Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:05 

Witam

Będę w podróży poślubnej w Malezji, standardowo odwiedzę KL oraz Singapur. Z Singapuru będę chciał pojechać na 4-5 dni odpocząć na jakoś egzotyczną wysepkę. Przeglądałem przez 4 dni te wszystkie wyspy i już mam straszny mętlik w głowie. Może ktoś z was był na tych wszystkich wyspach i może podać jakieś cenne uwagi.
Zależy mi na ładnych plażach, ponurkowaniu z rurką oraz nie za dużego natłoku turystów. Rozważam dojazd z Singapuru bądź KL jak ktoś może też pod tym względem dopasować te wyspy.

Z moich obserwacji:

Lang Tengah - najładniejsza plaża, najdroższa łódź na wyspę, na wyspie tylko 3 ośrodki nie ma żadnych knajpek ani restauracji poza hotelami.

Radang - taki malezyjski lans, ośrodki drogie wyspa jakoś mnie nie przekonuje.

Perhentian - plaże wydają się ok, chociaż mam odczucie iż będzie tam największy natłok turystów.

Tioman - wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Ładne plaże trochę barów oraz sporo hoteli.

Może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje. Z góry dziękuje.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Byłem na Tioman i Perenthian, obie polecam ale Perenthian był kilka razy piękniejszy!!! Turystów nie było tak dużo, a plaże prawie puste!!!

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#3 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:23 

Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja polecam Perhentian. Możesz przeczytać moją relację na forum. Nie wiem skąd masz informacje, ale ja natłoku turystów na Perhentianach nie widziałem :)

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 00:49 

Loty: 703
Kilometry: 1 063 763
srebrny
Byłem na Langkawi i gorąco polecam. Nie mam porównania z innymi wyspami Malezji ale skoro Perhentian poleca tak wiele osób więc z pewnością warto... :D
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 02:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja też jestem zakochany w Perenthian, np. półtorametrowe warany ganiały się pod naszym domkiem na palach, prawdziwa rozkosz dla mieszczucha. Cudowna roślinność, woda jak z folderów turystycznych a turystów niewiele. Niedługo pewnie to zadepczą, ale póki co to jest raj na ziemi.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 06:45 

A na której z Perhentian byliście? Ma może ktoś z Was namiar na fajne kwatery do polecenia? Z góry bardzo dziękuje.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 09 Kwi 2015 06:58 

Informacje o noclegach znajdziesz tu: malezja-perhentian-hotel-opinie,1056,24122
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 10 Maj 2015 10:56 

Którą z wysp polecacie bardziej? Kecil czy Besar? Dzięki za jakieś cenne uwagi:)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 23 Maj 2015 14:27 
Awatar użytkownika

Na przełomie lutego i marca byłam na obu Perhentianach, Kecil i Besar przez tydzień. Na Besar było bardzo niewielu turystów, spokój, piękna woda, najpiękniejszą plażą jest tu P.I.R.. Ponad to jest tu dość drogo i dla niektórych trochę zbyt nudno. Można się na Beasr wybrać na spacer przez las na drugą stronę wyspy, łatwo wypatrzyć supersłodkie langury okularowe oraz nietoperze i warany.
Na Kecil turystów było od groma na plaży Coral Bay (dla kogoś innego może to oznaczać fajny klimat), plaża zastawiona stolikami i stanowiskami do grillowania, głośna muzyka, ładne zachody słońca, wieczorem migające neony i światła :: wielka dluga i piaszczysta plaża Long Beach była o tej porze pusta, ale zaśmiecona przez materiały budowlane - dopiero szykowali się tu do sezonu. Z tej strony wyspy były też duże fale i wiatr. Snorkelling bezpośrednio z plaży był średnio zadowalający na obu wyspach. Można jednak wybrać się na wycieczkę łódką i odkryć fajne miejsca blisko brzegu, do których można wybrać się potem kajakiem (żółwie, rekiny). Ze względu na to, że zejścia do wody są długie, łagodne i piaszczyste, są tu dobre warunki do pływania. Można się tu wybrać na wycieczkę do wiatraków elektrycznych na szczycie wyspy (ładny widok) i dalej do północnej plaży d'lagoon). Niestety mała wyspa ma problem ze stertami śmieci, które ludzie palą w lesie smrodząc na całą okolicę. Warto ograniczyć zanieczyszczenie korzystając z water refill w resortach zamiast kupować ciągle nowe butelki plastikowe.
::
Na Tiomanie byłam w drugiej połowie lutego przez tydzień.
Tioman ma świetny Snorkelling bezpośrednio z plaży (rekiny, żółwie bardzo blisko - Rengis Island dostępna kajakiem lub o własnych siłach). Piasek nie jest aż tak miękki i bialy jak na Perhentianach. Plaże mają tam charakter bardziej dżunglowy (wybrzeże odwiedzają makaki i orły) niż rajski i w cieniu palm kokosowych, tak jak to jest na Perhentianach. Rafa zaczyna się blisko brzegu i jest odsłaniana przy odpływie, więc nie jest to najlepsze dno do rekreacyjnego pływania i warto mieć wodne buty. Kajakowanie jest tutaj równie wspaniałe jak na Perhentianach. Jest też na Tiomanie świetna możliwość trekkingu po dżungli i do wodospadów (las dużo bardziej dziewiczy niż na P.). Ilość zwierząt jest zniewalająca (langury, makaki, wiewiórki olbrzymie, węże, kameleon, cudowronki). Plaże były w lutym prawie puste. Do najładniejszych, i już zupełnie pustych, zaliczyłabym Juarę po wschodniej stronie (ale tu bez snorkelingu). Jeżeli ktoś lubi leżeć na plaży i patrzeć w gwiazdy, to będzie miał tutaj ciemniejsze niebo niż na Perhentianach. Wyspa jest większa niż P. i jest tu większy wybór plaż. Niestety do większości trzeba jechać dość drogimi taksówkami wodnymi.

Wyżywienie na obu plażach jest podobne: grillowane ryby i owoce morza, na Tiomanie taniej.
Mam nadzieję, że spisałam moją ocenę wystarczająco obiektywnie i że komuś ten wpis pomoże w dokonaniu decyzji.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 15 Gru 2015 10:45 

Witam
Jeżeli byłeś w lutym na Tioman, to jak jest z promami? Jest to pora deszczowa. My lecimy do Singapuru i Malezji w połowie stycznia i dostałam informację od Polki z Malezji, że w styczniu promy nie kursują. psuje nam to plan wyjazdu. Zastanawiamy się nawet nad lotem z KL na Lombok, ale tam tez trafimy na porę deszczową.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 03 Sty 2016 15:05 

Z pogodą jest na prawdę różnie, ogólnie szybkie łódki jak są wysokie fale nie pływają czy to Tioman, Perhentians. Ale większe statki pływają dla lokalnych. Na Perhentian mieszka trochę lokalnych i muszą mieć połączenie.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 17 Sty 2016 17:36 

złoty
Na Bali i Lombok, jak jestem od kilku dni nawet kropla deszczu nie spadla i nie wskazuje nic na zmiane pogody.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 08 Lut 2018 04:45 

Koala22 napisał(a):
Na przełomie lutego i marca byłam na obu Perhentianach, Kecil i Besar przez tydzień. Na Besar było bardzo niewielu turystów, spokój, piękna woda, najpiękniejszą plażą jest tu P.I.R.. Ponad to jest tu dość drogo i dla niektórych trochę zbyt nudno. Można się na Beasr wybrać na spacer przez las na drugą stronę wyspy, łatwo wypatrzyć supersłodkie langury okularowe oraz nietoperze i warany.
Na Kecil turystów było od groma na plaży Coral Bay (dla kogoś innego może to oznaczać fajny klimat), plaża zastawiona stolikami i stanowiskami do grillowania, głośna muzyka, ładne zachody słońca, wieczorem migające neony i światła :: wielka dluga i piaszczysta plaża Long Beach była o tej porze pusta, ale zaśmiecona przez materiały budowlane - dopiero szykowali się tu do sezonu. Z tej strony wyspy były też duże fale i wiatr. Snorkelling bezpośrednio z plaży był średnio zadowalający na obu wyspach. Można jednak wybrać się na wycieczkę łódką i odkryć fajne miejsca blisko brzegu, do których można wybrać się potem kajakiem (żółwie, rekiny). Ze względu na to, że zejścia do wody są długie, łagodne i piaszczyste, są tu dobre warunki do pływania. Można się tu wybrać na wycieczkę do wiatraków elektrycznych na szczycie wyspy (ładny widok) i dalej do północnej plaży d'lagoon). Niestety mała wyspa ma problem ze stertami śmieci, które ludzie palą w lesie smrodząc na całą okolicę. Warto ograniczyć zanieczyszczenie korzystając z water refill w resortach zamiast kupować ciągle nowe butelki plastikowe.
Na Tiomanie byłam w drugiej połowie lutego przez tydzień.
Tioman ma świetny Snorkelling bezpośrednio z plaży (rekiny, żółwie bardzo blisko - Rengis Island dostępna kajakiem lub o własnych siłach). Piasek nie jest aż tak miękki i bialy jak na Perhentianach. Plaże mają tam charakter bardziej dżunglowy (wybrzeże odwiedzają makaki i orły) niż rajski i w cieniu palm kokosowych, tak jak to jest na Perhentianach. Rafa zaczyna się blisko brzegu i jest odsłaniana przy odpływie, więc nie jest to najlepsze dno do rekreacyjnego pływania i warto mieć wodne buty. Kajakowanie jest tutaj równie wspaniałe jak na Perhentianach. Jest też na Tiomanie świetna możliwość trekkingu po dżungli i do wodospadów (las dużo bardziej dziewiczy niż na P.). Ilość zwierząt jest zniewalająca (langury, makaki, wiewiórki olbrzymie, węże, kameleon, cudowronki). Plaże były w lutym prawie puste. Do najładniejszych, i już zupełnie pustych, zaliczyłabym Juarę po wschodniej stronie (ale tu bez snorkelingu). Jeżeli ktoś lubi leżeć na plaży i patrzeć w gwiazdy, to będzie miał tutaj ciemniejsze niebo niż na Perhentianach. Wyspa jest większa niż P. i jest tu większy wybór plaż. Niestety do większości trzeba jechać dość drogimi taksówkami wodnymi.

Wyżywienie na obu plażach jest podobne: grillowane ryby i owoce morza, na Tiomanie taniej.
Mam nadzieję, że spisałam moją ocenę wystarczająco obiektywnie i że komuś ten wpis pomoże w dokonaniu decyzji.

Super opis, dzięki.
Jak szukalaś info o promach, łódkach czy noclegach?
Ja kontaktowałam sie z noclegami i cisza..
Mam wielką ochotę na te wyspy, lecę 16 lutego i w sumie straciłam nadzieję. Właśnie mi ją przywróciłaś ;)
potrzebuję jednak pewności.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:10 
Awatar użytkownika

@ruszki Hej, info o promach znalazłam łatwo w necie wpisując "mersing Tioman ferry" lub "Kuala Besut pulau perhentian" .
Byłam tam w 2015, więc coś mogło się oczywiście zmienić. Korzystam też z anglojęzycznej strony travelfish .org. oraz Rome2Rio w kwestii transportu. Lonely Planet także ma spis hoteli.
Pierwszą noc na Tiomanie zabukowałam dopiero w biurze przy porcie w Mersing, z którego odpływały statki. Potem szukałam na własną rękę i tak było lepiej, bo można było obejrzeć przed wyborem. Przed wyjazdem na Tioman warto wiedzieć, która plaża nas interesuje, żeby wysiąść na niej z promu. Jeśli tego się nie wie, najlepiej wysiąść w głównym porcie w Tekek. Tam jest bardzo ładna plaża, zwłaszcza południowy odcinek oraz łatwo tam wynająć wodną taksówkę, żeby np. zmienić swoją lokalizację. Tam jest też największa baza noclegowa.

Na Perhentianah pierwszą noc zabukowałam na booking com. A potem szukalam na własną rękę. Perhentian Kecil ma sporą bazę tanich noclegów, pewnie większą niż gdy ja tam byłam. Jedziesz poza sezonem, więc na wszelki wypadek sprawdź wcześniej pogodę. A z noclegami nie powinno być problemów, najwyżej nie zamieszkasz przy samej plaży tylko kilka minut w głąb:)
Dojazd do Perhentianów jest łatwo zorganizowany z przystani w Kuala Besut. Bez naciagaczy, ceny oficjalne :)
Co jeszcze chcesz wiedzieć?
 Relacje PM off  

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości