Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2011 12:31 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Siema, lecimy z żoną w marcu na miesiąc do Malezji, Tajlandii etc. i teraz tak:
czytałem sporo, że Phuket jest przereklamowane i jest tam masa turystów, a plaże, delikatnie mówiąc, przepełnione. Niestety dowiedziałem się tego po tym jak zarezerwowałem już lot do phuket z Kuala Lumpur. Stąd pytanie czy znacie jakieś mniej uczęszczane miejsce w okolicach Phuket/Krabi czy nawet Koh Samui? Gdzieś gdzie życie wolno płynie?

I druga kwestia. Pytanie do doświadczonych w wojażach po Southeast asia. Będziemy tylko 5 tygodni w tym rejonie, lądujemy w Kuala, i zaplanowaliśmy póki co pobyt do połowy, tzn. 16go lądujemy w Bangkoku. Na początku zakładaliśmy, że na pewno chcielibyśmy zobaczyć północ Tajlandii (Chiang Mai etc.), Hanoi/zatokę Halong i podróżować lądem po Wietnamie, a na koniec udać się do Angkoru i stamtąd przez Singapur z powrotem do Kuala Lumpur.
Czy myślicie, że jest to w ogóle realne (nawet przy założeniu, że jakieś 1-2 odcinki byśmy polecieli)? Czy realna jest podróż: Bangkok-Chiang Mai (+1-2 dni w górach)+Chiang Rai (+Golden Triangle) i potem lądem przez Luang Prabang (tzn. przeprawa Mekonkiem do Luang, a stamtąd lądem do Hanoi - konkretnie autobusem), potem z 4 dni na Hanoi/Halong i lot do Sajgonu (a stamtąd albo do Angkoru, albo prosto do Singapuru)?
Tak, wiem, dosyć skomplikowałem ten opis. Może jednak ktoś coś poradzi?

I jeszcze jedno, acz ważne pytanie. Chodzi mi o Angkor Wat, trochę wg naszych planów jest nam nie po drodze tam. I tak się zastanawiam czy naprawdę warto? Przyznam, że nie jestem fanem starej/średniowiecznej architektury (czy też ruin), aczkolwiek na fotach i filmach Angkor robi wrażenie, no i wiadomo - że cud świata.

Z góry dzięki za podpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez Kamil, 03 Maj 2014 15:19, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 02 Wrz 2011 14:48 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Witam, w Tajlandii będę już na przełomie października/listopada, Ci którzy byli już w Tajlandii mówią jasno, że Koh Samui jest na pewno spokojniejsze, ładniejsze i mniej nastawione na różną "rozrywkę". Mieliśmy również lecieć na Samui tylko, że w naszym terminie jest tam pora deszczowa. Dlatego na początek sprawdź pogodę w okresie którym będziesz na Phuket. Z Phuket na Samui to wiadomo albo Bangkok Air, albo Air Asia do Surat Thani, potem auto i prom. Jeśli jedziesz z żoną to na pewno inny charakter wyjazdu niż mój, więc Phuket pewnie nie jest idealnym miejscem ale na pewno też jest pięknie!:) Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Wrz 2011 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

w 2008 r. po wylądowaniu na Phuket udaliśmy się trochę na północ, do Khao Lak. Z tego, co czytałem o Phuket wynika, że w porównaniu z tą wyspą Khao Lak jest niczym miejscowość agroturystyczna. No, chyba że od tamtej pory coś się zmieniło (ale nie sądzę...).
Nie będę się rozpisywał zbyt wiele, bo napisałem relację z tego wyjazdu. Link do relacji jest tutaj (Tajlandia 2008 cz. I i cz. II): http://www.tropikey.com/wyprawy.htm

W każdym razie, polecam to miejsce, bo raz że jest tam sielsko i spokojnie, a dwa, że to dobry punkt wypadowy do wielu atrakcyjnych miejsc.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2011 10:27 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Dzięki za podpowiedzi. W Pascalu piszą, że z Phuket na Ko Samui można też uderzyć autobusem (i potem promem). Możliwe, że tak spróbujemy, na miejscu się przemyśli.
Co do reszty trasy znajomi radzili aby jednak odpuścić Wietnam, bo w tak krótkim czasie za dużo czasu spędzilibyśmy w autobusach/samolotach. Najnowszy plan jest taki, że z północy Tajlandii jedziemy do Laosu (przez Luang Prabang do Vientianu) i stamtąd powrót samolotem do Kuala Lumpur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2011 11:11 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
@Tropikey
Pisałeś, że w Khao Lak jest spory wybór noclegów - załatwiałeś je na miejscu? Czy rezerwowałeś wcześniej? (będę tam w marcu, więc prawie w samym szczycie sezonu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2011 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,
ja akurat należę do tych, którzy nie lubią tracić czasu na miejscu na poszukiwania zakwaterowania, więc miałem zarezerwowane wcześniej, tym bardziej, że niemiecki pośrednik miał wtedy ceny lepsze, niż na miejscu (w każdym razie w przypadku hotelu Bayfront). Z drugiej strony, w marcu ruch jest już jednak trochę mniejszy, więc sądzę że nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego. W samym centrum Khao Lak jest kilka małych agencji turystycznych, które na pewno pomogą. Rozpiętość cenowa jest duża, tak więc można znaleźć zakwaterowanie na każdą kieszeń.
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:48 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
Trasa po Tajlandii jeszcze w opracowaniu, dlatego jestem bardzo elastyczna. Szukam wysp, które są bardzo mało turystyczne, gdzie będzie święty spokój, nie będzie dyskotek, dziesiątek hoteli (ale jednak jakieś tańsze noclegi i coś do jedzenia dostępne, żeby kilka dni przetrwać :P), fajnie, gdyby było też jakieś życie podwodne do snurków :)

termin to oczywiście szczyt sezonu: luty

zastanawiam się nad dwoma regionami:
1. bardziej na południu: Ko Kradan, Ko Muk...
2. wyspy w okolicy Krabi (które?)
3. a może całkiem z drugiej strony: Ko Kut, Ko Mak?
i konkret: Ton Sai, zatoka Railey (czy rzeczywiście taka sielanka?)

poradźcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jeśli chodzi o snorkeling, to sporo zależy od pory roku, w której będziesz podróżować. Jeśli w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy, to najlepiej będzie wybrać wybrzeże zachodnie (spokojne morze, niezmącona woda, dużo słońca). Z Twojej listy zdecydowałbym się zapewne na Koh Kradan, zakładając, że nie zmieniło się tam na gorsze od czasu naszej wizyty w 2012 r. Wtedy życie podwodne było bardzo ciekawe, zwłaszcza przy hotelu, w którym spaliśmy (Sevenseas Resort) kilka, kilkanaście metrów od brzegu były koralowce w całkiem dobrym stanie, kilkadziesiąt gatunków ryb, a nawet wielka, różowa meduza, którą z głębi prądy zepchnęły blisko brzegu. Wyspa była wtedy bardzo spokojna, za wyjątkiem piaszczystego cypla, do którego przybijają łódki z wycieczkami. Na szczęście ich uczestnicy nie rozchodzili się po wyspie, więc w innych miejscach było cicho i przyjemnie. Jeśli jest tam nadal tak, jak w 2012, to polecam...
Koh Muk jest zbyt blisko stałego lądu i tam snorkeling będzie słaby.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2015 16:10 

Rejestracja: 02 Sty 2015
Posty: 34
Byłem na kilku wyspach w Tajlandii wiec podziele się swoimi spostrzeżeniami.

Generalnie wiele wysp jest na tyle dużych że zna sięam znaleść zarowno plaże puste bez żadnej lub ze szczątkową infrastrukturą, jak również plaże które przy których są mini miasteczka. Czesto wybór samej plaży na której chce się przebywać jest istotniejszy niż wybór wyspy (oczywiście zależy co się chce robić przy snorkelingu wybór wysypy jest kluczowy).
Ko Tao-> Wyjądkowo przejżysta woda, na sporej części plaż dosyć bogate życie na dnie. Generalnie dosyć spokojnie chodź jest cywilizacja
Ko Pha Ngan-> W teorii wyspa żyje full moon party ale w praktycze jest tam sporo pięknych i naprawde dzikich plaż jak również miejsc ktore są turstyczne (obecność sklepów hotelów) ale bardziej nastawione na chill out
Ko Samui-> Wyspa bardziej zurbanizowana niz ko Pha Ngan ale tu też mozna całkiem ciche miejsca znaleść
Ko Phi Phi-> Ewidentnie turystyczna wyspa, bardzo duże zageszczenie zabudowy trudno o spokój
Ko Lanta-> Bardzo duża wyspa łatwo o ładne i dlugie plaże czy tanie zakwaterowanie czy też o ciszę, raczej mało imprezowo

Jak by była potrzeba o jakieś bardziej szczególowe opisy to coś wiecej uzupełnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:53 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dzięki za opisy :)

a był ktoś na Ko Kradan i Ko Muk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cappricio napisał(a):
a był ktoś na Ko Kradan i Ko Muk?


wystarczy spojrzeć dwa posty wyżej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:37 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dwa posty wyżej przeczytałam, ale piszesz w nich o sytuacji w 2012 :) dlatego spytałam jeszcze raz o aktualną sytuację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2015 14:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
byłem na Ko Muk w 2013 - byłem poza sezonem więc turystów na całej wyspie było może z 5 osób :) Bardzo fajne plaże, ładne, piaszczyste. Ale snorkle średnie - ryb sporo, z koralowcami kiepsko. Ogólnie mi wizyta się bardzo podobała bo mieliśmy całą wyspę dla siebie, było więc cicho i romantycznie, ale to kwestia gustu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:43 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Ze swojej strony Polecam Koh Phangan, stosunkowo mało ludzi poza okresem Full moon party, plaże z krystaliczną wodą.
Idealne warunki do nurkowania, minus to mało rybek i koralowców do zobaczenia prosto z plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sty 2015 03:17 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
Eh te wyspy to największa zagwostka tego wyjazdu...:P żeby turystów nie było a rybek dużo... :p dziękuję za Wasze odpowiedzi, będę wciąż myśleć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2015 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja od siebie mogę polecić pozostanie na kilka dni na terenie parku narodowego Ang Thong, konkretnie na wyspie Koh Wuatalabi. Po godz. 16-17 gdy wszystkie wycieczki odpłyną w siną dal, na wyspie zostaje kilka-kilkanaście osób w namiotach i chatkach wynajętych od parku narodowego i kilka kolejnych osób z obsługi, jest restauracja, więc nie trzeba martwić się o prowiant - ceny baaardzo przyjemne :D . Domek w tygodniu kosztuje ok 35zł, w weekend 50. Trzeba go zabookować i opłacić przelewem (ja płaciłem przez xendpay kartą) na 2 miesiące przed przybyciem.


http://www.alexinwanderland.com/2011/10 ... k-koh-tao/
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Sty 2015 11:21 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Polecam też wyspę Kho Chang.
Żeby się tam dostać należy autobusem dojechać do Trat, z Trat odjezdzają autobusy do miejsca przeprawy promowej, skorelowane z odjazdami promu.
Wyspa jest ciekawa, ja byłem na White Sand Beach i polecam.

Stamtad można zwiecic Kho Mak i Kho Kot.
Z ciekawszych wycieczek można się wybrać na nocny połów ryb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group