Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Mar 2016 13:58 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
Witajcie

Zakupiłem z narzeczoną ( wtedy już żoną :> ) bilety Budapeszt - Dauha -Kula Lumpur we wrześniu 11.09 - 25.09 .

Na Kuala Lumpur pragnę przeznaczyć 2-3 dni, miasto postaram się sam ogarnąć jednak mam do Was pytania odnoście wysp .

Czy macie już doświadczenie z przejazdu na Perhentians z KL ? Z tego co już ustaliem, autokar z KL, wieczorem start, rano meta ( możecie mi przybliżyć szacowany koszt takiego biletu ? )

Z Perhentians planuję odwiedzić Langkawi . I tutaj moje najważniejsze pytanie, czy jest to w ogóle opłacalne ( czasowo i finansowo ), czy ktoś z Was już przebył taką drogę ? Czy może lepiej zostać Na Perhentians i tam spędzić 9-10 dni lub to samo zrobić na Langkawi ?

Z Langkawi jest ten plus że można tanio dolecieć samolotem z KL ( AirAsia )

Zależy mi bardzo aby zwiedzić jak najwięcej, jednak licząc się z wymaganiami mojej drugiej połówki ( czyt. musi być plażowanie ) chce podzielić wyjazd 50/50 (zwiedzanie/plażowanie), do zwiedzania zaliczam też piękne plaże :)

Jeżeli któraś z wybanych przeze mnie wysp jest najlepszą/najładniejszą wyspą i jednocześnie dobrą bazą wypadową na inne wyspy to proszę o podpowiedź, jeżeli dwie wyspy opłaca się zwiedzić w jednej podróży to też proszę o poparcie mojej decyzji .

PS : Oboje jesteśmy świeżakami jeżeli chodzi o Azję, pierwsza podróż na ten kontynent
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 23 Mar 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Witaj,

Miałem podobny plan ale ze względu na pogodę musiałem odpuścić Perhentiany :)
Autobus to koszt 45MYR, łodka 70MYR. Dużo info masz w tym wątku: perhentian,1089,6119
Co do podróży na Langkawi to polecam Firefly http://www.fireflyz.com.my/ - mają bezpośrednie loty z Kota Bharu na Langkawi, teraz jest drogo ale bywają promocję, miałem bilety po 39MYR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krystian_Krk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Mar 2016 14:17 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
Super, nie wiedziałem że można się dostać z Kota Bharu na Langkawi droga powietrzną .
Chociaż na ten moment bilety po 242.69 MYR ... za drogo, ale będę łapał promocje .

Miałem lecieć w listopadzie ale ze względu na monsum przełożyłem na wrzesień, na Perhentian powinno wtedy być w miarę bezpiecznie jeżeli chodzi o pogodę, chociaż z tego co czytałem może mnie też zaskoczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Mar 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Przed moim wyjazdem (koniec lutego) było jakieś 10 dni już ładnie. Niestety na mój termin pogoda się popsuła na 4 dni akurat :)
https://www.facebook.com/Perhentian-Isl ... 5/?fref=ts tu masz kontakt do firmy od łódek. Bliżej wyjazdu możesz do nich pisać, odpowiadają dość szybko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2016 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Na Langkawi to tylko Pantai Cenang. Pełno tanich restauracji (śniadania od 4 MYR), zróżnicowana baza noclegowa. My spaliśmy tuż obok centrum handlowego Cenang Mall w hotelu Langgura. Cena 150zł doba. Po przeciwnej stronie kantor z najlepszym kursem na wyspie USD/EUR/GBP. Blisko do plaży - 100m, obok sklep z alko, co może was zdziwić ale tu jest problem z piwem. Do tego wieczorem pokazy magików z ogniami.

A jak w nocy zgłodniejesz to masz KFC lub McDonald's czynne 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Tak jak napisał @joael tylko Cenang ;) Nie tylko Mc'D oraz KFC jest otwarte 24h. Ja polecam lokalną kuchnię w Nasi Kandar Tomato Tripadvisor. Tanio i smacznie.

Z noclegów polecam favehotel Cenang Beach Tripadvisor
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Potwierdzam @joael i @JIK. Z piwem nie ma problemu tylko sklepy w których je sprzedają otwierają się trochę później :) trzeba zrobić zapas dzień wcześniej jak się chce pić od rana (w sumie przy tych cenach to polecam zrobić tam zapas na cały pobyt w Azji :)) A jeśli chodzi o spanie to ja byłem w The Fint Hus Dobra cena, super warunki a do centrum 10 minut na piechotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:48 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
Widzę że Panowie skupili się na dostępności piwa na Langkawi :> ( za co oczywiście jestem wdzięczny :) )

Ale czy pytanie, czy ktoś przebył drogę z Langkawi do Perhentians autokarem i czy to się opłaca ? W razie jakby cena na przeloty nie spadła albo po prostu bym jej nie "złapał"

I czy na na tych wyspach jest możliwy jakiś island hopping?
Pierwszym moim marzeniem było udanie się na Palawan, jednak zweryfikowałem budżet i odpuściłem, dlatego pytanie powyżej .

A czy nie lepszą opcją była wyprawa Langkawi + Koh Lipe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Langkawi we wrześniu z pogodą może mieć różnie z uwagi na monsun (nie oznacza to oczywiście, że pada codziennie i przez cały czas), więc nastawiałbym się jednak bardziej na Perhentian. Tak samo z Koh Lipe - wrzesień to niski sezon, nawet łodzie są znacznie zredukowane.
Na samym Langkawi Pantai Cenang lub Pantai Tengah (zaraz obok Cenang)
Skoro loty niezbyt tanie, zostaje zawsze autobus (ok 8h z Kota Bahru do Kuala Perlis). W Malezji są one bardzo wygodne i godne zaufania. Na plus to, że możecie je kupić z dnia na dzień i plan robi się bardzo elastyczny. Do rozważenia też Tioman (to również strefa duty free z tanim jak na Malezje piwem), tam również pogoda powinna być ok. Są też bezpośrednie loty Air Asia z Kota Bahru na Borneo (Kuchin, Kota Kinabalu).

-- 23 Mar 2016 15:51 --

A skoro już macie loty do Kuala Lumpur, to może polecieć na Lombok + Bali i Gilis?
Loty bezpośrednie w bardzo dobrych cenach, można pozwiedzać (Bali), poplażować i się zrelaksować (Lombok, Gilis, Lembongan). Można polecieć na Bali, potem prom i powrót do KL z Lombok (lub w odwrotnej kolejności)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2016 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
@Krystian_Krk

Skoro wylot masz dopiero we wrześniu wstrzymaj się jeszcze z podjęciem konkretniejszych planów. Ja miałem pierwotnie w planie oprócz Langkawi także Singapur, ale na miejscu w LGK okazało się że jest ulewa i pchać się tam jest bez sensu. Więc zarezerwowałem bilety Air Asia na 5 dni przed lotem z LGK do KUL i zapłaciłem zamiast w promo 18 MYR tylko 65 MYR (ok. 61zł). Czy to aż tak drogo?

Air Asia to nie to co Wizz Air czy Ryanair gdzie kroją na potęgę tych co decydują się lecieć w ostatnich kilku dniach przed lotem. Wg mnie warto to przemyśleć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Mar 2016 09:58 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
bonieq2 napisał(a):
-- 23 Mar 2016 15:51 --

A skoro już macie loty do Kuala Lumpur, to może polecieć na Lombok + Bali i Gilis?
Loty bezpośrednie w bardzo dobrych cenach, można pozwiedzać (Bali), poplażować i się zrelaksować (Lombok, Gilis, Lembongan). Można polecieć na Bali, potem prom i powrót do KL z Lombok (lub w odwrotnej kolejności)


bonieq2 o jakich liniach lotniczych myślisz żeby się tam dostać ? Myślisz że to była by lepsza opcja od Langkawi i Perhentians ?
Potrzebuję zachwycić przyszłą żonę, ona na razie jest sceptyczna co do wyjazdu do Azji, ale już zaklepane wiec ... :)

joael napisał(a):
@Krystian_Krk

Skoro wylot masz dopiero we wrześniu wstrzymaj się jeszcze z podjęciem konkretniejszych planów. Ja miałem pierwotnie w planie oprócz Langkawi także Singapur, ale na miejscu w LGK okazało się że jest ulewa i pchać się tam jest bez sensu. Więc zarezerwowałem bilety Air Asia na 5 dni przed lotem z LGK do KUL i zapłaciłem zamiast w promo 18 MYR tylko 65 MYR (ok. 61zł). Czy to aż tak drogo?

Air Asia to nie to co Wizz Air czy Ryanair gdzie kroją na potęgę tych co decydują się lecieć w ostatnich kilku dniach przed lotem. Wg mnie warto to przemyśleć.


Powoli za Twoim tokiem myślenia, przykładowo : zaplanuje z wyprzedzeniem noclegi w KL i np Langkawi a na miejscu lub zaraz przed przyjazdem noclegi i transport w Perhentians

Oczywiście o ile tam pojadę a nie zmienię planów po którymś z Waszych komentarzy :)

Na noclegi i przeloty jednak będę miał limit +/- 1000 zł od osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Mar 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Z KL na Bali masz Air Asia i Malindo Air. Na trasie KUL-LOP (Lombok) lata Air Asia. W Malindo bagaż rejestrowany masz w cenie. We wrześniu to bardzo dobry kierunek, ja wybrałbym to zamiast Langkawi. Na samo Bali raczej zaistalować się na parę dni w jakimś spokojnym miejscu (raczej nie na południu), pozwiedzać, a potem Lombok i Gilis lub Lembongan i Lombok na koniec. KL to bardzo dobry hub przesiadkowy na trasy do Indonezji.

Jak nie Indonezja, to Perhentiany i/lub Tioman, Langkawi opcjonalnie.

Co do Malezji: autobusów nie musisz bookować z wyprzedzeniem, noclegi na Langkawi to już wedle uznania (niski sezon we wrześniu) Na Perhentianach jednak można coś zabookować (ceny też będą wyższe, bo sezon jeszcze). Ceny Malindo i Air Asia na trasach na Langkawi lub Kota Bahru bardzo przystępne.

Czy budżet 2000 zł/2os na 14 dni zawiera oprócz przelotów i noclegów wszystkie pozostałe koszta jak atrakcje, jedzenie itp? Bo jeśli tak to jednak powinieneś go zwiększyć, bo to w końcu podróż poślubna ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Krystian_Krk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2016 10:53 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 125
Loty: 214
Kilometry: 457 230
Ja wybieram się w sierpniu do KL, po przeanalizowaniu pogody zaplanowałem taki trip

Bangkok
Bali
Perhentian
Kuala Lumpur
Po przeanalizowaniu prawdopodobieństwa złej pogody odrzuciłem na plażowanie, Langawi oraz zachodnią Malezję i Tajlandię i postawiłem właśnie na Bali gdzie teoretycznie pogoda powinna być dobra.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez piotrpaw, 24 Mar 2016 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2016 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Perhentian to właśnie wschodnia Malezja, chyba chodziło Ci o zachodnią :)

-- 24 Mar 2016 10:19 --

Dla przypomnienia :)

Mamy w tym rejonie zasadniczo dwa monsuny:
- południowo-zachodni, który wieje znad Oceanu Indyjskiego mniej więcej od maja do października. Przynosi on opady na wybrzeżu Andamańskim czyli zachodnim. Pada wtedy też w centralnej Tajlandii oraz w północnej części Zatoki Tajlandzkiej. Opady na wyspach na południowym wschodzie są wtedy znacznie mniejsze lub żadne. To dotyczy np. Koh Samui czy Perhentian. Reasumując Perhentiany czy Samui w sierpniu powinny być ok. Powinny, bo to tropik, tego klimatu nie ogarniesz.
- północno-wschodni, który wieje mniej wiecej od listopada do marca. Oznacza on nieco niższe temperatury zwłaszcza w północnej Tajlandii i niskie opady tam i na zachodzie. Natomiast przynosi on opady na południowym wschodzie Półwyspu Malajskiego, więc np. Koh Samui czy właśnie Perhentiany. Ma on też wpływ na sporą część opadów w Indonezji (ale nie dla całego kraju). Bali, Lombok czy Jawa doświadczają jednak właśnie wtedy największych opadów.

Reasumując w czasie Europejskiego lata teoretycznie najlepsza pogoda panuje: Wyspy grupy Samui w Tajlandii, zachodnie Wybrzeże kontynetalnej Malezji + Borneo, Bali i okolice.

O całej południowej i południowo-wschodniej Azji nie będę sie rozpisywał, bo za dużo tego ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Mar 2016 12:41 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
bonieq2 napisał(a):

Czy budżet 2000 zł/2os na 14 dni zawiera oprócz przelotów i noclegów wszystkie pozostałe koszta jak atrakcje, jedzenie itp? Bo jeśli tak to jednak powinieneś go zwiększyć, bo to w końcu podróż poślubna ;)


:D powiem to mojej narzeczonej to usłyszę "przecież Ty jeszcze za ślub nie zapłaciłeś!", ona nie ma nutki podróżnika :P
Ale spokojnie 2000zł/2os to na same noclegi i przeloty, drugie tyle na jedzenie i atrakcje .
Noclegi raczej będę wybierał budżetowe ( oprócz KL gdzie hotel z basenem na dachu musi być :P )

Dzięki bonieq2, teraz mam mały ból głowy gdzie i jak to wszystko sklecić ale dzięki Tobie wiem już na czym stoję .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:59 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 22
To uwzględnij sobie jeszcze nie niski koszt wszystkich zalecanych szczepień. Ok 800 - 1000 zł na osobe bo zakładam, że skoro to pierwsza dalsza podróż to szczepień jeszcze nie macie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Mar 2016 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@chetka

a od kiedy to "zalecane" szczepienia są obowiązkowe?
i skąd wyszła Ci ta magiczna kwota?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Mar 2016 14:38 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 22
Zaraz będzie burzliwa dyskusja na ten temat ale wg mnie jak coś jest zalecane dla zdrowia to tak jak by było obowiązkowe. Nie magiczna, WZW A+B i dur brzuszny to niestety drogie szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Mar 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Krystian_Krk napisał(a):
Dzięki bonieq2, teraz mam mały ból głowy gdzie i jak to wszystko sklecić ale dzięki Tobie wiem już na czym stoję .


Dużo przydatnych informacji możesz znaleźć w tym wątku: lecimy-do-malezji-z-fly4free,1122,75769
Sporo do ogarnięcia ale planowanie to sama przyjemność :)

Miłej lektury :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lip 2016 23:13 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
@Krystian_Krk
Witaj, właśnie wróciłem z Malezji. Myślę, że 2000os na 14 noclegów i przeloty to może być w warunkach Malezyjzyjskich szczególnie na wyspach dosyć budżetowa opcja. Langkawi moim zdaniem nie jest szczególnie porywającym miejscem - sądzę że jak wybierzesz Bali to zarówno pogodowo jak i w relacji jakość/cena będziesz bardziej zadowolony. Bali to też zdecydowanie więcej atrakcji.
W regionie polecam też Tajlandzka wyspę Ko Phangan.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group