Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2012 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Ostatnio w ręce wpadła mi bardzo fajna książka dot. działalności linii lotniczych pt. Air Babylon.
Autor: Imogen Edwards-Jones & autorzy anonimowi
Rok wydania: 2011 (z tego co widzę oryginał został wydany w 2005 roku, ale wydaje się być nadal w pełni aktualna)

Tutaj krótki opis:

Cytuj:
Air Babylon opisuje 24 godziny z życia linii lotniczej na brytyjskim lotnisku. Akcja książki rozkręca się z godziny na godzinę wprowadzając czytelnika w znane tylko pracownikom lotniska kulisy pracy w branży lotniczej. W dowcipny sposób opisuje zarówno perypetie obsługi naziemnej oraz powietrznej, jak i przedziwne historie pasażerów. Opowieść narratora ? managera linii lotniczych czyta się jednym tchem. Cytat z książki:Pasażerowie pakują mózgi do walizek. Są zawsze zdezorientowani, rozproszeni i najwyraźniej niezdolni do zajęcia się sobą.Autorzy:Imogen Edwards-Jones, autorka bestsellerowej serii książek ujawniających kulisy takich branż jak luksusowe hotele, linie lotnicze, branża modowa czy muzyczna. Serię rozpoczął Hotel Babylon, przetłumaczony do tej pory na ponad siedemnaście języków. Kolejne książki Imogen Edwards-Jones to między innymi: Fashion Babylon, Pop Babylon i Szpital Babylon. Autorka z mężem i córka mieszka w Londynie Autor Anonimowy, to grupa pracowników lotniska, zarówno obsługi naziemnej, jak i powietrznej, którzy doskonale znają branżę lotniczą od środka. Ich tożsamość jest utajniona celowo, żeby ich chronić.


Czyta się to na prawdę fajnie, tak więc pomyślałem, że polecę innym.

Tu macie więcej recenzji na jej temat + linki do księgarń gdzie można to dostać.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104999/air-babylon
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lis 2012 16:57 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Ktoś jeszcze może polecić jakąś pozycję związaną z lataniem/lotnictwem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2012 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dawno temu jako dzieciak zacząłem czytać 'port lotniczy', ale nie dokończyłem -- wydawało mi się wtedy nudne jak flaki z olejem

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/66111/port-lotniczy

mam zamiar przeczytać ją ponownie jak będę miał trochę więcej czasu [ czytaj: na emeryturze ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2012 23:20 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 1
mod - Łączę
Polecam "Stewardesa Justyna. Wspominki"

Wspominki stewardesy LOT, która latała ponad 35 lat. Opowiada historie z pokładów maszyn, o ludziach zwykłych i celebrytach. Ja się ubawiłam. Może i innym przypadnie do gustu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2012 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
ale co gdzie kiedy jak. o co komon? Pełnym zdaniem prosimy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2012 23:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
chyba jest ta sama, co Pisala kiedys artykuly w Angorze. Bardzo fajnie sie czytalo, i dawalo rade, ogladanie perspektyw Stewarda/Stewardesy z innego spojrzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Sty 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czytam obecnie:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4658774/ ... wietrznego
Zadziwiające, że do lat 60. do samolotu wchodziło się po prostu z marszu, bez żadnej kontroli bezpieczeństwa, a i bilet często kupowało się dopiero na pokładzie. Co więcej, linie lotnicze ostro lobbowały za pozostawieniem tych regulacji, bo koszty związane z porwaniem samolotu i jego późniejszym odzyskaniem były według nich mniejsze niż potencjalne ryzyko rezygnacji zniechęconych szczegółowymi kontrolami pasażerów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Sty 2018 16:10 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Los jest myśliwym.
Kilka pozycji Saint Exupery'ego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2020 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Poza wymienionymi wyżej pozycjami polecam tez kilka tytułów z mojej lotniczej biblioteczki:

- "Leci z nami pilot" Sebastian Mikosz,
- "LOT Wrony" Leszek Chorzewski,
- "Etat w chmurach" Teresa Grzywocz,
- "Z chmur do Azji" Teresa Grzywocz,
- "Opowieści pokładowe" Teresa Grzywocz,
- "Życie stewardesy" Olga Kuczyńska,
- "Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u" Anna Sulińska,
- "Lecę dalej" Marzena Filipczak,
- "Byłam arabską stewardesą" Marcin Margielewski,
- "Turbulencja" Dariusz Kulik,
- "Zew pustyni" Teresa Fortis,
- "Pilot Naga Prawda" David Beaty,
- "W siódmym niebie" Alyson Noel,
- "Bracia Wright" David McCullough,
- "Pilot Ci tego nie powie" Patrick Smith.

Dostępne są także kryminały z akcją (częściowo) na pokładzie samolotu:
- "Lot 7A" Sebastian Fitzek,
- "Przed katastrofą" Noah Hawley.

Dwie kolejne pozycje wychodzą na rynek wydawniczy w styczniu 2021:
- "Lotniskowy zawrót głowy" Teresa Grzywocz,
- "Stewardesy. Cała prawda o lataniu" Krzysztof Pyzia

Miłej lektury!
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Gru 2020 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Warto kupić ten "Air Babylon"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Gru 2020 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Według mnie tak :) Bardzo wciągająca lektura, nawet jeśli pewne wydarzenia są nieco przekoloryzowane :) Pamiętam, że przeczytałem "Air Babylon" jednym tchem :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Gru 2020 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Dzięki, co jeszcze z tego co poleciłeś warto przeczytać, patrząc z perspektywy pasjonata lotnictwa? Chodzi mi o to, żeby nie była to książka, w której będą same banały, które powtarzają się w większości książek.

Z Twojej listy, mam już za sobą "Leci z nami pilot", "Wniebowzięte", "Turbulencja", Pilot Ci tego nie powie".
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Gru 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tak naprawdę mi podobały się wszystkie te pozycje. Moze ujmę to w ten sposób - te książki pisane przez stewardesy nie wnoszą wiele nowego dla kogoś, kto sporo podróżuje i ma rozeznanie w biznesie lotniczym. Dla laika na pewno będzie tak wiele ciekawostek, dla wytrawnych frequent travellerow raczej oczywistości czy wyświechtane banały/klisze. Niektóre zdarzenia wydaja się być naciągane, a na pewno część opisanych tras np. w książce Olgi Kuczyńskiej nie odpowiada stanowi faktycznemu :/
Raczej nie polecam książki "Pilot Naga Prawda" David Beaty, jest w niej sporo szczegółów technicznych, praw fizyki czy aerodynamiki, akurat mnie takie mechaniczne wskazówki nie ciekawią :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Gru 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tak mi się przypomniało - gdyby na forum ktoś z Was tez był z "ukrytej opcji niemieckiej", to polecam poniższe tytuły do poczytania ;)

- "Ready for boarding" Frank Rumpf
- "Sorry, wir haben die Landebahn verfehlt" Stephan Orth / Antje Blinda
- "Saftschubse" Annette Lies
- "Saftschubse - neue Turbulenzen" Anette Lies
- "Die Bombe ist 'eh im Koffer" Achim Lucchesi
- "Wi wisch ju ä blesänt flight" Felicia Englmann
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Gru 2020 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tuz przed świętami wpadła mi w ręce jeszcze jedna całkiem niedawno wydana pozycja "Przymrużonym okiem pilota prywatnego" Tomasza Siembidy, ale moim skromnym zdaniem to raczej nietrafiony wybór dla fanów lotnictwa. Tutaj lotnicze inklinacje autora są jedynie tłem do jego luźnych felietonów na rozmaite tematy, sporo w tej książce politykowania, filozofowania, zupełnie nie podszedł mi styl autora, pojawiają się wulgaryzmy. Najciekawsze były dla mnie rozdziały o lotnisku w Radomiu (sic!) czy Gdyni i to chyba tyle. Szybko się czyta, ale żadnych rewelacji ta lektura nie wnosi.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Gru 2020 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1237
srebrny
Zgadza się, też wciągnąłem tę książkę w chwilę, lecz tak jak piszesz - raczej jak ktoś lubi poczytać światopoglądowe sprawy z lotniczym tłem, choć z tego co pamiętam jeśli chodzi o same samoloty, to autor skupia się na małych, wykorzystywanych na prywatny użytek maszynach.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2021 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wczoraj przeczytałem najnowszą pozycję na temat pracy personelu pokładowego “Stewardesy. Cała prawda o lataniu”. Książka jest w formie wywiadu z większości anonimowymi stewardesami, które opowiadają o kulisach swojej pracy. Dla kogoś zaznajomionego z lataniem te 400 stron to nie będzie może jakaś relatywnie zjawiskowa opowieść, ale na pewno nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziony tą książką. Dla mnie najbardziej ciekawe były „smaczki” dotyczące pracy na rejsach czarterowych (pijani i awanturujący się pasażerowie zdają się być tam codziennością) oraz sprzedaży na pokładzie (do jakich to trików posuwa się cabin crew, by sprzedać jak najwięcej i zwiększyć sobie premię), jest też sporo informacji na temat rekrutacji do linii arabskich oraz relacja z pracy w samolotach saudyjskiej rodziny królewskiej. Pod koniec zainteresował mnie fragment o dekompresji, maskach tlenowych i hipoksji w nawiązaniu do katastrofy Heliosa. Także mogę z czystym sumieniem polecić lekturę.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2021 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wydawnictwo Czarne - zapowiedzi:

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/lece
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 14 Maj 2021 15:39 

Rejestracja: 14 Maj 2021
Posty: 1
-- 14 Maj 2021 15:27 --

Witajcie forumowicze. Trafilem tutaj zupelnie przypadkiem szukajac opinii o mojej ksiazce o tematyce lotniczej. Jest to moja jedyna ksiazka bo do tej pory publikowalem jedynie opowiadania i artykoly w Przegladzie lotniczym i Skrzydlatej Polsce. Tutaj opinii o niej jeszcze nie ma. Swiezynka z drukarni do nabycia w sklepie Przegladu Lotniczego plar. Jest to moja biografia , pilota PUL, wyrzuconego w 1979 roku z Ojczyzny, gdzie W Niemczech musialem walczyc o odzyskanie skrzydel i gdzie w koncu pracowalem jako pilot samolotowy i smiglowcowy. Tytul to Cena za zycie bez granic. Ciekawym byl bym ocen czytelnikow . Przepraszam za niestosowanie polskich liter. Pozdrawiam serdecznie.
ps: Przepraszam za takie niecierpliwe nagabywanie ale to juz jest tak gdy praca lat kilku wreszcie ma swoj filal w postaci ksiazki o 560 stronnicach.

-- 14 Maj 2021 15:39 --

Witajcie forumowicze. Trafilem tutaj zupelnie przypadkiem szukajac opinii o mojej ksiazce o tematyce lotniczej. Jest to moja jedyna ksiazka bo do tej pory publikowalem jedynie opowiadania i artykoly w Przegladzie lotniczym i Skrzydlatej Polsce. Tutaj opinii o niej jeszcze nie ma. Swiezynka z drukarni do nabycia w sklepie Przegladu Lotniczego plar. Jest to moja biografia , pilota PUL, wyrzuconego w 1979 roku z Ojczyzny, gdzie W Niemczech musialem walczyc o odzyskanie skrzydel i gdzie w koncu pracowalem jako pilot samolotowy i smiglowcowy. Tytul to Cena za zycie bez granic. Ciekawym byl bym ocen czytelnikow . Przepraszam za niestosowanie polskich liter. Pozdrawiam serdecznie.
ps: Przepraszam za takie niecierpliwe nagabywanie ale to juz jest tak gdy praca lat kilku wreszcie ma swoj filal w postaci ksiazki o 560 stronnicach.

-- 14 Maj 2021 15:39 --

Witajcie forumowicze. Trafilem tutaj zupelnie przypadkiem szukajac opinii o mojej ksiazce o tematyce lotniczej. Jest to moja jedyna ksiazka bo do tej pory publikowalem jedynie opowiadania i artykoly w Przegladzie lotniczym i Skrzydlatej Polsce. Tutaj opinii o niej jeszcze nie ma. Swiezynka z drukarni do nabycia w sklepie Przegladu Lotniczego plar. Jest to moja biografia , pilota PUL, wyrzuconego w 1979 roku z Ojczyzny, gdzie W Niemczech musialem walczyc o odzyskanie skrzydel i gdzie w koncu pracowalem jako pilot samolotowy i smiglowcowy. Tytul to Cena za zycie bez granic. Ciekawym byl bym ocen czytelnikow . Przepraszam za niestosowanie polskich liter. Pozdrawiam serdecznie.
ps: Przepraszam za takie niecierpliwe nagabywanie ale to juz jest tak gdy praca lat kilku wreszcie ma swoj filal w postaci ksiazki o 560 stronnicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Maj 2022 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
"I znowu w samolocie. Kapitan przez megafon prosi uprzejmie pasażerów o zgaszenie papierosów i zapięcie pasów bezpieczeństwa. Z okien wspaniała panorama Kairu! Meczety i meczety! [...] Samolot wznosi się wyżej. W dole wąziutki zielony pas żywej doliny Nilu. [...] Tym razem bez trudności pozwalają nam wejść do kabiny pilota. Zegary, dźwignie, zegary. Przód kabiny wykonany z przezroczystej masy plastycznej. Kłębiaste chmury rzucają cienie niby plamy na żółtopomarańczową ziemię. [...] Zniżamy się. Radiotelegrafista rozmawia z lotniskiem w Luksorze. Wracamy do kabiny pasażerskiej. Dwunasty odcinek powietrzny naszej podróży mamy za sobą."

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. "Podróż za trzy grosze" (Autorzy: Wojciech Dworczyk i Leszek Dulemba) wydanej w... 1959 roku.
Opisuje podróż podróż dwóch polskich studentów przez kilkanaście krajów Europy Afryki i Azji.

Zachęcam do poczytania, być może młodsze pokolenie globtroterów będzie nieco zaskoczone realiami podróżowania sprzed ponad 60 lat. Oprócz palenia na pokładzie i wchodzenia do kabiny pilotów w książce wiele innych "smaczków" pokazujących jak świat się zmienił - ot, choćby opis wspinaczki na piramidę w Gizie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group