Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2014 07:22 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Witam,

mam pytanie i nie wiem gdzie wrzucić. Czy zdarzyło się wam podczas pobytu za granicą zgubić (zostać okradzionym) dokumanty uprawniające Was do odbycia podróży - lotu. Macie wypracowaną jakąś procedurę? Gdzie zgłosić, jak wrócić do domu? Podpowiedzcie poproszę. Zaznaczam, że jest to pytanie czysto hipotetyczne i oczywiście wszystkim życzę aby tak pozostało.


Ostatnio edytowany przez Roku 10 Sie 2016 08:23, edytowano w sumie 2 razy
zmiana tytułu wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 19 Maj 2014 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Zawsze w osobnym miejscu mam numer do ambasady, ale nigdy mi się to nie przydarzyło więc nie wiem, jak by to wyglądało...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2014 10:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Plus skany na mailu i ksera dokumentow w osobnym miejscu, a na telefonie i w osobnym miejscu jw numer do ambasady. Ale to tylko teoria

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2014 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tu również ciekawa relacja: http://cale-zycie-w-podrozy.blogspot.co ... zasie.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2014 15:10 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Znajomi mieli taką sytuacje w Barcelonie. Ukradli im torebkę z paszportami 4 osób (nie wiem czemu nie były w hotelu a zabrane z przyzwyczajenia ze sobą) oraz dowodem jednej z nich.
Pozostała trójka miała dowody więc mogli normalnie wrócić ale musieliśmy wyrobić tymczasowy paszport w konsulacie, który na szczęście jest w Barcelonie i udało się to załatwić w godzinkę tylko najpierw potrzebne było zgłoszenie sprawy na policję gdzie tylko po hiszpańsku idzie się dogadać ale udało się jakoś to załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1362
Loty: 432
Kilometry: 621 620
niebieski
Znajomi mieli taką sytuację w Egipcie, w Sharm. Całe szczęście że byli bez dzieci, bo to raczej z dziećmi (w obawie o uprowadzenie) by nie przeszło. Tomek miał na mailu skan ostatniej strony z paszportu, swojego i żony.

Kradzież miała miejsce na terenie hotelu, w pokoju dokładnie. Sprawa została zgłoszona na policji, dostali pismo po arabsku o kradzieży, a na lotnisku czekał na nich ktoś z ambasady żeby potwierdzić ich tożsamość.

Zastrzegam że to co opisałem to relacja innej osoby.

Ja zawsze na wyjazd zagraniczny robię to co opisali inni, mam ksero dowodu/paszportu przy sobie (nie w bagażu), a oprócz tego nr do ambasady oraz skany na mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 254
Zbanowany
no to ja się 'pochwalę', że zdarzyło mi się raz tak. Gdzie? No jak to gdzie. A gdzie kradną? (bajek dla dzieci nie oglądaliście?) No w Paryżu oczywiście.
Oczywiście Policja tylko po francusku. Za to Pogotowie już światowe.
Niestety ja skanu na mailu nie miałem, w związku z tym trwało to (poinformowano mnie że będzie bardzo długo) prawie tydzień. Moja procedura: "fuck, okradli mnie" :/
Lot tak czy inaczej był za kilka godzin - w moim stanie niemożliwy, trzeba było kupić nowy bilet (chamskie to, ale prawdziwe [choć podobno dają bilet kredytowany]).
Gdzie zgłosić? Masz dwie opcje: masz znajomych w okolicy i spotykasz się z nimi w celu ustalenia dalszych poczynań lub nie masz i ze spuszczoną głową idziesz na Policję/bezpośrednio do Ambasady.
_________________
Jeśli wiesz, chcesz, pragniesz, i możesz, ale...
To to zrób. Z wdzięczności ktoś Cię przeklnie, może nawet pozwie. Napisano w Polsce, części tzw. "Europy"(czyt.cywilzacji). :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2014 21:46 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Mi ukradziono portfel przy wychodzeniu z metra w Barcelonie. W czasie jazdy czulem dziwne przytulanie faceta obok, kieszen z portfelem caly czas "zabezpieczałem" ręką jednak przy wyjsciu z pociągu musiałem podchwycić rękę córki. I te 3 sekundy skurczybyk wykorzystał. Nie interesowało go to, że 4 osobowa rodzina z małymi dziećmi będzie miała problem. Ukradł 3 dowody osobiste, kredytówkę, bilety okresowe z Polski i...15 euro. Szybko zablokowałem kartę, zgłosiłem sprawę na policji i dziś podjechaliśmy do konsulatu. Koszt wyrobienia paszportów tymczasowych to ok 120 Eur ( za 3 sztuki). Szybko i sprawnie, zdjęcie robi na miejscu pani zwykłym aparatem. Acha...w poczekalni bylo jeszcze 4 okradzionych w ciągu tych kilkudziesięciu minut co tam byliśmy...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Marcin_GWE, 22 Paź 2014 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2014 22:49 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 1
Hej! Czytam to forum od dawna, ale dla tego wątku postanowiłam się zarejestrować ;)
Otóż ja miałam również taką przygodę w metrze w Rzymie. Ogólnie tłok, a za mną napierająca cyganka z dzieckiem na rękach.. Skradziono mi portfel, w którym miałam m.in. dowód, a kilka dni później miałam lot do Polski i nie miałam żadnego dokumentu. Kradzież została zgłoszona na policję (później na podstawie papierka jaki otrzymałam ubiegałam się o wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela). Policja oczywiście tylko po włosku, na szczęście były ze mną osoby, które coś tam mówiły po hiszpańsku i jakoś wspólnymi siłami się dogadaliśmy. To było 1 maja i ambasada była zamknięta, więc musiałam do niej jechać następnego dnia. Wcześniej przez telefon poinformowano mnie, że będę potrzebowała zdjęcia do tymczasowego paszportu. Wszystkie zakłady fotograficzne również były zamknięte, więc zdjęcie zrobiłam w foto budce ;) Przydał mi się skan legitymacji studenckiej, które szczęśliwym przypadkiem było u rodziców na komputerze i wysłali mi je mailem. Przy wyrabianiu paszportu tymczasowego studenci mają zniżkę, więc dzięki temu ksero zaoszczędziłam kilkanaście euro.
W ambasadzie spędziłam prawie cały dzień. Pracownicy mieli sporo roboty, bo ze względu na długi weekend majowy i odbywającą się wtedy beatyfikację Papieża, zebrało się naprawdę dużo poszkodowanych i to z dwóch dni, bo dzień wcześniej ambasada była zamknięta.
Ogólnie dużo załatwiania i stresu, aczkolwiek z perspektywy czasu takie przeżycie traktuje jako kolejną 'przygodę' ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
Gdzie kradną? W Paryżu oczywiście.
Pisałem o tym na forum gdzieś już (jakoś nie mogę znaleźć).
Pokrótce.
Sztuczny tłok w metrze i bez dowodów we dwoje zostaliśmy (co tam, słabe zdjęcia były :) )
Lot LOTem za dwa dni -stres. Nie ma co liczyć na poradę agenta (on nie wie czy nas wpuszczą na pokład).
1.Policja protokół.
2.Ambasada.
Kolejka + trzeba wydać trochę euro za paszporty tymczasowe ważne chyba miesiąc (a dowody nam skradli!!). Przy okazji anulowane paszportów istniejących!!! (leżały w domu w szufladzie). Żal się nam ich zrobiło ;)
Miła Pani w ambasadzie doradziła - pracujemy tu jeszcze 1,5h podejdźcie sobie do biura Air France, może pomogą.
Jak nie, zrobię wam jeszcze dziś te paszporty (Skarb Państwa się ucieszy).
W biurze AF sympatyczna starsza pani przedzwoniła na CDG i upewniła się, że puszczą nas na pokład bez dokumentów :)
Wróciliśmy do PL na protokół z policji z przypiętym zdjęciem z automatu :) Polecam :D , ale trzeba mieć mocne nerwy.
A na pani przy odprawie taki "voyage permit" nie zrobił żadnego wrażenia.
No i zaoszczędzone na paszportach €€ poszły na inne loty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
wtak napisał(a):
...
Wróciliśmy do PL na protokół z policji z przypiętym zdjęciem z automatu :) Polecam :D , ale trzeba mieć mocne nerwy.
...

ale to chyba nie jest jakaś strasznie wyjątkowa sytuacja. słyszałem o takim samym przypadku w barcelonie i też dało się wrócić (LOTem) na takim papierze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:21 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Dokładnie, podczas ostatniego lotu widziałem podobną sytuację. Z ciekawości wyrobienie tymczasowych paszportów, to rzeczywiście kwestia jednego dnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
No właśnie to nie jest wyjątkowa sytuacja.
Ale jak Ciebie to dotyczy... trzeba podjąć ryzyko. Może zostaniesz uznany np. za islamskiego fundamentalistę?
W Paryżu wystawiano od ręki, tzn. 2 godz w kolejce + godzinka jakaś na formalności. Pewnie zależy to także od obecności ambasadora (tzn. czy ma kto "klepnąć")
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:32 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Ile zapłaciłeś EUR? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
st3f4n00 napisał(a):
Ile zapłaciłeś EUR? :)

No nie płaciłem. Zdecydowałem, iż zaryzykuję lot na "bumagę" z policji. Post factum stwierdzam, że warto było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Paź 2014 23:44 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
LOT podobno problemòw nie robi. Wizz już tak, więc latającym landryną proponuję nie ryzykować.

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2014 08:04 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
Kradną wszędzie, nie tylko w Paryżu czy Barcelonie.
Moją koleżankę okradli w pracy tuż przed wylotem na wakacje więc nie poleciała nigdzie...
Mnie za to okradli we Florencji (dowód osobisty). Na skrzynce mailowej miałem skan dowodu który wydrukowałem i na ten wydruk + zgłoszenie na policji wróciłem. Na szczęście Ryan nie robił problemów. Myślę że takie sytuacje mają na porządku dziennym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2014 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Jedni kradną bo z tego żyją ale należy tez pamiętać że okazja czyni złodzieja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2014 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Ja odpukać nigdy nie zostałem okradziony, ale od tego roku podczas podróży wszystkie dokumenty, karty i większa gotówkę noszę w saszetce pod ubraniem. W portfelu mam zazwyczaj jedynie gotówkę przeznaczoną na dany dzień.

Do tego jak wspominano wcześniej skany dokumentów na mailu.

Uważam, że jest to najbardziej wygodne i najtańsze zabezpieczenie przed kieszonkowcami i przed tym aby wyjazd nie stał się koszmarem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Profilaktycznie po UE zabieram dowód i paszport, skany na Dropbox, a czasem też zabieram ksero, część leży w hotelu, reszta w saszetce pod ubraniem.
Od przybytku głowa nie boli, a strzeżonego Pan Bóg strzeże :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bruner oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group