Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Państwa do których obecnie obywatele Polski mogą przylecieć turystycznie* bez obowiązku kwarantanny:

Europa:
- Holandia - bez Caribisch Nederland
- Grecja-Bułgaria-Rumunia-Serbia od 15 czerwca
- Serbia - od 22 maja
- Słowenia ->od czerwca
- Szwecja
-Wielka Brytania , ale od 8 czerwca już 14 dni samoizolacji
- Włochy - od 3 czerwca

Afryka:
- Angola

Ameryka Północna:
- Meksyk

data aktualizacji 22.05.2020 21:50
przytoczone przez cccc :
https://www.aljazeera.com/news/2020/03/ ... 05922.html
(zebrane dla Brytyjczyków)
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... -updates//

* Lista jest orientacyjna, Jesli planujesz wyjazd, potwierdź u władz odp.kraju.
Prosimy o zaznaczanie we wpisach czy chodzi o wjazd turystyczny czy innego rodzaju (podróż służbowa, ważny powód/siła wyższa itd).
I gdybyś widział/a coś do zaktualizowania, pw lub czerwony wykrzyknik pliiz. Dzięki!

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 23 Maj 2020 17:40 

Tylko jak udowodnić historię podróży + miejsce zamieszkania? Był taki czas że ja mieszkałam w Belgii bez belgijskiego ID (zgodnie z prawem) a mój prawie mąż tak samo tyle że w Grecji? Więc mieszkałam w Belgii, latałam z Holandii a zameldowana byłam w Polsce w miejscu gdzie nie mieszkam od 11 lat.
 Relacje PM off  

#242 PostWysłany: 23 Maj 2020 17:50 

Czesc,

Czy ktos z Was lecial (z Niemiec czy innego panstwa, w ktorym loty poniekad dzialaja) do UK 'turystycznie'? Oczywiscie nie mam tu na mysli wycieczki krajoznawczej, ale raczej wizyty z powodu, ktory ciezko podciagnac pod business travel?
Czy sa jakies problemy z check-in'em, wejsciem na poklad, dokumentowaniem celu podrozy? Pytam oczywiscie o czas do wprowadzenia kwarantanny w UK do 8 czerwca.

Dajcie znac jesli ktos wie jak to wyglada.
 Relacje PM off  

#243 PostWysłany: 23 Maj 2020 17:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 379
Kilometry: 498 173
z loyaltylobby

Hiszpania otwiera granice dla turystów w lipcu (brak info o Kanarkach)

https://loyaltylobby.com/2020/05/23/spa ... EYA71UhYHw
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#244 PostWysłany: 23 Maj 2020 19:08 

mekst napisał(a):
Czesc,

Czy ktos z Was lecial (z Niemiec czy innego panstwa, w ktorym loty poniekad dzialaja) do UK 'turystycznie'? Oczywiscie nie mam tu na mysli wycieczki krajoznawczej, ale raczej wizyty z powodu, ktory ciezko podciagnac pod business travel?
Czy sa jakies problemy z check-in'em, wejsciem na poklad, dokumentowaniem celu podrozy? Pytam oczywiscie o czas do wprowadzenia kwarantanny w UK do 8 czerwca.

Dajcie znac jesli ktos wie jak to wyglada.
Do tej pory nie bylo zadnych problemow, od kilku dni na Heathrow zaczeli jedynie sprawdzac temperature. Nikt o nic nie pyta. To sie zmieni zapewne dopiero od 8 czerwca. Jesli to stricte turystycznie to hotele sa pozamykane. Jesli masz gdzie nocowac (znajomych/rodzine) to nie powinno byc problemu mimo tego ze oficjalnie nie wolno sie odwiedzac (nawet wewnatrz kraju). W praktyce jest to niemozliwe do wyegzekwowania i nikt nikogo nie sprawdza. No chyba ze wscibscy sasiedzi.
 Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 23 Maj 2020 21:22 

srebrny
Pola Tar napisał(a):
Tylko jak udowodnić historię podróży + miejsce zamieszkania? Był taki czas że ja mieszkałam w Belgii bez belgijskiego ID (zgodnie z prawem) a mój prawie mąż tak samo tyle że w Grecji? Więc mieszkałam w Belgii, latałam z Holandii a zameldowana byłam w Polsce w miejscu gdzie nie mieszkam od 11 lat.

Nie ma wyjścia, to się musi w dużej mierze opierać na oświadczeniach i zaufaniu. Być może z rygorem odpowiedzialności za podanie nieprawdy (faktycznie trudno egzekwowalnej).

W praktyce pewnie będzie działała zasada, że skoro loty z kraju A są uznane za bezpieczne, a Ty lecisz z tego kraju, to musisz się w nim znajdować legalnie, czyli zostałaś uznana przez jego władze za niestanowiącą zagrożenia epidemiologicznego. Gdybyś miała 3 dni wcześniej wjechać z kraju, gdzie szaleje epidemia, to by Cię nie wpuścili.
 Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.

#246 PostWysłany: 24 Maj 2020 22:54 

niebieski
Gruzja
Bardzo entuzjastycznie zacheca do przyjazdu, jednocześnie zdając zdając sobie sprawę, że ludzie mogą stchorzyc bo samolot, więc będą ultra szczęśliwi nawet jak przyjedzie garstka

Powoli zaczęłam marzyć o Kazbegi i robić plany w kolorach tęczy wyrzyganej przez jednorożca i trafiłam na takie info

https://georgia.travel/en_US/article/covid-travel-alert

Czy ktoś ma pojęcie czy oni tak serio?

Bo mnie jakoś nawet najbardziej lajtowa opcja z tych proponowanych na stronie nie urządza...
 Relacje PM off  

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości