Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [LO] Loty krajowe
#1 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:24 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Jak jest z tymi połączeniami? Chodzi mi głównie o ich punktualność. Chcę dostać się z Katowic do Wawy a potem przesiąść się na kolejny samolot międzynarodowy, według rozkładów będzie na to półtorej godziny. Można wierzyć w te godziny wylotó i przylotów pół roku przed terminem? Często zdarza się LOT-owi opóźnić taki lot, co mogłoby skutkować spóźnieniem na ten lot główny? Jakieś porady? :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Wrz 2016 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Edycja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#2 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4166
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Zależy od miesiąca w którym lecisz. Czy są mgły czy nie ma..
Od floty - czasem coś jest w retroficie..
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 31 Sie 2016 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#3 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:28 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie ryzykował bym lotu na dwoch biletach z taka krótka przesiadka. Szkoda nerwów.
Podaj jednak więcej szczegółów jaki to dokładnie jest lot bo godzina także ma znaczenie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#4 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 136
Kilometry: 177 984
niebieski
Też nie napisałeś czy ta druga podróż będzie również LOT-em czy inną linią? Jeżeli też LOT-em i podroż na jednym bilecie, to w razie jakichkolwiek komplikacji LOT cię przebukuje na kolejny lot.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#5 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:39 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Lot w połowie marca, powrót ostatni dzien marca. Lot właściwy z katarami. Wylot z Wawy mam 17:30, LOT ma być na Chopinie o 15:45. Co do powrotnego to jeszcze kombinuję bo średnio mi godziny tam i ceny odpowiadają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:42 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jak na oddzielnych rezerwacjach - ja bym nie leciał. Już lepiej podjechać pendolino, łatwo ustrzelić za 49 zł, a po przyjeździe na Zachodni, kwestia 20 minut dostania się na lotnisko.
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#7 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:46 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
No wiem, tylko że samolot to godzina a nie 4? 5? Ile jedzie pociąg do Wawy? :D No ale to jeszcze się zobaczy co będzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#8 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:55 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
EIC z Katowic do Zachodniej 2.13-2.20 h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#9 PostWysłany: 31 Sie 2016 17:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Z Katowic do Warszawy Pendolino jedzie 2:20h...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#10 PostWysłany: 31 Sie 2016 18:12 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Patrz pan jak ta technika poszła do przodu xD No to problem chyba rozwiązany :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#11 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Tylko wyswysiadaj na Zachodniej a nie na Centralnej bo stąd najszybciej do Chopina się dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#12 PostWysłany: 01 Wrz 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ja tylko dodam, że bardzo uwazalabym na pociągi klasy EIC jadące z zagranicy. Opóźnienia juz w Katowicach są notoryczne. Biorąc pod uwagę częstotliwość występowania opóźnień na tej trasie jechałabym pociągiem, który daje min 3 godzinny zapas po dotarciu do stolicy

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki z LOT-em
#13 PostWysłany: 01 Wrz 2016 09:03 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
Mi się często zdarzają doloty do WAW na osobnych biletach tyle że z RZE i KRK. Nie mam wielkich zastrzeżeń do samego Lotu, który z reguły jest raczej punktualny, niezależnie od tego czy leci pierdziawa, embrionek czy 737. Za to handling na Okęciu to jakiś żart. Bywa że bagaż wyjeżdża godzinę po przylocie. Mam golda w *A i przez to priority, ale jak panom bagażowym zapomni się wydać mojego bagażu wcześniej to priority się "odrywa". Największym hitem było zgubienie mojego walizki na początku wakacji na trasie RZE-WAW. Wiedziałem że doleciał bo widziałem że była pakowana w Rzeszowie. Znaleźli go półtorej godziny po tym jak wyjechał ostatni bagaż.
Reasumując, lecąc tylko z podręcznym powinno się udać bez problemu. Z rejestrowanym przy takiej przesiadce bym się nie odważył. Lepiej dojedź czymś do Krakowa, skąd masz siedem lotów dziennie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2016 09:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Pamietaj że :
1/jeżeli samolot ląduje planowo / a zdarza się że ma ponad pólgodzinne opóznienie / to zanim podjedzie autobus do Embraera zapakuje ludzi i zawiezie to jest kolejne 15 minut
2/co do bagażu głównego to róznie z tym bywa ale wystarczy że czekasz kolejne 15 minut
3/zapewne ponowna odprawa - bo bagaż i security - kolejne conajmniej 15 minut
4/kontrola paszportowa/ nawet przy okienku Schengen można stać kilka minut
5/zamknięcie bramki też może być wczesniej niż 17:30 np. o godz. 17:15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#15 PostWysłany: 01 Wrz 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Ale, żeby nie było zbyt kolorowo, to wystarczy że ktoś na podkradnie trakcję, spadnie na trakcję drzewo albo jakiś samobójca się trafi, i zamiast 2h na Zachodni będzie "pociąg opóźniony 180 minut, opóźnienie może ulec zmianie" i sobie posiedzi w szczerym polu myśląc o tym, że jego QR właśnie odlatuje.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#16 PostWysłany: 01 Wrz 2016 10:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Z drugiej strony może być też sytuacja, że przyjeżdżasz na KTW, a tam ewakuacja, bo walizkę ktoś zostawił i lotnisko zamrożone na 1h czy np. wjedzie ekipa starszych osób na wózkach inwalidzkich na security blokując je zupełnie (raz miałem taką sytuację, z 5 minut oczekiwania zrobiło się 40 :/), ewentualnie coś się kopsnie w samolotach LOT (nie takie rzadkie, bo niby czemu trzeba Fokkery brać? :P) i też masz 3h opóźnienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2016 14:20 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Czyli najlogiczniej, dwa dni przed odlotem, trzeba zorganizować przeprowadzkę do namiotu tuż pod drzwiami terminala i tam oczekiwać na otwarcie bramek. Wtedy zamachy bombowe, samobójcy, inwalidzi i drzewa nie będą żadnym problemem LOL :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#18 PostWysłany: 01 Wrz 2016 14:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Oj nie, bo nawet nie ma gdzie tam namiotu przymocować, wszystko beton, a i Policja mogłaby się trochę przyczepić... Możesz ewentualnie na lotnisku udawać bezdomnego i spać na ławeczkach, ale to też nic nie wiadomo...

Ja bym nie leciał w ogóle, tyle problemów nawet jeszcze przed wylotem i przed nawet planowaniem, a co dopiero będzie później! :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ted07 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#19 PostWysłany: 01 Wrz 2016 14:37 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
No i racja. Odwołuję wyjazd, zostaję w domu. Tylu problemów udało się uniknąć, dziękuję :D:D:D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [LO] Loty krajowe
#20 PostWysłany: 28 Kwi 2023 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
Jak to teraz, po covidzie, jest na krajówkach LOT-u?
Kiedy zamknięcie bramki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: spejson911 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group