Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Prosimy o dopisywanie tego co sami sprawdziliście ,
nie-dopisywanie pytań a przeszukanie wątku
ew. wątku poświęconego sytuacji w danym kraju/miejscu -
np Francja

Spis stron dla orientacji w ograniczeniach:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja /nazwakraju - dobry sposób weryfikowania aktualnych informacji
https://reopen.europa.eu/pl - mapa pokazująca stopień zachorowań z podziałem na regiony
https://www.schengenvisainfo.com/news/t ... r-borders/ - oś czasu zmian
https://www.schengenVisainfo.com - miejsce szukania aktualnych informacji
https://travelbans.org/ - kolejne miejsce szukania aktualnych informacji
https://www.icao.int/safety/Pages/COVID ... tatus.aspx - strona ICAO, podsumowująca ograniczenia w działaniu lotnisk (na podstawie komunikatów NOTAM)
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 26297.html - strona IATA z info o ograniczeniach (punkt widzenia 'przy bramce do wejscia do samolotu'
https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions
https://apply.joinsherpa.com/map - mapa restrykcji zbiorczo
Warto sprawdzić też wymogi linii lotniczej, np klm.traveldoc.aero
mogą wymagać np testu gdy kraj tego nie wymaga


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 22 Cze 2020 19:32 

Rejestracja: 22 Cze 2020
Posty: 14
kain napisał(a):
OopsiePoopsie napisał(a):
@Don_Bartoss 2nd ed.

Jeśli chodzi o nowe zasady, to podobno w piątek.


Wątpię, że rząd Czarnogóry ustali jakieś kolejne zasady zaledwie po tygodniu od wprowadzenia nowych. Jeśli chodzi o ten tydzień to wydaje mi się, że pozostaje tylko kwestia aktualizacji listy krajów spełniających wymagania 25 zarażonych na 100k obywateli i pewnie aktualizacja będzie w piątek lub niedziele (pierwotnie pisali, że aktualizacje będą w niedziele, a ostatnia aktualizacja była w piątek). Tak czy inaczej myślę, że raczej niemożliwe żebyśmy w przeciągu kilku dni zeszli o ponad 4 tysiące aktywnych przypadków w dół.


Ale przecież to, o czym piszesz, jest już nieaktualne - od weekendu są nowe zasady i podział na trzy kategorie - dowolny wstęp, wstęp z wynikiem, brak wstępu - i Polska znalazła się w tej drugiej, czyli Polacy mogą przyjechać do Czarnogóry, jeśli przedstawią negatywny wynik testu PCR na koronawirusa nie starszy niż 48 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#902 PostWysłany: 22 Cze 2020 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Może rzeczywiście masz racje, że ta lista nie będzie już aktualizowana, ale myślę, ze decyzje na temat klasyfikacji danego państwa odnośnie wpuszczenia go do Czarnogóry będzie ciągle brana głównie z tego przelicznika który sobie wcześniej wymyślili. Czyli najprawdopodobniej jakiś update możliwy będzie w piątek wieczorem.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 22 Cze 2020 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 23 Cze 2020 01:51 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Dzisiaj (wczoraj) przeleciałem Wizzem KRK-KEF. Pasażerów tak ze 40-ci, głównie "drwale do roboty" ;-) jakieś laski szmuglujące litry alkoholu... ogólnie turystów raczej mało. Na lotnisku test - co najmniej dwie ekipy pobierające próbki to Polki. Jeden patyczek - pobranie z gardła, drugi - głęboko z nosa (nieprzyjemne). Wynik po około 5 h w postaci sms-u (u mnie: covidu brak, można oddychać pełną piersią i podróżować). Teoretycznie do momentu otrzymania wyniku jest się "na kwarantannie" (czyli można wynająć auto i jechać do celu - ja np. jechałem 250 km na północ). Zdecydowanie warto zarejestrować się on-line, z kodem na test można wyprzedzić większość nieogarniętych, którzy muszą dopiero wypełniać.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#904 PostWysłany: 23 Cze 2020 07:32 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Portugalia otwarta, Polacy wjechac bezposrednio z PL nie moga. Myslicie, ze to sie utrzyma w lipcu?
Mam lot 2.07, przez Mateusza M. nic nie mozna zaplanowac. Wszystkie zwracalne rezerwacje nie wchodza w gre, bilety na koleje portugalskie w promocji nie do kupienia bo niezwracalne... Ech.


Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Cze 2020 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#905 PostWysłany: 23 Cze 2020 07:52 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 24
monroe napisał(a):
@Garmond
Odpowiem za @Zeus - jak cała Hiszpania (kontynentalna, Baleary i Wyspy Kanaryjskie) możesz na Lanzarote od dzisiaj lecieć bez wymogu testów i kwarantanny (za to nie mogą tam lecieć bodajże m.in. Portugalczycy ale np. Anglicy mogą).
@Kothson
Wyspy Kanaryjskie to również Fuerta ;)
https://www.hellocanaryislands.com/coro ... ands-week/
Aczkolwiek coś tam myśleli o testach dla turystów - nie znalazłem żadnej informacji, aby to wprowadzili:
https://maspalomasahora.com/art/51743/c ... -en-origen



Ja mam lot z Berlina Schonefeld na Lanzarote 12.08, pytanie lecieć czy nie lecieć? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 23 Cze 2020 08:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak zadajesz takie pytanie, to lepiej nie leć do Lanzarote. Dla twojego spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#907 PostWysłany: 23 Cze 2020 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
qbk napisał(a):
Portugalia otwarta, Polacy wjechac bezposrednio z PL nie moga. Myslicie, ze to sie utrzyma w lipcu?
Mam lot 2.07, przez M. M. nic nie mozna zaplanowac. Wszystkie zwracalne rezerwacje nie wchodza w gre, bilety na koleje portugalskie w promocji nie do kupienia bo niezwracalne... Ech.


Lecę za 3 dni przez FRA, dam znać jak to wygląda na miejscu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 23 Cze 2020 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
qbk napisał(a):
Portugalia otwarta, Polacy wjechac bezposrednio z PL nie moga. Myslicie, ze to się utrzyma w lipcu?
Mam lot 2.07, przez M. M. nic nie mozna zaplanowac. Wszystkie zwracalne rezerwacje nie wchodza w gre, bilety na koleje portugalskie w promocji nie do kupienia bo niezwracalne... Ech.
Trudno powiedzieć. Zakaz bezpośrednich lotów jest do 30.06, więc jest duże prawdopodobieństwo, że w lipcu obowiązywać już nie będzie, ale nikt gwarancji nie da.
Swoją drogą, jakież to jest bezsensowne - Ty do Portugalii masz lot bezpośredni (o ile dobrze zrozumiałem) i masz obawy, czy rząd Ci pozwoli go odbyć, a ja mam lot (kilka dni po Tobie) z przesiadką w Niemczech i raczej ryzyka takiego nie zakładam (chyba że pierwsza tura wyborów da władzy impuls do nadzwyczajnych działań :D ). Czy osoba lecąca do/z Portugalii bezpośrednio stanowi dla stanu zdrowia Polaków zagrożenie większe, niż osoba wykonująca taką samą podróż z przesiadką w Niemczech?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#909 PostWysłany: 23 Cze 2020 08:46 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Jeśli dla Polaków np na Łotwie jest przewidziana na ten moment kwarantanna, a dla Niemców nie, to czy lecąc z Berlina do Rygi zostanę wpuszczony bez problemu? Co jeśli mieszkam na stałe w kraju, którego obywatele mogą wjeżdżać na teren innego państwa bez kwarantanny, ale jestem narodowości, dla ktorej jest przewidziana kwarantanna?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 23 Cze 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Uważam, że jeżeli granica jest otwarta pomiędzy danymi krajami, a my jako obywatele EU możemy przemieszczać się swobodnie między krajami członkowskimi, to w praktyce będzie wyglądało to tak, iż przylatując lotem z Polski będą na lotnisku "uzbrojeni" w gotowość do zebrania kart, sprawdzenia wnikliwie kto, skąd, itp. A jak przylecisz LH z Niemiec, będzie to zapewne wyrywkowa kontrola. Przylatujesz, wychodzisz z lotniska i tyle Ciebie będą widzieli. Kto Ci udowodni, że nie przebywałeś w Niemczech przez ostatni miesiąc (np. u cioci) a że byłeś w Polsce. Oczywiście, wszystko da się zweryfikować, ale to wymaga długiego procesu aplikowania o dostęp do danych. Wszystko odbywa się na oświadczeniach, których łatwo nie da się zweryfikować (chociażby ochrona danych osobowych).
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
#911 PostWysłany: 23 Cze 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Skąd przyleciałeś to akurat łatwo zweryfikować. Poproszą o kartę pokładową, podejrzą nr rezerwacji i mają wszystko na tacy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 23 Cze 2020 09:53 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 35
wtak napisał(a):
A Gruzini coś się przecknęli?


Póki co jedynie takie ogólne informacje znalazłem:

https://agenda.ge/en/news/2020/1966

Plus odpowiedź na maila, którego napisałem do tej redakcji:

Załączniki:
agenda.png
agenda.png [ 32.83 KiB | Obejrzany 4236 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 23 Cze 2020 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Ja mam jeszcze jedno pytanie hipotetycze odnośnie Czarnogóry, bo już kompletnie miesza mi się w głowie od tego całego zamieszania.

Dajmy na to taką sytuacje: Lot do Czarnogóry mam 2 lipca, najprawdopodobniej w ten piątek będzie aktualizacja zasad przyjazdu do Czarnogóry, weźmy pod uwagę, że wskaźnik aktualnych zarażeń mocno spadł i Czarnogóra zdecydowała się na otworzenie granic dla Polaków bez obowiązku wykonywania testu. Moje pytanie jest następujące czy to, że Czarnogóra wpuszcza Polaków do swojego kraju jest równoznaczne z tym, że poleci tam samolot? Czy również muszę czekać na decyzje władz Polski na temat tego czy obywatele naszego kraju mogą lecieć do Czarnogóry? Na chwilę obecną możemy podróżować do UE (z kilkoma wyłączeniami) i do np. Szwajcarii czyli tych krajów które ujęte są w rozporządzeniu. I jeśli załóżmy taki lot może się odbyć to czy po przyjeździe z tego kraju obowiązuje kwarantanna 14 dniowa jako, że Czarnogóra to nie kraj UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 23 Cze 2020 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
skoro LOT ma latać od 1 lipca do Gruzji, Czarnogóry i na Ukrainę to od tego dnia po powrocie z tych państw na 99% nie będzie kwarantanny
inna kwestia to jest czy Czarnogóra wpuści Polaków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 23 Cze 2020 10:39 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
wtak napisał(a):
A Gruzini coś się przecknęli?

Ostatnie info to chyba to:
https://www.newsgeorgia.ge/%d0%b3%d0%bb ... PZ_7yL9aVo
Niewiele z niego wynika poza tym że testy PCR będą niezbędne. No ale nie wiadomo czy nas w ogóle wpuszczą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 23 Cze 2020 10:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Wintermute ostatnie jest z wczoraj, gdzie było posiedzenie premiera z ministerstwem turystyki/zdrowia i kombinowanie. Pogłosi są ze dopiero 15 lipca otworzą granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 23 Cze 2020 10:49 

Rejestracja: 22 Cze 2020
Posty: 14
kain napisał(a):
Ja mam jeszcze jedno pytanie hipotetycze odnośnie Czarnogóry, bo już kompletnie miesza mi się w głowie od tego całego zamieszania.

Dajmy na to taką sytuacje: Lot do Czarnogóry mam 2 lipca, najprawdopodobniej w ten piątek będzie aktualizacja zasad przyjazdu do Czarnogóry, weźmy pod uwagę, że wskaźnik aktualnych zarażeń mocno spadł i Czarnogóra zdecydowała się na otworzenie granic dla Polaków bez obowiązku wykonywania testu. Moje pytanie jest następujące czy to, że Czarnogóra wpuszcza Polaków do swojego kraju jest równoznaczne z tym, że poleci tam samolot? Czy również muszę czekać na decyzje władz Polski na temat tego czy obywatele naszego kraju mogą lecieć do Czarnogóry? Na chwilę obecną możemy podróżować do UE (z kilkoma wyłączeniami) i do np. Szwajcarii czyli tych krajów które ujęte są w rozporządzeniu. I jeśli załóżmy taki lot może się odbyć to czy po przyjeździe z tego kraju obowiązuje kwarantanna 14 dniowa jako, że Czarnogóra to nie kraj UE?


Tak, samolot poleci. Obywatelstwo nie ma znaczenia, chodzi o loty z danego kraju. Państwu polskiemu nic do tego, gdzie sobie polecisz, skoro jest lot z Polski do innego kraju.

Natomiast z tą kwarantanną faktycznie ciekawe i możliwe. Na stronie rządowej jest jak byk, że nadal jest kwarantanna po powrocie z kraju, który nie jest w Unii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 23 Cze 2020 11:10 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Wintermute napisał(a):
Niewiele z niego wynika poza tym że testy PCR będą niezbędne. No ale nie wiadomo czy nas w ogóle wpuszczą...


No dobra. A co przewiduja dla krajow, w ktorych testy nie sa dostepne na rynku?
OK - juz doczytalam - ugoszcza mnie w hotelu i bede sobie czekac ... ile - tego nie mowia.


Ostatnio edytowany przez sofizmat, 23 Cze 2020 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 23 Cze 2020 11:12 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 51
Przeczytałem kilka ostatnich stron ale i tak mam kilka wątpliwości, z góry dziękuje jeśli ktoś mi pomoże :) Wiadomo, że sytuacja jest dynamiczna i się zmienia ale przyjmijmy, że wyjazd jest teraz.
Mam zaplanowaną objazdówkę po Bałkanach. Mieszkam w Polsce ale wylot mam z Berlina do Tuzli w Bośni.Po kilku dniach pobytu w Bośni będę chciał jechać do Czarnogóry. Wg obecnych informacji obywatele Polski musza miec testy do Czarnogóry. I teraz pytanie czy oni będą patrzeć na obywatelstwo czy kraj z którego przekraczam granicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 23 Cze 2020 11:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tego na razie nikt nie wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group