Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Potwierdzam opcję przycebulaczenia na dojeździe co centum pociągiem.
Jeśli się nie spieszymy to można zaoszczędzić ponad 30 MYR w jedna stronę, jadąc kolejką KLIA Transfer do stacji Salak Tinggi i dalej do KL Sentral. (23 ringgity Transferem, 55 Expressem). Traci się ok. 20-30 min. bo trzeba czekać na następny pociąg. Można płacić kartą.

W KL Sentral przesiadając się na metro trzeba już mieć gotówkę w niskich nominałach. Automaty są niby przystosowane do kart, ale akceptują tylko monety i banknoty 1 i 5 MYR.

Oszczędnośc kosztowała mnie kilka dni nerwów, bo w trakcie czekania w Salak Tinggi użarł mnie komar i miałem przez kilka dni hipochondrium Dengi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#102 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
tylko po co jechać pociągiem z przesiadką, skoro szybciej i taniej wyjdzie autobus???
przewagą pociągu nad busem w KL ma być szybkość (nieznaczna) transferu z lotniska do KL sentral, a tak nie dość że jedziesz wolniej, to z przesiadka i drozej... jesli chodzi o wygodę to również bus ma przewagę bo fotele są szerokie, rozkladane, z duza iloscia miejsca na nogi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Kwi 2022 06:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Od początku pandemii do dziś nadal nie kursuje KLIA Express. Jeżdżą tylko KLIA Transit (zatrzymujące się wszędzie). Pociągi chodzą co 30 minut. Bilet 55 MYR. Czas przejazdu 39min.

Autokary z lotniska również jeżdżą. Dawniej jeździły na dworzec Pudu, teraz jeżdżą bezpośrednio na KL Sentral, podobnie jak pociąg. Czas przejazdu 1h00-1h30 w zależności od korków. Bilet kosztuje 15 MYR. Autokary wg rozkładu powinny odjeżdżać co 20 minut, ale z powodu Covida są wycięte kursy i jeżdżą 1x na godzine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 03 Wrz 2022 08:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
KLIA Express nadal nie kursuje (najprawdopodobniej nigdy nie wróci), za to KLIA Transit kursuje teraz ze zwiększoną częstotliwością. Pociągi są co 20 minut, a w szczycie kursują nawet co 10 minut. Więc jeśli ktoś ma potrzebę zaoszczędzić/przycebulić te ~20 MYR sposobem opisanym tutaj, to traci się na tym już znacznie mniej czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 03 Wrz 2022 09:08 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Nic nowego nie wniosłeś do tematu pisząc a właściwie ośmieszając (,,przycebulić") mój pomysł z innego wątku . Bilet bezpośredni w tej chwili kosztuje 49,50 MYR ( nie licząc promocji dla stałych mieszkańców ) a robiąc krótką czasami 8 min przesiadkę płacimy 12,6 MYR + 8,50 MYR =21,10 MYR . To oszczędność 28,40 MYR czyli 30 zł . Przy podróży tam i powrót to 60 zł ! A w moim przypadku z ekipą 4 osobową w sierpniu zostało mi 240 zł w kieszeni . Przypominam , że to forum ma swoją nazwę , więc ten sposób świetnie się wpisuje w tematykę choć jak czytam od jakiegoś czasu krytykowanie , obśmiewanie , ironizowanie czegokolwiek to aż strach dzielić się czymkolwiek ...
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@savoj wybacz absolutnie nie chciałem cię urazić ani ośmieszać tego sposobu :) użyłem tego sformułowania bo akurat post nad moim go używał :p od siebie dałem "zaoszczędzić".
Sam tak jechałem i się tego nie wstydzę:) natomiast patent jest jak najbardziej z tego wątku i to z przed 6 lat. (Co nie oznacza że nie odkryłeś go równolegle) A nowość to że traci się na nim 10 albo 20 minut, a nie 30 jak dawniej.
Żeby nie było że znów nic nie wnoszący post to podam jeszcze patent na jeszcze tańszy przejazd: z KLIA można pojechać darmowym (!) autobusem SPG1 lub SPG2 do stacji Salak Tingi. Zaoszczędzamy w ten sposób kolejne 4.90 MYR :)
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@savoj
A dlaczego nie jechałeś GRABem?
https://www.grab.com/my/blog-grabairport/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Paź 2022 23:02 

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 12
savoj napisał(a):
Nic nowego nie wniosłeś do tematu pisząc a właściwie ośmieszając (,,przycebulić") mój pomysł z innego wątku . Bilet bezpośredni w tej chwili kosztuje 49,50 MYR ( nie licząc promocji dla stałych mieszkańców ) a robiąc krótką czasami 8 min przesiadkę płacimy 12,6 MYR + 8,50 MYR =21,10 MYR . To oszczędność 28,40 MYR czyli 30 zł . Przy podróży tam i powrót to 60 zł ! A w moim przypadku z ekipą 4 osobową w sierpniu zostało mi 240 zł w kieszeni . Przypominam , że to forum ma swoją nazwę , więc ten sposób świetnie się wpisuje w tematykę choć jak czytam od jakiegoś czasu krytykowanie , obśmiewanie , ironizowanie czegokolwiek to aż strach dzielić się czymkolwiek ...


Nadal działa aczkolwiek cena drugiego przejazdu się zwiększyła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 05 Gru 2022 10:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Elrian napisał(a):
Nadal działa aczkolwiek cena drugiego przejazdu się zwiększyła

Ceny są jak najbardziej aktualne.
Aby uzyskać 10% zniżki trzeba kupować przez aplikacje mobilną.
Kupując w kasie, automacie, lub używając karty Touch'n'Go płacimy pełną cenę.

KLIA - KL Sentral 55.00 / 49.50
KLIA - Salak Tinggi 4.90 / 4.40
Salak Tinggi - KL Sentral 18.30 / 16.50
(pełna cena / cena przez appkę)


Grab obecnie ma stałą cenę do dowolnego miejsca w mieście: 65.00 + opłaty drogowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 16 Gru 2022 13:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
NBE322 napisał(a):
KLIA Express nadal nie kursuje (najprawdopodobniej nigdy nie wróci), za to KLIA Transit kursuje teraz ze zwiększoną częstotliwością.

A jednak. Bezpośredni KLIA Express do KL Sentral powraca od 3 stycznia 2023. Znów będzie można dojechać do KL Sentral w zaledwie 28 minut.
Niestety prawdopodobnie zwiększy to ilość zmarnowanego czasu na odbijaniu się przez bramki w Salak Tinggi lub Cyberjaya, ponieważ tylko KLIA Transit tam się zatrzymuje. Oidp przed pandemią KLIA Transit jeździł co 30 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 17 Mar 2023 10:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Nowo otwarta linia metra MRT Putrajaya Line daje kolejną możliwość tańszego dojazdu do/z KLIA.

Linia ta dojeżdża aż do stacji Putrajaya Sentral gdzie można się przesiąść do KLIA Transit.
To MRT ma kilka strategicznych stacji w centrum Kuala Lumpur i skupisku hoteli, na przykład:
- Conlay w pobliżu CH Pavillon KL oraz
- Persiaran KLCC w pobliżu parku KLCC i wierzy Petronas
- Ampang Park w pobliżu wielu popularnych hoteli np. InterContinental KL, DoubleTree KL, Somerset, ew tutaj przesiadka na linię LRT KJL

Przykładowy koszt przejazdu z Ampang Park do Putrajaya Sentral nową linią MRT to 3.80 MYR (Touch'n'Go Card) *
Putrajaya Sentral - KLIA pociągiem KLIA Transit to 8.45 / 9.40 (app / inne kanały sprzedaży)

Z Ampang Park możemy więc teraz dostać się na lotnisko za 12.25 MYR.


* do końca marca 2023 przejazdy na tej linii metra są za darmo
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 29 Kwi 2023 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
czy korzystał ktoś z Was może z KL TravelPass (https://www.klia2.info/promotions/kl-travelpass/)? Interesuje mnie zwłaszcza opcja nr 2, czyli przejazd KLIA Ekspres w obie strony + 2 dni nieograniczonej jazdy w KL (LRT, MRT i monorail) za 120 MYR/os. Akurat świetnie by mi to czasowo pasowało pod moje plany.
Skoro normalny bilet oneway na KLIA Ekspres kosztuje 49,50 (w promocji na stronie lotniska), to kupując RT wychodzi 99 MYR, a to oznacza, że na te przejazdy w mieście przez 2 dni zostaje 21 MYR. Jak oceniacie opłacalność takiego rozwiązania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Kwi 2023 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@tropikey 21MYR na 2 dni na rozne srodki transportu wydaje sie bardziej niz OK. A jesli nawet kilku MYR nie wykorzystasz, to strata minimalna, a elastycznosc i brak lazenia i tracenia czasu za kazdym razem po karte/zeton IMO znaczna. Ale to @NBE322 jest specjalista od KUL :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 29 Kwi 2023 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
właśnie się zorientowałem, że kilka lat temu @trocha zadał pytanie o ten pass tutaj: bilet-calodniowy-w-kuala-lumpur,1089,61315 i wówczas opinie były mieszane.
Faktycznie jednak, chętnie poczekam na (zapewne) świeżą ocenę od @NBE322 :) (nie żebym uważał Twoją za nic nie wartą :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Kwi 2023 22:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Moja jest świeża bo obecnie jestem w KUL. 8-)
Też nie wiedziałem na jaki się mam zdecydować ;) , jestem tu 5 dni i w końcu kupiłem ten pass RT za 120 MYR, bilet nie jest 48h ale to wiesz. Ale działa również jako TouchNgo, także można go doładować (niebieskie wplatomaty). Wczoraj i dzisiaj pojeżdżę z passa, reszte pociagnie z doladowanego salda (doładowałem za 50 MYR na razie) . I będę miał na powrót w czwartek na lotnisko.

Dla mnie osobiście to już są groszowe sprawy czy 20 MYR w tą czy tamtą mam mieć full pass 8-) . Travelpass nie działa na kolejki 1 i 2 oraz autobusy (jeszcze tego nie scentralizowali) , wówczas trzeba właśnie doładować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 01 Maj 2023 10:46 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jeśli faktycznie planujesz wydać 2x 49.50 MYR na dwa pełne przejazdy KLIA Express i potem jeszcze kupować kartę Touch'n'Go na przejazdy miejskie, to prawdopodobnie będzie się opłacać. Normalnie karta Touch'n'Go kosztuje 10.00 MYR z zerowym saldem. Tutaj mamy wliczoną taką kartę z saldem 5.00 MYR.

Natomiast każdym innym przypadku , czyli opisywane w tym wątku alternatywy dla pełnej taryfy KLIA Ekspres:
- rozbijanie przejazdu KLIA Ekspres aby zaoszczędzić około połowę,
- przesiadka z KLIA Ekspres na MRT Putrajaya Line aby dojechać do centrum KL
- przejazd z lotniska autokarem za ~13 MYR w jedną stronę
Zdecydowanie nie będzie się opłacać.

Przejazdy w Kuala Lumpur są śmiesznie tanie płacąc kartą Touch'n'Go, lub "tylko" tanie kupując bilety jednorazowe płacąc gotówką. Dla przeciętnego planu zwiedzania KL raczej trudno będzie wyjeździć ponad 20 MYR w dwa dni.

kacper451 napisał(a):
Travelpass nie działa na kolejki 1 i 2 oraz autobusy (jeszcze tego nie scentralizowali) , wówczas trzeba właśnie doładować.
uściślę tylko że chodzi tutaj o pociągi KTM Komuter oraz autobusy miejskie rapidKL.
Przykładowe ceny:
KL Sentral - Batu Caves: 2.30 MYR (chyba jedyna trasa KTM Komuter którą często jeżdżą turyści)
Autobus rapidKL w graicach miasta: 1.00 MYR

(ceny z grudnia 2022)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 01 Maj 2023 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dopowiem tylko, że z uwagi na wysokie tempo tego wyjazdu i napięty harmonogram, nie biorę pod uwagę tych tańszych rozwiązań, bo zależy mi na jak najszybszym przemieszczeniu się z i na lotnisko, a to - o ile dobrze rozumiem - zapewnia chyba tylko KLIA Ekspres.
Z tego samego powodu, hotel w KL wziąłem w niedużej odległości od KL Sentral (Four Points Chinatown), a z niego będą wypady w inne miejsca.
I jeszcze jedno... Tego passa chyba jednak nie wezmę właśnie z uwagi na brak "komutera", którym się dojeżdża do Batu Caves. Jeszcze to jednak przemyślę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 01 Maj 2023 11:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@tropikey Four Points Chinatown zdecydowanie nie jest blisko dworca KL Sentral. Jak sama nazwa wskazuje jest w dzielnicy Chinatown, krótki spacer od stacji LRT oraz MRT Pasar Seni. Notabene tam gdzie jest ten hotel, czyli na południe od Jalan Petaling to jest bardzo fajna dzielnica z mnóstwem bardzo fajnych knajpek i barów. Zdecydowanie polecam :) ale to nie jest okolica KL Sentral.

PS. w Kuala Lumpur oprócz głównego dworca KL Sentral jest również stary dworzec o nazwie "Kuala Lumpur" (to nie ja to wymyśliłem). Tam nie zatrzymują się żadne długodystansowe pociągi, tylko KTM Komuter, i ogólnie dworzec świeci pustką. Ten stary dworzec "Kuala Lumpur" jest już bardziej w odległości pieszej od Chinatown.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 01 Maj 2023 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
tak, tak, trochę przesadziłem w moim opisie :D
Miałem na myśli to, że szybko się tam dostanę z Sentral metrem, albo grabem czy inną taksówką (jeśli nie będzie korków na tej trasie).
Wybór na ten hotel padł głównie z uwagi na tą wspomnianą przez Ciebie lokalizację :)
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 17 Maj 2023 09:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Autobusy z KUL do KL Sentral jeżdżą teraz co 30 minut, cena bez zmian w stosunku do poprzedniej informacji - 15 MYR. Na lotnisku można płacić kartą (przynajmniej na KLIA1, Revolut działa), na KL Sentral bilet się kupuje w budce koło autobusu - tylko gotówka i to bez dużych nominałów. Czas przejazdu w moim przypadku równo 1:00h. Po drodze autobus zatrzymuje się na KLIA2, stamtąd przejazd pewnie 45-50 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group