Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#61 PostWysłany: 12 Lut 2016 04:15 

niebieski
Patrząc tak na szybko. Nie wiem czy taka opcja Ciebie satysfakcjonuje, ale na przykład ORD - FLL w dwie strony da się znaleźć w terminie 11-16.05 za 132 dolary. W jedną stronę liniami United, w drugą American Airlines.

Jeżeli możesz do Chicago wracać 17 maja z rana (na ORD o 8:31), to jest nawet opcja na ORD - MIA za 106 dolarów liniami United w obie strony.

Screeny tych dwóch połączeń Ci załączam, wszystko przez stronę United.

Albo łącząc jedną i drugą opcję - w pierwszą stronę 11.05 trasa ORD-MIA za 54 dolary, a w drugą 16.05, FLL-ORD za 67 dolarów. Zaznaczam, że nie wiem jak te linie wyglądają pod kątem bagażu i musiałbyś się zorientować, ale daję Ci do wzięcia pod uwagę.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 12 Lut 2016 08:04 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 269 856
złoty
Zarówno AA jak i UA mają płatny rejestrowany $25 od sztuki OW.

#63 PostWysłany: 12 Lut 2016 09:49 

Loty: 9
Kilometry: 23 941
Jednak poczekam jeszcze,w zeszłym roku zdarzały się promocje lotów za 30-40 $,może do maja też się coś takiego pojawi.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 12 Lut 2016 12:27 

Jeszcze jedno pytanie,orientuje się ktoś czy United Airlines w taryfie economy (lowest) ma bagaż carry on w cenie?
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 12 Lut 2016 13:14 
Awatar użytkownika

złoty
tak. nawet zwykła walizka podręczna plus torba na laptop. która czasami zmienia się w plecak :-) ale też niekiedy ogłaszają przy gate'cie ze tylko jedna torba podręcznego możliwa.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 12 Lut 2016 13:18 

czyli reasumując w cenie biletu bez dodatkowych kosztów mam bagaż o maksymalnych wymiarach 114 cm?
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 12 Lut 2016 13:49 
Awatar użytkownika

złoty
coś w tym stylu jeśli chodzi o wielkość. w USA zobaczysz że miejscowi nieźle przginaja z tymi wymiarami. ale głównie w regularnych liniach jak UA, AA itp
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:08 

Thanks Panowie za wskazówki,chyba wezmę tą opcję o której pisał Nvjc,11-17 maj za 106 $ od osoby.Na pewnym OTA kupię jeszcze troszkę taniej więc myślę że taka cena jest jak najbardziej ok.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 09 Maj 2016 16:13 

Cześć, lecę za dwa tygodnie na trasie Chicago - Denver - Rapid City liniami United Airlines i mam kilka pytań:

1. Czy skoro mam przesiadkę, to zapłacę za bagaż rejestrowany podwójnie, czy raz te 25$? Na ich stronie poświęconej bagażom pokazuje mi wspomniane 25$, ale wolę się upewnić u kogoś, kto już tak latał, by nie było niemiłej niespodzianki.

2. Koniecznie chciałbym za bagaż rejestrowany zapłacić jeszcze z Polski, najlepiej paypalem... Wiąże się to z tym, że nie mam żadnej karty kredytowej. Jeśli tak się nie da, to czy na lotnisku da radę zapłacić gotówką? Czy muszę jednak wyrobić sobie jakąś kartę? Jeśli tak, to byłoby mi miło, gdybyście coś zaproponowali. Jestem jeszcze w Polsce, więc coś, co nie zabije mnie przewalutowaniem / prowizją przy płatności na lotnisku i co mógłbym już potem bez obaw używać w USA. Już sam lot do małego lotniska w Rapid City niestety obdziera mnie z pieniędzy maksymalnie :)

Dzięki i pozdrawiam! :)
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 09 Maj 2016 17:29 

wegoorz napisał(a):
1. Czy skoro mam przesiadkę, to zapłacę za bagaż rejestrowany podwójnie, czy raz te 25$? Na ich stronie poświęconej bagażom pokazuje mi wspomniane 25$, ale wolę się upewnić u kogoś, kto już tak latał, by nie było niemiłej niespodzianki.

Jak na jednym bilecie to zaplacisz raz.

wegoorz napisał(a):
2. Koniecznie chciałbym za bagaż rejestrowany zapłacić jeszcze z Polski, najlepiej paypalem...

Może być ciężko. Da radę zapłacić zwykłą debetówką. Poczytaj wątki o kantorze Aliora czy o karcie kredytowej/debetowej dla podroznika. Choć jeśli chodzi o szybkość to chyba tylko kantor alior i dostawa karty kurierem....
 Relacje PM off
wegoorz uważa post za pomocny.

#71 PostWysłany: 10 Maj 2016 10:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
cumel1977 napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie,orientuje się ktoś czy United Airlines w taryfie economy (lowest) ma bagaż carry on w cenie?

Leciałem UA na trasie BUF-EWR-ORD z podręcznym (wymiary Rayaniar) + plecak szkolny, żona z podręcznym i torebką. Na pierwszy lot przy gate w BUF dostaliśmy zawieszkę na bagaż i torba poleciała w luku (mały samolot)

Na trasie ORD-BWI leciałe AA tutaj tak samo jak na trasie BUF-EWR podręczny z zawieszką leciał w luku.

Nikt nic nie ważył, wszystko przeszło i dużo lokalnych także tak podróżowało.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 13 Lis 2016 04:09 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 148 281
niebieski
mam pytanko dotyczące lotów łączonych operowanych przez Amercian Airlines, w styczniu będę się przemieszczał z Miami do Calgary.
Prawdopodobnie będzie to taka trasa:
Załącznik:
ajajk.png

Zastanawia mnie a nawet trochę martwi czas jaki jest na przesiadkę szczególnie środkowy segment (przesiadka w CLT). Nie mam za dużego doświadczenia z lotami łączonymi w USA, wspomoże ktoś informacją :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#73 PostWysłany: 13 Lis 2016 23:54 

srebrny
@‌Japi_29‌ opóźnienie samolotu rzędu ~20 minut na większych lotniskach w Stanach nikogo nie dziwi, odejmij od tego kolejne 20 minut, bo na tyle przed odlotem zamykany jest gate i zostaje Ci ok. pół godziny na wyjście z samolotu i przejście do kolejnego.

Generalnie mocno na styk, ale wykonalne, choć dużo zależy od tego z jakich konkretnie gate'ów będą korzystały samoloty, którymi lecisz, i czy oczywiście będą w miarę punktualne.
 Relacje PM off
Japi_29 uważa post za pomocny.

#74 PostWysłany: 14 Lis 2016 00:42 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 148 281
niebieski
@‌silvershark‌ dzięki za odpowiedz,wiesz może jak wygląda sprawa w przypadku spóźnienia się na kolejny segment np. z powodu opóźnienia samolotu gdy wszystko jest wystawione na jednym bilecie, działa to tak jak w Europie z tradycyjnymi liniami ?

Temat postu: Krajówki w USA
#75 PostWysłany: 14 Lis 2016 06:04 
Awatar użytkownika

złoty
@Japi_29 Jak najbardziej, przebookują Cię na najbliższy możliwy lot z wolnymi miejscami, lub wrzucą na listę stand-by, jeśli będzie full.

Jakkolwiek by nie było, warto poprosić o voucher na coś do jedzenia, powinni dać.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#76 PostWysłany: 14 Lis 2016 10:09 

złoty
Jeśli nie będzie wolnych miejsc w tym samym dniu, a opóźnienie nie będzie z winy linii lotniczej (np z powodu pogody) to linie nie zapewniają noclegu i zapewne też nie oddadzą bagażu. Natomiast czas na przesiadkę jest wystarczający.
Japi_29 uważa post za pomocny.

#77 PostWysłany: 14 Mar 2017 23:29 

Hej, mam pytanie o linię Southwest.
Czy macie jakieś doświadczenia z tą linią na krajowym locie w USA?
Pierwszy raz kupowałem takie bilety, dopiero chwilę później poczytałem opinie i większość tych co rzuciły mi się w oczy to te negatywne. Jedna opisywała nawet sytuację, że ktoś został wywołany przez obsługę i poproszony o opuszczenie samolotu, ze względu na przeładowanie.
Cena trafiła się bardzo dobra, a nie chciałbym żadnych niespodzianek, bo plan napięty niemal co do godziny.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 15 Mar 2017 04:44 
Awatar użytkownika

złoty
Linie bardzo w porządku. Leciałem kilka razy, nigdy nie trafiło mi się opóźnienie, dwa rejestrowane w cenie, przekąski i napoje na pokładzie. Samoloty młode, wifi na pokładzie (płatne).

Pamiętaj, że większość opinii w internecie to te negatywne. Na pozytywne ludzie nie chcą tracić czasu.

Niemniej jednak, różne sytuacje mogą się wydarzyć, ale to w każdych liniach i trzeba mieć to na uwadze planując podróż.
bbro89 uważa post za pomocny.

#79 PostWysłany: 15 Mar 2017 11:00 

Dzięki @Szyn3k za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło :)
Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Płaciłeś może za loty przez PayPal? Czy to jest normalne, że w PayPal transakcja oznaczona jest jako "pending", a normalnie mam już potwierdzenie, numer rezerwacji i numerki e-ticketów? Kiedy będę miał pewność, że te bilety rzeczywiście zostaną opłacone i polecę?
Te pytania mogą wydawać się dziwne, no ale pierwszy raz składam do kupy loty OW i wszystko musi się udać :)
 Relacje PM off  

Temat postu: Krajówki w USA
#80 PostWysłany: 15 Mar 2017 14:34 
Awatar użytkownika

złoty
@bbro89 Płaciłem kartą zawsze.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości