac do viazula :)

A jak wygląda kwestia obłożenia autobusów Viazul? Sprawdzałam na stronie losowe terminy i przy wielu kursach widnieją liczby 4-5 - domniemywam, że chodzi o pozostałe miejsca. Wybierając się na Kubę na przełomie kwietnia i mają powinnam już teraz zarezerwować określone przejazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#8 PostWysłany: 13 Lut 2015 13:14 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 8
Niestety tak nie jest.. sam chciałem zarezerwować miejsce dla 2 osób na trasie Varadero - Havana, na stronie pokazane było 5 miejsc. Podczas rezerwacji okazało się, że nie są dostępne.

Natomiast postanowiłem zrobić 2 oddzielne rezerwacje po 1 osobie z wykorzystaniem 2 oddzielnych kont. Udało się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#9 PostWysłany: 22 Lut 2015 06:07 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
Wiecie skąd w Hawanie dokładnie rusza Viazul? i gdzie nabywa się bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#10 PostWysłany: 22 Lut 2015 09:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Przy zoo na Nuevo Vedado. Jest dworzec autobusowy, kasa z biletami i poczekalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#11 PostWysłany: 22 Lut 2015 12:21 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 22
Właśnie próbowałem rezerwować bilety na Viazula. Niestety na żaden z terminów nie ma miejsc :(
czy może jest jeszcze szansa kupić bilety na miejscu w kasie? czy jak już jest 0 miejsc to nie wsiądziemy? (2 osoby)

Pisał ktoś o taksówkach, że kierowcy sami szukają chętnych do zapełnienia auta. czy to częste zjawisko? (nie chciałbym utknąć w Trinidadzie dzień przed powrotem do kraju)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#12 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:49 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
Mam podobną sytuację, ale zauważyłem, że na jakikolwiek termin do rezerwacji przez net udostępnionych jest tylko 5 sztuk biletów. Mam więc nadzieję, że z kupnem w kasie biletowej na miejscu nie będzie problemu.

-- 22 Lut 2015 22:50 --

hassim dzięki za info ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#13 PostWysłany: 22 Lut 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Na pewno nie utkniecie w Trynidadzie. To Kuba, zawsze znajdzie sie jakies rozwiazanie. W najgorszym wypadku znajdzie sie ktos kto za 80-100 cuc zawiezie Was autem pod sam terminal lotniska w Hawanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#14 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:30 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
Ale nie każdemu uśmiecha się płacenie takiej kwoty za transport, bo jestem studentem jak ja :)

Jak to jest z tymi VIAZULami? Zawsze się znajdzie tam miejsce? Czy lepiej rezerwować przez Internet? I też miałem ten motyw z max 5 miejscami w autobusie. Jadę tylko na 8 dni i jednak chciałbym w miarę mobilnie się przemieszczać po Kubie, w miarę bez niespodzianek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#15 PostWysłany: 27 Lut 2015 12:38 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jak ja byłam to nie było problemów z biletami na viazul, zazwyczaj rezerwowałam w ichnich biurach dzień czy dwa przed planowanym przejazdem. Raz jeden był problem - w Playa Larga, akurat tam żadnego biura nie ma i trzeba było kupić bilet w autobusie, a że zabrakło w nim miejsc to i nas parę osób zostało na przystanku. Za to taksówek trochę na nas czekało już zanim ten autokar przyjechał, więc zaraz nas zgarnęły.

Zamiast viazula można wziąć autokar transtur. Z tego co się zorientowałam to transtur działa raczej przy hotelach. W Hawanie dla mnie był lepszą opcją bo był dosłownie za rogiem (odjeżdżał spod hotelu Inglaterra), nie musiałam brać taksówki na dworzec viazula, a i ceny były takie same.

Do ich rezerwacji internetowych miałabym dystans, widziałam jak tam internet działa (jeśli w ogóle).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#16 PostWysłany: 27 Lut 2015 12:54 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
A dokąd wtedy jechałaś taxi i ile Cię to kosztowało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#17 PostWysłany: 27 Lut 2015 13:01 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
taksówką jechałam wtedy z Playa Larga do Cienfuegos i o ile pamięć mnie nie myli to autobus kosztował 7 czy 8 cuc, a za taksówkę płaciłam 10cuc (jechaliśmy w cztery osoby i było po 10cuc od każdego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Havana -Trinidad
#18 PostWysłany: 15 Mar 2015 21:21 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Z Havany do Cienfuegos taxi łączone (colectivo taxi) kosztuje 10 CUC za osobę. Bezpośrednio do Trynidadu może być nawet kilka razy drożej. Jeśli nie chcemy przepłacić, trzeba będzie najpierw dojechać do dworca w Cienfuegos i stąd dopiero do Trynidadu (6 CUC za osobę - taka sama cena jak Viazul). Generalnie colectivo taxi najłatwiej znaleźć przy dworcach autobusowych. Często na dworcu będzie naganiacz mówiący w języku angielskim, którego zadaniem jest sprzedanie Wam taxi za możliwie najwyższą cenę (w końcu on też musi dostać prowizję). Ceny początkowe prawie zawsze są kosmiczne (np. 100 czy 50 CUC). Jednak po chwili rozmowy lub udaniu, że taka cena nas nie interesuje, szybko można zejść do normalnej ceny (która i tak jest wyższa - często wielokrotnie - niż dla Kubańczyków). Uwaga na czarnoskórego naganiacza przy dworcu koło La Coubre Train w Havanie. Mimo komunikatywnej znajomości angielskiego nieraz świadomie mówi np. fifteen, a ma na myśli fifty. Ogólnie, znając nawet słabo hiszpański, lepiej porozumiewać się po hiszpańsku, niż po angielsku. Zawsze, po wejściu do taxi, a jeszcze przed ruszeniem, należy spytać jeszcze raz o całkowitą cenę podróży do danego miasta. Dowiezienie pod wskazany adres w miescu destynacji może być dodatkowo doliczone do kosztu podróży.
Co do rezerwacji biletów na Viazul, to prawie zawsze są wolne miejsca (marzec 2015) na wszystkich trasach nawet na godzinę przed odjazdem. Jeśli ktoś chce mieć 100% pewność, może dzień czy dwa dni wcześniej iść do biura firmy w danym mieście na dworcu i zarezerwować sobie miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group