Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2017 10:14 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Od poniedziałku 16.01.2017 r. w Dubaju zaczęła funkcjonować krótkoterminowa (do 6 godzin) wypożyczalnia aut, gdzie opłata naliczana jest minutowo od 40 do 50 fils oraz godzinowo od 24 do 30 AED/godz., a pojazd wypożycza się poprzez aplikację w smartfonie. Z inicjatywą wyszedł dyrektor RTA (dyrektor komunikacji miejskiej w Dubaju) w kooperatywie z firmami U Drive oraz ekar. Pojazdy w ilości po 100 sztuk z wymienionych firm (więc razem 200) rozmieszczone są w 45 miejscach na terenie Dubaju, w tym przy głównych stacjach metra - np. Ibn Battuta (do którego dociera autobus F55/F55a z lotniska DWC). Jako turyści, przed wypożyczeniem auta w ten sposób, musimy wprowadzić swój paszport, wizę (Polaków chyba nie dotyczy skoro darmowa?), prawo jazdy oraz dane karty kredytowej. Następnie dostajemy swój PIN i przydzielamy do niego login oraz hasło, potem można już śledzić rozmieszczenie samochodów i w końcu wypożyczyć któryś z nich. Oddawać auta możemy jedynie na parkingach RTA, natomiast płatność nastąpi poprzez system - bezgotówkowo.

Według mnie wygląda to bardzo ciekawie, przy założeniu, że ktoś chce się poruszać jedynie po Dubaju. Zakładam, że nie wpłaca się w tym momencie żadnego wkładu własnego i stąd mniejszy problem przy wypożyczaniu.
Nie wiem jeszcze jak to działa, ale chyba trzeba zainstalować aplikacje UDrive i/lub ekar. Najlepiej jakby sprawdził to ktoś, kto przebywa w Dubaju - sam wybieram się 28.01 na tydzień i ciekawy jestem :)

Na podstawie: http://www.emirates247.com/news/emirates/rta-launches-smart-car-rental-with-200-vehicles-2017-01-16-1.646460
Tutaj krótki filmik: http://www.timeoutdubai.com/aroundtown/news/75383-rta-launches-car-rental-service-in-dubai
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 06 Lut 2017 10:13 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 15
i jak było? skorzystałeś z tego systemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:10 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Jak było? Jak zawsze kiedy jest urlop... super :)
Z wypożyczalni niestety nie skorzystałem, więc dalej nie wiem czy i jak to działa. Poruszaliśmy się sprawnie głównie metrem oraz taksówkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group