Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kuala Lumpur
#21 PostWysłany: 06 Lip 2022 09:43 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Może komuś przyda się informacja , że jeszcze do 16 lipca ( od 16.06) można bezpłatnie jeździć komunikacja publiczną w Kuala Lumpur . Wystarczy przy wejściu pobrać żeton , który sobie leży przy okienku lub w kasie ( nie brać na zapas , bo następnego dnia trzeba i tak zabrać nowe) Mimo , że komunikacja jest bezpłatna to wielkich tłumów nie zaobserwowałem a jeździłem przez 5 dni ...
https://paultan.org/2022/06/16/free-1-m ... and-buses/
Z racji tego ,że to forum fly4free dodam , że można też sporo zaoszczędzić z lotniska ( jeśli ktoś lubi szybki pociąg ) jadąc do KL Sentral . Kiedy kupujemy bilet bezpośredni Klia KlSentral płacimy aż 55 MYR . Natomiast jeśli sobie trasę podzielimy i wyjdziemy na chwilę na spacer na dworcu Putrajaya to zapłacimy tylko 23 MYR ( Lotnisko Putrajaya 9 MYR +Putrajaya Kl Sentral 9 MYR) . Bezpośrednio pociąg pojedzie 40 min a z przesiadką w szczycie dnia 55 min ( poza szczytem 70 min ) To ciągle i tak konkurencyjny czas porównując dojazd autobusem . Korki w KUL są dość duże ....Na stacji Putrajaya można coś przekąsić zamiast kupować trochę drożej na lotnisku . Polecam .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kuala Lumpur
#22 PostWysłany: 08 Wrz 2022 05:33 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jeszcze dwa miejsca do polecenia w KL:

1) Kin Kin w Chow Kit. Jeżeli giniemy w ofercie wszelakich dań zupowych/noodle'owych wszechobecnych w Malezji i zastanawiamy się co właściwie jest autentyczne/lokalne, to podaje rozwiązanie: legendarne Dry Pan Mee, powstało podobno właśnie w Malezji, w tej restauracji, w KL. Główną atrakcją tego dania jest posypka chili (całkiem ostra) którą można sobie samodzielnie dodawać wedle smaku. 9 MYR. Oczywiście można to dostać prawie wszędzie w Malezji i pewnie wszędzie będzie bardzo dobre, ale ta restauracja jest podobno OG tego dania.

2) Evergreen Tea House w Chinatown: fantastyczne miejsce dla wielbicieli herbaty (lub dla osób które chciałyby się przekonać). Przemiła obsługa obeznana w temacie i chętna do rozmowy, nie wciskają na siłę. To nie jest bardzo tanie miejsce, ale dobra herbata nie jest tania. Można też kupić bardzo fajne akcesoria do herbaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuala Lumpur
#23 PostWysłany: 14 Sie 2023 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
juggler5 napisał(a):
W KL polecam odwiedzić dzielnicę Kampong Baru



bardzo na tak! https://goo.gl/maps/VjDyeo9qAUuyHLyq9

Suraya Seafood naprawdę dobrze karmi, ale często bywa pełna i nie ma wolnych miejsc.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Mlody uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuala Lumpur
#24 PostWysłany: 31 Mar 2024 02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Od siebie bardzo polecam skoczyć do dzielnicy Little India do restauracji Erode Amman Mess. Na Google opinie bez szału, ale nie mam pojęcia dlaczego. Cenowo świetnie, byłem jedynym białym w tym miejscu - wypełnienie lokalu 100% przez Hindusów w zasadzie od razu po otwarciu. Przed wejściem krzesełka aby można było poczekać na stolik. Za pierwszym razem musiałem go współdzielić, bo nie było miejsca. Za drugim, czekałem przed otwarciem na wspomnianych krzesełkach - nim wpuszczono nas do środka, okadzono cały lokal jakimś cudem - coś związanego z buddyzmem 😉

2x butter naan + paneer butter masala + namaari sarbat = 34zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group