Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:07 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
W przyszłym roku wybieram się z rodziną piąty już raz do Azjii.
Tym razem padło na Malezję,Indonezję,Singapur a może i ,choć na 3 dni ,na Indie.
Do dyspozycji mamy ok. 21 dni.Wiem,wiem,to zdecydowanie za mało ale cóż...
W tej chwil podstawowy plan ramowy jest taki:
Kuala Lumpur - 2 dni
Yogyakarta - 3 dni + może dwa dni na Bromo
Bali -około 6 dni,trochę zwiedzania,trochę wypoczynku
Singapur -3 dni i powrót do Kuala Lumpur
Marzy mi się też krótki wypad do New Delhi tylko po to aby zobaczyć Czerwony Fort a potem skoczyć na choćby dwa dni z jednym noclegiem do Agry gdzie znajduje się inny Czerwony Fort i Taj Mahal.Wiem ,że to bardzo może zwiększyć koszt wyprawy ale specjalnie do Indii się nie wybiorę bo trochę mi ten kraj nie pasuje.
I teraz moje pytania.
Jaką kolejność zwiedzania obrać tak aby najtaniej dolecieć (wydaje się,że do Kuala Lumpur jest dość tani dolot ale może się mylę) a potem jakoś sensownie poruszać się w stronę kolejnego celu?Pod uwagę biorę głównie linie Air Asia ale może też być kolej,autobus czy busiki.Gdzie zostać na dłużej, a gdzie skrócić pobyt?
Czy ktoś z Was realizował podobną trasę? Czy macie jakieś doświadczenia? Bardzo proszę o opinie i sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
polowe urlopu spedzisz w saolocie/na lotnisku

musisz z czegos zrezygnowac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Wybierz może jedno z 2. Albo Indie albo Indonezję. Tak jak przedmówca napisał, trochę dużo skakania jak chcesz jeszcze KUL i SIN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Bez przesady, plan nie jest tak napięty, skoro składa się głównie z miast, a na Bali przeznaczyłeś 6 dni. Według mnie optymalny, bo nie wiem, po co miałbym siedzieć więcej niż 3 dni w KL, albo ponad dwa dni w Sin. KL jako miejsce docelowe tez optymalne, a kolejność lotów po Azji musisz sam ustalić sprawdzając ceny w rożnych wariantach, bo potrafią sie znacznie różnic, w zależności od kolejności odwiedzanych miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2017 20:18 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Myślę ,że jacek96 ma rację.Damy radę,jesteśmy nieźle zaprawieni w boju.
Po tym jak w tym roku udało się w 99% zrealizować plan 23 dni podróży po Chinach chiny-ocen-moj-plan-zbiorowka,970,53000&start=20 nic już nie może nas zaskoczyć.
Niestety największy problem takich podróży to koszty transportu ,które potrafią mocno nadszarpnąć kieszeń.Zupełnie inaczej podróżuje się w kilka osób np. po USA bo tam koszt przenoszenia się z miejsca na miejsce to tylko wynajem auta i benzyna.
Przy planowanej teraz podróży najważniejsze jest gdzie ją zacząć,czy jechać ze wschodu na zachód i gdzie zakończyć trip.
Stąd właśnie czekam na Wasze rady i sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2017 20:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nikt tego Ci nie powie, gdyż musiałby za ciebie robotę wykonać. Nic trudnego włączyć wyszukiwarkę i wklepać kilka wariantów i określić najlepszy wariant.
Loty AirAsią są niedrogie, jesli się je wczesniej zakupi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2017 21:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
robilismy cos podobnego w lekko ponad 2 tygodnie

przylot Singapur, potem KL i lot na Bali, bus na Bromo i Jogja, powrot z Jakarty

jak nie masz lotow jeszcze, to poszukaj OJ, bez sensu leciec do KL, a potem tam wracac tylko na powrot; do tego dopasuj Air Asia

Indie bez sensu

gdybym mial wiecej czasu, to uderzalbym z Bali dalej na wyspy, Lombok, Komodo, moze Gili etc. Bali jak dla mnie bez rewelacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:23 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dokladnie.jak szalec to szalec. olej bali i lec na komodo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:39 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Indie odpusc na oddzielna wyprae.
Do Indii musisz miec wize co dodatkowo podnosi koszt. A zatem szkoda dla 3-4 dni.
Poza tym Czerwony Fort mocno sredni dla mnie. Taj Mahal to juz inna liga ale do tego bym dolozyl Jaipur.

Co do Indonezji - ja bylem 2 tygodnie i zaliczylem Bali, Lombok i Komodo (z rejsem). Na Jawe juz braklo czasu.
Plaze na Lombok sa swietne. I nie oblegane nawet w sezonie.

Bali nie zwiedza sie latwo. Duze korki i odleglosci tez niemale.

Co do Kuala Lumpur to wg mnie duzo slabsze od Singapuru. Miasto mocno nieprzyjemne do zwiedzania, chodzenia po centrum.
Ptasi Park spoko ale cenowo niewiele mniej niz ZOO w Singapurze, ktore bije ten park na glowe.

W SIN bylem 2 doby i zaluje bo bym zostal jeszcze troche. W Kuala tak naprawde wrazenie robi PETRONAS Towers. I polecam jak cos wjezdzac na wieze TV bo stamtad lepsze widoki.

Indie sobie ogarnij innym razem bo stracisz 2 dni na latanie bez sensu. A jesli tam nie byles to licz sie z klopotami zoladkowymi a to dodatkowo utrudni zwiedzanie.
Ja mialem problem zoladkowe bedac w Agrze i lekko nie bylo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Ja byłem dwa razy po ok.25dni w rożnych miejscach Indii i nie miałem żadnych problemów żołądkowych, a jem wszystko, łącznie z niemytymi owocami podawanymi przez Hindusów i świeżymi sokami w brudnych szklankach.
Oczywiście szczepienia i profilaktyka antymalaryczna wskazana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:33 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Też bym odłożyła Indie na inną wyprawę. Ale jeśli bardzo Ci zależy to proponowałabym zamiast Delhi - Jaipur. Amber Fort w Jaipurze jest piękniejszy, w mojej ocenie, do tego fantastycznie położony. Galta ( Świątynia małp) też robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2017 21:58 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki Wam za wszystkie wskazówki.Wiem ,że tak naprawdę Indie-New Delhi i Agra należałoby odpuścić ( i może tak zrobię) ale na osobną wyprawę do tego kraju raczej się nie wybiorę.Nasłuchałem się i naczytałem tyle opowieści o tym kraju -o kontrastach,brudzie,chorobach,o "wyjątkowym" podejściu do kobiet ,że absolutnie nie mam ochoty ryzykować!
Stąd mój pomysł i zgoda moich kobiet na odwiedzenie tylko tych dwóch miejsc-na zasadzie city-break-u.
Tak czy owak,szukam wciąż odpowiedzi ( i wiem @jacek96 ,że nikt za mnie tego nie zrobi,aczkolwiek coś może zasugerować ) na pytanie co do miejsca początkowego i końcowego wyprawy oraz kolejności zwiedzania.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group