Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:49 

Czy orientujecie się jak najprościej(i punktualnie) dojechać z Krakowa do Wiednia? mam niedużą grupę do przewiezienia. z góry dzięki.
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:52 
Awatar użytkownika

Loty: 5
Kilometry: 5 110
PolskiBus(musisz dostać się do Częstochowy, albo Katowic) , albo pociąg (nocny bezpośredni)

#3 PostWysłany: 20 Cze 2014 16:55 

A nie ma jakiejś alternatywy? Bo słyszałem o buswieden czy jakoś tak, że znajomy jechał i mają wifi też. a o polskim busie czasem różnie na forach piszą właśnie...
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 21 Cze 2014 12:24 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
blablacar?
 Profil Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 21 Cze 2014 12:55 

Jezdza busy typu door to door. Cena to 120 pln od osoby. Wyjazd co dzien wieczorem okolo 18-19, dojazd na miejsce o polnocy do maksymalnie 1 w nocy. Jesli chcesz wiecej info- zapraszam na piv.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Cze 2014 13:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
nie wiem co slyszales na temat PB, ale naprawde nie masz sie czego bac. Wystarczy zaplanowac sobie wystarczajaco czasu na przesiadke w KTW. Cena bedzie napewno nizsza od busika.
Mozesz tez sprobowac z OrangeWays/Volanbusz do Zwolenia, potem koleja.
Tak czy inaczej, napewno przyjemniej (choc z przesiadka).
 Profil Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Cze 2014 14:05 

Ja też wybrałbym PolskiegoBusa - teraz możliwe jest nawet pokonanie obu odcinków (Kraków - Katowice, Katowice - Wiedeń) PolskimBusem, więc przesiadasz się na tym samym dworcu.

Jeśli z jakichś przyczyn PolskiBus Ci nie odpowiada, to możesz pojechać bezpośrednio z Krakowa EUROBUS-EUROLINES POLSKA. Tylko pewnie będzie dużo drożej.
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 21 Cze 2014 14:21 

Loty: 61
Kilometry: 99 427
Najlepiej Polskibus, ceny są znośne jeśli odpowiednio wcześniej się zarezerwuje. Poza tym prywatni przewoźnicy oferują konkurencyjne ceny. Polecam też dołączyć do grup na fejsie, gdzie prywatne osoby jeżdzą autami i dosłownie za groszę Cię zabiorą z tamtych okolic :) Kraków, KTW, ogólnie małopolska cała.
 Profil Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:24 

panowie(bo chyba w meskim gronie jestesmy), ale ja nie mam czasu na przesiadki(poza tym mi sie nie chce), wiec chce cos bezposrednio krk-wieden i na razie widzialem tylko buswieden.pl...
 Profil Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 131 668
srebrny
nowackim napisał(a):
panowie(bo chyba w meskim gronie jestesmy), ale ja nie mam czasu na przesiadki(poza tym mi sie nie chce), wiec chce cos bezposrednio krk-wieden i na razie widzialem tylko buswieden.pl...

Ja na Twoim miejscu skorzystałbym z propozycji która już tutaj padła czyli blablacar bo ceny widziałem nawet 25 zł w jedną stronę. Jak to Ci nie odpowiada to zawsze możesz rozważyć jeszcze pociąg albo lot Austrian Airlines.

Image
 Profil Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:50 

Popatrz na http://polskaaustria.prv.pl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Profil Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:17 

Sprawdź też carpooling.pl
 PM off  

#13 PostWysłany: 15 Cze 2015 11:45 
Awatar użytkownika

Hej!
Ten temat powstal rok temu, wiec ponawiam zapytanie.
Czy cos sie zmienilo w kwestii dojazdu z Krakowa do Wiednia?
Dzieki za bierzace info.

#14 PostWysłany: 15 Cze 2015 11:46 

Loty: 137
Kilometry: 179 897
niebieski
@kangaroo1983
obb-d-krakow-wieden-23-euro,35,74341
kangaroo1983 lubi ten post.
kangaroo1983 uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 18 Cze 2015 17:03 

Nic się chyba nie zmieniło. Polecam Polski Bus.
Korzystałam kilkanaście razy, nie wiem co się wypisuje na forach, bo nigdy żadnych problemów nie miałam ;)
 Profil Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 15 Mar 2018 15:56 

srebrny
Jak po upadku Polskiegobusa (tak to trzeba nazwać, bo Flixbus jest żenujący, nawet nie wyszukuje połączeń) najtaniej dostać się z Polski (Wrocław lub Warszawa) do Wiednia?
cccc lubi ten post.

#17 PostWysłany: 15 Mar 2018 16:15 
Awatar użytkownika

platynowy
Macieqx napisał(a):
albo pociąg (nocny bezpośredni)

Wiem, ze nie mozna zyc przeszloscia, ale pamietam jak na poczatku lat 90-tych pytalem na dworcu w Wiedniu o bilety do Krakowa to Pani mnie pouczyla, aby nie kupowac nocnych, gdyz bandy rumunskie napadaja na pociagi na terenach bylej Czechoslowacji. :D
Kupilem na dzienny, gdyz mi lepiej pasowlo, ale mysle ze zartowala. :D
Nie pisze tego ku przestrodze, gdy pociagi sa dzis bezpieczne i gdybym mial do wyboru oprocz przelotu to pewnie zamiast autokaru wybralbym pociag.
Z Flixbus-em mialem raz problem w Niemczech, musialem dlugo czekac w srodku nocy, pojawil sie kilka godz. ponadpplanowo, a nie moglem sie dodzwonic, aby uzyskac jakies informacje. W kazdym razie od tamtej pory nie korzystalem.
Pozdr.

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl -> pw
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

#18 PostWysłany: 15 Mar 2018 16:33 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Arekkk napisał(a):
Jak po upadku Polskiegobusa (tak to trzeba nazwać, bo Flixbus jest żenujący, nawet nie wyszukuje połączeń) najtaniej dostać się z Polski (Wrocław lub Warszawa) do Wiednia?

Jak to jak? A z Krakowa flixbus do Wiednia nie jeździ? Mam na sobotę bilet- nawet mnie nie straszcie, że coś się pozmieniało.
 Profil Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 15 Mar 2018 16:44 

Loty: 478
Kilometry: 633 075
niebieski
Jak niw wyszukuje połączeń / oczywiście do 26 kwietnia , przykładowa data :
https://shop.flixbus.pl/search?rideDate ... _locale=pl
 Profil Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 15 Mar 2018 16:54 

Leo Express - ale musisz się liczyć że mogą twoje połączenie anulować nawet tydzień przed odjazdem.
flix - w ramach ostateczności...
Pociąg z Ostrawy jest nadal niezłą opcją, najwyżej trzeba się przesiąść w Breclaviu (Brzecławiu). Ale pozostaje mankament jak szybko przedostać się przez Śląsk...
Inna opcja KD do Lichkova i dalej na bilecie CD z przesiadką w Usti i Pardubicach na Railjet (średnio wygodny ale o niebo lepszy od flixa).
+w czeskich mają niezłe bistro.
 PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości