Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kuala Lumpur
#1 PostWysłany: 22 Lut 2016 18:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Będąc w KL zaliczyliśmy restaurację Suki-Ya w KL Pavilion - http://www.suki-ya.com/promotion.php
Płaci się 29.98 MYR do 17 lub 39.98 MYR po 17 do 22 i przez 2 godziny się je ile chce.

Na środku stołu znajduje się płyta indukcyjna na której stoi gar z zupą, w której gotuje się: wołowinę, jagnięcinę lub drób. Prócz tego do wyboru mamy warzywa, sushi i lody.

W cenie mamy także wielką dolewkę zielonej herbaty.

Załącznik:
gar1.jpg

Załącznik:
shushi1.jpg

Załącznik:
shushi2.jpg

Załącznik:
shushi3.jpg

Natomias codziennie jadaliśmy w restauracji koło central market Google Street

Polecam: Nasi Lemak, Nasi Lemak z curry chicken, cheese naan bread, murtabak chicken (spora porcja)

Załącznik:
menu1.jpg

Załącznik:
menu.jpg

Nasi Lemak z Curry Chicken
Załącznik:
nasilemakchicke.jpg

Załącznik:
nasichicek.jpg

Załącznik:
chicke1.jpg

Cheese naan bread
Załącznik:
chcesnan.jpg

Murtabak:
Załącznik:
murtabak.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

Temat postu: Re: Kuala Lumpur
#2 PostWysłany: 04 Sie 2016 22:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
W Kuala Lumpur osobiście polecam wieczorną wizytę na Jalan Alor - zarówno objazdowe stragany, jak i restauracyjki. Niesamowita atmosfera.

-- 04 Sie 2016 23:15 --

W Kuala Lumpur osobiście polecam wieczorną wizytę na Jalan Alor - zarówno objazdowe stragany, jak i restauracyjki. Niesamowita atmosfera.

-- 04 Sie 2016 23:17 --

Przepraszam za duble, wyskoczył mi jakiś błąd i myślałem, że się nie załadowały...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 26 Sie 2016 14:54 
Awatar użytkownika

niebieski
To bedzie moj pierwszy raz w Malezji, wlasciwie to pierwszy raz w Azji. W samym KL bedziemy 2 noce i raczej chcielibysmy sie stolowac z tzw street food. Czy lepsza opcja bedzie Jalan Alor czy Chinatown? Moj maz jest bardzo ostrozny z jedzeniem, czy te szaszlyki miesne itp nie sprawily nikomu zoladkowych niespodzianek? Ja jem wszystko jak leci, co z takich typowo malezyjskich miesno-smazonych potrwa sprobowac?
Nasi Lemak juz sobie wygooglalam, jakie nazwy jeszcze zapamietac?

#4 PostWysłany: 28 Sie 2016 21:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
Ja tak bardziej ogólnie polecę: zupa laksa (składnikami może się różnić w zależności od regionu), steamboat czyli taki gar z 2 zupami jak opisany przez JIK (to akurat próbowaliśmy w Cameron Highlands), rendang, grillowane owoce morza. Malezja to kulinarna mieszanka, bo jest sporo Chińczyków i Hindusów, także będzie do wyboru do koloru :-)
Jeśli chodzi o KL to mieszkaliśmy w Chinatown, ale zwiedzanie tak sobie zaplanowaliśmy, żeby wieczorem dotrzeć przy okazji na Jalan Alor. Moim zdaniem bardziej lokalna atmosfera, bo chyba większość turystów żywi się wieczorami w Chinatown.

#5 PostWysłany: 29 Sie 2016 08:54 
Awatar użytkownika

Loty: 190
Kilometry: 306 222
niebieski
Możliwości taniego i dobrego jedzenia na ulicach KL jest mnóstwo, ale po Tajlandii i Wietnamie, street food w KL nas aż tak nie zachwycił. Jest natomiast jedna restauracja, którą odkryliśmy ostatniego dnia w Malezji i okazała się absolutnym "niebem w gębie" - Purple Cane Tea Restaurant w okolicach centrum handlowego KL Pavillion . To już restauracja, więc i ceny wyższe (20-40RM), ale dania są tego warto. Bardzo polecam tam zajrzeć - w naszym przypadku to było bardzo smaczne zakończenie miesięcznej podrózy ;-)

Blog: https://gdziesakasperki.pl/
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:04 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
Magaa napisał(a):
Moj maz jest bardzo ostrozny z jedzeniem, czy te szaszlyki miesne itp nie sprawily nikomu zoladkowych niespodzianek?

Jadłem w Azji wielu różnych miejscach i nigdy nic złego się nie działo. Trzeba się przede wszystkim kierować zdrowym rozsądkiem. Jeżeli coś jest poddane obróbce termicznej, nikt tego nie dotyka po przygotowaniu oraz wygląda i pachnie dobrze to szansa, że jest tam coś, co Ci może zaszkodzić jest naprawdę bliska zero. Na pewno nie większa, niż w Polsce czy gdziekolwiek indziej w Europie.

Co do miejsca, to nam i naszym podniebieniom Jalan Alor bardziej się spodobało. :)
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 07 Wrz 2016 03:45 
Awatar użytkownika

Ok, to 2 słowa ode mnie, jako że mieszkam w KL od kilku lat.

Przykro mi to mówić, ale bardzo odradzam Jalan Alor. To taka typowa turystyczna enklawa, zbudowana żeby "doić" turystów, z cenami 2-3 razy wyższymi niż na mieście. Jedzenie wcale nie jest fantastyczne.

Zamiast tego: jeśli mieszkacie niedaleko Bukit Bintang to możecie zamiast tego wybrać się np. do foodcourtu "Lot 10", który jest jednym z najlepszych w całym mieście.

W niedalekim Pavillionie zjecie pyszne pierożki z gwiazdką Michelin, ale w mega niskiej cenie: Din Tai Fung na 5 piętrze. Bardzo polecam.

Wspomniane tu Suki Ya też jest ok, w tym samym centrum handlowym.

Z mojej strony polecam jeszcze kilka miejsc, spisałam je w jednym artykule tutaj (jest np. ryż na liściu bananowca i tradycyjny malezyjski nasi lemak): Image

Pozdrawiam serdecznie z KL,
Zuza

-- 07 Wrz 2016 04:46 --

Link: www. zuinasia.com/2014/01/12/co-zjesc-w-kuala-lumpur-czyli-najlepsze-dania-i-miejsca-moj-subiektywny-ranking/
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 19 Paź 2016 19:21 
Awatar użytkownika

@‌ZuMalezja‌ a co poleciłabyś na śniadanie i gdzie ? Taki wstęp do zwiedzania KL ;)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 20 Paź 2016 11:29 
Awatar użytkownika

@‌Bandzi‌ Zapytaj w recepcji hotelu i najbliższy mamak. To taki lokalny przybytek-instytucja, każda okolica ma jeden mamak przynajmniej. Na śniadanie dostaniesz tam klasyczny nasi lemak (danie z ryżem na mleku kokosowym i z dodatkami), roti (malezyjskie naleśniki z curry, z bananem, z jajkiem) albo np. thosai (cienki, chrupiący placek który macza się w różnych sosach, polecam opcję thosai egg+onion).
A do picia malezyjska herbata teh tarik albo kawa (kopi).
A jakbyś chciał wiedzieć więcej o tym, jak jeść po malezyjsku, to zapraszam: https://zuinasia.com/2016/04/04/jak-jesc-jak-malezyjczyk-i-jak-sie-porzadnie-najesc/
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 20 Paź 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Wielkie dzięki. świetny artykuł na blogu !!
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 21 Paź 2016 09:34 

platynowy
gdyby ktos byl w poblizu, to polecam tu:

https://www.google.pl/maps/@3.1585042,1 ... 56!6m1!1e1

okolica ok na hotel tez

Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 31 Paź 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Loty: 173
Kilometry: 371 384
niebieski
Po niedawnym pobycie w Kuala Lumpur chciałem się podzielić dwoma miejscami, gdzie można tanio i dobrze zjeść. Są to foodtrucki!
Pierwsze miejsce do którego popołudniu ustawiały się długie kolejki. Mają do wybory bodajże 4 dania na wynos-ja próbowałem kalmarów z ryżem za 6 MYR i krewetek z ryżem-6.5 MYR. Dla mnie najlepsze co jadłem w Malezji (oczywiści opinia jest subiektywna)! Można zabrać do parku przed Petronas Tower i tam się delektować posiłkiem. Na pewno stał między 12 a 15-dokładnych godzin nie znam niestety.
Samochód był ustawiony w tym miejscu przed centrum Wisma Central:
https://goo.gl/maps/Ag4FGEWxrQy

Ponadto na parkingu po drugiej stronie ulicy kilkaset metrów dalej wieczorami stoi kilkanaście foodtrucków i mnóstwo stolików. Jest mnóstwo mieszkańców i są serwowane dania lokalne, soki i fastfoody.
https://goo.gl/maps/EkrsZ4QmDgo

2 ludzi lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 04 Lis 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 258 686
złoty
Fajne miejscówki bedę o nich pamietał przy kolejnej wizycie w KL:)

Bulgaria
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 16 Lis 2016 19:33 

Tanio, bardzo smaczne i różnorodne jedzenie (kuchnia indyjska, malezyjska, azjatycka), ze świetnym widokiem na Petronas jest na pewno w NZ Curry House przy Jalan Ampang. Warto się tam wybrać wieczorem, np. przed lub po pokazie fontann pod wieżami.

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15 PostWysłany: 30 Sty 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Podsyłamy mapkę i kilka ciekawych adresów w Kuala Lumpur. Może komuś się przyda. Najlepsze są stołówki przy świątyniach. Pyszne wegetariańskie jedzenie kosztuje mniej niż 10 MYR. Polecamy! Więcej informacji tutaj -> http://pozdro600.pl/2018/01/kuala-lumpur-co-gdzie-jak/

Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-30 o 16.50.16.png

Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-30 o 16.49.54.png

Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#16 PostWysłany: 30 Sty 2018 18:47 

srebrny
Poważnie??? W KL codziennie dostawałem gastro orgazmu (zwłaszcza w Chinatown, ale nie tylko), a Ty polecasz jedzenie z bemarów?
Nie mam przy sobie zdjęć, bo bym Ci pokazał, co można było kupić za 5-10 zł.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 28 Mar 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 258 686
złoty
W KL polecam odwiedzić dzielnicę Kampong Baru

Image

Knajpa na knajpie, pyszne żarcie i Mango Susu

Image

Image

Oraz w pobliżu metra Dang Wangi knajpę Yut Kee Restaurant gdzie można zjeść przepyszną roladę wieprzową,podają ją w piątki, soboty i niedziele od 11 rano, my byliśmy w sobotę ok 12 i udało nam się załapać, ale 20 min było pozamiatane.

Image

Bulgaria
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 02 Lip 2018 18:44 

Dzisiaj odwiedziłem Suki Ya i również polecam. Sporo ludzi tam przychodzi (nie było kolejki o 16-17), więc chyba nie tylko nam smakuje. Cena w porze lunchowej za dorosłego to około 32 MYR (z groszami), doliczają 10% napiwku. Polecam przed jedzeniem zapoznanie się z instrukcją i zadawanie pytań obsłudze, bo takie gotowanie wcale nie jest proste ;)
 Relacje PM off  

[ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości