Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2013 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Czy jest mozliwe dojechanie i powrot z Kuala Lumpur do Cameron Highlands, aby zoabcyzc glownie pola herbaciane w jeden dzien?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lip 2015 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2013 18:39 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
seba napisał(a):
Czy jest mozliwe dojechanie i powrot z Kuala lumpur do cameron highlands, aby zoabcyzc glownie pola herbaciane w jeden dzien?


Jak będziesz miał pecha i będą weekendowe korki to do najwyżej położonego pola nawet nie dojedziesz przed zamknięciem bramy. Cameron Highlands to moim zdaniem słabe miejsce na wizytę. Nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2013 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Spedzisz 7-8godzin w transporcie, zakladajac, ze nie bedzie zadnych utrudnien na drogach. Ja jechalem z KL , nie pamietam dnia tygodnia, i korki byly. Rowniez moim zdaniem miejsce nie powala, ale mnie ogolnie Malezja niespecjalnie oczarowala.
Miejmy nadzieje, ze wiecej osob sie wypowie...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2013 22:26 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 3
Ciekawe miejsce do wypadôw. Jedzie sie ok 5-6h z KL autobusem, bardzo komfortowym zresztą, z rozkładanymi siedzeniami. Prawie się leży. Sama Cameron Highlands nie jest urokliwa, ale mozna zorganizowac sobie (w kazdym hotelu sprzedają) wycieczki pol, jedno i dwudniowe do dżungli. Wokoło jest wiele ciekawych trans do trekkingu, nawet samemu. W gląb dżungli najlepiej się wybrać z przewodnikiem, bo naprawdę łatwo się zgubić. Warto też wybrać się na plantacje herbaty, tam są przepiękne pagórkowate tereny Boh Tea. Polecam bo zapierają dech w piersiach. CH warto traktować jako wypadówkę a nie miejsce do siedzenia. Warto stamtąd jechać do Tanah Rata.
Na pewno na jeden dzień CH to za mało, nie zdążysz obrócić we dwie strony. Trzeba wziąć pod uwagę że autobusy się spóźniają.. I jadą jak chcą. Zresztą nie zdążysz nic zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2013 22:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
W CH najciekawsze są plantacje herbaty, ale jeden dzień to za mało, żeby sensownie obrócić z KL. Trzeba liczyć 2 dni, autobusy poranne z KL dojeźdżają na miejsce dopiero ok. 13. Samo CH jest takie sobie, jeśli ktoś widział plantacje w innych miejscach np. na Sri Lance, to można spokojnie sobie odpuścić.

Jesli szukasz opcji wypadku na jeden dzień z KL to rozważ Melakę - szybszy dojazd (ok. 2 h w jedną stronę) i miasteczko w sam raz, żeby poszwędać sie po nim pół dnia i wrócić do stolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2013 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
W CH wlasnie najbardziej mi zalezy na tym Boh Tea ale jeszce przemysle. Bo bede w KUL 3 pelne dni, mysle ze miato jest do zobaczenia w jeden / dwa z batu caves, noi zostaje jeden dzien, stad pomysl na CH. Dzieki za wskazowki, pomysle ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2013 14:14 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
zostan w KUL, super miasto, bylam kilka razy. Ci co mowia, ze nieciekawe byli tam pewnie 3 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2013 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Kluczowa kwestia moim zdaniem jest ile Azji juz widziales. KL i cala Malezja nie sa zle, ale im wiecej SE Azji widzisz to Malezja wypada slabo. Bylem w KL nascie razy, szwedalem sie po miescie dniami i nocami j est ok, ale tylko ok;)
Jest to dobre miejsce na debiut w Azji, bo tam azjatycko do konca nie jest, wszystko ulozone, uregulowane...
Opinni tyle co ludzi wiec dopóki nie sprawdzisz sam to sie nie dowiesz.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Bede pierwszy raz w Azji, w planach mam odwiedzic Singapur / Kauala lumpur / Krabi/Phi phi w Tajlandi i lot do sydney.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2013 15:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
chiny-info.pl napisał(a):
Kluczowa kwestia moim zdaniem jest ile Azji juz widziales. KL i cala Malezja nie sa zle, ale im wiecej SE Azji widzisz to Malezja wypada slabo. Bylem w KL nascie razy, szwedalem sie po miescie dniami i nocami j est ok, ale tylko ok;)
Jest to dobre miejsce na debiut w Azji, bo tam azjatycko do konca nie jest, wszystko ulozone, uregulowane...
Opinni tyle co ludzi wiec dopóki nie sprawdzisz sam to sie nie dowiesz.
pzdr


Jakie to dziwne - jak w kraju mamy bałagan to wszyscy psioczą, jak w Malezji "wszystko ulozone, uregulowane" to źle, bo to nie po azjatycku... ;-)

A tak serio - mi Malezja bardzo przypadła do gustu (a wcześniej byłem w Wietnamie, Kambodży i Tajlandii) i Cameron highlands również. Ale na jeden dzień z Kuala Lumpur to nie da rady przynajmniej transportem publicznym. To już lepiej - jak było wcześniej polecane - Melakę a jeśli coś bardziej zielonego a nie miejskiego, to może park FRIM pod Kuala Lumpur?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:33 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
Czy do Cameron Highland lepiej wybrać się z Kuala Lumpur czy z Langkawi?
Bedę 3 dni w Kuala Lumpur a potem mam lot na Langkawi i nie wiem gdzie "wcisnąć" te pola herbaciane, o których większosć pisze ze są warte uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Paź 2013 15:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Jeśli masz lot na Langkawi z KL to musiałabyś wracać z CH do KL na lotnisko - moim zdaniem bez sensu, bo to jest mniej więcej w połowie drogi między KL i Penang. Z kolei z Langkawi nie dostaniesz się też tak szybko do CH bo to jednak kawałek. W takim układzie chyba bym sobie w ogóle CH odpuścił zamiast je "wciskać" na 2 dni na siłę i nadrabiać drogi.

Jeśli nie masz lotu, to jedź z KL do CH a potem na Penang, a stamtąd masz króciutkie i zwykle tanie loty na Langkawi albo promy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2013 16:29 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
marek2011 napisał(a):
Jeśli masz lot na Langkawi z KL to musiałabyś wracać z CH do KL na lotnisko - moim zdaniem bez sensu, bo to jest mniej więcej w połowie drogi między KL i Penang. Z kolei z Langkawi nie dostaniesz się też tak szybko do CH bo to jednak kawałek. W takim układzie chyba bym sobie w ogóle CH odpuścił zamiast je "wciskać" na 2 dni na siłę i nadrabiać drogi.

Jeśli nie masz lotu, to jedź z KL do CH a potem na Penang, a stamtąd masz króciutkie i zwykle tanie loty na Langkawi albo promy.



dzięki za wskazówki
na razie lotu z KL na Langkawi jeszcze nie kupiłam niemniej jednak się ku temu skadniam trasa z KL do CH pociągie to jak sprawdziłam 7 godzin trasa z CH na Penang to kolejne 7 godzin. Rozumiem ze byles w CH? Szczerze, warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Paź 2013 16:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 3
na ch warto, na Penang nie warto, chyba że lubisz spędzać czas w luksusowym hotelu. Jeżeli chodzi o plażę to Langkawi o niebo lepsze niż Penang (no i piwo tanie :))
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2013 16:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Ale po co ci pociąg do CH? (z reszta do samego CH nie ma pociągu) :shock:
Masz pełno espresowych, bardzo wygodnych i tanich autokarów, z KL do CH jadą ok. 4 h (w zależności od ruchu).
Z CH na Penang też ok. 4-4,5 h jeśli dobrze pamiętam, robilem po drodze przerwę w Ipoh i jakoś 2 x po 2 h mi zajęła droga.

Czy warto? Trudno powiedzieć, krajobrazy są ładne ale nie niepowtarzalne tzn. jeśli widziałaś tarasy herbaciane w innych częściach świata, to tu będzie bardzo podobnie. Są trasy trekkingowe (coś koło 10 do wyboru od króciutkich do całodniowych), zahaczające o lasy deszczowe ale jeśli wybierasz się na przykałd na Borneo, to w CH nie będzie to nic nadzwyczajnego. Tanah Rata i okoliczne miejscowości są bardzo skomercjalizowane i nastawione na wyciąganie kasy od turystów (można je porównac do naszych Bukowin, Zakopanego itp). więc wszystkie inne atrakcje typu farma truskawek, motylarnie itp. sa mocno naciągne i można sobie to spokojnie podarować. Same miasteczka są zwyczajnie brzydkie, pełno w nich wielkich molochów hotelowo-apartamentowych mocno psujących krajobraz.

Ogólnie powiedziałbym tak: jesli masz czas i pasuje Ci to do trasy po malezji, to można zahaczyć. Specjalnie jechać kosztem innych miejsc i komplikować sobie przez to trasę - nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Paź 2013 16:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
wombatojad napisał(a):
na ch warto, na Penang nie warto, chyba że lubisz spędzać czas w luksusowym hotelu. Jeżeli chodzi o plażę to Langkawi o niebo lepsze niż Penang (no i piwo tanie :))


A tu się absolutnie nie zgodzę -> poza plażami (tu zgoda) Penang ma wiele fajnych miejsc , samo Georgetown ma swój kolonialny urok i fajne miejsca. Do tego jest świetne jedzenie zwłaszcza w knajpach chińskich i hinduskich. Podczas mojego pobytu było do tego Thaipusam, w którym "nabożnie" uczestniczyłem przez 2 dni (wszystko trwa 3) - niesamowite wspomnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Paź 2013 22:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
CH w ok 5h można się dostać, ale jak się utknie w korkach to więcej - a zakorkowane są szczególnie w weekendy.
IMHO warto ale nie na jeden dzień bo sama mieścina jest brzydka i bardzo turystyczna. Wystarczy jednak wybrać się dalej na wycieczkę i jest ekstra - można zobaczyć rafflesię, plantacje herbaty, ładny jest mossy forest, są też wyznaczone trasy do trekingów na własną rękę (nie są dobrze przygotowane - plus dla lubiących przygody;) choć łatwo się zgubić)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2015 21:09 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
A jaka firmę autobusowa polecacie na pokonanie tej trasy albo czy jest się w ogóle nad czym zastawiać i wystarczy po prostu wziąć pierwsza lepsza.

Z tego co znalazłem to jeździ Unititi Express i CS Travel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:16 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
ozz napisał(a):
A jaka firmę autobusowa polecacie na pokonanie tej trasy albo czy jest się w ogóle nad czym zastawiać i wystarczy po prostu wziąć pierwsza lepsza.

Z tego co znalazłem to jeździ Unititi Express i CS Travel.


Ja jechałem CS Travel i było w porządku i bez żadnych niespodzianek, choć autobus nie był już pierwszej świeżości.
Moim zdaniem jadąc z KL nie ma większego znaczenia jakiego przewoźnika wybierzesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
W tę stronę to chyba bez znaczenia. Gorzej z Cameron do KL, tutaj warto szukać nowego taboru, my jechaliśmy gratem i było strasznie :-)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group