Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Co warto kupić w Japonii? Jakie polecacie pamiątki?

Słyszałam dużo na temat elektroniki, ale interesują mnie także inne rzeczy.
Czytałam także o cukierkach z zielonej herbaty, które świetnie nadają się na prezenty.
Czy można kupić kimono? Gdzie, za ile? Czy da się przewieść repliki samurajskich mieczy w bagażu?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ibartek uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Że też Japonki już takich rzeczy nie wiedzą :shock: :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Według mnie elektroniki za bardzo nie opłaca się przewozić.Ceny niewiele niższe jak w Polsce(bylem w polowie listopada).
Kupiłem troche cukierkow i kilka paczek kit kat-ow o smaku zielonej herbaty.Replike miecza kupilem najmniejsza (cena okolo 150 zl) w dzielnicy Tokio Akihabara.Bez problemu przywiozlem ja ze soba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
@lukste9 Ale ten miecz to w bagażu rejestrowym?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Tak w rejestrowanym.W podręcznym nawet bym nie probowal:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:59 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
W temacie elektroniki nie pomogę. Co do zielonej herbaty to w Japonii wszystko jest z zieloną herbatą. Sporo różnych słodyczy, zielone czekolady, lody itp . Fajne na prezent i w dobrych cenach. Sprawa kimona jest dość trudna. Oryginalne tradycyjne kimona kosztują majątek, w niższych cenach można zakupić kimona używane . Widziałam takie od 350 zł w górę. Jednak takie kimono najczęściej ma nieciekawy wzór, zwyczajnie nie są zbyt ładne. Można kupić kimona dla turystów, takie .... szlafroczki. Może lepszym rozwiązaniem jest zakup jukaty. Dostępna w wielu miejscach. Nie pamiętam ceny ale nie były jakoś szczególnie drogie. Ceny słodyczy zbliżone do Polskich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2016 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Ja na małe upominki wybrałem pałeczki do jedzenia, ale nie takie zwykłe, tylko ozdobnie malowane. Natomiast bliższe mi osoby dostały czarki do herbaty, apaszki i ciasteczka momiji manju (kobiety) albo sake (faceci). Podobno byli zadowoleni :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2016 19:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja z JPY przywiozłem laleczkę kokeshi info. https://kanzashi.pl/laleczki-kokeshi-pamiatka-japonii/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2016 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 780
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Koleżanka, która była jesienią zakupiła kimono w second hand za jedyne 500Y, a standardowe ceny to bliżej 10.000Y - oczywiście w zależności tkaniny, dodatków, itp. ceny mogą się znacznie różnić.
Poza tym warto rozważyć zakup: Maski Kabuki, Wachlarzy, a ze słodyczy Tokyo Banana.

Sam lecę w maju, zatem również i mnie temat ciekawi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2016 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
sake-w kartonikach,puszkach,sloikach czy torebkach
zielona herbata instant, male torebki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2016 02:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
Ja kupiłem okazyjnie "hurtowo" (chyba ze 20 sztuk) wachlarzy - przeróżne wzory, desenie, faktury, cena wyniosła ok. 5 zł/szt. Pomimo śmiesznie niskiej ceny prezentowały się rzeczywiście ładnie. Miałem z głowy prezenty dla całej rodziny i znajomych. ;)
Do domu kupiliśmy sobie zestaw ceramiki do sushi (naczynka, sosjerki, pałeczki, podpórki), komplet dla 4 osób kosztował 150 zł, tyle kosztuje w Polsce zestaw ale dla 2 osób.
Kilka opakowań z ręcznie malowanymi pałeczkami do ryżu
Oczywiście parę buteleczek sake...
Chcieliśmy też kupić prawdziwe kimono ale pomimo że używane to kosztowało aż 600 zł. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2016 20:40 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Jak się mają ceny sake w strefie bezcłowej na lotnisku Narita w stosunku do tych w Tokio? Dużo drożej? Chciałbym przywieźć parę butelek, ale to zawsze kolejne kilogramy do bagażu rejestrowanego, więc wolałbym kupić na lotnisku, jeśli cena nie jest zabójcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2016 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Pamiętaj, że jeżeli masz lot z przesiadką, to nie zostaniesz przepuszczony przez odprawę na lotnisku przesiadkowym mając w bagażu podręcznym butelki, nawet jeżeli zostały one zakupione na lotnisku. Sam się tak nadziałem, że w czasie przesiadki kazali mi wypić lub wyrzucić.:-(

Co do cen na lotnisku, to z tego co pamiętam, nie są bardzo zawyżone. Ale niech inni to jeszcze potwierdzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Maj 2016 20:53 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Zależy jakie sake. Jest wiele rodzajów, a ich ceny kształtują się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zł za butelkę. Na bezcłówce z tego co pamiętam najtańsze widziałem w okolicach 1200-1500 JPY, ale ostatecznie zdecydowałem się na umeshu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:01 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Aso napisał(a):
Pamiętaj, że jeżeli masz lot z przesiadką, to nie zostaniesz przepuszczony przez odprawę na lotnisku przesiadkowym mając w bagażu podręcznym butelki, nawet jeżeli zostały one zakupione na lotnisku. Sam się tak nadziałem, że w czasie przesiadki kazali mi wypić lub wyrzucić.:-(

Co do cen na lotnisku, to z tego co pamiętam, nie są bardzo zawyżone. Ale niech inni to jeszcze potwierdzą.


Mam przesiadkę w Warszawie, ale w ramach 1 biletu, więc z tego, co się orientowałem, nie będzie ponownej odprawy, jeśli nie opuszczę lotniska. Inna rzecz, że nie uśmiecha mi się kwitnąć na Okęciu 5h :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@Aso - z buźki n końcu zdania wnoszę, że wyrzuciłeś ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2016 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Nox-dl
Cała sytuacja przydarzyła mi się we Frankfurcie. Też miałem loty na jednym bilecie. Nie wiem dokładnie jak wyglądają przesiadki w Warszawie, ale trochę bym się zdziwił gdyby nie było żadnej kontroli. Dlatego raczej bym uważał z przewożeniem sake w podręcznym.

@gosiagosia
Na szczęście sake jechały w rejestrowanym.;) Ale na lotnisku w Tokio za ostatnie jeny kupiłem "Fujisan Colę" i to ona trafiła do podręcznego. No i we Frankfurcie musiałem wypić.:x
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2016 23:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Według aktualnie obowiązujących przepisów, niezależnie od tego, czy przesiadka jest w Warszawie, Frankfurcie lub jakimkolwiek innym lotnisku w UE, jesli płyny (w tym alkohol) są odpowiednio zapakowane i od ich zakupu nie upłynęło więcej niż 24 godziny, można je przewozić w bagażu podręcznym.
Jest to różnica w stosunku do zasad obowiązującym przed tymi zmianami, które są w mocy od stycznia 2015 lub nawet 2014 - nie pamiętam i nie mam czasu na szukanie i sprawdzanie w tym momencie. Poprzednio rzeczywiście zakupy ze strefy wolnocłowej w Japonii musiały być albo skonsumowane albo zarekwirowane.
Trzeba się natomiast liczyć z niewiedzą lub brakiem akceptacji tychże zasad urzędników na konkretnym lotnisku. Dlatego dobrze jest mieć wydruk lub inne potwierdzenie ich obowiązywania.
Na Okęciu po przylocie spoza strefy Schengen przechodzi się powtórną kontrolę bezpieczeństwa. Tu sprawdzający są świadomi przepisów i nie ma problemów z przewiezieniem sake, raki czy innych trunków, abstrahując od sporego chaosu na tranzycie spoza UE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
klapio uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 22 Maj 2016 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1238
niebieski
@Sudoku Zgadza się, ale na lotnisku w Japonii raczej nie zapakują ci płynów zgodnie z europejskimi normami...


Ostatnio edytowany przez Mareckipl, 22 Maj 2016 01:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Maj 2016 16:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
A czemu nie? Te zasady obowiązują też w USA i innych krajach, więc nie powinno być problemu.

Pakują w tą specjalną torebkę + rachunek z godziną zakupu musi być widoczny z zewnątrz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group