Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2018 01:36 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 4
Witam Was ! Planunuję polecieć z Phuket do Pekinu z przesiadką w KUL
Mam do wyboru 2 opcje, albo 2,5 h na przesiadkę albo 8h...
Czy mieliście doświadczenie z przesiadkami w tym miejscu ? Linie lotnicze Air Asia i Air Asia X
Nie będę miał żadnego bagażu rejestrowanego tylko obawiam się że mogę nie zdążyć w 2h, ze względu na jakieś opóźnienia.
Jakieś rady lub opinie macie ? A może nawet instrukcje ;) Bardzo Wam dziękuję ;)

LOT w załączniku

Załączniki:
lot.jpg
lot.jpg [ 39.38 KiB | Obejrzany 4067 razy ]


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Mar 2018 08:29, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 05 Mar 2018 02:34 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
A to nie jest tak, że przy lotach łączonych w razie ewentualnego opóźnienia AirAsia przesunie Cię bezkosztowo na następny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2018 03:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@xsenon
Jeśli masz to na jednym bilecie to w przypadku opóźnienia pierwszego lotu Air Asia zagwarantuje Ci dotarcie na miejsce docelowe kolejnym lotem. Jeśli zmieniłbyś zdanie i zapłacił za bagaż rejestrowany to ten bagaż będzie nadany od razu do PEK.

Przy czym osobiście polecam dłuższą przesiadkę w KUL - zawsze możesz wyskoczyć na miasto i coś zobaczyć nawet przez te 8h (a właściwie to 6h). 3 miesiące temu mieliśmy lot łączony PEK-KUL-OOL z przesiadką w Kuala Lumpur trwającą jakieś 11h i kilka miejsc jednak odwiedziliśmy.

Podsumowując:
Jeśli na jednym bilecie i nie chcesz wyskoczyć do KUL, to spokojnie weź krótszą przesiadkę. W przeciwnym wypadku proponuję tę dłuższą, zawsze lepiej mieć większy zapas czasu a nikt Ci nie zagwarantuje, że z Phuket wylecisz punktualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Mar 2018 07:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6219
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Samoloty w Azji lubia sie spozniac, poza tym do centrum czy Petronas masz 1.5 h, wizy nie potrzebujesz. Ja bym zaryzykował, w centrum handlowym w Petronasie zjesz dobry obiad, posiedzisz chwile nad fontanna i powort. Wydasz z obiadem max 50 pln ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Mar 2018 09:39 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 4
Wiem, że mi zapewnią lot nawet gdybym nie zdążył ale problem polega na tym, że następnego dnia o 8 mam powrót z Pek do PL. Air Asia ląduje o 1.45 a następny dużo później po moim locie do PL. Oczywiście biorę pod uwagę przesiadkę 8h i zobaczenie KUL. Ale czy w przypadku opcji z 2.5 h powinienem się obawiać? Mieliście takie doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
jeśli masz to na jednym bilecie i 2,5h jest ok a następny lot jest po oczekiwaniu 8h i oba spowodują że dotrzesz na czas na powrót do PL to możesz zaryzykować choć ja np wyznaję zasadę że na miejsce z którego będę już wracać do Polski/Europy staram sie dotrzeć już dzień wcześniej tak aby mieć ten swobodny zapas czasowy - utrata lotu powrotnego to przeważnie są znaczące koszty. Kwestia szacowania ryzyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2019 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Mam na jednej rezerwacji Aira Asia lot z Cebu przez Kuala do Singapuru. Bagaż rejestrowy.
Czy obejmie mnie transfer intrnational czy jednak domestic z odbiorem bagażu i odprawa graniczna.
Mam 2,5 godziny transferu pomiędzy lotami i boje się czy zdążę , A w Singapurze czeka na mnie LOT do polski .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:54 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
odkopuje temat z pytaniem czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia ile trwa transfer na KUL. Lot Etihad z Abu Dhabi ląduje planowo o 10:20 na terminalu M a kolejny Air Asia do Kambodży startuje 12:40 z terminal 2. Czy trzeba przechodzić kontrolę immigration czy to transfer bez wychodzenia z terminalu? Jeśli kontrola to ile to aktualnie zajmuje? W necie niezbyt świeże i rozbieżne informacje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Sie 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Jeśli to nie ten sam terminal to trzeba wyjść i pojechać autobusem na drugi terminal, nie wiem jak teraz ale kiedyś bus był płatny, to może zająć do godziny
Góra
 Profil Relacje PM off
lucifuge lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Sie 2022 11:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Do tego 2 kontrole paszportowe. IMO, bez szans.
Góra
 Profil Relacje PM off
lucifuge lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Sie 2022 11:44 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Różne terminale. Nie zdążysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2023 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Czy między KLIA i KLIA2 kursuje już coś darmowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Sty 2023 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@onufry_z Passengers with connecting flights between KLIA and klia2 can enjoy the free round-the-clock shuttle transfer services between the two terminals.


https://airports.malaysiaairports.com.m ... l-transfer
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Dzięki. Problem jest taki że i przylot i wylot mam KLIA2 tyle że z wylotu rezygnuję i zostaję w KL. A do KLIA chcę podjechać żeby skorzystać z saloniku który jest tam na landside.
Więc pewno się na tą darmówkę nie łapię bo nie mam lotu z KLIA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2023 10:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Wiem, że nie o to pytałeś, ale chciałem tylko wspomnieć że szybko regularnie i niezawodnie, lecz nie za darmo, można się przedostać pomiędzy terminalami pociągiem KLIA Express / KLIA Transit.
Koszt przejazdu to 2.00 / 1.80 MYR (biletomat / appka mobilna).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2023 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A jak oceniacie szanse na zrobienie poniższej przesiadki z lotu międzynarodowego na krajowy?

Przylot do KUL Terminal 1 o 19:50 (Thai z BKK)
Wylot z KUL Terminal 1 o 22:00 (Malaysian do BKI).
Osobne bilety.

Dodam, że przylot z BKK byłby w biznesie, więc opuściłbym samolot na początku. Na razie założyłem sobie, że po przylocie udam się do miasta na nocleg, ale gdyby była szansa na to, by tego uniknąć i od razu udać się do Kota Kinabalu, byłoby to korzystniejsze rozwiązanie. Na wszelki wypadek mógłbym w MH wziąć bilet w taryfie elastycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Sty 2023 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
@tropikey bagaż rejestrowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Sty 2023 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A tak, zapomniałem o tym... Będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sty 2023 14:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Jeżeli opłaca ci się brać bilet elastyczny, to zdecydowanie próbuj. Ew sprawdź punktualność tego lotu Thai z przeszłości.
W KLIA jest osobna odprawa paszportowa dla osób z business class (i faktycznie jest to przestrzegane) więc nigdzie nie powinieneś natknąć się na czekanie po drodze. Chyba że Thai korzysta z satellite terminal, wtedy ew czekanie na SkyTrain.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Paź 2023 11:23 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wysypał mi się listopadowy lot Batik na jednym bilecie LGK-KUL-HKT jedyna inna opcja na to żeby mieć to na jednym bilecie to Malaysia Airlines ale jest znacznie drożej. Jest sporo lotów Air Asia ale z samodzielną przesiadką. Tu pytanie - jak wygląda transfer domestic->international (wszystko na terminalu 2, chyba). Ile czasu jest potrzebne na w miarę bezpieczny transfer (z bagażem rejestrowanym :/)? Czy AirAsia jakkolwiek przejmuje się jeżeli pierwszy lot byłby opóźniony - chodzi mi o to, czy jest jakaś korzyść z posiadania dwóch lotów AirAsia, czy jak pierwszy odcinek inną linią jest tańszy to brać to bo i tak nie ma różnicy.
Z tego co patrzyłem to loty na tej trasie nawet na ten sam dzień są w znośnych cenach, więc w razie wysypania planu jest jakiś backup, ale chciałbym wiedzieć jakie minimum przyjąć na w miarę bezpieczną przesiadkę i czy iść tą drogą, czy jednak brać Malaysia Airlines z jednym biletem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group