Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 237 756
złoty
Potwierdzam opcję przycebulaczenia na dojeździe co centum pociągiem.
Jeśli się nie spieszymy to można zaoszczędzić ponad 30 MYR w jedna stronę, jadąc kolejką KLIA Transfer do stacji Salak Tinggi i dalej do KL Sentral. (23 ringgity Transferem, 55 Expressem). Traci się ok. 20-30 min. bo trzeba czekać na następny pociąg. Można płacić kartą.

W KL Sentral przesiadając się na metro trzeba już mieć gotówkę w niskich nominałach. Automaty są niby przystosowane do kart, ale akceptują tylko monety i banknoty 1 i 5 MYR.

Oszczędnośc kosztowała mnie kilka dni nerwów, bo w trakcie czekania w Salak Tinggi użarł mnie komar i miałem przez kilka dni hipochondrium Dengi ;)
meczko lubi ten post.

#102 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Loty: 139
Kilometry: 200 341
złoty
tylko po co jechać pociągiem z przesiadką, skoro szybciej i taniej wyjdzie autobus???
przewagą pociągu nad busem w KL ma być szybkość (nieznaczna) transferu z lotniska do KL sentral, a tak nie dość że jedziesz wolniej, to z przesiadka i drozej... jesli chodzi o wygodę to również bus ma przewagę bo fotele są szerokie, rozkladane, z duza iloscia miejsca na nogi
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 30 Kwi 2022 06:11 

złoty
Od początku pandemii do dziś nadal nie kursuje KLIA Express. Jeżdżą tylko KLIA Transit (zatrzymujące się wszędzie). Pociągi chodzą co 30 minut. Bilet 55 MYR. Czas przejazdu 39min.

Autokary z lotniska również jeżdżą. Dawniej jeździły na dworzec Pudu, teraz jeżdżą bezpośrednio na KL Sentral, podobnie jak pociąg. Czas przejazdu 1h00-1h30 w zależności od korków. Bilet kosztuje 15 MYR. Autokary wg rozkładu powinny odjeżdżać co 20 minut, ale z powodu Covida są wycięte kursy i jeżdżą 1x na godzine.
 Relacje PM off  

#104 PostWysłany: 03 Wrz 2022 08:38 

złoty
KLIA Express nadal nie kursuje (najprawdopodobniej nigdy nie wróci), za to KLIA Transit kursuje teraz ze zwiększoną częstotliwością. Pociągi są co 20 minut, a w szczycie kursują nawet co 10 minut. Więc jeśli ktoś ma potrzebę zaoszczędzić/przycebulić te ~20 MYR sposobem opisanym tutaj, to traci się na tym już znacznie mniej czasu :)
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#105 PostWysłany: 03 Wrz 2022 09:08 

Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Nic nowego nie wniosłeś do tematu pisząc a właściwie ośmieszając (,,przycebulić") mój pomysł z innego wątku . Bilet bezpośredni w tej chwili kosztuje 49,50 MYR ( nie licząc promocji dla stałych mieszkańców ) a robiąc krótką czasami 8 min przesiadkę płacimy 12,6 MYR + 8,50 MYR =21,10 MYR . To oszczędność 28,40 MYR czyli 30 zł . Przy podróży tam i powrót to 60 zł ! A w moim przypadku z ekipą 4 osobową w sierpniu zostało mi 240 zł w kieszeni . Przypominam , że to forum ma swoją nazwę , więc ten sposób świetnie się wpisuje w tematykę choć jak czytam od jakiegoś czasu krytykowanie , obśmiewanie , ironizowanie czegokolwiek to aż strach dzielić się czymkolwiek ...
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

#106 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:26 

złoty
@savoj wybacz absolutnie nie chciałem cię urazić ani ośmieszać tego sposobu :) użyłem tego sformułowania bo akurat post nad moim go używał :p od siebie dałem "zaoszczędzić".
Sam tak jechałem i się tego nie wstydzę:) natomiast patent jest jak najbardziej z tego wątku i to z przed 6 lat. (Co nie oznacza że nie odkryłeś go równolegle) A nowość to że traci się na nim 10 albo 20 minut, a nie 30 jak dawniej.
Żeby nie było że znów nic nie wnoszący post to podam jeszcze patent na jeszcze tańszy przejazd: z KLIA można pojechać darmowym (!) autobusem SPG1 lub SPG2 do stacji Salak Tingi. Zaoszczędzamy w ten sposób kolejne 4.90 MYR :)
 Relacje PM off
savoj lubi ten post.

#107 PostWysłany: 03 Wrz 2022 11:36 

srebrny
@savoj
A dlaczego nie jechałeś GRABem?
https://www.grab.com/my/blog-grabairport/
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 17 Paź 2022 23:02 

savoj napisał(a):
Nic nowego nie wniosłeś do tematu pisząc a właściwie ośmieszając (,,przycebulić") mój pomysł z innego wątku . Bilet bezpośredni w tej chwili kosztuje 49,50 MYR ( nie licząc promocji dla stałych mieszkańców ) a robiąc krótką czasami 8 min przesiadkę płacimy 12,6 MYR + 8,50 MYR =21,10 MYR . To oszczędność 28,40 MYR czyli 30 zł . Przy podróży tam i powrót to 60 zł ! A w moim przypadku z ekipą 4 osobową w sierpniu zostało mi 240 zł w kieszeni . Przypominam , że to forum ma swoją nazwę , więc ten sposób świetnie się wpisuje w tematykę choć jak czytam od jakiegoś czasu krytykowanie , obśmiewanie , ironizowanie czegokolwiek to aż strach dzielić się czymkolwiek ...

Nadal działa aczkolwiek cena drugiego przejazdu się zwiększyła
 Relacje PM off  

[ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości