Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:21 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 10
Hej, czy trzy godziny wystarczą by dojechać z lotniska w Kuala Lumpur kolejką do Petronas Towers, pstryknąć fotkę i wrócić? Te kolejki expresowe nie mają opóźnień?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Sty 2018 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Zalezy gdzie pozniej lecisz z KUL. Jak do domu to nie wystarcza. Jak akceptujesz ryzyko kupna nowego biletu to mozesz sprobowac,ale jest ta watpliwe.....to okolo 60km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Kiedyś była taka reklama. "Trzeba mieć fantazje i pieniądze". Jak masz fantazje to zrobic, to musisz miec pieniadze na nastepny bilet. I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
O panie to ja mam 7 i się zastanawiam czy być w centrum Kuala 2 czy 3 godziny. Przy 3 bym nawet nie ryzykował, lepiej pozwiedzać lotnisko :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:45 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Nie ma szans , tydzień temu busem "Skybus" jechałem 1h z terminala KUL na KL Sentral następnie kupno żetonu na metro i przejazd do KLCC kolejne do 30min. Więc nie ryzykuj nawet .Nie wiem jak kolejka , taxi też nie brałbym pod uwagę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Teoretycznie możliwe gdyż Klia express + kolejka miejska pod wieże to około 45-60 minut w zależności od zgrania połączeń + przejscia na KL Sentral. Z tego wygląda że 2h straciłbyś na dotarcie do/z Petronasów, pozostałaby godzina na pstrykanie fotek. Jednak to tylko teoria, ładnie wygląda na papierze, weź poprawkę że to ogromne lotnisko, wszędzie długie kolejki, musisz dotrzeć do stacji Klia express, później na Sentral musisz ogarnąć przejscie do stacji metra, kupić żeton, nie pogubić się w kierunkach itp, wracając weź poprawkę na długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa i okienek paszportowych.
Pomimo że na papierze wygląda ładnie ja bym nie zaryzykował ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Za mało danych przede wszystkim. Skąd przylatujesz, dokąd lecisz potem (Domestic/International), jaka linia, bagaż nadany wcześniej, do nadania tutaj czy nie masz rejestrowanego. Ile dokładnie masz czasu między wylotem, a przylotem, bo nie wiadomo czy te 3h to masz już po uwzględnieniu czasu po przylocie na formalności i zapasu przed wylotem. Realnie to w godzinę da się spokojnie dotrzeć z KLIA/KLIA2 pod Petronas Towers (w zależności od godziny i dnia Klia Express + metro lub Klia Expres + Uber/Grab). Także godzina w tą, godzina w tamtą i godzina na miejscu. Tyle teorii. Cała reszta zależy od szczegółów, których nie podałeś.

Jeżeli masz 3h między lotami no to oczywiście nie ma szans, nawet jak przylatujesz domestic i lecisz dalej też domestic.

Z ciekawostek to kilka linii (Malindo, Malysia i chyba Cathay) mają okienka check-inu na stacji kolejowej w części Klia Express. Można się odprawić i nadać bagaż, żeby na lotnisku się już skupić tylko na security i odprawie paszportowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Sty 2018 09:27 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 10
-- 08 Sty 2018 09:21 --

Kian napisał(a):
Zalezy gdzie pozniej lecisz z KUL. Jak do domu to nie wystarcza. Jak akceptujesz ryzyko kupna nowego biletu to mozesz sprobowac,ale jest ta watpliwe.....to okolo 60km


Kian, lecę z Bankoku z moją pozostawioną walizką i wracam przez KUL na Filipiny...

-- 08 Sty 2018 09:23 --

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, będę zwiedzać lotnisko, bo muszę dolecieć do mojej rodziny, fantazji mi nie brakuje, tylko czasu brak ! ;)

-- 08 Sty 2018 09:27 --

Choć... hm... Będę mieć tylko bagaż podręczny a w sumie mam 5 godzin i lecę Air Asia do Cebu , w Kuala Lumpur mam tylko przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Sty 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Jeśli jesteś odprawiony, będziesz miał boarding pass i bagaż w tranzycie to możesz próbować. 2h przed wylotem warto być z powrotem na lotnisku, bo immigration trzeba liczyć godzinę + dojście do skrajnych bramek to z 30-40 minut nawet. Także wszystko zależy jak sprawnie Ci pójdzie wychodzenie z lotniska po przylocie. Mi się zdarzyło przejść w 15 minut, ale też zdarzyło mi się spędzić godzinę na samym wychodzeniu z lotniska z podręcznym. Znowu wiele zależy od kolejki na immigration i na jakiś gate podjedziesz. Jeśli pójdzie sprawnie to możesz próbować iść na Klia Express i klikać w ubera (jak nie godziny szczytu) albo na metro (tylko dobrze się przygotuj, gdzie musisz dojść, czym jechać, jak dojść i gdzie i jaki bilet kupić). Co by nie było to w optymistycznym/bezpiecznym scenariuszu będziesz miał pod petronas towers pewnie maksymalnie 20 minut. Całość będzie Cię też kosztowało ok. 110myr za osobę.

Jeszcze mi się przypomniało, że coś takie widziałem jak Travel Pass. Do kupienia przy wejściu na Klia Express na lotnisku. Masz w tym bilet w dwie strony na Klia Express + nielimitowany transport po KL przez 2 dni za 115myr. Cena niewiele wyższa niż samo Klia Express, a odpada Ci martwienie się o zakup żetonów na metro. Przesiadka na KL Sentral też jest raczej sprawna (ten sam poziom i budynek, co na KL Sentral nie jest takie oczywiste).

Realistyczna kalkulacja transportu to:
Oczekiwanie na Klia Express - 15 minut
Czas przejazdu Klia2-KL Sentral - 33 minuty
Przesiadka Klia Express - metro (z czasem oczekiwania na metro) - 10 minut
Przejazd KL Sental - Petronas (przystanek KLCC) - 10 minut


Powrót:
Oczekiwanie na metro - 5 minut
Przejazd Petronas - KL Sentral - 10 minut
Przesiadka metro - Klia Express (z czasem oczekiwania na Klia Express) - 20 minut
Przejazd KL Sentral - Klia2 - 33 minuty


Czyli realnie wychodzi 2h15 na transport. Czyli, żeby mieć 15 minut pod Petronas Towers (a naprawdę to z 5 minut, bo jeszcze dojść ze stacji metra i z powrotem), być na 2h przed wylotem na klia2 musisz znaleźć się na stacji klia express na 4,5h przed wylotem. Czy to możliwe mając 5h przesiadki? Tak, ale musisz mieć trochę szczęścia z kolejkami i być dobrze przygotowanym (wiedzieć gdzie iść, gdzie kupić bilet, mieć kasę przygotowaną itp. itd.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Z KLIA2 od momentu wyjscia samolotu +wymiany waluty na skybus pod Petronas ze stoperem 2h39 minut (tylko podreczny) strasznie zatloczone imigration a jak stoi przed Toba ktos z plakietka na szyji to uciekaj bo to słup i wpusci 30 osob przed Ciebie :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:30 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 10
Masakra, szkoda ryzykować, pokręcę się po lotnisku, w końcu docelowo lecę na Filipiny, nie zamierzam wydawać kasy na bilet, tylko dla dwóch wież i ich fotki. Serdecznie dziękuję za baaaaardzo szczegółowe informacje.

W związku z informacjami dot . przesiadek w KUL. Będę lecieć z Filipin do KUL - przesiadka i do BKK, tak samo w drodze powrotnej, czy nadal z tego samego lotniska (lot Air Asia) ? Czy przylecę np na KLIA a potem muszę się przetransferować na KLIA2 aby kontynuować lot?
No w końcu wszystko w ramach lotów po Azji...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
To jest to samo lotnisko :roll:
Zalezy czym lecisz, jesli oba loty airasia KLIA2 jesli czyms innym dokladnie sprawdz. Taki Malindo lata z glownego KLIA ( warto wiedziec) a to lowcost. Na boarding passie zawsze jest napisane Klia lub Klia2 w rezerwacji nie.

Cytuj:
mialem tego nie pisac ale wybacz musze... W ramach lotów po Europie... polecam poleciec do Szwajcarii bez dokumentów, whats wrong with U milego poniedzialku
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group