Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Witam,
nigdy nie wypożyczałam samochodu ani w kraju, ani za granicą, stąd mam wiele wątpliwości.
Od prawie miesiąca w każdej wolnej chwili czytam różne porady z zakresu wypożyczenia auta w USA i przyznaję, że coraz bardziej tego nie ogarniam... :(
Najwięcej wątpliwości mam w zakresie amerykańskiego ubezpieczenia, może ktoś mi doradzi:
- o co chodzi z ubezpieczeniem z wkładem własnym? czy jak np. ktoś zarysuje samochód na parkingu – z uwagi na „mały” koszt – pobierają mi z karty koszt lakierowania/robót blacharskich?
- czy ubezpieczenie TP (od kradzieży) i CDW (skutków uszkodzenia) wystarczy?
- ile wynosi zazwyczaj wkład własny? rozumiem, że jest w postaci blokady na karcie?
- czy lepiej brać opcję „pełny bak” czy „darmowy bak paliwa” (no, nie taki darmowy skoro droższe wypożyczenie 
- czy nawigacja ze smartfona jest wystarczająca czy brać z domu gps?
- która z ww. wypożyczalni cieszy się lepszą opinią (lub którą odradzacie)? Gdzieś czytałam, że polecana jest Alamo, ale porównując ich ceny na stronie bezpośredniej i przez pośredników np. auto4free zastanawiam się skąd tak duże różnice w cenie? czy u pośredników nie ma ubezpieczenia wliczonego, pomimo, że podane jest na stronie?
- na economyrentals nie mają podanych nazw wypożyczalni - rozumiem, że dopiero po wpłacie zaliczki dowiem się co to za firma?
Będę bardzo wdzięczna za sugestie, bo wyjazd mam za trochę ponad miesiąc i to już ostatni gwizdek, by coś zarezerwować... (a mąż panikuje, że widzi jedynie opcje rezerwacji auta klasy ford focus za 6 klocków pln :shock: ).

Załączniki:
rez9.jpg
rez9.jpg [ 159.46 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
rez01.jpg
rez01.jpg [ 305.76 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
rez5.jpg
rez5.jpg [ 222.59 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
rez3.jpg
rez3.jpg [ 131.71 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
rez6.jpg
rez6.jpg [ 205.08 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
rez7.jpg
rez7.jpg [ 138.53 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
mayka napisał(a):
- o co chodzi z ubezpieczeniem z wkładem własnym? czy jak np. ktoś zarysuje samochód na parkingu – z uwagi na „mały” koszt – pobierają mi z karty koszt lakierowania/robót blacharskich?
Tak, do wysokości wkładu własnego. W USA, szczególnie w większych, sieciowych wypożyczalniach, w praktyce raczej nie każą ci płacić za drobne rysy. Ale mają do tego prawo.

mayka napisał(a):
- ile wynosi zazwyczaj wkład własny?
Dowiesz się przy odbiorze auta. Ewentualnie możesz zadzwonić do wypożyczalni i się dowiedzieć. Często w T&C najmu przez pośrednika też znajdziesz tą kwotę wymienioną, ale z mojego doświadczenia czasem odbiega od tego co mówi pośrednik.

mayka napisał(a):
rozumiem, że jest w postaci blokady na karcie?
Tak, musi być wypukła karta kredytowa wystawiona na nazwisko wynajmującego.

mayka napisał(a):
- czy lepiej brać opcję „pełny bak” czy „darmowy bak paliwa” (no, nie taki darmowy skoro droższe wypożyczenie 
Lepiej full-to-full, czyli dostajesz auto zatankowane pod korek, i takie oddajesz. Dlatego że wypożyczalnie liczą sobie za litr paliwa więcej, niż płaci się za nie na stacji benzynowej.

mayka napisał(a):
- czy nawigacja ze smartfona jest wystarczająca czy brać z domu gps?
Wystarczająca. Tylko pomyśl o jakimś uchwycie na telefon. To że w twoim aucie da się jakoś sprytnie "położyć" telefon żeby się trzymał i był widoczny, nie znaczy że będzie dało się w wypożyczonym aucie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
NBE322 bardzo dziękuję za odpowiedź!

Cały czas mam jeszcze wątpliwości z tymi ubezpieczeniami.. Zrobiłam rezerwację przez auto4free (czyli rentalcars) i mam napisane, że wliczone jest: OC (CDW), OC (TPL), ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP), dodatkowe ubezp. SLI od odp., ubezp. UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą, opłata Biura Bezp. Narod. Czytałam też na forum f4f o ubezpieczeniu za pośrednictwem icarhireinsurance.com - czy są jeszcze jakieś inne ubezpieczenia poza tymi, co podano mi w rezerwacji?
A jak jest z walutami - mam w rezerwacji podaną kwotę w PLN do zapłaty na miejscu, czy z karty mi ściągną dokładnie taką kwotę w momencie odbioru auta, czy po bieżącym kursie w dniu wypożyczenia? (karta jest w złotówkach).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2017 15:15 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Co do ubezpieczeń to w Europie jest tak, że zawsze wynajmujesz auto z pełnym "autocasco", ale masz wkład własny jak coś się stanie. (Pokrywasz straty do np. €800, a powyżej tego auto jest ubezpieczone). Dodatkowo, przy odbieraniu auta, możesz sobie zmniejszyć to €800 do €0, płacąc za to jakąś dodatkową kwotę wypożyczalni. Druga opcja jest taka, że weźmiesz ubezpiecznie (np. iCarHire) od wkładu własnego, i jeśli coś się stanie to płacisz wypożyczali te €800, i potem wnioskujesz o zwrot tych pięniędzy od iCarHire. Podobno działa to bardzo dobrze. Ja sam używam tej opcji.

Natomiast w Stanach jest troszeczkę inaczej, o ile dobrze wiem (nigdy nie wynajmowałem w Stanach). Bo tam, będąc obywatelem USA, masz możliwość użycia swojej własnej prywatnej polisy OC i AC na auto z wypożyczali. Nie ma standardowo pełnego autocasco tak jak w Europie. Ale można sobie dokupić jeśli nie masz własnej polisy. Wydaje mi się, że to co wymieniłaś oznacza że masz w cenie ubezpieczenie na takich zasadach jak w Europie (z wkładem własnym), ale tu musiałby się wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem w USA.

Co do walut to wszystko co przedpłacisz (u pośrednika) będzie pobrane w takiej walucie jak masz pokazaną cenę. Natomiast wszystko co zapłacisz w samej wypożyczali (też wkład własny) pobiorą ci w lokalnej walucie czyli USD - i bank ci przewalutuje po kursie z tego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Kaiforni udzial wlasny jest zwykle/zawsze zero. Polecam inne watki na temat wypozyczenia auta w tym dziale forum.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2017 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Dodatkowo jeśli posiadasz kartę kredytową, sprawdź czy nie jest do niej dopięte ubezpieczenie. Być może są tam zapisy pokrywające się np. z SLI wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Dziękuję wszystkim za cenne porady :)

Mikuś, właśnie popełniłam maila do banku i mam nadzieję, uzyskać zadowalającą odpowiedź (póki co z banku jestem zadowolona :))

Aga_podrozniczka, napisane niby mam w warunkach o wkładzie 0% Wiem, że są na forum inne wątki, ale po prostu im więcej czytam, tym mnie ogarniam :) Dopiero pewnie jak na własnej skórze się przekonam (po raz pierwszy), to wątpliwości się rozwieją...

Depozyt/wysokość wkładu własnego
Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości US$ 0.00 włączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione.
Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości US$ 0.00 włączając VAT.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości US$ 0.00 włączając VAT.
W przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia.
Ze względu na wahania kursów walutowych oraz innych ewentualnych opłat bankowych, wypożyczalnia wynajmu samochodu nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za różnicę między kwotą zapłaconą a kwotą zwróconą.

NBE322 - tutaj w warunkach mam napisane o 0% wkładzie, więc zakładam, że w razie szkoda - ubezpieczalnia pokrywa całość kosztów.

Reasumując - nie wiem po prostu czy po kwocie ca. 2k pln za 15 dni za mniejszego SUVa z ww. ubezpieczeniem w Kalifornii spodziewać się w ubezpieczeniu jakichś niespodzianek..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group