Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Leeds oraz York
#1 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 23
Ktos moze polecic mi darmowe miejsca do zwiedzenia w yorku?

W necie wszedzie pisza o National Railway Museum, a cos wiecej??? jakies fajne atrakcje na 1 dzien? :mrgreen:
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio 15 Mar 2023 01:05, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:31 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Tak, Muzeum Kolejnictwa z najszybszą lokomotywą parową świata, ale przede wszystkim katedra w Yorku!

Byłem tam w 1993 r. więc więcej rzeczy nie pamiętam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Wstep do muzeum kolejnictwa z tego co pamietam jest za darmo i warto sie tam wybrac, bo kolekcje maja tam naprawde spora.
Poza tym w samym miescie obowiazkowo katedra, ktora robi wrazenie (mozliwa symboliczna oplata) i bardzo popularna uliczka Shambles.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2012 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 23
Do muzeum na pewno sie wybierzemy i znalazlam tez ciekawe info o The Shamblem, City Walls i Holy Trinity Church.
Jak na Anglie, gdzie sporo rzeczy jest darmowych, w Yorku tego nie widac...
Wstep do Katedry 14£. Chyba jednak za duzo...


Czekam na dalsze recenzje i dziekuje za juz podane :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leeds oraz York
#5 PostWysłany: 15 Mar 2023 01:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Byłem na jednodniówce w Leeds oraz Yorku więc kilka zdań ode mnie:

Samo Leeds delikatnie mówiąc średnie, wydaje mi się że trudno byłoby tam zagospodarować cały dzień. W mieście dla mnie wyróżniały się dwie rzeczy, imponujący budynek ratusza oraz "Giełda Kukurydzy" czyli bardzo charakterystyczny okrągły budynek.

Potem pojechałem na parę godzin do Yorku i miasto bardzo mi się podobało, chyba mocno niedoceniany kierunek sądząc po ilości postów. Samo miasto otoczone jest bardzo dobrze zachowanymi murami obronnymi, które mają kilka kilometrów. Wiadomo że umiejscowienie murów nie jest tak atrakcyjne jak w Toledo czy Dubrowniku, ale i tak dla mnie świetnie to wyglądało. Wejście na mury w najuczciwszej cenie :) Do tego warto zobaczyć ogromną katedrę oraz przejść się Shambles, małą uliczką z budynkami z XIV wieku. Miasto o takim mocno wiktoriańskim stylu

Jakby ktoś planował jednodniówkę to poniżej zamieszczam najważniejsze punkty które miałem do zobaczenia, może komuś się przyda:
Leeds:
- City Square
- Park Square
- Millennium Square
- Briggate - deptak
- Headrow - deptak
- Royal Armouries Museum
- St John The Evangelist's Church : New Briggate
- Leeds Corn Exchange
- Leeds Industrial Museum at Armley Mills


York:
- Katedra York Minster
- Mury Miasta
- Muzeum Yorkshire i park
- National Railway Museum
- The Shambles (ulica)
- Merchant Adventurers’ Hall
- Wieża Clifford
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Leeds oraz York
#6 PostWysłany: 15 Mar 2023 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
W Yorku byłam już dawno temu, ale podobało mi się Muzeum Wikingów Jorvik. To atrakcja fajna zwłaszcza dla dzieci, ale dorosłym też się może spodobać. Jest tam niezbyt duża klasyczna ekspozycja muzealna. Jednak główną atrakcją jest zrekonstruowana osada Wikingów, którą "zwiedza się" specjalnymi wagonikami. W czasie przejazdu w słuchawkach jest komentarz dotyczący mijanych scenek rodzajowych. Do wyboru jest kilka języków, ale już nie pamiętam czy był polski, zresztą to się mogło zmienić ;)
https://www.google.com/maps/place/Centr ... 8?hl=pl-PL
Oczywiście spacer po murach miejskich jest świetną sprawą. Katedrę mimo opłaty za wstęp też bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Leeds oraz York
#7 PostWysłany: 15 Mar 2023 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
"Urodziłem się roku Pańskiego 1632, w angielskim mieście Jorku."

Od podstawówki mam to miejsce na liście "do odwiedzenia". Dzięki za informacje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Leeds oraz York
#8 PostWysłany: 25 Sty 2024 23:50 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Będę miał auto i cały dzień do zagospodarowania w tych okolicach i zastanawiam się nad planem. York obowiązkowo, ale wydaje mi się że to max na parę godzin (nie jestem fanem muzeów). Leeds odpuszczam bo nie wydaje się super ciekawe. Zacząłem rozglądać się za jakimiś opcjami dodatkowymi i znalazłem Fountains Abbey oraz Bempton Cliffs. Był ktoś? Klify wydają się super, pytanie czy wartę +/- 2h jazdy w jedną stronę (Abbey ok. 1h więc troszkę lepiej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group