Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Warto też zainstalować aplikację MSZ. Zawiera m.in. dane teleadresowe polskich konsulatów i wyznacza trasy na mapie do wybranej placówki.
http://www.msz.gov.pl/pl/ipolak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Swoją drogą, kiedyś ktoś pisał o obowiązku (?) zabrania pasażera z polskim obywatelstwem lotem powrotnym do Polski nawet bez posiadanych przez niego dokumentów. Mógłbym prosić o link do podstawy prawnej lub jakiegoś zapisu regulaminu LO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 06 Kwi 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Temat przewałkowany tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/niewazny-dowod-osobisty,225,61882?start=80
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Wrz 2015 03:33 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Dzisiaj w Pizie skradziono mi plecak. W środku był między innymi dowód osobisty na którym tutaj przyleciałem... Szukam więc kogoś kto leci z Warszawy w tym tygodniu do Toskanii lub północnych Włoch i mógłby przewieźć mój paszport. Naturalnie byłby on dostarczony do dowolnego miejsca w Warszawie oraz odebrany w wyznaczonym miejscu we Włoszech.

Aktualnie przebywamy pomiędzy Pizą, a Florencją. W sobotę jedziemy do Cinque Terre (pod Genuą), a w niedzielę wieczorem wylatujemy z Bergamo. W związku z tym mógłby to być np.:
- piątkowy lub sobotni lot do Bergamo Ryanairem
- piątkowy, sobotni lub niedzielny lot do Bergamo Wizzairem
- sobotni lot do Bolonii Ryanairem
- niedzielny lot do Pizy Ryanairem

Znajdzie się jakaś dobra duszyczka? Fatyga zostanie nagrodzona.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2015 06:20, edytowano w sumie 1 raz
dopis. paszp. w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Wrz 2015 03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
niezapomnij zglosic sprawy na policje i zablokowac karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Wrz 2015 04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tradycyjnie tylko przypomnę, że za przewożenie cudzego paszportu przez granicę grożą poważne konsekwencje: przewoz-cudzego-paszportu,15,77344

Wiem, że rzadko kiedy ktoś to sprawdza, ale osoba decydująca się pomóc powinna mieć tego świadomość.

Lepiej zgłoś się do ambasady i powinni Ci pomóc. Powrót do kraju zawsze da się zorganizować. W najgorszym wypadku wróć drogą lądową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:38 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Sprawa została zgłoszona na komendzie chwilę później, a karty zastrzeżone - to oczywiste. Policjantka wystawiła potwierdzenie i kazała dowiedzieć się u Ryanaira czy na jego podstawie mogę wsiąść do samolotu. Czy ktoś z Was zna taki przypadek?

Wg mnie bez wizyty w konsulacie i wystawieniu dokumentu tymczasowego się nie obędzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ryanair nie pozwala wsiadać do samolotu na podstawie kwitu z policji, jest tak jak mówisz - bez wizyty w placówce dyplomatycznej tylko powrót drogą lądową (choć i tutaj warto oraz trzeba mieć dokument w razie kontroli).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Przy obecnej sytuacji z uchodźcami, też bym nie polecał przejazdu drogą lądową do Polski bez dowodu/paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Dwa lata temu Na Teneryfie do naszego apartamentu wszedł w nocy złodziej i ukradl koledze portfel z wszelkimi dokumentami.
Oczywiście było zgłoszenie na policji ,wystawione zaświadczenie o kradzieży.
Mielismy tez wydrukowany skan paszportu przysłany mailem.
Wracalam z kolega .Lot z Teneryfy do Barcelony ryanair nikt się nie spytal o żaden dokument .Bilet tylko.
W hostelu w Barcelonie musial pokazac zaświadczenie o kradzieży i skan paszportu.
Z lotniska w Barcelonie wrocilismy Wizzairem do Polski .Z biletem ,skanem paszportu i zaświadczeniem z policji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 891
Kilometry: 1 996 862
niebieski
Nieznany napisał(a):
Sprawa została zgłoszona na komendzie chwilę później, a karty zastrzeżone - to oczywiste. Policjantka wystawiła potwierdzenie i kazała dowiedzieć się u Ryanaira czy na jego podstawie mogę wsiąść do samolotu. Czy ktoś z Was zna taki przypadek?
Wg mnie bez wizyty w konsulacie i wystawieniu dokumentu tymczasowego się nie obędzie.
Mi się zdarzyło jechać z gościem, któremu skradziono dowód; Mieliśmy jednak kserokopię dowodu i protokół z policji w zupełności wystarczył; Jednak podobno nie jest to reguła, a bardziej zależy od koniunktury na lotnisku; krótko mówiąc mogą, ale nie muszą zabrać, warunek - lot bezpośredni do kraju!
ciacho_majonez napisał(a):
Ryanair nie pozwala wsiadać do samolotu na podstawie kwitu z policji, jest tak jak mówisz - bez wizyty w placówce dyplomatycznej tylko po
wrót drogą lądową (choć i tutaj warto oraz trzeba mieć dokument w razie kontroli).

Mnie właśnie z placówki dyplomatycznej wysłali najpierw na lotnisko z kserówką i protokołem z policji; powiedzieli, że jak nie zabiorą, wtedy zostanie uruchomiona procedura na dokument zastępczy na podróż; zabrali ;-)))


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2015 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Wrz 2015 11:13 

Rejestracja: 08 Lis 2010
Posty: 68
Loty: 193
Kilometry: 361 281
slaweko napisał(a):
Nieznany napisał(a):
Sprawa została zgłoszona na komendzie chwilę później, a karty zastrzeżone - to oczywiste. Policjantka wystawiła potwierdzenie i kazała dowiedzieć się u Ryanaira czy na jego podstawie mogę wsiąść do samolotu. Czy ktoś z Was zna taki przypadek?

Wg mnie bez wizyty w konsulacie i wystawieniu dokumentu tymczasowego się nie obędzie.


Mnie się zdarzyło jechać z gościem, któremu skradziono dowód; Mieliśmy jednak kserokopię dowodu i protokół z policji w zupełności wystarczył; Podobno nie jest to jednak reguła, a bardziej zależy od koniunktury na lotnisku; krótko mówiąc mogą, ale nie muszą zabrać, warunek - lot bezpośredni do kraju!


Przerabiałem to samo - mieliśmy również kserokopię dowodu i oczywiście potwierdzenie zgłoszenia z Policji. Jedna z Pań z obsługi naziemnej powiedziała wcześniej, że jeśli jest to lot powrotny do kraju ojczystego, to na podstawie kserokopii i poświadczenia z Policji zostaniemy dopuszczeni do lotu, choć wcześniej również mówiono nam, że jest to trochę uzależnione od 'czynnika ludzkiego'. Nie mieliśmy wtedy za bardzo innego wyjścia niż zaryzykować. W Bergamo więc podeszliśmy normalnie do boardingu i udało się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Wrz 2015 11:42 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
OK. Zadzwoniłem do ambasady w Rzymie oraz konsulatu w Mediolanie, bo tylko te dwie instytucje mogą wydać paszporty tymczasowe we Włoszech.

W Mediolanie Pan poinformował mnie, że z tego co się orientuje potrzebny jest paszport tymczasowy, choć słyszeli w te wakacje o sytuacji, gdzie ktoś wyleciał z Bergamo na podstawie dokumentu z policji.

W Rzymie natomiast Pani powiedziała od razu, że Ryanair od 8 lat regularnie przepuszcza turystów na podstawie takiego dokumentu, ale oczywiście nie jest to w żaden sposób prawnie uregulowane. Powiedziała, że na pewno dotyczy to środkowej i południowej części kraju, a północ obsługuje już konsulat w Mediolanie.

Zdjęcie dowodu mam więc chyba będę próbować w ten sposób. Dziękuję za wszystkie opisane tutaj przypadki. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś, to chętnie je poczytam i pewnie niestety trochę osób w przyszłości także.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Wrz 2015 12:14 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Mi ukradli dowód we Florencji. Miałem zeskanowany dowód na skrzynce mailowej więc zrobiłem wydruk i razem ze zgłoszeniem na policji poszedłem do odprawy. Człowiek popatrzył w system że to jest lot powrotny i nie robili problemów a nawet pierwszy przeszedłem przez bramki. Z tego co napisałeś to wnioskuję że jeszcze nie masz biletu na lot powrotny więc w twoim przypadku szanse są raczej bliskie zera. W takiej sytuacji chyba wybrałbym powrót busem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W sobotę rano będę w Perugii a wieczorem w Rzymie. Wylot w piątek o 21:00 z Modlina, w Warszawie wyruszam z przystanku Koło. Jak chcesz mnie wykorzystać to śmiało na PW
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 18 Wrz 2015 20:42 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Dziękuję Maćku za propozycję. Jutro od Rzymu będę ponad 500 km więc mimo wszystko spróbuję z tym świstkiem i kserokopią. Bilet na powrót mam już dawno temu kupiony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 19 Wrz 2015 15:58 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Rozumiem sytuację ale osobiście nie chciałbym, żeby mi wpuszczali do samolotu ludzi z ksero dowodu i kwitkiem z komisariatu. EOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Wrz 2015 16:52 

Jak sobie nie życzysz, to lataj prywatnym odrzutowcem, tu na szczęście decyduje obsługa linii a nie Ty.

P.S.Może jak się Tobie przytrafi taka sytuacja to zmieni ci się nieco optyka i włączy...empatia.
Góra
 PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 19 Wrz 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
dokumenty w plecaku hmmm :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Wrz 2015 17:56 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
@singielka_1976 jesteś dla mnie za mądra w kwestii bezpieczeństwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group