Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2012 14:25 

Rejestracja: 27 Lip 2012
Posty: 4
Witam,

Wczoraj zaczęłam moją przygodę z tanim lataniem kupując najpierw Mastercard Prepaid, a następnie lot do Sztokholmu z Krakowa za 2 zł taki jak w temacie. W związku z tym mam masę pytań i wątpliwości. Obliczyłam już, że na zwiedzanie Sztokholmu noc-dzień będę miała ok 9 h. Oczywiście, nie ma sensu w ogóle myśleć o noclegu, trzeba zwiedzać! :D Będę w Sztokholmie krótko, chciałabym jednak co nieco zobaczyć. Mam kilka pytań do doświadczonych podróżników:

1. Czy ktoś próbował jechać z lotniska Skavsta do Centrum autostopem? Jak wrażenia?
2. Nie martwię się zupełnie o jedzenie itp., na to nie będzie czasu, chciałabym jedynie zaplanować jakoś zwiedzanie i nie mam pomysłu jak to zrobić. Co naprawde warto zobaczyć i co jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie.
3. (najważniejsze) Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej? :) Może miałby ochotę na połączenie sił z naszym dwuosobowym teamem? :)

Pozdrawiam,
sunday_morning
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Lip 2012 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
przygodę z tanim lataniem zaczniesz w momencie jak wsiądziesz do samolotu i w jednym kawałku wylądujesz na skavsta
masz bana na google ?
takich pytań w sieci jest milion i odpowiedzi też coś koło tego
niemniej jednak, życzę pomyślnego lotu i udanej wycieczki
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2012 14:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=41&t=71
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2012 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
sunday_morning napisał(a):
Witam,

Wczoraj zaczęłam moją przygodę z tanim lataniem kupując najpierw Mastercard Prepaid, a następnie lot do Sztokholmu z Krakowa za 2 zł taki jak w temacie. W związku z tym mam masę pytań i wątpliwości. Obliczyłam już, że na zwiedzanie Sztokholmu noc-dzień będę miała ok 9 h. Oczywiście, nie ma sensu w ogóle myśleć o noclegu, trzeba zwiedzać! :D Będę w Sztokholmie krótko, chciałabym jednak co nieco zobaczyć. Mam kilka pytań do doświadczonych podróżników:

1. Czy ktoś próbował jechać z lotniska Skavsta do Centrum autostopem? Jak wrażenia?
2. Nie martwię się zupełnie o jedzenie itp., na to nie będzie czasu, chciałabym jedynie zaplanować jakoś zwiedzanie i nie mam pomysłu jak to zrobić. Co naprawde warto zobaczyć i co jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie.
3. (najważniejsze) Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej? :) Może miałby ochotę na połączenie sił z naszym dwuosobowym teamem? :)

Pozdrawiam,
sunday_morning


A ja chcę powiedzieć, że dobrze rozpoczynasz przygodę z tanim lataniem i inni mogą wziąć z Ciebie przykład.
Chodzi mi o pierwsze zdanie: najpierw kupiłem kartę Mactercard....
Tak powinno być
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lip 2012 07:49 

Rejestracja: 27 Lip 2012
Posty: 4
cypel napisał(a):
takich pytań w sieci jest milion i odpowiedzi też coś koło tego


naprawdę? no popatrz, jakoś nie trafiłam nigdzie na post z ludźmi lecącymi do Sztokholmu w terminie 26-27 września na szybkie nocno-dzienne zwiedzanie. ten post został stworzony, by e. g. znaleźć kogoś do ekipy i wspólnie wynająć auto itp. ogarnij się, stary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lip 2012 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Tak sie sklada, ze lece dokladnie w tym samym terminie:)
Tylko powrot do Katowic:p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lip 2012 15:19 

Rejestracja: 27 Lip 2012
Posty: 4
oo ;) zwiedzanie w planach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lip 2012 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
sunday_morning napisał(a):
Witam,

Wczoraj zaczęłam moją przygodę z tanim lataniem kupując najpierw Mastercard Prepaid, a następnie lot do Sztokholmu z Krakowa za 2 zł taki jak w temacie. W związku z tym mam masę pytań i wątpliwości. Obliczyłam już, że na zwiedzanie Sztokholmu noc-dzień będę miała ok 9 h. Oczywiście, nie ma sensu w ogóle myśleć o noclegu, trzeba zwiedzać! :D Będę w Sztokholmie krótko, chciałabym jednak co nieco zobaczyć. Mam kilka pytań do doświadczonych podróżników:

1. Czy ktoś próbował jechać z lotniska Skavsta do Centrum autostopem? Jak wrażenia?
2. Nie martwię się zupełnie o jedzenie itp., na to nie będzie czasu, chciałabym jedynie zaplanować jakoś zwiedzanie i nie mam pomysłu jak to zrobić. Co naprawde warto zobaczyć i co jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie.
3. (najważniejsze) Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej? :) Może miałby ochotę na połączenie sił z naszym dwuosobowym teamem? :)

Pozdrawiam,
sunday_morning


hej - gratuluje zakupu karty i pierwszego lotu, śmiesznie taniego ;)

teraz muszę Cię zmartwić - masz czas 9 godzin pomiędzy wylotami? Bo jeśli tak to masz jakieś 8 godzin wolnego (zakładam, że lecisz z bagażem podręcznym i nie musisz być wcześniej na lotnisku). I te 8 godz to jest śmiesznie mało jeśli chcesz jechać do Sztokholmu bo autobus w jedną stronę jedzie 1godzinę i 20 minut (więc łącznie znikają Ci już 3 godziny) a przejazd tam i z powrotem kosztuje aż 248SEK (najtańsza wersja, bilet zakupiony przez internet), więc około... 121złotych. Pytanie - czy nie za drogo żeby być te 5 godzin w Sztokholmie lub nawet mniej?

Ludzie często kupują bilety na Skavsta bo są śmiesznie tanie nie zdając sobie sprawy, że lotnisko jest oddalone od Sztokholmu o 100km a cena dojazdu do tanich nie należy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lip 2012 17:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
sunday_morning napisał(a):
Witam,

Wczoraj zaczęłam moją przygodę z tanim lataniem kupując najpierw Mastercard Prepaid, a następnie lot do Sztokholmu z Krakowa za 2 zł taki jak w temacie. W związku z tym mam masę pytań i wątpliwości. Obliczyłam już, że na zwiedzanie Sztokholmu noc-dzień będę miała ok 9 h. Oczywiście, nie ma sensu w ogóle myśleć o noclegu, trzeba zwiedzać! :D Będę w Sztokholmie krótko, chciałabym jednak co nieco zobaczyć. Mam kilka pytań do doświadczonych podróżników:

1. Czy ktoś próbował jechać z lotniska Skavsta do Centrum autostopem? Jak wrażenia?
2. Nie martwię się zupełnie o jedzenie itp., na to nie będzie czasu, chciałabym jedynie zaplanować jakoś zwiedzanie i nie mam pomysłu jak to zrobić. Co naprawde warto zobaczyć i co jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie.
3. (najważniejsze) Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej? :) Może miałby ochotę na połączenie sił z naszym dwuosobowym teamem? :)

Pozdrawiam,
sunday_morning


Jeśli w tych datach lecicie KRK-NYO-KRK to macie 20 godzin a nie 9. Nocka na lotnisku?
Alternatywą dla busa do Szztokholmu jest ichnia kolej z Nykoping za 49 SEK w jedną stronę w przedsprzedaży internetowej. Z lotniska do Nykoping można oczywiście z buta. Czasu macie dużo bo pociągi od 6-ej rano. W nocy brak.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lip 2012 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 160
Cytuj:
Jeśli w tych datach lecicie KRK-NYO-KRK to macie 20 godzin a nie 9. Nocka na lotnisku?
Alternatywą dla busa do Szztokholmu jest ichnia kolej z Nykoping za 49 SEK w jedną stronę w przedsprzedaży internetowej. Z lotniska do Nykoping można oczywiście z buta. Czasu macie dużo bo pociągi od 6-ej rano. W nocy brak.


jak to z tym przejściem "z buta" jest? Są chodniki? Jeśli nie, to można legalnie iśc poboczem? Jak czasowo to wychodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2012 19:11 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
wi999 napisał(a):
Cytuj:
Jeśli w tych datach lecicie KRK-NYO-KRK to macie 20 godzin a nie 9. Nocka na lotnisku?
Alternatywą dla busa do Szztokholmu jest ichnia kolej z Nykoping za 49 SEK w jedną stronę w przedsprzedaży internetowej. Z lotniska do Nykoping można oczywiście z buta. Czasu macie dużo bo pociągi od 6-ej rano. W nocy brak.


jak to z tym przejściem "z buta" jest? Są chodniki? Jeśli nie, to można legalnie iśc poboczem? Jak czasowo to wychodzi?


Czasowo:
- marszobiegiem - poniżej godziny
- normalnie z plecaczkiem - ok.1,2 godz.
- ślamazarnie, podziwiając okoliczności natury lub mordując się z walizeczką na kółkach - 2 godz.

Droga do lotniska to drogi lokalne. Co prawda nie szedłem (chodziłem innymi, podobnymi w okolicy Nykoping) ale jadąc autobusem zwracałem uwagę czy jest do przejścia. Brak zakazu ruchu pieszych/rowerów, brak zakazu zatrzymywania. Wiele zjazdów na pola uprawne i pojedynczych domów więc taka nasza "powiatówka". Chodnik tylko w okolicy lotniska i w samym Nykoping. Ścieżki dla rowerów brak. Spokojnie można poboczem oczywiście stroną "pod prąd" zachowując tzw. szczególną ostrożność.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lip 2012 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
szumny napisał(a):
Ścieżki dla rowerów brak. Spokojnie można poboczem oczywiście stroną "pod prąd" zachowując tzw. szczególną ostrożność.

W Szwecji można iść środkiem ulicy nie narażając się na utratę życia. Inna kultura jazdy kierowców od wschodnioeuropejskiej. Inna jest też sprawa, że idąc ulicą na pewno zwraca się na siebie uwagę, bo nikt "normalny" nie łazi drogami między wioskami.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2012 12:39 

Rejestracja: 27 Lip 2012
Posty: 4
AndziaP84 napisał(a):
sunday_morning napisał(a):
Witam,

Wczoraj zaczęłam moją przygodę z tanim lataniem kupując najpierw Mastercard Prepaid, a następnie lot do Sztokholmu z Krakowa za 2 zł taki jak w temacie. W związku z tym mam masę pytań i wątpliwości. Obliczyłam już, że na zwiedzanie Sztokholmu noc-dzień będę miała ok 9 h. Oczywiście, nie ma sensu w ogóle myśleć o noclegu, trzeba zwiedzać! :D Będę w Sztokholmie krótko, chciałabym jednak co nieco zobaczyć. Mam kilka pytań do doświadczonych podróżników:

1. Czy ktoś próbował jechać z lotniska Skavsta do Centrum autostopem? Jak wrażenia?
2. Nie martwię się zupełnie o jedzenie itp., na to nie będzie czasu, chciałabym jedynie zaplanować jakoś zwiedzanie i nie mam pomysłu jak to zrobić. Co naprawde warto zobaczyć i co jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie.
3. (najważniejsze) Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej? :) Może miałby ochotę na połączenie sił z naszym dwuosobowym teamem? :)

Pozdrawiam,
sunday_morning


hej - gratuluje zakupu karty i pierwszego lotu, śmiesznie taniego ;)

teraz muszę Cię zmartwić - masz czas 9 godzin pomiędzy wylotami? Bo jeśli tak to masz jakieś 8 godzin wolnego (zakładam, że lecisz z bagażem podręcznym i nie musisz być wcześniej na lotnisku). I te 8 godz to jest śmiesznie mało jeśli chcesz jechać do Sztokholmu bo autobus w jedną stronę jedzie 1godzinę i 20 minut (więc łącznie znikają Ci już 3 godziny) a przejazd tam i z powrotem kosztuje aż 248SEK (najtańsza wersja, bilet zakupiony przez internet), więc około... 121złotych. Pytanie - czy nie za drogo żeby być te 5 godzin w Sztokholmie lub nawet mniej?

Ludzie często kupują bilety na Skavsta bo są śmiesznie tanie nie zdając sobie sprawy, że lotnisko jest oddalone od Sztokholmu o 100km a cena dojazdu do tanich nie należy.


no stress ;) na lotnisku w Nykoping jestem o 23:20, lot powrotny mam o 19:05 następnego dnia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Lip 2012 13:59 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Cytuj:
przejazd tam i z powrotem kosztuje aż 248SEK

Tydzień temu jechałam z Nykoping do Sztokholmu i z powrotem Swebusem za 89 w jedną stronę [bilety kupione online kilka dni wcześniej], ale jak w niedzielę chciałam kupić bilet ze Sztokholmu na późniejszą godzinę, to kosztował już 400 koron w jedną stronę.. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2012 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
micca napisał(a):
Cytuj:
przejazd tam i z powrotem kosztuje aż 248SEK

Tydzień temu jechałam z Nykoping do Sztokholmu i z powrotem Swebusem za 89 w jedną stronę [bilety kupione online kilka dni wcześniej], ale jak w niedzielę chciałam kupić bilet ze Sztokholmu na późniejszą godzinę, to kosztował już 400 koron w jedną stronę.. :?


248SEK to cena Skavsta - Sztokholm - Skavsta dla osoby dorosłej, jadąc Flybussarna (do 26 lat jest zniżka i bilet kosztuje 218SEK).
Swebusem nie podróżowałam, wiem, że leci z Arlanda Airport, o Skavsta nie zahacza.

Ale kombinacji pociąg/z buta do Nykoping a następnie Swebusem/pociągiem do Sztokholmu nie znam i nie próbowałam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Lip 2012 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
sunday_morning napisał(a):
oo ;) zwiedzanie w planach?

wysłałem Ci priv :)


Czytałem o opcjach dojazdu, ale ceny się różnią...
Czy ktoś mi może napisać jaka jest abolutnie najtańsza opcja dojazdu do sztokholmu (nie licząc stopa)
22 godz na miejscu to niezbyt dużo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Lip 2012 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 160
najtaniej:
autobus lotnisko-nykoping 24sek
pociąg nykoping-sztokholm od 49sek, teraz normalny do kupienia za ok 54sek(Youth 18-26lat 49sek) im później tym drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lip 2012 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Dzięki za info:)
I jeszcze pytanie do osób, które były w skavsta-bardziej polecacie jazdę do nykoping i okolicy czy do sztokholmu. Mam czas od świtu, a na lotnisku muszę być 21.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lip 2012 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
zdecydowanie Sztokholm, nie będziesz żałować :)

odwiedź mojego bloga, trochę zdjęć i opisów spacerów po Sztokholmie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Lip 2012 16:42 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 15
sunday_morning lecę z Wami ;-) Właśnie zakupiłem na 26-27 wrzesień bileciki po 2zł :) daj znać jak się zgadamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group