Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Czy orientujecie się, gdzie i za ile można byłoby zostawić w Nara albo Himeji walizki podczas zwiedzania?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 13 Mar 2018 15:39 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
Skrytki bagażowe są na pewno na stacjach Kintetsu Nara oraz JR Nara (więcej na Kintetsu) Różne rozmiary w cenie od 300 do chyba 700 jenów za dobę. W Himeji nie wiem,ale mogę mieć przypuszczenie graniczące z pewnością że na tamtejszej stacji są również.
Problemem może być jednak ich dostępność w dniu,w którym jest dużo turystów.....
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
W zasadzie to @zzeke wyczerpał temat. ;)

Mogę dopisać, że najpowszechniejszą formą przechowywania bagażu w Japonii są właśnie skrytki z zamkami na monety (coin lockers). Przyjmują wyłącznie monety 100-jenowe i mają różne rozmiary schowków, przy czym największy rozmiar kosztuje zazwyczaj 600 lub 700 jenów. Skrytki znajdują się prawie na każdej stacji kolejowej, przy czym na stacjach, które odwiedza dużo turystów, skrytek jest często bardzo wiele i mogą być one umieszczone w więcej niż jednym miejscu na tej samej stacji. Ponadto, biura informacji turystycznej również mogą oferować usługę przechowania bagażu.

Na wypadek, gdyby mimo wszystko był kłopot ze znalezieniem wolnego schowka, podrzucam listę miejsc, w których można zostawić walizki w Narze i Himeji.

Nara:
- Stacje JR (m.in. JR Nara, Horyuji),
- Stacje Kintetsu (m.in. Kintetsu Nara, Yamato-Saidaiji, Nishinokyo),
- Informacja turystyczna w starym budynku dworca przy stacji JR Nara,
- Biuro informacji turystycznej "Kuroneko Nara Tabi Center".

Himeji:
- Stacja JR Himeji,
- Stacja Sanyo Himeji (przylega do stacji JR, ale ma własne skrytki),
- Pasaż handlowy Grand Festa i Himeji Caspa Hall (niedaleko stacji),
- Zamek Himeji po przejściu przez kasy biletowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2018 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Twoje zasoby informacji są wprost nieocenione :)
Mam jeszcze dwa pytania:
1) za jaki czas są pobierane opłaty? Za godzinę, dobę, 12 godzin, a może jeszcze inaczej?
2) na jaki w przybliżeniu bagaż są te największe skrytki? Zmieszczą się 2 średnie walizki?


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Opłata jest pobierana przy pozostawianiu bagażu i dotyczy okresu całego dnia. Jeżeli korzystasz ze skrytki i upłynie północ, to będziesz musiał ponownie wnieść opłatę, żeby odebrać swoje rzeczy. Bagaż pozostawiony u pracownika przechowalni musisz odebrać w godzinach otwarcia przechowalni.

W artykule poniżej znajdziesz typowe wymiary schowków:
https://www.japan-guide.com/e/e2274.html

Duże walizki do bagażu rejestrowanego nie mieszczą się we dwie nawet w największym schowku, choć być może Twoje nie są aż tak duże. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@tropikey
Na stacji kolejowej Himeji również są płatne skrytki na bagaż. Wiem bo korzystaliśmy zostawiając dwie duże walizki przed udaniem się na zamek.

W Narze zostawisz walizki nie tylko na dworcu kolejowym, o czym zresztą wspomniał @Aso. Przechowalnię znajdziesz również na pobliskim dworcu autobusowym - my tam je zostawiliśmy (tutaj obsługa jest "ludzka" ;) czyli nie ma automatów). Z tego co pamiętam było troszkę taniej niż na dworcu kolejowym ale chyba trzeba było odebrać walizki jakoś przed 20 (nie pamiętam dobrze, to było 3 lata temu).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2018 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dziękuję za te podpowiedzi :)
Jeszcze nie wiem, czy będziemy korzystać z przechowalni w jednym lub drugim mieście. Rozważam 2 możliwości:
1) po pobycie w Kioto przejazd do Osaki i w ciągu kolejnych 2 dni wypady do Nary i Himeji (wtedy przechowalnia nie byłaby potrzebna), albo
2) po ostatnim noclegu w Kioto udanie się rano z bagażem do Nary i późnym popołudniem przejazd do Osaki (tu przechowalnia będzie konieczna). Taki sam wariant, ale z Himeji jednak odpada, bo w przeciwieństwie do Nary nie ma w tym wypadku żadnej korzyści z jechania tam prosto z Kioto, bo i tak jedzie się przez Osakę (a przejazd Kioto-Nara-Osaka to zawsze mniej jeżdżenia, niż Kioto-Osaka-Nara-Osaka :) ).



Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jeszcze dla potomnych (póki załącznik jest aktualny :) ) - oficjalna informacja firmy Kintetsu o szafkach na stacji Nara:
http://www.kintetsu.co.jp/foreign/english/about/station/coin_locker/pdf/nara.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group