Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lip 2016 10:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
Witam byłem juz na Cyprze w paździrniku i było bardzo ciepło,
pomyślałem zeby teraz zmienić na Grecje , ale mam obawy o pogodę i temperaturę wody '

która wyspa powinna być najcieplejsza z waszego doświadczenia ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2016 10:58, edytowano w sumie 1 raz
g w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Lip 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Patryk Kleiber napisał(a):
Witam byłem juz na Cyprze w paździrniku i było bardzo ciepło, w tym roku pomyślałem zeby zmienić na Grecje ,ale mam obawy o pogodę i temperaturę wody która lokalizacja powinna być najcieplejsza z waszego doświadczenia ?


W październiku byłam na Cyprze i na Krecie dwa razy i trafiłam na ciepłe, wręcz upalne dni.W tym roku też w październiku wybieram się na Kretę, ze względu na pogodę :D która jest bardzo zbliżona do cypryjskiej :D a może taka sama?....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Wydaje mi się , że jeżeli chodzi o wodę to najcieplejsza powinna być na Rodos. Są tam przepiękne zatoczki z uroczymi plażami. Generalnie można poczuć na Rodos klimat Grecji , szczególnie w takim miasteczku jak Lindos ;) .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lip 2016 10:09 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 109
nie jeździłem w paxdzierniku ..ale, wg. wujka google - RODOS ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lip 2016 11:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Patrząc na mapę, najbardziej na południu położona jest Kreta więc powinna być tam najcieplej. Moi znajomi byli w połowie października i mieli upały.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:36 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
Cypr był w zeszłym roku bardzo ciepły ok 28-30 C. Woda cieplutka dzieci pływy i snurkowały , ale oferta jest mi znana i mogę jechać na to wybrzeże na którym już byłem, chciałem wybrać Cypr Północny ale jakoś zamieszanie w Turcji mnie zniechęciło do tego lot tam jest 20.00-1.50 z międzylądowaniem w Turcji i trwa 5h szok ( tak mi powiedziała biuro jak się zapytałem czemu lot jest taki długi) strata jednego dnia a powrót o 7 rano .

Mam już ofertę z Grecos na Rodos i Kos i tylko wahanie czy dobrze robię i czy pogoda będzie :) , wyloty w pierwszym tygodniu października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lip 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Patryk Kleiber napisał(a):
chciałem wybrać Cypr Północny ale jakoś zamieszanie w Turcji mnie zniechęciło do tego lot tam jest 20.00-1.50 z międzylądowaniem w Turcji i trwa 5h szok ( tak mi powiedziała biuro jak się zapytałem czemu lot jest taki długi) strata jednego dnia a powrót o 7 rano . .
Akurat lot nie powinien stanowić problemu. Masz bezpośredni lot wizzaira z Warszawy lub Katowic do Larnaki i sam możesz przejść przez granicę na Cypr Północny w Nikozji (jest to bezproblemowe i wielokrotnie opisywane na forum). Ceny lotów na październik spoko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lip 2016 13:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
w tamtym roku jeszcze na początku grudnia w czasie moich pobytów na wyspach greckich było 23-24 C w dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lip 2016 14:55 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
No to jeszcze do Rodos i Krety dodam Maltę, Majorkę i oczywiście Sycylię.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lip 2016 17:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Majorka i Sycylia są za zimne na październik. Morze może być już chłodne.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2016 17:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Majorka ciepła, morze też, ale tylko w pierwszej połowie

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:51 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Ach ta grecka Majorka, Sycylia i Malta. :lol:

Majorka nawet w listopadzie jest ekstra (ale długo nie zabawiłem), choć racja, że morze już zimne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2016 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Kreta i Rodos :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2016 23:35 

Nie ma znaczenia ,czy Rodos czy Kreta .Na tych wyspach woda do kąpieli jest do końca pażdziernika ciepła,jak ktoś woli to może i w grudniu i nie zmarznie 20
Jeśli pytacie się o wodę,to w sezonie ma max 28 a w grudniu ok 18 st . Byłem ,mieszkalem i zażywałem kąpieli
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2017 11:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
Witam był ktoś w zeszłym roku na Krecie ? ja byłem na Rodos i było do 28C cały tydzień , woda nagrzana , w 2015 na Cyprze nawet cieplej , teraz w październiku nie chciałem znowu wracać na Rodos wiec kusi mnie Kreta 15.10.17 i chciałem już wykupić z doświadczenia wiem że ceny wzrosną , czy ktoś może się podzielić opiniami z Krety ? Hotel Mitsis Laguna Resort & Spa w północnym wybrzeżu Krety w rejonie Hersonissos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
No to ja powtórzę to co poprzednicy napisali: Kreta.
W ciągu ostatnich 2 lat byłam tam w październiku - temperatura powietrza ok. 25-28 stopni, woda cieplutka, generalnie warunki do plażowania i zwiedzania bardzo przyjemne, nie to co w lipcu kiedy z powodu upału nigdzie nie można było się ruszyć (też byłam więc wiem co mówię).
Proponuję jechać w pierwszej połowie października, w drugiej może (ale nie musi) być troszkę chłodniej, gdzies koło 20 jest zazwyczaj delikatny przeskok pogody po którym czuje się że lato dobiegło końca i idzie zima ale dalej jest bardzo przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja zazwyczaj pod koniec listopada pływam w morzu w Atenach, więc wszystko co na południe powinno być ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Mar 2017 13:14 

Clementiaa napisał(a):

Proponuję jechać w pierwszej połowie października, w drugiej może (ale nie musi) być troszkę chłodniej, gdzies koło 20 jest zazwyczaj delikatny przeskok pogody po którym czuje się że lato dobiegło końca i idzie zima ale dalej jest bardzo przyjemnie.


Pogoda nie zawsze co rok w tym samym czasie ma być jednakowa.To ,że w 1 połowie pażdziernika nie będzie mniej jak 20 st na Rodos jest pewne jak 2x2=4 jednak w ub roku pogoda na greckich wyspach splatała dobrego figla juz w pierwszej dekadzie września.W Polsce jak wielu pamięta,były upały do 32 st i to przez kilkanaście dni pod rząd,chyba do 14-15 września. Własnie w tym okresie przebywałem na wyspach i... chmury,wieczorne błyski burz z daleka,wiatr i niezbyt wygórowana temperatura ,tak ok 24-27 st, a 12 września kiedy wracałem po południu z Mykonos do Monachium to lotniskowy termometr wskazywał 22 st i dosłownie było odczuwalnie zimniej jak po wylądowaniu w Niemczech kiedy po upalnym dniu wieczorem było 27st. Taką ,tą gorszą pogodę w Grecji w tym okresie trafiłem po raz pierwszy.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Mar 2017 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@‌andrzejdz‌
Ależ oczywiście że nikt gwarancji na dobrą pogodę nie da. Można tylko powiedziec jak było w poprzednich latach. Czy warto jechać czy nie - każdy ocenia sam. :)

@‌obibok‌
Jedno słowo - zazdroszczę! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Mar 2017 18:43 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
Krete moge z poznania tylko 1.10 lub 15.10 nie ma posrednio a 1.10 nie zabardzo mi pasuje :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group