Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zeus napisał(a):
Tutaj fajny link, gdzie wpisując kraj w którym byliśmy i daty, można zobaczyć czy możemy oddać krew czy nie,
wiem ze szpital wojskowy w Krakowie używa tej strony: http://rckik.walbrzych.pl/site/index.ph ... iologiczna


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#41 PostWysłany: 09 Sie 2017 00:12 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Nie jest, ale chyba nie po to oddajesz krew aby choćby nieświadomie zarazić kogoś syfem nieumyślnie przywiezionym ze świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#42 PostWysłany: 09 Sie 2017 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
W formularzu który wypełnisz, przynajmniej w RCKiK są pytania o ostatnie podróże (chyba trzy miesiące do tyłu). Przebywanie w krajach 'wysokiego ryzyka' dyskwalifikuje Cię więc z jej oddania na ten czas. Nawet jeżeli nie przyznasz się, i tak odrzucą Twoja krew kiedy wykryją w niej np. szczepionki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#43 PostWysłany: 09 Sie 2017 00:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Formalnie nie można oddawać :
- 6 miesięcy od powrotu z rejonów, gdzie endemicznie występują choroby tropikalne jeśli nie wystąpiły w tym okresie objawy choroby (osoby powracające z terenów zagrożonych: cholerą, żółtą febrą, chorobą Chagasa)

- 12 miesięcy od powrotu z rejonów, gdzie endemicznie występuje malaria, jeśli nie wystąpiły w tym okresie objawy choroby (4 miesiące pod warunkiem negatywnych wyników badań wykonanych metodami immunologicznymi lub biologii molekularnej)

Mnie w Poznaniu odrzucili z powodu pobytu w Indiach pół roku wcześniej (pomimo, że nie przebywałem w ogóle w strefie malarycznej)

Od kilku lat jestem w zasadzie permanentnie wykluczony z powodu podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#44 PostWysłany: 09 Sie 2017 02:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
z tego co pamietam jest rowniez niby kontrowersyjny choc jak dla mnie bardzo sluszny
zakaz oddawania krwi przez homoseksualistów.

ja nie moge oddawac krwi ze wzgledu na alergie i regularne przyjmowanie leków na alergie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#45 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:15 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ty jako odpowiedzialny krwiodawca oświadczasz czy byłeś czy nie i kiedy, a lekarz decyduje czy możesz oddać krew.
Pomyśl sobie, że Ty lub Tobie bliskie osoby potrzebują krwi i dostają porcję od osoby, która zataiła pobyt w krajach wysokiego ryzyka i cała operacja idzie w d. lub tylko masz potem inne choroby lub powikłania.
Krew trzeba oddawać odpowiedzialnie, byłem - informuję, chorowałem-informuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#46 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
piekara114 napisał(a):
Ty jako odpowiedzialny krwiodawca oświadczasz czy byłeś czy nie i kiedy, a lekarz decyduje czy możesz oddać krew.


Nigdy mi się nie udało...

2 albo 3 razy jak powiedziałem ze wróciłem z Grecji (styczeń - luty) dostawałem bana na 6 miechów, bo był 1 przypadek malarii w Maratonie. 2014. I nie ma gadania. Ale oczywiście nie zrobią badania czy faktycznie tą malarię masz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#47 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:31 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
O Grecję się Ciebie pytali? U mnie tylko o te kraje, które są w ankiecie wymienione?
Jak kiedyś się pytałam co z pobytami w krajach UE to otrzymałam info, że ich interesują te wymienione no i GB z okresu BSE.
Chyba zależy od lekarza....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#48 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
U mnie dołączany jest dodatek do ankiety, gdzie pytają nawet o Ukrainę (konkretnie okolice Żytomierza).
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#49 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:40 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ninoczka, a gdzie tak jest?
Tylko się potwierdza, że w PL każda służba/urząd działa sobie i wg siebie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#50 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
w Poznaniu
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#51 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
piekara114 napisał(a):
O Grecję się Ciebie pytali? U mnie tylko o te kraje, które są w ankiecie wymienione?
Jak kiedyś się pytałam co z pobytami w krajach UE to otrzymałam info, że ich interesują te wymienione no i GB z okresu BSE.
Chyba zależy od lekarza....



O Grecję, Włoch, Ukrainie.

I na obydwóch stanowiskach poboru krwi w Krakowie...

Po pobycie w niżej wymienionych krajach nie można oddawać krwi lub jej składników przez 28 dni licząc od chwili powrotu do Polski:

· Włochy - regiony: Emilia Romania, Lombardia, Veneto
· Hiszpania - południowo część kraju
· Grecja - rejon Macedonii, z miastem Saloniki, półwysep Chaikidiki oraz środkowa część kraju
· Francja - okręg Var w części południowej kraju
· Turcja – cały obszar
· Węgry – cały obszar
· Portugalia - rejon Lizbony i miasta Setubal w środkowej części kraju
· Rumunia– cały obszar
· Rosja - obwód wołgogradzki, woroneski
· USA (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) -cały obszar
· Kanada - cały obszar
· Meksyk - cały obszar
· Jamajka - cały obszar
· Izrael - cały obszar
· Afryka
· Azja Zachodnia

oddawanie-krwi-a-podroze,18,23563
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#52 PostWysłany: 09 Sie 2017 11:21 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
W RCKiK w Gdańsku w ankiecie jest pytanie o wszystkie wyjazdy zagraniczne w ciągu ostatniego roku.

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#53 PostWysłany: 09 Sie 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
:D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#54 PostWysłany: 10 Sie 2017 00:40 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Czyli szczepiąc się nie można oddac krwi dlatego, że przeszkadza szczepionka czy dlatego, że jesli sie nie powiedzialo pobierające stacje moga sadzic , że gdzies sie wyjezdzalo bo sie szczepilo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#55 PostWysłany: 10 Sie 2017 00:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
I to i to. Jesli chcesz dzien wolny to klam a potem krew w kanal. Jesli chcesz pomoc pisz prawde i sie okaze czy mozesz taka krew oddac cxy nie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#56 PostWysłany: 10 Sie 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mam cicha nadzieje, ze po zlocie na Wegrzech nikt od razu nie oddawal krwi. 8-)

Kod:
Lista krajów, po powrocie z których należy wstrzymać się z oddaniem krwi przez 28 dni
INFORMACJA DLA KRWIODAWCÓW
 
Po pobycie w niżej wymienionych krajach nie można oddawać krwi lub jej składników przez 28 dni licząc od chwili powrotu do Polski:
 
·        Włochy  - regiony: Emilia Romania, Lombardia, Veneto
·        Hiszpania - południowo część kraju
·        Grecja - rejon Macedonii, z miastem Saloniki, półwysep Chaikidiki oraz  środkowa część kraju
·        Francja - okręg Var w części południowej kraju
·        Turcja – cały obszar
·         Węgry – cały obszar
·        Portugalia - rejon Lizbony i miasta Setubal w środkowej części kraju
·        Rumunia– cały obszar
·        Rosja - obwód wołgogradzki, woroneski
·        USA (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) -cały obszar
·        Kanada - cały obszar
·        Meksyk - cały obszar
·        Jamajka - cały obszar
·         Izrael - cały obszar
·        Afryka
·        Azja Zachodnia
 
Dyskwalifikacja do oddawania krwi lub jej składników po powrocie z wyżej wymienionych krajów/obszarów wynika z zagrożenia zakażenia Wirusem Zachodniego Nilu, które tam występuje.
 
Do zakażenia Wirusem Zachodniego Nilu dochodzi po ukąszeniu przez zarażonego komara, meszki, kleszcze, ślepaki.
Zakażenie to może być przenoszone także drogą transfuzji, dlatego istotna jest czasowa dyskwalifikacja dawcy po pobycie na obszarach o zwiększonym ryzyku zakażenia.
U zdrowych osób infekcja przebiega zwykle bezobjawowo lub daje łagodne objawy grypopodobne, natomiast u pacjentów, którzy mogą mieć przetoczoną krew lub składnik z wirusem mogą wystąpić poważne powikłania.
 
http://www.rckik.wroclaw.pl/aktualnosci ... i-315.html

Cale szczescie, ze na liscie nie ma Szwajcarii i Bahrainu. :D

Wynika, ze albo oddawac krew, albo latac, ewentulanie przerwy m-c czasu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#57 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:17 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
To w Suchej B. ani słowa i pytania o Europę (nawet nie pytają czy byłaś w jakiejś podróży, tylko czy dobrze się czujesz), a tu sporo wykluczeń... na szczęście ostatnio przez żaden z tych krajów nawet nie przejeżdżałam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#58 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Jak wpisałem, że byłem na Węgrzech to mnie lekarka pytała gdzie dokładnie. Kiedy powiedziałem, że byłem tylko w Budapeszcie, przyleciałem i wyleciałem samolotem to gdzieś zadzwoniła, skonsultowała się z kimś i krew mogłem oddać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#59 PostWysłany: 10 Sie 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Najwyraźniej każde Regionalne Centrum samodzielnie ustala ankietę i kryteria. Oddawałem dziś krew w jednym z warszawskich ambulansów (autobusów) i były pytania o Afrykę Środkową oraz Zachodnią i oddzielne pytanie: "Czy w ostatnich 12 miesiącach przebywałeś w Tajlandii". Ze względu na malarię, po pobycie w Tajlandii trzeba odczekać z oddaniem krwi przez 12 m-cy. Z racji tego, że niedługo będę m.in. w Tajlandii, to zapytałem o ten punkt i poinformowano mnie, że można być dopuszczonym wcześniej, jednakże musi to być poprzedzone szczegółowym wywiadem (pytania typu: gdzie się dokładnie było, jakimi środkami komunikacji się przemieszczaliśmy, gdzie spaliśmy, itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: o Oddawaniu krwi
#60 PostWysłany: 10 Sie 2017 15:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Także HIVem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 4fly oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group