Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 15 Lip 2022 07:58 

Rejestracja: 14 Lip 2022
Posty: 2
Wybacz... mój błąd. Albo Lotnisko Chania albo miasto Chania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#562 PostWysłany: 15 Lip 2022 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
W Chani tez da sie jeszcze cos wyciagnac ponizej 200PLN/dzien - ale tanio juz niejest, bo to prawie last minute w szczycie sezonu:
https://www.skyscanner.se/carhire/resul ... 1T21:30/30

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-07-15 o 08.18.27.png
Zrzut ekranu 2022-07-15 o 08.18.27.png [ 107.28 KiB | Obejrzany 2471 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 12 Wrz 2022 22:04 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
jakieś doświadczenia po ''sezonie'' co ktoś poleca , czego unikać ? lepiej benzyna czy diesel ? ( maja takie w ogóle) ktoś zna aktualna cene? bo widziałem filmik , gdzie litr benzyny 2,5 eur :) dziękuje za podzielenie się wiedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 13 Wrz 2022 01:38 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
2,5 EUR to już eksces, da się kupic benzynę za 2,2 EUR. Ja dostałem auto na LPG, da się kupić za 1,1 EUR, ale na niewielu stacjach jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#565 PostWysłany: 25 Wrz 2022 22:43 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 3
@radziu89 Dzisiaj wróciłem z Krety i tankowałem benzynę głównie po 1.96 -1.98. Na większości stacji cena była do 2 euro, widziałem tylko jedną stację trochę w buszu przysłowiowo, po 2.20 euro.
Diesel jest tańszy niż benzyna.

Co do jeszcze wypożyczenia : wypożyczyłem samochód z AnnaCars (Europeocars nie miało w tym czasie wolnych samochodów) i mam ciut mieszane uczucia. Ogólnie wszystko sprawnie : kontakt (nawet w przypadku kłopotu), wydanie samochodu oraz zwrot (przy zwrocie pytali czy takie samo jest paliwo co na umowie i tyle).
Natomiast dostałem VW Polo w którym bardzo słabo działał ręczny - pierwszego dnia na górce w Chanii omal nie przywalił w inny samochód, ponieważ się stoczył pomimo ręcznego + "1".
Kontakt był z wypożyczalnią i oni wiedzą o tym problemie, niby jest "systemowy" zgłaszali to VW, ale tamci coś odmówili naprawy bla bla bla. Przy prośbę o zmianę samochodu napisali że mają tylko VW Polo i to za 3 dni albo Toyotę Corollę ... z dopłatą 100 euro. Olali mnie, a problem był dość poważny szczególnie na Krecie gdzie jest wiele wzniesień. Poradziliśmy sobie, ale niesmak pozostał i raczej bym szukał innej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#566 PostWysłany: 26 Wrz 2022 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja brałem na tydzień z Enterprise (Alamo) z kodem - 15% rabatu przez stronę Volotea (przekierowanie do rentalcars). Nowe auto, blokada tylko na klucze i benzynę. Przy zdaniu auta nie specjalnie oglądano czy coś się stało. Już mam bilety na przyszly wrzesień do HER, więc na pewno wezmę auto drugi raz od nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:15 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Po przeczytaniu kilku postów skusiłem sie na Athenscars w Heraklion na lotnisku , ktoś tam wypożyczał ostatnio samochód ? czy oni czekają gdzieś na wyjściu z lotniska ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
tak. czekali przy pierwszym boksie od prawej strony ( patrząc od wyjścia z lotniska)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:42 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Ok , dzięki za info , a jeszcze zapytam mieli jakieś tabliczki z nazwiskami, czy nazwe wypożyczalni ? ,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 03 Paź 2022 16:33 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ktoś poda namiary na myjnię automatyczną w Chanii?
Jeżdżę i nic takiego nie widzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 10 Paź 2022 15:52 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Dorzucę swoje trzy grosze.

Auto brałem z
http://www.auto-kappa.gr/
Mieli dobrą cenę, dobre opinie i brak depozytu.

I mogę jak najbardziej ich polecić.
Kontakt mailowy bardzo sprawny, auto czekało na lotnisku.
Dostałem rabat 20 euro za to że podstawili mi inne auto niż teoretycznie zamówiłem - oba tak samo małe (dla 2 osób), więc było mi to obojętne.
Płatność kartą, brak depozytu - to dla mnie istotne.
Z autem nie było problemów.
Odstawienie błyskawiczne - gość pobieżnie zerknął czy nic nie jest rozwalone, spytał czy benzyna jest na Full i tyle.
Co ciekawe, w umowie nie było nic napisane o drodze na Balos (a legenda głosi że wszyscy to zastrzegają).
Było jedynie o tym, żeby nie jeździć po "dirt roads" poza oficjalnym systemem drogowym. Ale że Balos zrobione bez uszkodzeń, to nie musiałem się przekonywać jaka jest interpretacja tego zapisu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 22 Lis 2022 16:31 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Hej,
w marcu 2023 wypożyczam Renault Clio( albo podobne) w Sixt. Naczytałem się trochę o drodze na Balos o ile nie boję się samej drogi bo jestem doświadczonym kierowcą, to boję się uszkodzeń niezależnych ode mnie( słyszałem o kozach + mijających autach). Zapytałem się Sixt czy w ogołe moge wjeżdżać na Balos i dostałem informację, że tak, ale z racji tego, że jest to droga szutrowa, to moga pojawić się uszkodzenia a co za tym idzie dodatkowe koszty.

Dosłałem kolejne pytanie do Sixt (nie mam jeszcze odpowiedzi), ale chciałbym zapytać się też bardziej doświadczonych podróżników :)

Czy ewentualne szkody w aucie, zostaną pokryte z mojego depozytu i mogą wynieść maksymalnie jego wysokość? Depozyt to 870 EUR, a mam kartę KK PKO MC Platinum, gdzie mam ubezpieczenie depozytu do 1200 EUR. Czy w takim razie nie mam się czym przejmować i w najgorszym wypadku będę składał wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 22 Lis 2022 16:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
puniek8 napisał(a):
Hej,
Czy ewentualne szkody w aucie, zostaną pokryte z mojego depozytu i mogą wynieść maksymalnie jego wysokość? Depozyt to 870 EUR, a mam kartę KK PKO MC Platinum, gdzie mam ubezpieczenie depozytu do 1200 EUR. Czy w takim razie nie mam się czym przejmować i w najgorszym wypadku będę składał wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela?

Masz ubezpieczenie wkładu własnego (excess), a nie depozytu. Depozyt w wypożyczalni może być w wysokości wkładu własnego, ale często bywa niższy - sprawdź w warunkach wypożyczenia Sixt ile wynosi wkład własny i wtedy będziesz mógł ocenić czy twoje ubezpieczenie wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 uważa post za pomocny.
 
      
#574 PostWysłany: 22 Lis 2022 18:28 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Kashpir napisał(a):
puniek8 napisał(a):
Hej,
Czy ewentualne szkody w aucie, zostaną pokryte z mojego depozytu i mogą wynieść maksymalnie jego wysokość? Depozyt to 870 EUR, a mam kartę KK PKO MC Platinum, gdzie mam ubezpieczenie depozytu do 1200 EUR. Czy w takim razie nie mam się czym przejmować i w najgorszym wypadku będę składał wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela?

Masz ubezpieczenie wkładu własnego (excess), a nie depozytu. Depozyt w wypożyczalni może być w wysokości wkładu własnego, ale często bywa niższy - sprawdź w warunkach wypożyczenia Sixt ile wynosi wkład własny i wtedy będziesz mógł ocenić czy twoje ubezpieczenie wystarczy.


Hej, do tej pory byłem pewien, że wkład własny to właśnie depozyt.

Patrze teraz na voucher z discovercars( posrednik) z polską i angielską wersją:

PL:
"Kaucja zwrotna 867.70 EUR
Wymagany depozyt może być wyższy, jeśli dodasz opcjonalne dodatki.
Zostanie zablokowana/pobrana z karty kredytowej głównego kierowcy przy odbiorze. Jeśli
przy zwrocie samochodu nie stwierdzone zostaną żadne naliczone opłaty, kaucja zostanie
zwolniona lub zwrócona."

ENG:
"Refundable Security Deposit 867.70 EUR
The deposit required may be higher if you add optional extras.
Will be blocked on/taken from the main driver's credit card at pick-up. If there are no"

Nie widzę słowa excess w angielskim voucherze, ale jest taka informacja w sekcji: "zawarte ubezpieczenia":

PL:
"Ubezpieczenie pojazdu od
uszkodzeń i utraty (LDW)
(udział własny: ~3760.00 zł)
"
ENG:
"Loss Damage Waiver
(damage deductible: ~3760.00 zł)
"

Czyli wychodzi na to, że depozyt to 867 EUR, czyli jakies 4090 zł, a udział własny to 3760 zł. Depozyt > udział własny


Czyli 1200 EUR z karty PKO elegancko mi wszystko pokryje i nie mam się co przejmować podczas jazdy- dobrze to rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Cześć,
Szukam auta na Krecie ( z odbiorem na lotnisku w Chanii)
Przegladam temat i widze ze wyłaniaja sie głownie dwie europeocars oraz athenscars.
Interesuje mnie full ubezpieczenie bez depozytu. Ktoras z nich szczeoglnie polecana przez Was ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 06 Mar 2023 10:07 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Anna Cars zażądało ode mnie depozytu za rezerwację samochodu grupy B na tydzień na przełom lipca i sierpnia 90 EUR.
Wynajem wycenili na 350 EUR.
Nie widziałem informacji o depozycie ani na ich stronie, ani w tym wątku.
Czy ktoś się już z tym u nich spotkał?
Co w wypadku rezygnacji z rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 06 Mar 2023 10:38 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Za Skodę Rapid w automacie, która w 2021 kosztowała 400 EUR na tydzień, chcieli 50 EUR depozytu:

Image

Rezerwację wykorzystałem, więc nie wiem jak to by było w przypadku rezygnacji. Generalnie bardzo dobrze wspominam ten wynajem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 06 Mar 2023 14:07 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Pisałem do nich maila w tej sprawie, ale jeszcze nie odpowiedzieli.
A ofertę przysłali niemal natychmiast...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 06 Mar 2023 15:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Co w wypadku rezygnacji z rezerwacji?

A jak myślisz - w jakim celu chcą te 90 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 06 Mar 2023 17:48 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Zapewne aby go oprawić w ramki.

A tak na serio, chodziło mi czy w przypadku niezależnych przyczyn, np anulowanie lotu przez linie lotnicze, jest możliwość zwrotu i takie pytanie zadałem mailem.
Dostałem już odpowiedź, że niestety, ale nie przewidują wyjątków.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 06 Mar 2023 18:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group