Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Prosimy o dopisywanie tego co sami sprawdziliście ,
nie-dopisywanie pytań a przeszukanie wątku
ew. wątku poświęconego sytuacji w danym kraju/miejscu -
np Francja

Spis stron dla orientacji w ograniczeniach:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja /nazwakraju - dobry sposób weryfikowania aktualnych informacji
https://reopen.europa.eu/pl - mapa pokazująca stopień zachorowań z podziałem na regiony
https://www.schengenvisainfo.com/news/t ... r-borders/ - oś czasu zmian
https://www.schengenVisainfo.com - miejsce szukania aktualnych informacji
https://travelbans.org/ - kolejne miejsce szukania aktualnych informacji
https://www.icao.int/safety/Pages/COVID ... tatus.aspx - strona ICAO, podsumowująca ograniczenia w działaniu lotnisk (na podstawie komunikatów NOTAM)
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 26297.html - strona IATA z info o ograniczeniach (punkt widzenia 'przy bramce do wejscia do samolotu'
https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions
https://apply.joinsherpa.com/map - mapa restrykcji zbiorczo
Warto sprawdzić też wymogi linii lotniczej, np klm.traveldoc.aero
mogą wymagać np testu gdy kraj tego nie wymaga


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:03 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A kliknął ktoś w tego linka który tam jest podany w temacie Grecji i doszedł do 3 ekranu? I przeczytał "Pytania i odpowiedzi"? Bo ja to zrobiłem NIE DA SIĘ wypełnić Passenger Locator Form dla osób wjeżdżających drogą lądową. Dało się wcześniej bo mam screeny.

Poza tym na końcu pytań i odpowiedzi mamy:

Q: Can a visitor enter into Greece through land borders?
A: All visitors can enter through Promachonas border station.

Q: Which land points of entry are open for essential travel?
A: Essential travel is allowed through Nymfaia, Krystallopigi, Kakavia, Kipi, Evzones and Promachonas points of entry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1302 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
A przeczytałeś na pierwszej stronie do której prowadzi odnośnik:
LAND
Land border arrivals from Bulgaria are allowed through Promachonas border station. Entry from other border stations with Bulgaria is allowed for essential travel.
With regards to Albania, North Macedonia and Turkey entry is allowed for essential travel.


i ciut wyżej, ostatni punkt w Protocol for arrivals at land borders:
As of Tuesday July 14th, 2020 at 06.00 am (GMT+3), all travelers entering Greece for non-essential reasons through Promachonas border station, are obliged to present upon arrival a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1303 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:18 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Przeczytałem co nie zmienia faktu, że i tak się nie przejedzie bo nie można wypełnić Passenger Locator Form, który jest obowiązkowy.

Ale w świat poszła informacja że Grecja się otwiera a tu taki zonk.

Dla mnie brzmi to tak jak nazwałem wcześniej. Grecja zamyka granice lądową dla ruchu prywatnego i nic tego nie odczaruje w tym momencie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1304 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Informacja poszła ze otwiera sie, ale mało kto dodał info ze Grecja ma prawo zmieniać granicy w zależności od chorych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1305 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:37 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Strach gdzieś jechać dłużej niż na tydzień. Będę siedział gdzieś w obcym kraju pod namiotem i nawet nie będę wiedział ze coś zmienili i czy będę mógł wrócić do domu. Tak wiem, że trzeba będzie sprawdzać, być czujnym, trzymać rękę na pulsie i takie tam. Ale chciałem odpocząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1306 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No to polskie morze zostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1307 PostWysłany: 12 Lip 2020 11:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
I unikać wesel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1308 PostWysłany: 12 Lip 2020 12:32 

Rejestracja: 17 Mar 2019
Posty: 9
Tylko po co komu lądowe przejście do Grecji? Ja im się nie dziwię, że się tam zamknęli bo na Bałkanach ciągle jest syf z koronawirusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1309 PostWysłany: 12 Lip 2020 13:21 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Widzisz - miałem wspaniały plan przejechania się po Bałkanach + północna Grecja z namiotem. Miało być ciekawie, daleko od domu i bezpiecznie, bo własnym samochodem, bo z własnym dachem nad głową. Kontakty z innymi ludźmi mógłbym ograniczyć do minimum. A oni tu zamykają przejście drogowe
ale promy i samoloty są OK. I spędy w kurortach i hotelach nad morzem. To jest dopiero wylęgarnia wirusa. Hipokryzja.

Grecja mi na razie wypadnie ale jeźeli nic nie namieszają w P.Macedonii, Albanii i Czarnogórze to mi wystarczy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lip 2020 17:10, edytowano w sumie 1 raz
P.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1310 PostWysłany: 12 Lip 2020 13:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No cóż, dla ciebie hipokryzja a dla nich to ratowanie swoich mieszkańców.

A Macedonia jest otwarta, tylko ze losowe testy w SKG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1311 PostWysłany: 12 Lip 2020 14:43 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
SKG to chyba Grecja. Wiem, że region Macedonia ale chodzi przecież o Macedonię Północną. Skoro jadę samochodem to SKG mnie nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1312 PostWysłany: 12 Lip 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@rafafi, Zeus dal ci delikatnie do zrozumienia, ze Macedonia to tez Grecja, a ty miales na mysli inne panstwo.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1313 PostWysłany: 12 Lip 2020 18:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
Obywatele Polski mogą wjechać do BiH tylko:

1)przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony), nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do "właściwej" Bośni i Hercegowiny;
2)w celach biznesowych, po okazaniu na granicy negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu 48 h oraz zaproszenia bośniackiej osoby prawnej;
3)jeśli są małżonkami obywatela BiH;
4) jeśli są zawodowymi kierowcami, których tranzyt przez BiH trwa nie dłużej niż 12 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1314 PostWysłany: 12 Lip 2020 21:11 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Czy ja dobrze widzę że w wikipoście nie ma nigdzie Francji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1315 PostWysłany: 12 Lip 2020 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Francja jest w pełni otwarta.
Przetestowano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1316 PostWysłany: 13 Lip 2020 15:32 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
kamilbee napisał(a):
Obywatele Polski mogą wjechać do BiH tylko:

1)przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony), nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do "właściwej" Bośni i Hercegowiny;
2)w celach biznesowych, po okazaniu na granicy negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu 48 h oraz zaproszenia bośniackiej osoby prawnej;
3)jeśli są małżonkami obywatela BiH;
4) jeśli są zawodowymi kierowcami, których tranzyt przez BiH trwa nie dłużej niż 12 godzin.


Czy tyczy się to tylko wjazdu autem? Jeśli mam zakupiony lot z Berlina do Tuzli to przylecę bez problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1317 PostWysłany: 13 Lip 2020 15:36 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Czy wiadomo już, dla obywateli których krajów UE otworzy granice po 15 lipca? Lista miała być aktualizowana co 2 tygodnie (licząc od 1.07) tymczasem na razie cisza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1318 PostWysłany: 13 Lip 2020 17:06 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
HandSome napisał(a):
Maroko podobno otwiera się od 15 lipca :P


Niestety tylko dla rezydentów i obywateli Maroka. I jeszcze z obowiązkowymi wynikami testów PCR. Śledzę informacje na bieżąco bo mam loty na wrzesień i boje się, że nic z tego nie wyjdzie.

Cytuj:
• Obywatele Maroka oraz cudzoziemcy będący rezydentami Królestwa Marokańskiego, jak również ich rodziny, będą mogli wjechać do Maroka drogą powietrzną lub morską;

• Pasażerowie, przed wejściem na pokład samolotu będą zobowiązani do przedstawienia testu PCR, przeprowadzonego nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą, oraz testu serologicznego na obecność koronawirusa. Przy podróży promem wymagany jest test PCR, przeprowadzony nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą.


Źródło: https://www.gov.pl/web/maroko/z-diem-15 ... cia-granic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 13 Lip 2020 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Jak z Portugalią? Zakaz chyba się kończy jutro. Podmienili już ustawę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 13 Lip 2020 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Nie ma jeszcze tresci, chyba za wcześnie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group