Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:52 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 6
Witam,

Jak najtaniej dostać się z lotniska międzynarodowego w KL (lecę Emiratami) do dzielnicy China Town - ponoć tam są najtańsze noclegi.

Dzięki za pomoc.

Pozdr


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Lut 2016 23:48, edytowano w sumie 1 raz
KL w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
Autobus z KLIA do centrum i potem LRT i przystanek Pasar Seni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zeus napisał(a):
potem LRT i przystanek Pasar Seni

Mialo byc najtaniej ;) wiec z dworca z buta, przyjemny spacerek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2016 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Hej,
Z KLIA są bezpośrednie autobusy na Pudu Sentral (Puduraya) - dworzec zaraz koło China Town, 10RM
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
rozkład tu http://www.starwira.com/bus-schedule/#kualalumpuram
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2016 23:41 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 85
Kilometry: 234 712
jutro laduję w KL i mam hotel 2 minuty od Pasar Seni https://www.booking.com/hotel/my/geo.pl ... ight_room=

to jak dobrze zrozumiałem najlepiej jechać autobusem do Pudu Sentral z lotniska? a potem co dalej jest jakiś inny środek komunikacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Mar 2016 14:11 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
Byłem tam kilka dni temu, więc wygląda to tak:

1) Nie wiem czy da się dojechać bezpośrednio z KLIA w okolice Central Market. Ja nie znalazłem takiego połączenia, poza taksówką.

2) Najtaniej z KLIA do KL Sentral można dojechać autobusem za 10 RM. Jedzie się z grubsza około 1 godziny.
Potem z KL Sentral do China Town można iść z buta, ale przy temperaturze przekraczającej 30 st C, z ciężkim plecakiem to chyba nie najlepszy pomysł.
Więc z KL Sentral za 1,30 RM trzeba pojechać kolejką LRT jedną stację na Pasar Seni (to stacja w China Town).

3) Opcja droższa, to z KLIA do KL Sentral szybki pociąg KLIA Express. Niestety 55 RM od osoby, czas podróży 28 minut.

4) Opcja najdroższa to taksówka. Płaci się z góry na lotnisku i z kuponem idzie do taksówkarza. W związku z tym że my byliśmy z 1,5-rocznym dzieckiem i że lot ze Stambułu do KL opóźnił się o 6 godzin, więc zamiast być w KL o 17:30, wyszliśmy z lotniska po godz. 23:00, to skorzystaliśmy z tej opcji. Niestety koszt 199 RM. Lekka masakra, ale po prawie 28 godzinach w podróży z małym dzieckiem chcieliśmy być jak najszybciej w hotelu. Co więcej większość tańszych połączeń po północy już chyba nie jeździ lub jeździ dużo rzadziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2016 14:38 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
semo napisał(a):
Byłem tam kilka dni temu, więc wygląda to tak:

1) Nie wiem czy da się dojechać bezpośrednio z KLIA w okolice Central Market. Ja nie znalazłem takiego połączenia, poza taksówką.



Jak najbardziej się da. Jechałem tak 3 tygodnie temu. idzie się na dworzec autobusowy na KLIA i jest kilka stanowisk sprzedaży biletów do centrum KL na różne linie autobusowe. Kupuje się bilet do China Town, autobusy zatrzymuja sie przy markecie Mydin, zaraz obok China Town. Koszt to 10 MYR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2016 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Jak masz dużo czasu (dużo!), to jest (chyba) tańsza opcja. Z KLIA (i KLIA2) łapie się autobus do KTM Niali, a dalej KTM do Sentral.

Bus - 4.5RM, KTM do Putra (czyli 4 stacje dalej) 7.5RM.
Bus tłucze się godzinę. KTM drugą godzinę.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2016 12:37 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Jest jeszcze jedna opcja.
Oprócz standardowych biletów za 10RM do KL Sentral są też bilety za 18RM na autobus "pod hotel".
Korzystaliśmy z tego jakies 3 tygodnie temu. Jedzie się standardowo autobusem, później w okolicach Bukit czy też chinatown kierowca każe wszystkim z biletami za 18RM wysiąść i przesiąść się do małego vana, który rozwozi ludzi pokolei po hotelach ( w okolicy chinatown,petronas, raya chulan, bukit bintang).

Tak jak mówili nie jest to opcja najtańsza. Najtańsza jest dokładnie za 11,30 (bus +lrt).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Mar 2016 13:00 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 51
Loty: 168
Kilometry: 420 802
semo napisał(a):
...
3) Opcja droższa, to z KLIA do KL Sentral szybki pociąg KLIA Express. Niestety 55 RM od osoby, czas podróży 28 minut.


Też byłem kilka dni temu :)
Jeżeli kupujesz w automacie biletowym (jest ich sporo w terminalach KLIA, KLIA2 i przy zejściach na perony) bilet w obie strony i dodatkowo płacisz kartą MasterCard (np. Raiffeissen Wizzair MasterCard) to cena spada do 80 MYR - czyli 40 MYR w jedną stronę.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sie 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Witam, oswieze nieco temat.
Przylatujemy do KLIA ok 18 w piatek, wiec przy dobrych wiatrach ok godziny 20-21 dojezdzalibysmy autobusem do KL Sentral lub Puduraya. Jak wyglada sytuacja z taksowkami? Mamy wstepnie zarezerwowany hotel w Chinatown, ale kawalek od Puduraya, czy wieczorem taksowki tam wjezdzaja? Jesli zmienimy hotel na Bukit Bintang, jaka bylaby cena +/- taxi z KL Sentral?
Zalezy mi na jak najszybszym dostaniu sie do hotelu, bo w KL bedziemy miec malo czasu wiec nie chce pierwszego wieczoru stracic na wloczeniu sie z tobolami, po 17h podrozy.. Stad pomysl z taxi i hotel blisko streetfoodow :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Sie 2016 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
Z taksi nie powinno być problemu, przy Puduraya masz kilka hoteli, my spaliśmy w Hotel 99, tanio i czysto. I do tego blisko do żarcia.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2017 20:17 

Rejestracja: 09 Wrz 2017
Posty: 1
Polecam ubera. Zapłaciliśmy do china town 82RM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group