Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Prosimy o dopisywanie tego co sami sprawdziliście ,
nie-dopisywanie pytań a przeszukanie wątku
ew. wątku poświęconego sytuacji w danym kraju/miejscu -
np Francja

Spis stron dla orientacji w ograniczeniach:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja /nazwakraju - dobry sposób weryfikowania aktualnych informacji
https://reopen.europa.eu/pl - mapa pokazująca stopień zachorowań z podziałem na regiony
https://www.schengenvisainfo.com/news/t ... r-borders/ - oś czasu zmian
https://www.schengenVisainfo.com - miejsce szukania aktualnych informacji
https://travelbans.org/ - kolejne miejsce szukania aktualnych informacji
https://www.icao.int/safety/Pages/COVID ... tatus.aspx - strona ICAO, podsumowująca ograniczenia w działaniu lotnisk (na podstawie komunikatów NOTAM)
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 26297.html - strona IATA z info o ograniczeniach (punkt widzenia 'przy bramce do wejscia do samolotu'
https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions
https://apply.joinsherpa.com/map - mapa restrykcji zbiorczo
Warto sprawdzić też wymogi linii lotniczej, np klm.traveldoc.aero
mogą wymagać np testu gdy kraj tego nie wymaga


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 25 Lip 2020 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Za LL: Hong Kong będzie wymagał kwarantanny 14-dniowej dla wszystkich pasażerów przylatujących do 31.12.2020.
https://loyaltylobby.com/2020/07/24/hon ... mhide=true
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#1442 PostWysłany: 25 Lip 2020 19:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
To jest smutne :cry:

Oby HK tylko nie zainspirował reszty Azji Południowo-Wschodniej do takiego podejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1443 PostWysłany: 25 Lip 2020 22:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
ja bym tak realnie nie liczył na SEA do końca tego roku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1444 PostWysłany: 25 Lip 2020 22:32 

Rejestracja: 25 Lip 2020
Posty: 1
-- 25 Lip 2020 22:18 --

benedetti napisał(a):
10 minut temu wyjechałem z promu Tallin-Helsinki autem na polskich blachach. Straż graniczna była - tylko mierzyli jakimś urządzeniem w kierunku samochodu (może ktoś wie co to mogło być?).

I jeszcze covid-ciekawostka. Jeśli ktoś w ciągu ostatnich kilku dni widział na Litwie, Łotwie i Estonii faceta w masce, to byłem ja. ?
Może dlatego, że Azjatów też nie było nigdzie. ?



Zaciekawiło mnie to.Oficjalnie Polska znajduje się na liście krajów,które do Finlandii nie mogą podróżować.Właśnie się wybieram do Estonii i chętnie odbyłbym taką , wycieczkę na promie,nawet bez samochodu ,tylko to chyba jest tak na zasadzie uda sie nie uda.
Natomiast mam pytanie ,moze ktoś wie bo pewnie przekroczymy 16.Łotwa i Estonia publikują swoje listy w piątek.W Estonii jest jasne podają datę i obowiązuje od poniedziałku a jak jest na Łotwie?Nigdzie tego nie ma .Publikują w piątek i od kiedy działa?

-- 25 Lip 2020 22:32 --

Litwa też już zmienia zasady od 27
http://l24.lt/pl/spoleczenstwo/item/345 ... -hiszpanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1445 PostWysłany: 26 Lip 2020 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Malediwy NIE otwieraja lokalnych wysp od sierpnia.
https://en.sun.mv/61912

Oficjalnie mowia, ze otwarza "na poczatku wrzesnia".


Dodane:
Wlasnie rozmawialam z ludzmi, ktorzy prowadza moj ulubiony Star Warsowy guesthouse w Laamu i powiedzieli mi, ze wedlug nich rzad bedzie przeciagal date otwarcia lokalnych wysp do poczatku sezonu turystycznego, czyli do konca listopada, poczatku grudnia, czyli do konca pory monsunowej.

Powiedzieli, ze dopiero 3 dni temu rzad pozwolil mieszkancom stolicy na odwiedzenie lokalnych wysp na maksymum 5 dni i tylko w niezbednych przypadkach, i kraj wlasnie przechodzi druga fale.

Wiadomosci medialne z Male to potwierdzaja.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie


Ostatnio edytowany przez 2catstrooper, 26 Lip 2020 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1446 PostWysłany: 26 Lip 2020 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia przylotu z Portugalii do Austrii o 22 i przejazdu busem do PL następnego dnia rano? Zastanawiam sie, czy będzie to wykonalne bez kwarantanny (przy założeniu, że obostrzenia by były takie jak obecnie). Szczególnie ciekawi mnie stwierdzenie, że dla przejazdów tranzytowych testy nie są wymagane.... generalnie :shock:


Cytuj:
Wjazd do Austrii jest możliwy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Bułgarii, Rumunii, Szwecji i Portugalii.

Obowiązek przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku na obecność wirusa COVID-19 oraz odbycia kwarantanny został zniesiony dla następujacych krajów: Belgia, Niemcy, Dania (wraz z Wyspami Owczymi), Estonia, Finlandia, Francja, Grencja, Islandia, Włochy (częściowe ograniczenia dla Lombardii), Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Słowenia, Hiszpania, Czechy, Węgry, Chorwacja, Irlandia, Cypr, Andora, Monako, San Marino i Watykan. Dla przejazdów tranzytowych generalnie testy nie są wymagane.

Obywatele państw nie należących do strefy Schengen nie dostaną się do Austrii drogą powietrzną. Natomiast obywatele państw ze strefy Schengen, dla których obostrzenia nie zostały zniesione, podróżując drogą powietrzną zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa lub muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1447 PostWysłany: 26 Lip 2020 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Jestem aktualnie na Malcie. Istnieje obowiązek maseczek w sklepach, autobusach, śniadania zamiast bufetu są z obsługą kelnerska tam gdzie się zatrzymałem. Baseny, atrakcje czynne choc zdarzają się i takie które są otwarte tylko w określone dni. Ogólnie mało ludzi przez co fajnie się zwiedza ale mam wrażenie że z każdym dniem więcej przyjezdza. Przypadków COVID do tej pory bardzo niewiele, ale w ostatnich dniach Radisson zaczął organizować party na kilkaset osób i od razu sześciu zarażonych:
https://www.maltatoday.com.mt/news/nati ... x0WK1Mwjqs


LaMancha napisał(a):
Planuję w pierwszej połowie sierpnia odwiedzić któryś z tych 3 krajów: Malta, Cypr lub Czarnogóra. Najbezpieczniejszą opcją wydaje się chyba Malta? Cypr niby też, ale nie wiadomo czy za 2 tygodnie nie spadniemy do kategorii B. A w Czarnogórze notuje się ogromny skok zakażeń i obawiam się, że niedługo ten kraj zamknie się przed turystami.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1448 PostWysłany: 26 Lip 2020 07:59 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@piterbtm, nijak nie wygląda ;) . Wczoraj miałam super plan lotów do Portugalii via Wiedeń, tanio i wygodnie. Plan istniał do przeczytania wiadomości o konieczności testu po powrocie z Portugalii :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1449 PostWysłany: 26 Lip 2020 08:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
-- 26 Lip 2020 08:37 --

Te testy wymagane są w Austrii,, dlatego zapewne nici z misternego planu

Może jakby zmodyfikować powrót bezpośrednio do Polski np Wizzair czy do Niemiec

-- 26 Lip 2020 08:38 --

ewaolivka napisał(a):
@piterbtm, nijak nie wygląda ;) . Wczoraj miałam super plan lotów do Portugalii via Wiedeń, tanio i wygodnie. Plan istniał do przeczytania wiadomości o konieczności testu po powrocie z Portugalii :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1450 PostWysłany: 26 Lip 2020 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
pietia napisał(a):
Odnośnie Rosji - wczoraj zapowiedziano otwarcie granic i wznowienie międzynarodowych lotów od 1 sierpnia, ale na początek tylko do Wielkiej Brytanii, Turcji i... Tanzanii. Chodzi o to, że otwarcie ma się dokonywać na zasadach wzajemności, czyli dany kraj musi również być gotowy do wpuszczania Rosjan bez kwarantanny i innych utrudnień


Hej, mógł byś podać jakieś źródło?
Gdzie można na bieżąco śledzić sytuację odnośnie Rosji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1451 PostWysłany: 26 Lip 2020 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
dabecja2 napisał(a):
Zaciekawiło mnie to.Oficjalnie Polska znajduje się na liście krajów,które do Finlandii nie mogą podróżować.Właśnie się wybieram do Estonii i chętnie odbyłbym taką , wycieczkę na promie,nawet bez samochodu ,tylko to chyba jest tak na zasadzie uda sie nie uda.
Natomiast mam pytanie ,moze ktoś wie bo pewnie przekroczymy 16.Łotwa i Estonia publikują swoje listy w piątek.W Estonii jest jasne podają datę i obowiązuje od poniedziałku a jak jest na Łotwie?Nigdzie tego nie ma .Publikują w piątek i od kiedy działa?

Tak jak w wikipoście jest, na Łotwie są warunki estońskie. Jak pod koniec czerwca przywrócono dla nas kwarantannę to Łotwa i Estonia zrobiły to razem. Więc prawdopodobnie należy te 2 kraje traktować jednakowo.

Co do Finlandii. Teoretycznie nie można, ale w praktyce mi również udało się tym promem do Helsinek wjechać bez problemu (tylko że nie autem, tylko rowerem), podobnie widziałem jak ktoś tu pisał, że miał znajomych co na 2 auta wjechali też bez problemu. Więc według mnie "jest ryzyko, jest zabawa" ;) cały czas jednak zastanawiam się co to jest za urządzenie, które skierowano na auto @benedetti podczas wjazdu.

Analogicznie z Norwegią. Ona pod koniec czerwca była otwarta tylko dla Finlandii, Islandii i Danii. Zatem między Finlandią i Norwegią kontroli nie było, a ja mimo to ją przekroczyłem. Jednak to też oficjalnie było niemożliwe. I potwierdził to pewien artykuł, jak dwóch Niemców zostało deportowanych w Kirkenes, bo przyjechali kamperem. Ja odbyłem rowerem tripa na Nordkapp, a potem w dół przez Tromso i Lofoty i wróciłem do PL przez Szwecję. Odpukać, udało się.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1452 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Cytuj:
Zaciekawiło mnie to.Oficjalnie Polska znajduje się na liście krajów,które do Finlandii nie mogą podróżować.Właśnie się wybieram do Estonii i chętnie odbyłbym taką , wycieczkę na promie,nawet bez samochodu ,tylko to chyba jest tak na zasadzie uda sie nie uda.
Natomiast mam pytanie ,moze ktoś wie bo pewnie przekroczymy 16.Łotwa i Estonia publikują swoje listy w piątek.W Estonii jest jasne podają datę i obowiązuje od poniedziałku a jak jest na Łotwie?Nigdzie tego nie ma .Publikują w piątek i od kiedy działa?


Jak na mój gust faktycznie nie są bardzo można ale jadąc posiłkowałam się:
1. Relacjami innych forumowiczów. Wjeżdżali do Finlandii z Estonii i nie było problemów.
2. Interpretacją fińskich przepisów. Mowa jest o zakazie ruchu między Polską a Finlandia. Pomiędzy Estonią a Finlandią zakazu nie ma. Nie ma też mowy o obywatelstwie. Trochę pokrętnie, ale jednak.

Ja już na północy Finlandii i niedługo przekraczam granice z Norwegią, więc będę się już czuł w 100% legalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:05 

Rejestracja: 13 Lip 2020
Posty: 14
Cubero4 napisał(a):
pietia napisał(a):
Odnośnie Rosji - wczoraj zapowiedziano otwarcie granic i wznowienie międzynarodowych lotów od 1 sierpnia, ale na początek tylko do Wielkiej Brytanii, Turcji i... Tanzanii. Chodzi o to, że otwarcie ma się dokonywać na zasadach wzajemności, czyli dany kraj musi również być gotowy do wpuszczania Rosjan bez kwarantanny i innych utrudnień


Hej, mógł byś podać jakieś źródło?
Gdzie można na bieżąco śledzić sytuację odnośnie Rosji?



Ja używam Moscow Times to bardziej ogólnego śledzenia wydarzeń związanych z epidemią. Przeważnie cytują polityków odnoszących się do obostrzeń lub granic razem z linkiem.

https://www.themoscowtimes.com/2020/07/ ... -26-a69117

Do bardziej szczegółowych informacji można użyć Telegramu i śledzić konto Ну чё народ, летим домой. Cyrylica obowiązkowa, ale ilość informacji o lotach potrafi przytłoczyć, ale głównie dla Rosjan.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1454 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:15 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Dziękuję za odpowiedzi.
Na stronie SG Finlandii są nawet 2 pytania ,które by to potwierdzały. Podają niezależnie od narodowości.
Przytoczę,może się przyda:
P: Będę podróżować do Finlandii bezpośrednio z Estonii / Łotwy / Litwy / Norwegii / Danii / Islandii / Holandii / Belgii / Włoch / Grecji / Liechtensteinu / Malty / Niemiec / Słowacji / Węgier. Czy dotyczą mnie kontrole na granicach wewnętrznych?

Odp .: Zniesiono kontrole na granicach wewnętrznych w przypadku podróży między Finlandią a wyżej wymienionymi krajami oraz rejsów rekreacyjnych między krajami Schengen. Jeśli podróżujesz bezpośrednio z tych krajów do Finlad, podróż jest możliwa bez ograniczeń na wszystkich lotniskach i wszystkich portach morskich, na przykład przy założeniu, że miejsce ruchu jest otwarte.

Ruch między tymi krajami został przywrócony do normy, niezależnie od narodowości. Na przykład obywatel kraju innego niż Norwegia może przyjechać do Finlandii bezpośrednio z Norwegii, pod warunkiem, że spełnione są warunki wjazdu i zamieszkania.

Drugie:
P: Podróżuję do Finlandii przez Szwecję z kraju, w którym kontrole na granicach wewnętrznych zostały już zniesione. Czy mogę przyjechać do Finlandii w celach wypoczynkowych?

O: Przywrócono kontrole na granicach wewnętrznych w przypadku podróży między Finlandią a Szwecją do 11 sierpnia 2020 r., Z wyjątkiem podróży statkami rekreacyjnymi. Jeśli przyjeżdżasz przez Szwecję, należy pamiętać, że podczas podróży między Finlandią a Szwecją dozwolone są tylko podróże powrotne, podróże służbowe i inne niezbędne podróże. Kontrole graniczne między Finlandią a Szwecją zostały zniesione podczas podróży statkami rekreacyjnymi między Finlandią a Szwecją i możliwe jest nieograniczone podróżowanie.

Ograniczenia w ruchu granicznym dotyczą zaangażowanych krajów i nie zależą od narodowości uczestnika. Na przykład, jeśli Norweg podróżuje do Finlandii przez Szwecję, podlega tym samym ograniczeniom i instrukcjom kwarantanny, co obywatel szwedzki przybywający ze Szwecji. Obywatele Finlandii i członkowie ich rodzin mogą przyjeżdżać do Finlandii ze wszystkich krajów. Osobom przybywającym do Finlandii z krajów objętych wewnętrzną kontrolą graniczną zaleca się samodzielną kwarantannę.


Rozumiem,że jak wychodziliście z promu nikt dokumentów nie sprawdzał?Odpuszczają też statki wycieczkowe ale chyba promów do takich nie zaliczają,chociaż kto to wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1455 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
dg72 napisał(a):
-- 26 Lip 2020 08:37 --

Te testy wymagane są w Austrii,, dlatego zapewne nici z misternego planu

Może jakby zmodyfikować powrót bezpośrednio do Polski np Wizzair czy do Niemiec

-- 26 Lip 2020 08:38 --

ewaolivka napisał(a):
@piterbtm, nijak nie wygląda ;) . Wczoraj miałam super plan lotów do Portugalii via Wiedeń, tanio i wygodnie. Plan istniał do przeczytania wiadomości o konieczności testu po powrocie z Portugalii :(


Tylko zastanawia ten fragment odnośnie tranzytu. Pytanie, czy gdybym przyleciał 22, a wyjechał busem dopiero rano łapie się jeszcze pod tranzyt, czy może dotyczy to tylko przesiadki/wsiadania w swój samochód?

+ Stwierdzenie, że testów GENERALNIE nie wymaga się w przypadku tranzytu brzmi tak, jakby to była kwestia uznaniowa na miejscu :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1456 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
dabecja1 napisał(a):

Rozumiem,że jak wychodziliście z promu nikt dokumentów nie sprawdzał?Odpuszczają też statki wycieczkowe ale chyba promów do takich nie zaliczają,chociaż kto to wie.

Nie, nikt. W moim przypadku Dwóch Panów stało przy wyjeździe (ja rowerem wyjeżdżałem razem z autami) i tylko się przyglądali.

A mógłbyś też podać źródło tych informacji, które podałeś wcześniej? Jak się nazywa ta strona SG Finlandii? Będę wdzięczny ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1457 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:55 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Proszę
https://www.raja.fi/current_issues/qa
Napisałem do nich , jak odpiszą to wrzucę.
Widać już,że od 27 mają zmiany ale nas nie ma.Wprawdzie rząd fiński ma podać kolejne dane po 13 sierpnia ale straż podaje, ze obowiązują do 25 sierpnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1458 PostWysłany: 26 Lip 2020 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@dabecja1
Było dokładnie tak jak pisałem kilka postów wyżej.

Na wstępie zaznaczam, że nikogo nie namawiam do wjazdu do Finlandii. Sam miałem spore wątpliwości i brałem pod uwagę, że jest ryzyko.
Tymczasem jestem w tej chwili w Kirkenes i przejazd przez całą Finlandię odbył się bez żadnych problemów,
nie licząc deszczu i komarów.
Niemniej jednak czuję ulgę, że jestem już w Norwegii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1459 PostWysłany: 26 Lip 2020 20:51 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Cubero4 napisał(a):
pietia napisał(a):
Odnośnie Rosji - wczoraj zapowiedziano otwarcie granic i wznowienie międzynarodowych lotów od 1 sierpnia, ale na początek tylko do Wielkiej Brytanii, Turcji i... Tanzanii. Chodzi o to, że otwarcie ma się dokonywać na zasadach wzajemności, czyli dany kraj musi również być gotowy do wpuszczania Rosjan bez kwarantanny i innych utrudnień


Hej, mógł byś podać jakieś źródło?
Gdzie można na bieżąco śledzić sytuację odnośnie Rosji?

https://forum.awd.ru - jak znasz rosyjski to tu jest sporo informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 27 Lip 2020 00:16 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Bałem się ale ruszyłem. Samochodem. Kierunek Albania przez Serbię ze zwiedzaniem Macedonii.
Granica Słowacji i Węgier. Jakby jej nie było. Na ulicach bez maseczek ale w sklepach i na stacjach benzynowych i tu i tu większość jednak nosi.
Granica Węgry - Serbia bez problemu. Na dowód i bez zbędnych pytań. Mały ruch. 1 camper , ze 2 auta niemieckie. Trochę Czechów i Słoweńców. Generalnie puchy. Pogranicznicy węgierscy bez masek , serbscy w maskach.
Teraz nocleg transferowy w prawie zupełnie pustym hotelu w Serbii. Ma to swój urok. Nawet 24h recepcja taka nie była. Zastałem karteczkę żeby dzwonić ale obiekt otwarty. Jutro jazda do Macedonii do Skopje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group