Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Prosimy o dopisywanie tego co sami sprawdziliście ,
nie-dopisywanie pytań a przeszukanie wątku
ew. wątku poświęconego sytuacji w danym kraju/miejscu -
np Francja

Spis stron dla orientacji w ograniczeniach:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja /nazwakraju - dobry sposób weryfikowania aktualnych informacji
https://reopen.europa.eu/pl - mapa pokazująca stopień zachorowań z podziałem na regiony
https://www.schengenvisainfo.com/news/t ... r-borders/ - oś czasu zmian
https://www.schengenVisainfo.com - miejsce szukania aktualnych informacji
https://travelbans.org/ - kolejne miejsce szukania aktualnych informacji
https://www.icao.int/safety/Pages/COVID ... tatus.aspx - strona ICAO, podsumowująca ograniczenia w działaniu lotnisk (na podstawie komunikatów NOTAM)
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 26297.html - strona IATA z info o ograniczeniach (punkt widzenia 'przy bramce do wejscia do samolotu'
https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions
https://apply.joinsherpa.com/map - mapa restrykcji zbiorczo
Warto sprawdzić też wymogi linii lotniczej, np klm.traveldoc.aero
mogą wymagać np testu gdy kraj tego nie wymaga


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 16 Cze 2020 21:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Nie, ani od nas ani do nas :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#742 PostWysłany: 16 Cze 2020 21:47 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Teraz trzeba czekać na spokojnie, aż Wizz przeorganizuje siatkę. Przypuszczam, ze wylecą z siatki nie tylko "kraje zakazane".
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 16 Cze 2020 21:48 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
@elwirka możesz je podać? bo ja nie mogłam znaleźć
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 16 Cze 2020 21:56 

Rejestracja: 16 Cze 2020
Posty: 5
Wie ktos jakie restrykcje panują w Niemczech? Przez zakaz lotów do Polski, myśle nad lotem Manchester - Berlin i z Berlina do Polski samochodem. Nie będzie problemu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:03 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
według mnie nie.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
papierki2 napisał(a):
qbk napisał(a):
Dobra. Raz jeszcze. Hiszpania ma zamkniete granice do 20.06 do 23.59. To jakim cudem ma leciec jutro Wizz do Hiszpanii?

Może poleci, a może nie. W każdym razie nie ma zakazu w rozporządzeniu.

Obywatele Hiszpanii będą mogli wrócić do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:08 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Kothson napisał(a):
Nie mam niestety takiego dokumentu, czyli teoretycznie odprawie sie na lot Gdansk - Tromso na 20.06, ale nie otrzymam mozliwosci wejscia do samolotu? Czy polece, ale nie wpuszcza mnie na miejscu?
Podbijam, jest ktoś w podobnej sytuacji, tzn. ma kupiony bilet, ale nie ma dokumentu umożliwiającego na wjazd do Norwegii? Jutro jest parę lotów do Norwegii, mam rozumieć że wszyscy poza mną taki dokument posiadają??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
@dawmik najmocniej przepraszam, ale oglądałem spotkanie po arabsku, i tego nie zrozumiałem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#749 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:10 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
Tekst gotowego rozporządzenia, czekającego na podpis elektroniczny:

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3/1 ... 451646.pdf

paragraf 1 ust. 2

2. Zakazu określonego w ust. 1 nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących
loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państwa członkowskiego
Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim
Obszarze Gospodarczym, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Unii
Europejskiej
, z wyjątkiem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej,
Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej.



więc loty do Hiszpanii mogą się teoretycznie odbyć :?
--
Ciągle można kupić bilety na jutro do UK, gdzie jest praktycznie pewność, że lot zostanie skasowany i pojawi się cień szansy na odszkodowanie lub przynajmniej zwrot za bilet +20% od wizz. Zastanawiam się czy nie anulować Teneryfy i kupić za to bilet do UK/Irlandii/Portugalii na jutro, żeby odrobić koszty anulowania poprzedniego biletu.


Ostatnio edytowany przez Janu, 16 Cze 2020 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:20 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Czy ktoś się orientuje jak w Hiszpanii z kwarantanną? Załóżmy, że przylecę 20 czerwca - kwarantanna obowiązuje mnie przez 14 dni czy tylko w dniu przylotu? Jeśli czytać literalnie, to niestety pierwszy wariant.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:28 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
stosowanie kwarantanny przez 14 dni jeśli przyleciałeś 20 czerwca i całkowity brak kwarantanny dla osób, które przyleciały 21 czerwca byłoby bez sensu, ale w prawie powinien być zapis, że okres kwarantanny dla osób przylatujących wynosi 14 dni od dnia przylotu i nie trwa dłużej niż do 21 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Kothson napisał(a):
Kothson napisał(a):
Nie mam niestety takiego dokumentu, czyli teoretycznie odprawie sie na lot Gdansk - Tromso na 20.06, ale nie otrzymam mozliwosci wejscia do samolotu? Czy polece, ale nie wpuszcza mnie na miejscu?
Podbijam, jest ktoś w podobnej sytuacji, tzn. ma kupiony bilet, ale nie ma dokumentu umożliwiającego na wjazd do Norwegii? Jutro jest parę lotów do Norwegii, mam rozumieć że wszyscy poza mną taki dokument posiadają??

W okolicach 1 lipca będę wjeżdżał do Norwegii, ale drogą lądową przez kraje bałtyckie i Finlandię (pociągiem + promem + rowerem). Będę tu relacjonował ;) teoretycznie między Finlandią a Norwegią zniesiono ograniczenia, więc istnieje prawdopodobieństwo, że się uda, ale czy na pewno? Okaże się jak pojadę ;) oczywiście żadnych dokumentów itp nie mam

Na wielu stronach pisali: "przybywający z tych krajów nie będą musieli odbywać kwarantanny". Z tych, czyli właśnie z Finlandii, Danii i Islandii. Więc według mnie liczy się kraj, z którego się przylatuje/przyjeżdża, a nie narodowość. Ale już nie chce mi się myśleć i szukać tych wszystkich informacji, bo już klamka zapadła i jadę za 2 dni ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#753 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:39 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Janu napisał(a):
stosowanie kwarantanny przez 14 dni jeśli przyleciałeś 20 czerwca i całkowity brak kwarantanny dla osób, które przyleciały 21 czerwca byłoby bez sensu, ale w prawie powinien być zapis, że okres kwarantanny dla osób przylatujących wynosi 14 dni od dnia przylotu i nie trwa dłużej niż do 21 czerwca.



No właśnie. Przydałaby się jakaś podstawa prawna, bo lecieć na kwarantannę, nawet na Teneryfę, mi się nie uśmiecha :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:59 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Janu napisał(a):
Tekst gotowego rozporządzenia, czekającego na podpis elektroniczny:

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3/1 ... 451646.pdf

paragraf 1 ust. 2

2. Zakazu określonego w ust. 1 nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących
loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państwa członkowskiego
Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim
Obszarze Gospodarczym, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Unii
Europejskiej
, z wyjątkiem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej,
Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej.



więc loty do Hiszpanii mogą się teoretycznie odbyć :?
--
Ciągle można kupić bilety na jutro do UK, gdzie jest praktycznie pewność, że lot zostanie skasowany i pojawi się cień szansy na odszkodowanie lub przynajmniej zwrot za bilet +20% od wizz. Zastanawiam się czy nie anulować Teneryfy i kupić za to bilet do UK/Irlandii/Portugalii na jutro, żeby odrobić koszty anulowania poprzedniego biletu.

Anulowanie raczej nic Ci nie da bo zwrot punktów dostaniesz za 2, 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
NikodemFM napisał(a):
Kothson napisał(a):
Kothson napisał(a):
Nie mam niestety takiego dokumentu, czyli teoretycznie odprawie sie na lot Gdansk - Tromso na 20.06, ale nie otrzymam mozliwosci wejscia do samolotu? Czy polece, ale nie wpuszcza mnie na miejscu?
Podbijam, jest ktoś w podobnej sytuacji, tzn. ma kupiony bilet, ale nie ma dokumentu umożliwiającego na wjazd do Norwegii? Jutro jest parę lotów do Norwegii, mam rozumieć że wszyscy poza mną taki dokument posiadają??

W okolicach 1 lipca będę wjeżdżał do Norwegii, ale drogą lądową przez kraje bałtyckie i Finlandię (pociągiem + promem + rowerem). Będę tu relacjonował ;) teoretycznie między Finlandią a Norwegią zniesiono ograniczenia, więc istnieje prawdopodobieństwo, że się uda, ale czy na pewno? Okaże się jak pojadę ;) oczywiście żadnych dokumentów itp nie mam

Na wielu stronach pisali: "przybywający z tych krajów nie będą musieli odbywać kwarantanny". Z tych, czyli właśnie z Finlandii, Danii i Islandii. Więc według mnie liczy się kraj, z którego się przylatuje/przyjeżdża, a nie narodowość. Ale już nie chce mi się myśleć i szukać tych wszystkich informacji, bo już klamka zapadła i jadę za 2 dni ;)


Nie wiem czy się uda....
Sam kiszę się z biletami LO WAW - OSL i na oddzielnej rezerwacji DY OSL - LYR (o zgrozo nie dostanę zwrotu bo lot się odbędzie, a co DY obchodzi fakt, że nie mam prawa wjazdu do Norwegii)

Zobacz info z UDI (Dep. ds. cudzoziemców w Norwegii)
(wiem że samo poniższe pytanie z działu FAQ nie do końca dotyczy Ciebie, ale odpowiedź UDI daje do myślenia)
"Entry to Norway - vacation: I live in a Nordic country but am not a Nordic citizen. Can I travel to Norway on holiday?
Yes, if you are a resident and have legal residence in Denmark, Finland, or in Iceland, the Faroe Islands, Greenland or Åland, you can travel to Norway on vacation now.
If you are a resident of Sweden, you can only travel to Norway if you are a Gotland resident.
You must document that you are a resident of the Nordic country you live in when you travel to Norway. For example, you can bring a residence permit, registration certificate, or a print from the National Register from the country you live in."
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#756 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:23 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Hm, ale to jeśli nie wejdę, W6 zwróci mi za bilety, czy kasa przepada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Będę miły. Kasa ci przəpadnie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Cze 2020 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#758 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Dziękuję za wyrozumiałość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Można jeszcze dywagować czy jeśli Wizz wpuści do samolotu a Norwedzy na miejscu będą chcieli deportować to czy nie obciążą jakimiś kosztami.

Na pewno nie zaszkodzi się odprawić.


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 16 Cze 2020 23:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Według NOTAM to W6 jest zobowiązane zeby cie zwrócić. Wiec będą sprawdzać w PL czy masz dokumenty żeby lecieć do NO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group