Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2014 12:51 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Tak się zastanawiam, które miejsca są najbardziej porządne wg Was?
Niedługo lecę AirBerlin i KLM i wybrałam miejsca przy oknie oczywiście i niedaleko wyjścia ew.
Mowa o standardowych siedzeniach, bez dopłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2014 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Strony typu www.seatguru.com czy www.seatexpert.com przyjdą Ci z pomocą. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zależy w ile osób, jak latamy we 2-kę to bierzemy miejsca od ogona, w dużych samolotach często na środku (od strony okien, nie mówię o środkowym rzędzie) są miejsca potrójne, z tyłu podwójne, ale nie zawsze - zależy od konfiguracji. Fajne są miejsca przy wyjściach awaryjnych - przy skrzydle przed ścianą od WC - więcej miejsca na nogi, ale fotele często się mało rozkładają - z uwagi na wyjście awaryjne właśnie. Poza tym zaraz obok w środkowym rzędzie często są małe dzieci - na ścianę przypinane może być łóżeczko, a to wiadomo co może oznaczać ;)
W przypadku lotów dziennych, zwłaszcza tych krótkich warto też rozważyć miejsca nie przy skrzydle i określić po której stronię będzie fajny widok. Np. do Singapuru od strony północnej samoloty zazwyczaj robią pętlę od południa - od strony morza - siedząc po lewej stronie można podziwiać panoramę miasta :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:02 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Świetne linki, dzięki!

Osobiście wybieram zawsze miejsce koło okna, tak by mi nie zasłaniało skrzydło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jajciucha napisał(a):
przy oknie oczywiście

nie cierpię siedzieć przy oknie
moje ulubione to przy przejściu i z 3, 4 rzędy przed końcem
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:06 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
Cytuj:
lecę AirBerlin i KLM


bardziej by pomogla trasa, niz linia, bo znana by byla dlugosc lotu ...

... wszystko zalezy od tego jaka trasa ... i od tego jaki samolot ... i jaka pora dnia ...

moje subiektywne odczucia:
- jak krotko i jeszcze jak przesiadka, to raczej przod samolotu ...
- jak chce sie wyspac a lot jest dlugi i w nocy, to tyl ale wtedy zatyczkami do uszu ... z polowaniem na wiecej niz jedno miejsce
- jak chce cos poogladac i miec luz dla siebie, to tyl - choc wtedy silniki bardziej slychac ...
- z zalozenia na dlugich lotach unikam blisko przed scianka, bo zdarza sie zaliczyc niemowlaka, ktory za bardzo nie chce spac
- jak ma byc cicho, to w pierwszej czesci ekonomicznej klasy w duzych samolotach, choc ostatnio zdarzyly mi sie tam conajmniej 2 a jesli nawet nie 3 szczekajace psy w 10+ godzinnym locie - byly gdzies schowane, ale szczekaly caly lot (A380)
- w malych samolotach milo jest w przejsciach awaryjnych ...

kazdy lubi co innego ... i kazdy co innego bedzie chwalic - Ty takze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Przede wszystkim tam, gdzie jest w miarę pusto, czyli w lotach z numeracją na końcu, bez numeracji - w środku. Działa tu czynnik leminga - ludziom się wydaje, że z przodu lepiej, a w lotach bez numeracji zajmują pierwsze od wejścia (podobnie jak pociągi mają zajęty wagon przy wyjściu z tunelu; wystarczy wiedzieć, skąd jedzie).
A osobiście najbardziej lubię rząd przedostatni i unikam tych z tzw. miejscem na nogi, bo uda mam jak kurdupel i nie mogę ich oprzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To u mnie też dość mocno warunkowo.
- krajówki z przodu samolotu, bo szybciej do wyjścia i szybciej się dostanie ten pseudo lotowski poczęstunek. Wolałem tył, bo spokój zupełny, mało ludzi, ale raz na WAW-WRO jak wziąłem sobie herbatkę to łyka nie upiłem jeszcze, a już rozpoczęliśmy podchodzenie do lądowania, w efekcie wypiłem dopiero po wylądowaniu, bo wtedy była zdatna do picia

- wizzair/ryan - przy przejściu, bo zawsze wchodzę na końcu i pod oknem pozajmowane, ale przede wszystkim dlatego, że mało miejsc na nogi, więc przy korytarzu jest gdzie je sobie wywalić. W ryanie teraz nie mam wpływu, więc siadam gdzie dają...

- tradycyjne linie - miejsce w widokiem, czyli żeby skrzydło nie zasłaniało. Unikam raczej pierwszych i ostatnich rzędów, preferuję miejsce pod oknem ze względu na widoki, ścianę do oparcia głowy jak chcę kimnąć i wycieczki do toalety, kiedyś miałem 3 godzinny lot, miejsce od korytarza i dwóch kompanów w rzędzie, którzy zaliczyli obaj chyba po 4 kursy do łazienki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Ja zawsze siadam jak najbliżej przodu, przy oknie. W FR wykupuję 1A lub 1F, w W6 stoję przy priority boarding zanim jeszcze obsługa na lotnisku podejdzie do gate i wybieram 1F... w innych wypadkach zawsze jak najbliżej, koniecznie przy oknie. Dwa razy leciałem przy przejściu i czułem się fatalnie, nie mając odniesienia do horyzontu. Samolot dawno leciał prosto, a ja miałem wrażenie, że obraca się dookoła. Poza tym im bliżej, tym mniej odczuwa się manewry - takie spostrzeżenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
kiew napisał(a):
- krajówki z przodu samolotu, bo szybciej do wyjścia i szybciej się dostanie ten pseudo lotowski poczęstunek. Wolałem tył, bo spokój zupełny, mało ludzi, ale raz na WAW-WRO jak wziąłem sobie herbatkę to łyka nie upiłem jeszcze, a już rozpoczęliśmy podchodzenie do lądowania, w efekcie wypiłem dopiero po wylądowaniu, bo wtedy była zdatna do picia


Spokojnie, akcja 'zima' już zakończona. Na pokładzie została tylko mineralka, a tę możesz wypić na raz. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Zawsze wybieram ostatnie rzędy z prostej przyczyny - najmniejszy odsetek śmierci pasażerów w czasie wypadków. Może nieco drastyczne, może dla kogoś śmieszne;) Druga sprawa, że blisko do wyjścia czy toalety. Podobnie jak kolega wyżej potrzebuję siedzieć przy oknie by mieć punkt odniesienia, inaczej robi mi się strasznie duszno i kręci się w głowie. Ot, taka ludzka przypadłość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:50 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 1
Loty: 36
Kilometry: 39 170
Witam,

Raczej środek i przy oknie.

Zwracam też uwagę po której stronie samolotu ze względu na nawroty przy lotniskach i ciekawe widoki.

Pozdrawiam,
_________________
Pozdrawiam,
BBigBen

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Kwi 2014 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Zdecydowanie tył samolotu,ciężko mi powiedzieć dlaczego, jak nowa dla mnie trasa to poluję na miejsce przy oknie, jeśli lecę po raz kolejny wybieram przejście ze względu na szybkość wyjścia chociaż jeśli deboarding jest do autobusu to nie ma to znaczenia.

Ja osobiście nie zauważyłem u siebie żadnych nieprzyjemnych reakcji organizmu na latanie, wręcz przeciwnie ta adrenalinka podczas rozbiegu jest uzależniająca :) W sumie wielu znajomych z którymi latałem narzekają na zatykanie uszu, zawroty głowy itp.

Ech trzeba było się uczyć na pilota :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Kwi 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
04patryk12 napisał(a):
Ech trzeba było się uczyć na pilota :P


Taki jest mój plan na życie. Jeśli do 30 moje życie nie będzie tak fajne jak tego oczekuję to rzucam robotę, a wszystkie oszczędności (jeśli będę miał) inwestuję w licencję pilota. W najgorszym razie podpisuję cyrograf z jakimiś azjatyckim liniami, gdzie oni mi za wszystko płacą, a potem ja dla nich latam 5 lat ;)

Bo ja też uwielbiam moment starty i przyspieszenia przy nim. Lubię też czuć manewry, ba nawet turbulencje lubię (choć to pewnie dlatego, że takich bardzo silnych jeszcze nie miałem), bo te takie stanardowo bardzo usypiająco na mnie działają co w samolocie uważam za spory plus ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Kwi 2014 18:21 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Rzeczywiście, co człowiek to inna opinia :)
Lecimy KLM z Warszawy najpierw do Amsterdamu a później do Bangkoku. Powrót przez Paryż AirFrance.
W 4 os rodzinę, z dziećmi, które nie płaczą bo już nie niemowlaki, wybiorę chyba miejsca pod koniec samolotu. Na krótkich trasach czyli z i do Wawy początek, żeby szybko wejść i wyjść. Tak w poprzedniej podróży zrobiliśmy i było ok.
Ale jedno spostrzeżenie, może komuś się przyda:
do tej pory braliśmy 2 miejsca w 2 rzędach, jedno za drugim. Pomysł był taki, by dziecko mogło siedzieć przy oknie a jeden z rodziców obok. Zupełnie nie sprawdziło się w dotychczasowych podróżach. Ze względu na 3 os siedzenia zawsze ktoś obcy siedział od przejścia i na wyjście do toalety trzeba było przepraszać i się przeciskać. A z dziećmi chodzi się częściej, wiadomo, małe pęcherze a piją i jedzą w samolocie jak dorośli :)
Teraz rezerwuje 3 obok siebie i jedno przed/za dla osoby dorosłej, by mogła sobie odpocząć w samotności ;) Mam nadzieję, że bardziej się sprawdzi niż w poprzedniej konfiguracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Kwi 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
kiew napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
Ech trzeba było się uczyć na pilota :P


Taki jest mój plan na życie. Jeśli do 30 moje życie nie będzie tak fajne jak tego oczekuję to rzucam robotę, a wszystkie oszczędności (jeśli będę miał) inwestuję w licencję pilota. W najgorszym razie podpisuję cyrograf z jakimiś azjatyckim liniami, gdzie oni mi za wszystko płacą, a potem ja dla nich latam 5 lat ;)

Bo ja też uwielbiam moment starty i przyspieszenia przy nim. Lubię też czuć manewry, ba nawet turbulencje lubię (choć to pewnie dlatego, że takich bardzo silnych jeszcze nie miałem), bo te takie stanardowo bardzo usypiająco na mnie działają co w samolocie uważam za spory plus ;)


jest nadmiar podaży pilotów nad popytem...już teraz ciężko nawet na taki cyrograf się załapać...ba, coraz częściej trzeba samemu płacić za wykonywaną pracę, jeśli ma nam przynieść jakieś korzyści (np. typerating)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Kwi 2014 19:36 

najczęściej z przodu, właściwie nie wiem czemu...
w 90% przypadków przy przejściu ale powoli przekonuję się do miejsc przy oknie ;)
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Kwi 2014 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ze względu na niepełnosprawność (bardzo małe zgięcie w lewej nodze) najchętniej miejsca z dużą przestrzenią na nogi, ale niepełnosprawni nie powinni tam siadać. Więc przeważnie przy oknie, żeby nikt mnie nie kopał przechodząc do toalety czy też rozjeżdżał wózkiem, a jeszcze lepiej po lewej stronie, żebym mógł wyciągnąć nogę bez zbytniego wyginania się.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Kwi 2014 20:18 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Lądując w Krakowie polecam miejsca przy oknie po lewej stronie. Bardzo ładne widoki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Kwi 2014 20:36 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ja w szerokokadłubowych zaczynam przekonywać się do miejsc środkowych. W wąskokadłubowych - przy oknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group