Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Sie 2016 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Jak najszybciej!! - tylko najpierw się z żyrafa dogadam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 07 Mar 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
W ostatni weekend w Atenach skradziono mi portfel z dowodem osobistym, udało mi się załatwić paszport tymczasowy i bez problemu wrócić do Polski.
Jednak ciekawi mnie jedna sprawa - piszecie że udaje się wrócić na dokument z policji oraz ksero/zdjęcie paszportu (oba miałem), tylko czy taki "komplet" wystarczy w przypadku kontroli kontroli granicznej na lotnisku przylotu? Wracając z Aten przez Berlin, po wyjściu z samolotu na TXL spotkała wszystkich wysiadających kontrola graniczna i zastanawiam się czy puścili by mnie ze zdjęciem paszportu i potwierdzeniem z policji czy kazali wrócić do Aten?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Mar 2018 10:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@adik78 W takim przypadku powinno się wracać lotem bezpośrednim i nawet wtedy nie każda linia zaakceptuje tylko ksero i potwierdzenie z policji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Mar 2018 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
adik78 napisał(a):
Jednak ciekawi mnie jedna sprawa - piszecie że udaje się wrócić na dokument z policji oraz ksero/zdjęcie paszportu (oba miałem), tylko czy taki "komplet" wystarczy w przypadku kontroli kontroli granicznej na lotnisku przylotu?

Podobny watek:
odmowa-wejscia-na-poklad,1498,108091&hilit=tymczasowy
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 01 Maj 2018 07:30 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 1
Witam.
Znalazłem się w ptowej sytuacji. Pochodzę z Polski ale na codzień mieszkam od roku w Anglii (tam mieszkam pracuje otp). Wraz ze znajomymi przylecieli do Barcelony na weekend. Niestety 2 dnia został mi skradziony portfel wraz z dokumentami. Ambasada jest zamknięta że względu na święto narodowe A ja mam lot dziś o 21:50 do Anglii. Na nr alarmowym ambasady Pan powiedział żebym pojechał ba policję zgłosić kradzież i na podstawie tego dokumentu oraz ksera dowodu osobistego powinni mnie przepuścić. Linia którą tu przyjechałem oraz którą wracam to Easy jet.
Czy wie ktoś może jak wygląda to w praktyce? Wiem że do Polski by nie było problemu wrócić raczej na podstawie tych dokumentów ale czy do UK mi się uda?
Oraz co w przypadku jak mnie nie wpuszcza na pokład? Nie mam dokumentów ani pieniędzy więc nie mam nawet jak zostać tutaj na chwilę dłużej... Czy ktoś się orientuje co w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Maj 2018 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Bart12345, bardzo przykra sytuacja, ale mam nadzieje, ze byles juz na policji i masz odpowiedni dokument potwierdzajacy kradziez.

Bart12345 napisał(a):
Na nr alarmowym ambasady Pan powiedział żebym pojechał ba policję zgłosić kradzież i na podstawie tego dokumentu oraz ksera dowodu osobistego powinni mnie przepuścić.

Czy "powinni" czy nie, w praktyce nie zawsze sie udaje, zalezy od humoru pracownikow linii, mozesz spokojnie oddzwonic i o tym poinformowac. ;)
Warto rowniez zanotowac imie i nazwisko tego "pomocnego" Pana.

Nie wiem czy jako rezydent nie mozesz zapytac w konsulacie UK, mysle ze nie szkodzi, ale teoretycznie inne konsulaty unijne sluza pomoca:

odmowa-wejscia-na-poklad,1498,108091&p=894945&hilit=barcelonie#p896203

Anyway, sprobuj skontaktowac sie telefonicznie z EasyJet:

https://www.easyjet.com/en/help/contact

Sprawa sie komplikuje, gdyz chodzi o przekroczenie strefy Schengen:
Kod:
Przekraczając granicę kraju spoza strefy Schengen musisz okazać ważny dowód osobisty lub paszport.

BTW czy masz mozliwosc, aby ktos przeslal Ci kopie Twojego dowodu, czy paszportu?
Probowales odprawic sie online i masz karte pokladowa?

Powodzenia!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Maj 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Bart12345 i jak sie skonczylo?
Mysle, ze dales rade. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:10 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 3
Tak jak w tytule.
Nie myślisz, że przytrafi się to Tobie, ale nagle ktoś sprytnie zabiera Ci wszytsko co masz i na nic ostrzeżenia i nauki z domu. Zanim zostanę zbesztana za odgrzewanie kotleta - czytałam całe mnóstwo postów o takich przypadkach, ale niektóre były z 2008 roku itd, jest 2019, który przyszło mi przywitać w świetnym stylu, coś mogło się zmienić, proszę o wyrozumiałość i rady

Co zostało zgubione/ukradzione?
Portfel - karty pieniądze i dokumenty tożsamości
Gdzie? - Wielka Brytania, Cheshire
Policja - zgłoszenie zaginięcia, crime report, maja sprawdzić monitoring w danym miejscu. Karteczka z numerem referencyjnym zgłoszenia zaginięcia/kradzieży.
Konsulat - Mówi mi ZAPŁAĆ TO DOSTANIESZ TYMCZASOWY ALE NIE WIEM KIEDY

Pieniędzy nie mam, lot w piątek rano (teraz jest środa) z John Lennon Airport LPL z Ryanairem.
:!: MAM ZE SOBĄ PRZETŁUMACZONY AKT URODZENIA, SKAN DOWODU, BANK STATEMENTS, ZAŚWIADCZENIE Z POLICJI I PODRÓŻUJE Z RODZINĄ (siostry)

Czy to może mi jakkolwiek pomoc z uzyskaniem zgody na wejście na pokład? Czy powinnam zadzwonić do Customer Service na lotnisku? Proszę o pomoc, ciężko podejmować decyzje z mętlikiem w głowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:19 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
Myślę, że z tymi papierami to raczej nie będzie problemu. Choć pewnie trzeba będzie się wytłumaczyć kilka razy...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A dokąd chcesz lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Magdalena Suzu Noga napisał(a):
Konsulat - Mówi mi ZAPŁAĆ TO DOSTANIESZ TYMCZASOWY ALE NIE WIEM KIEDY


Przeżyłem to na własnej skórze i wyrobienie paszportu tymczasowego trwało kilkanaście minut.
Konsul w Atenach przyjął mnie w niedziele i załatwił temat od ręki, niestety trzeba spełnić trzy warunki: płatność gotówką, posiadanie aktualnego paszportu (może być w domu, konsul tłumaczył mi że tylko na takiej podstawie mogą wystawić tymczasowy - nie wiem czy to prawda), zdjęcie paszportowe - załatwiłem to skanem zdjęcia wysłanym przez brata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:50 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 3
Każdy konsulat chyba ma swoje humorki i zasady - mi powiedziano, że płatność najlepiej karta, a przecież mnie okradziono, paszport moj ich nie interesuje bo mam skany i obym zapłaciła to zrobią. Szukam możliwie działającej alternatywy, mówię jak jest u mnie, co mi mówią w moim przypadku.

Lot do apokalipsa, do domu z Wielkiej Brytanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Magdalena Suzu Noga napisał(a):
PODRÓŻUJE Z RODZINĄ (siostry)[/b]

Czy to może mi jakkolwiek pomoc z uzyskaniem zgody na wejście na pokład? Czy powinnam zadzwonić do Customer Service na lotnisku? Proszę o pomoc, ciężko podejmować decyzje z mętlikiem w głowie.

Zadzwonić i poznać ich opinię warto.Pożyczyć kasę od siostry i wyrobić paszport tymczasowy -wskazane.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Magdalena Suzu Noga
Cytuj:
Lot do apokalipsa

???
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:34 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Magdalena Suzu Noga napisał(a):
Lot do apokalipsa, do domu


@boots
Przecież wszystko jasne :) po każdych świętach wiadomo, że dom to apokalipsa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 03 Sty 2019 08:54 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 3
Nawet nie wiem co tam miało być zamiast „apokalipsa” i dlaczego na takie słowo mi to słownik poprawił.

Mniejsza; do Polski (Lotnisko Modlin)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 06 Lut 2019 23:56 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Na początku chciałbym wszystkich uspokoić - nic takiego nie stało się. Ale wyjeżdżam za granicę (Wyspy Kanaryjskie) i zastanawiam się jak zdobyć pieniądze gdy stracę gotówkę, dokumenty, karty i telefon?

Pomyślałem, że z innego telefonu mogę zadzwonić do znajomych i poprosić o przekaz Western Union, ale do odbioru gotówki potrzebny będzie dowód osobisty, więc ta opcja odpada.

Mam konto Revolut z tradycyjną i wirtualną kartą. Tradycyjną kartę straciłem, więc czy jest jakiś sposób aby przy pomocy tej wirtualnej karty wypłacić pieniądze? Dane wirtualnej karty mogę mieć zapisane na dysku internetowym, albo w głowie, tylko jak te dane zamienić na gotówkę?

Przypomnę, że nie mam też telefonu, więc zbliżeniowo nie zapłacę za zakupy.

Co w takiej sytuacji zrobić? Jak wypłacić gotówkę? Jak zabezpieczyć się na taką sytuacją (najlepiej do nie dopuścić, ale co gdy już wydarzy się)? Macie jakieś ciekawe rozwiązania?


Ostatnio edytowany przez necik 07 Lut 2019 00:42, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 07 Lut 2019 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
necik napisał(a):
Jak zabezpieczyć się przed taka sytuacją?


Ubezpieczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 07 Lut 2019 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
horacy19 napisał(a):
necik napisał(a):
Jak zabezpieczyć się przed taka sytuacją?


Ubezpieczyć


I jak to działa? Bo jak znam życie to wypłata swiadczenia nastąpi po kwartale na konto albo coś w tym stylu.

A propos fotki: Tatuaż trzeba sobie co najmniej co 10 lat wymieniać.;-)

W teorii można podobno na pomoc konsulatu liczyć ale w praktyce niemal zawsze na drzewo spuszczają. A tak w ogóle to zazwyczaj jak jedzies z kimś to od tego kogoś (lub za jego pośrednictwem) możesz uzyskać wsparcie a jak sam to też zazwyczaj wszystkiego nie stracisz (część masz przy sobie część w hotelu, część zaszyta w gumce od majtek...
Najpewniej polecieć przed wyjazdem i pozakopywać w różnych skrytkach pieniądze na wszelki wypadek ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Lut 2019 01:30 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Skorzystać z pomocy dobrych ludzi. Choć w dzisiejszych czasach, to pewnie by Cię wszyscy o próbę jakiegoś oszustwa podejrzewali.
Może na hotel by się udało wysłać jakieś pieniądze.
Najlepsze rozwiązanie: Nie tracić wszystkiego. Zwłaszcza równocześnie.

albo
billy napisał(a):
Najpewniej polecieć przed wyjazdem i pozakopywać w różnych skrytkach pieniądze na wszelki wypadek

:lol: :lol: :lol:
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group