Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zeus napisał(a):
Tutaj fajny link, gdzie wpisując kraj w którym byliśmy i daty, można zobaczyć czy możemy oddać krew czy nie,
wiem ze szpital wojskowy w Krakowie używa tej strony: http://rckik.walbrzych.pl/site/index.ph ... iologiczna


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Gru 2022 14:49 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Przepraszam czy autor lub moderator mógłby poprawić tytułowy pleonazm? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 30 Gru 2022 15:04 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
classy napisał(a):
@lukasz_kowal oststni raz oddałem krew w październiku 2019r ;)


To śmigaj dziś albo w poniedziałek oddać. Nową legitkę Ci wydadzą od ręki, a zniżki będą przez kolejnych 6 mies.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
W czasie prac na posiedzeniu Komisji Zdrowia w dniu dzisiejszym wprowadzono dodatkowy Art.39b, który to "prawdopodobnie" wprowadzi na stałe/wydłuży okres obowiązywania 2 dni wolnego

https://www.facebook.com/15979360404151 ... e=scwspnss
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
I jak sam rękami i nogami zachęcam do oddawania, to uważam ten pomysł za wyjątkowo głupi i szkodliwy.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Dla mnie, powinno jedynie zostać ta obnizka na pociągi.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:28 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Dwa dni wolnego to absurd.
To już w ogóle niech ludzie nie pracują, a po co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 26 Sty 2023 15:00 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A ja popieram 2 dni wolnego. Po oddaniu krwi jestem mega osłabiona i cały dzień muszę przespać, a kolejnego pół dnia często nawet przeleżeć (zwłaszcza w okresie letnim).
A na zniżce kolejowej mi nie zależy, więc to mogą kasować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 26 Sty 2023 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@piekara114 , chyba nie bardzo rozumiesz w czym problem... Ja np. popieram tydzień wolnego, bo jestem leniwy. Problem polega na tym, że państwo finansuje program krwiodawstwa z kieszeni przedsiębiorców. No bo chyba nie sądzisz, że wypłaci jakikolwiek ekwiwalent pracodawcy?
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Można się zrzec drugiego dnia wolnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:17 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Jak ktoś ma silny organizm to i pierwszego nie musi brać, tylko zgłosić wcześniej, a do pracy wpaść chwilę później.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Zeus napisał(a):
Dla mnie, powinno jedynie zostać ta obnizka na pociągi.

Albo darmowy transport dla HDK w całym kraju, a nie tylko wybranych rejonach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:38 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Nie wiem, jak w innych miastach ale mi pykło w końcu oddane 18 litrów i w Wawce ponoć dzięki Trzaskowskiemu mamy tylko opcję darmowej jazdy na 5 lat, a nie na lifetime. Za nadużycia podobno ta zmiana, dużo fałszywek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:46 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Od 15 lat oddaję krew, na początku krew pełną, później płytki krwi. Kiedyś oddawałem raz na dwa miesiące, teraz raz na miesiąc bo przy płytkach można częściej. Po oddaniu szanuję się trochę bardziej, odpuszczam siłownię, pozwalam sobie na jedną z tych czekolad co ją dostaję na poprawę humoru. Przez te 15 lat zmieniałem pracodawców, ale nigdy nie skorzystałem z dnia wolnego w pracy. Szczerze wstyd by mi było iść z takim świstkiem do szefa. Oddaję krew przed pracą lub w soboty.

Dla mnie ten dzień wolnego to farsa, dwa dni to już nieporozumienie. Czasami spotykam w centrum krwiodastwa osoby, które oddają krew tylko po to żeby dostać zaświadczenie, szczególnie ich dużo w piątki i w okolicach długich weekendów, dlatego "te dni" omijam szerokim łukiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:52 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Obserwuję, iż teraz w czwartki od 6 rano zazwyczaj te kolejki, bo można przedłużyć weeekend i jeszcze przed południem lecieć z WAW na 4 - dniówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 26 Sty 2023 22:14 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
@ciachu25
Podpytam o te pięć lat bo nie chciałbym się zdziwić będąc w Warszawie.
Od jakiej daty te pięć lat jest liczone?
Bo na stronie wpt.waw.pl są tylko podane wymagane dokumenty a nic o pięciu latach nie jest napisane.
Cytuj:
WYMAGANE DOKUMENTY
Legitymacja o przyznaniu odznaki honorowej “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym potwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej


@Kothson
Piątki to teraz jedne z najlepszych dni jeśli chodzi o kolejki (przynajmniej w Gdyni), teraz czwartki trzeba omijać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 26 Sty 2023 22:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Nie wiem, jak w innych miastach ale mi pykło w końcu oddane 18 litrów i w Wawce ponoć dzięki Trzaskowskiemu mamy tylko opcję darmowej jazdy na 5 lat, a nie na lifetime. Za nadużycia podobno ta zmiana, dużo fałszywek.
Na stronie ztm nie ma takich informacji. Tylko jest o ZHDK, którzy oddali 18l (w przypadku mężczyzn), że mają bezpłatne przejazdy. Może źle coś zrozumiałeś? Bo faktycznie chyba co 3 lata trzeba przedłużać bezpłatnych przejazdów na karcie miejskiej. Chyba, że to jakaś nowość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 26 Sty 2023 22:49 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Oddaję 20 lat, źle nie zrozumiałem. To co pisze na stronie, to jedno, to co robi na miejscu ZTM to drugie. Dostałem info od kolesia w Wawie, co na Szańcowej zatwierdza i przyznaje odznaki oraz wbija do książeczki te finałowe 18 L. Jego podpis i stempel gwarantuje "przystąpenie do programu";)

Potwierdził mi w maju osobiście, że od roku czy dwóch Wawa nie daje "na zawsze", bo dużo ludzi korzysta za frajer bez uprawnień, fałszując dokumenty, czy te podbijając samemu blankety, stemple i coś jeszcze. Chcą to jakoś ograniczyć/przykrócić. Ogólnie opowiadał, że to co wyprawia Ratusz w sprawie krwiodawstwa woła o pomstę do nieba. Wszystko blokowane, wszędzie o krok do tyłu.

Ja się nie zdecydowałem jeszcze na wizytę w ZTM, bo ma swój transport od lat, a "czas studiów" dawno minał, ale chętnie poczekam, aż komuś z Wawy wbija na pewno "na lifetime". Mogę nawet poczekać na zmianę rządu prezydenta jak trzeba;).

Wstyd i lipa, żeby za tyle lat poświęceń jeszcze deprecjonownać tych długo wspierających program "użytkowników". Inne miasta - wystarczy tylko ten stemple z ostatniej strony legitki i śmigasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 26 Sty 2023 22:54 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Ale legitymacja jest przecież bezterminowa.
I nie jest napisane, że trzeba być z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 26 Sty 2023 23:06 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
-- 26 Sty 2023 22:02 --

mechiko napisał(a):
@ciachu25
Podpytam o te pięć lat bo nie chciałbym się zdziwić będąc w Warszawie.
Od jakiej daty te pięć lat jest liczone?
Bo na stronie wpt.waw.pl są tylko podane wymagane dokumenty a nic o pięciu latach nie jest napisane.
Cytuj:
WYMAGANE DOKUMENTY
Legitymacja o przyznaniu odznaki honorowej “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym potwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej


@Kothson
Piątki to teraz jedne z najlepszych dni jeśli chodzi o kolejki (przynajmniej w Gdyni), teraz czwartki trzeba omijać.



Tu strzelam, iż są dwie wersje:

1) 5 lat liczą Ci od dnia wpisu w książeczce przez przedstawiciela PCK z Szańcowej (ja mam nadanie uprawnień 05.2022). Tak pewnie jest uczciwie i lepiej dla ZTM, bo mają "łosia za darmo" na krócej, jeśli na przykład jak sobie "przepaliłem rok", nie zgłaszając się do wbicia uprawnień do razu po nadaniu odznaki i wpisie o 18 litrach.

2) Opcja lepsza (dłuższa, jeśli ktoś nie zrobił od ręki, praktycznie od dnia uzyskania uprawnięń ) - od dnia wbicia darmowych przejazdów w ZTM - w dniu wizyty w ich "konsulacie", których w Wawie akurat trochę jest. Czyli na przykład od jutra, jeśli się zgłosisz z kompletem niezbędnych dokumentów.

Jak sam sprawdzę za jakiś czas, to dam znać. To tylko moje domniemania, po tym jak gość z PCK rzekł mi, że "nie ma już tak łatwo jak kiedyś, że każdemu bili jak popadnie".

-- 26 Sty 2023 22:06 --

mechiko napisał(a):
Ale legitymacja jest przecież bezterminowa.
I nie jest napisane, że trzeba być z Warszawy.


Nie chodzi o terminowość legitymacji, ani o bycie z Warszawy.

W ogóle nie chodzi o legitkę, tylko o długość świadczenia usługi o nazwie "darmowe przejazdy dla HDK w mieście Warszawa". W chwili obecnej wedle zapewnień wobec mojej osoby nie trwa ona "dożywotnio", lecz 5 lat.
Ot co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 26 Sty 2023 23:23 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
@ciachu25
Czyli twierdzisz, że informacje na stronie wtp.waw.pl są błędne.
I link do podstawy prawnej w tym przypadku Uchwały rady Miasta Stołecznego Warszawy(Załącznik) jest błędny i ona nie obowiązuje?
§ 1 punkt 14 nic nie mówi o jakimkolwiek limicie czasowym i wbijaniu darmowych przejazdów.
Cytuj:
14) honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie: 18 litrów krwi pełnej - w przypadku
mężczyzn i 15 litrów krwi pełnej - w przypadku kobiet lub odpowiadającą tej objętości ilość
innych jej składników - na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej
"Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" lub odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego
Dawcy Krwi wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym
potwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej;

Ten punkt rozumiem tak:
"Mam legitymację "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", oddane 18 litrów krwi i dokument tożsamości to bezpłatny przejazd przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group