Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2015 14:34 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 22
Hej :)

Może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć: chcę wysłać chłopakowi, który mieszka w Hawanie, pieniądze. Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób? Wiem, że są przelewy Western Union, inna opcja to prosić kogoś kto leci, żeby przekazał kasę osobiście ale niestety obecnie nikogo takiego nie znam.

Pozdrawiam,
Gosia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lis 2015 14:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
innych sposobowow jak western union lub karta bankomatowa nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lis 2015 15:00 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 5
Zbanowany
mozesz uzyc TRANSFERWISE

tutaj link na transfer darmowy:

https://transferwise.com/?utm_source=in ... ign=3for50

https://transferwise.com/?utm_source=invite&utm_medium=emails&utm_content=html_msg&utm_campaign=3for50


Ostatnio edytowany przez mashacra, 01 Lis 2015 17:36, edytowano w sumie 1 raz
referal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lis 2015 17:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
marty00 napisał(a):
mozesz uzyc TRANSFERWISE


żeby zrobić przelew na konto na Kubie? Żarty chyba...
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lis 2015 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
no to jest pomysł...
jakie pieniądze ?.... kubańczykom nie wolno posiadać obcej waluty i oni 1 usd nie wymienią w banku bez papierka
podał na co zbiera ..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lis 2015 14:52 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 22
mediolan napisał(a):
no to jest pomysł...
jakie pieniądze ?.... kubańczykom nie wolno posiadać obcej waluty i oni 1 usd nie wymienią w banku bez papierka
podał na co zbiera ..?



Otoz wolno im posiadac (moze gdzies tam prawnie jest zapisane, ze nie ale malo kto tego przestrzega, jesli w ogole). Pieniadze posiadaja jak maja mozliwosc i papierka na to nie potrzebuja. Been there, done that - czyli po prostu wiem z doswiadczenia.

Podawac na co zbiera nie musi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2015 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Oprócz WU powinna działać ich konkurencja, czyli MoneyGram i Ria. A że amerykańskie embargo na przelewy zostało w zasadzie zniesione, to - jeśli Twój chłopak posiada w ogóle rachunek bankowy - możesz spróbować przelewu z opcją kosztów OUR. Względnie zrobić to, co robiła swego czasu diaspora kubańska w USA, czyli wysłać kartę prepaid przez umyślnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2015 18:43 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 22
Bylam dzis w oddziale Western Union w Krakowie i uslyszalam, ze przesylka piniedzy na Kube jest niemozliwa i to od dawna :( pan z obslugi przy mnie dzwonil jeszcze na infolinie sie upenic i powiedzieli, ze nie mozna i to z zadnego kraju :/ to jakim cudem Kubanczycy ptrzymuja przez WU kase od rodzin w usa??? Kurde no, tego sie nie spodziewalam :/

-- 03 Lis 2015 17:45 --

Kara napisał(a):
Oprócz WU powinna działać ich konkurencja, czyli MoneyGram i Ria. A że amerykańskie embargo na przelewy zostało w zasadzie zniesione, to - jeśli Twój chłopak posiada w ogóle rachunek bankowy - możesz spróbować przelewu z opcją kosztów OUR. Względnie zrobić to, co robiła swego czasu diaspora kubańska w USA, czyli wysłać kartę prepaid przez umyślnego.



Dzieki Kara! Moj chlopak ma konto w banku. Tylko ja nie bardzo wiem co to jest ten przelew z opcja kosztow OUR, moglabys mi wyjasnic prosze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2015 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Przelew zagraniczny, w którym wszystkie koszty przekazania pieniędzy z konta na konto ponosi zleceniodawca (raczej 2-cyfrowa liczba w USD lub jej równowartość). Ale uwaga: zapytaj najpierw, ile to będzie, jeśli dany bank w ogóle umożliwia już przelew na Kubę.

PS Amerykanie wysyłają pieniądze na Kubę przez WU tak: http://cuba.westernunion.com/WUCOMWEB/s ... omoNewNews
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group