Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Paź 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Ktoś robił trasę Havana - Santiago camionem? Gdzie łapać, w jakich godzinach (tzn. ekstremalnie porannych czy może też popołudniowych na nocną podróż, zważywszy że to kawał drogi) i ile spodziewać się płacić?

Z góry dzięki za odpowiedź, jak ktoś miał przyjemność :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 14 Paź 2017 23:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Nocna podróż autem na Kubie? Żartujesz, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Paź 2017 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
dji napisał(a):
Ktoś robił trasę Havana - Santiago camionem? Gdzie łapać, w jakich godzinach (tzn. ekstremalnie porannych czy może też popołudniowych na nocną podróż, zważywszy że to kawał drogi) i ile spodziewać się płacić?

Z góry dzięki za odpowiedź, jak ktoś miał przyjemność :)


Mówisz o Santiago de Cuba ? tego camiones nie zrobisz w jedną noc... bez szans dzień i noc umordowałbyś się ,nie wiem nawet czy jest taki kurs bepośredni, Viazul owszem jest
zrobisz to ale na kilka kursów i 2-3 dni z 4-5 minimum przesiadkami - nie polecam jednak za duża odległość i wygodnie nie jest w camiones :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Paź 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Mój host z AirBnb mówi, że jest taka opcja; w takim razie będzie to z samego rana.

Mam mało dni na Kubie, a zależy mi, żeby zaliczyć Santiago, dlatego jestem przygotowany na poświęcenia. Zobaczymy, jak to wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Paź 2017 21:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Jak masz mało dni, to bym brał Viazula na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Paź 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Dokładnie, jak masz mało dni, to lepiej Viasul jest nocny do Santiago de Cuba i wtedy oszczędzasz na noclegu. Nawet Viasul trasa ta będzie męcząca.
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Paź 2017 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
No tak, tyle że to 102 kuki w obie strony i mnie nie stać, nie wspominając o legendach na temat klimatyzacji w Viazul.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Paź 2017 13:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
No cóż, jak poeta Mick Jagger kiedyś powiedział: You can't always get what you want...

Co do klimatyzacji to bym nie obawiał problemu, prędzej z ciasnymi miejscami w autobusie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Paź 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Co prawda, to prawda. A nieco z innej beczki, może nawet nawet osobny temat, ale żeby nie zaśmiecać: jakaś realna szansa na złapanie lokalnego AstroBusa w trybie student? Z plusów to, że jestem młody, mówię po hiszpańsku na poziomie C2 (mieszkam w Hiszpanii od 3 lat), na upartego zarzucę kaptur i zaciągnę pod kubański akcentem; z minusów cała reszta, z kolorem włosów i karnacją włącznie.

Ktoś w ogóle się bawił w takie rzeczy?

Dzięki z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Paź 2017 00:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Minusów - Brak dowodu kubańskiego ;)

Ale w Astro są zawsze 2-5 biletów dla obcokrajowców, więc możesz spróbować
Góra
 Profil Relacje PM off
dji uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Paź 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
geomix napisał(a):
Mam pytanie do osób co jezdziło w ten sposób po kubie.
Jak złapać ciężarówkę jadącą w interesującym nas kierunku?
Czy działa to poprostu jak autostop - stajemy przy drodze i czekamy aż coś będzie jechało w dobrym kierunku?
Czy są ustalone godziny lub pory dnia o której ciężarówka ma przejeżdżać przez miasto/miasteczko?
Czy łatwo zasięgnąć informacje od lokalsów, gdzie i kiedy łapać transport? Obawiam się że wielu z nich będzie wolało wcisnąć usługe znajomego taksiarza, niż pomóc w tej kwestii.



Skoro tyle pytan, to chyba latwiej kupic (wynajac) ciezarowke z kierowca. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Kwi 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Kilka naszych cen sprzed miesiąca.
Ciego de Avila – Moron: 2CUP
Vinales – punkt widokowy kilka km dalej: 1CUP
Sancti Spiritus – Trinidad: 15CUP
Playa Larga - Playa Giron - nie pamiętam dokładnie ale kilka CUP. Autobusy mają rozkłady, ale nie są wywieszone na przystanku. Trzeba spytać miejscowych.

W mniejszych miejscowościach typu Sancti Spiritus łapaliśmy transport przy drodze. Ciężarówki na ogół odpuszczaliśmy przez długie kolejki i czas oczekiwania (choć np. inaczej było w Vinales, sporo tam jeździło camionów do Pinar del Rio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group