Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Paź 2015 14:14 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
24-25 st. w cieniu, czego chcieć więcej? Wiesz ile to oznacza w słońcu? Przecież nie jesteśmy przystosowani do wyższych temperatur. A może wolisz ciągle leżeć i mdleć z upału przy każdym ruchu w 40 st., a potem narzekać, że nic nie zwiedziliście, bo się nie dało wytrzymać?
Woda jest najcieplejsza we wrześniu (akumuluje ciepło całe lato), więc do października nie zdąży się znacznie wychłodzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 14 Paź 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
inna877 napisał(a):
no widzisz. nam się trafiły upały i koloryzować nie muszę. :) pozdrawiam!


Koloryzujesz, bo 30 st, w cieniu nie było - trzeba było pisać, że trafiły się wam upały - a nie że było 30 st. w cieniu
I nigdzie nie piszę, że 24-25 st. w cieniu to mało, bo przecież jest to dobra temp. i do pływania, opalania i zwiedzania.
Dlatego też w październiku leciałem, bo nie lubię 30 st. w cieniu, bo na plaży w słońcu jest nie do wytrzymania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Prawie dwa tygodnie jestem na Krecie i jak do tej pory codziennie było 28-30°C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
mierzysz tak jak stacje meteo w cieniu? interesuje się zjawiskami pogodowymi, sprawdzałem przed wyjazdem jak i podczas wyjazdu oficjalne temp. i nigdy takich nie pokazywało

Do tego polecam oficjalne archiwa pogodowe - i zajrzeć do wykresów - w październiku był 1 dzień gdzie było 28 st. - reszta dni od od 22 do 27

http://www.weatheronline.pl/weather/map ... plpl&R=150
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Paź 2015 21:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Bazuję na danych z internetu (nie wiem kto dostarcza dane pogodowe do Googla). Subiektywne odczucie pozwala mi jednak stwierdzić, że pokrywają się one z rzeczywistością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - pogoda
#26 PostWysłany: 07 Mar 2016 22:07 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
A ja spytam o pogodę w lipcu.
Planuję wyjazd na 10-14 dni w drugiej połowie lipca. Raczej Kreta zachodnia. Sporo plażowania i zwiedzania bo w planie auto na cały wyjazd.

Jak w praktyce z tymi upałami? Mocno to męczy? Bo zacząłem mieć obawy z tym związane. W sumie rok temu byłem na Majorce i Costa Brava. Gorąco ale dało się tak spędzać wypoczynek jak zaplanowane. Pytanie czy na Krecie nie za bardzo można się przegrzać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - pogoda
#27 PostWysłany: 07 Mar 2016 23:58 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Gorąco to będzie ale na wyspie nad wodą skwaru się tak nie czuje. Nie powinno być gorzej niż w Hiszpanii. Byłem kiedyś w Antaly i codziennie termometry pokazywały 40C a na basenach i nad morzem dało się wytrzymać.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - pogoda
#28 PostWysłany: 08 Mar 2016 11:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Oczywiście zależy co się chce robić. W basenie czy klimatyzowanym autobusie to oczywiście nie problem. Zależy też od pory dnia. Ja byłem we wrześniu i po godzinie 18:00 było znośnie, ale moje poranne wyprawy piesze były bardzo wyczerpujące. Choć miło je wspominam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - pogoda
#29 PostWysłany: 21 Mar 2017 07:42 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
hej, a jak jest z nocami w pierwszej połowie kwietnia?

chcemy jechać z 6-miesięcznym dzieckiem, jak się domyślam, domy nie mają ogrzewania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - pogoda
#30 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:41 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 19
Hej,

Jak ktoś mógłby podpowiedzieć jak wygląda pogoda na Krecie właśnie w drugiej połowie kwietnia to było by super. Jestem świadom tego że nie będzie to 30 stopni itd, ale fajnie by było żeby chociaż nie padało i było cieplej niż u nas ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group