Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:31 

platynowy
mam przesiadkę w Wilnie z IST do LTN i 1 godzinę czasu, czy jest na tym lotnisku strefa tranzytowa, czy muszę po paszportowej wyjść i wejść z powrotem przez odprawę bezpieczeństwa, lecę z podręcznym

Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Kwi 2016 21:54, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:40 

Loty: 826
Kilometry: 781 864
platynowy
Przylatujesz spoza Unii, więc niezależnie od tego, czy jest strefa tranzytowa, czy też nie, będziesz musiał przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

#3 PostWysłany: 18 Kwi 2016 21:51 

platynowy
dzięki za odpowiedź ale źle to opisałem, chodzi mi o to: czy zostanę potem w strefie, czy muszę wyjść z przylotów i wejść jeszcze raz przez wyloty co zajmie więcej czasu ?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 15 Sie 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
Przylatuję wg rozkładu z Warszawy o 9.00, czy zdążę na lot do strefy non Schengen - Sankt Petersburg o 10.30?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 16 Sie 2018 08:46 
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 83 036
Nie powinno być problemu.

#6 PostWysłany: 27 Wrz 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Loty: 183
Kilometry: 285 396
HON fly4free
VNO, lądowanie spoza Unii, 1h na przesiadkę.

Czy, po przebiciu się przez kontrolę paszportową będę musiał zawrócić i ponownie przejść przez security ?
Mają opcję fast tracka za 5e

Image
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Loty: 183
Kilometry: 285 396
HON fly4free
To odpowiem sobie sam 8-)
Dziś pobiłem prawdopodobnie rekord tego lotniska jeżeli chodzi o szybkość przesiadki :lol:

Najpierw UIA, na 9 dni przed lotem zmienia mi godziny wylotu KBP-VNO z 9:30 na 14:50 i ze spokojnych/nudnych kilku godzin na VNO, robi się nerwowa 1h. Jak już wiecie, ląduje spoza UE, więc dojdzie jeszcze kontrola paszportowa.
Boarding się ciągnie i łapiemy na starcie dodatkowe 20min opóźnienia, według moich obliczeń lądowanie będzie miało miejsce 16:20, a zamknięcie bramki na lot do GDN 16:40, odlot 17:10.

Wiedząc co będzie grane wykupiłem fast tracka 2x5e i jeszcze z pokładu UIA, dzwonie na ogólny numer lotniskowy w trybie panic mode, żeby przekazali na gate do GDN, że jeszcze 2 pasażerów będzie na 100% - spóźnieni, ale szczerzy ;) Przełączyli mnie, kazali poczekać i dostaje info, że za paszportówką, ktoś będzie czekać i nas przeprowadzi bokiem - czyli niby sukces ;) Poprosiłem o extra 20min, czyli tyle, ile straciliśmy przez opóźnienie UIA.

I lecimy: pakują nas do busów, które zapełniają się niemiłosiernie wolno, a jeszcze na płycie zatrzymują się i przepuszczają startujący Air Baltic,więc cenne minuty uciekają.
Pędzimy z busów (które wykręciły jeszcze jakieś durne kółko, nie mogąc się zdecydować, gdzie nas wypuścić), na paszportówke, dobrzy ludzie puszczają nas przodem bez żadnego problemu, pyk jesteśmy, ale nikogo z obsługi jednak do nas nie wysłali, to lecimy dalej.
Dopadamy transfer, więc radość :D Gorzej, że zamknięty na głucho...
Potem chyba 3 piętra w dół, żeby wydostać się z przylotów, bum lądujemy na ulicy :? Tu już mała załamka, bo trwa to za długo i szanse jakby marne, ale nic przeskakując między autami, wpadamy na odloty, jakieś dobre dusze kierują nas za check-in, prosto na security, tam wykorzystujemy bonusa w postaci fast tracka, ale jak nas tam zobaczyli, to po prostu otworzyli bramki :D
Bagaże przejechały, mówią że na duty free w lewo na gate A1, więc jazda dalej, drę się przez caly korytarz "gate A1 wait, gate A1 wait" :) Kątem oka widzę, że last call, dopadamy a tam, miły, młody człowiek informuje nas, że no nie bardzo, bo już zamknięte :( Odpalam jakieś lamenty i zaklinam typa, co spotyka się jedynie z hasłem, że przecież nie będę gonił samolotu po płycie (widać nie wie, co się robi w GDN, jak samolot ucieka :P ), mimo, że pokazuje mu, że jeszcze są schody i drzwi otwarte, kolega dalej w zaparte i d... :cry:

I nagle wychodzi z korytarza prowadzącego na płytę (tak wsiadali pasażerowie) inny koleś i mówi: "a, to jest ta dwójka, na którym czekamy, chodźcie" :D :D :D

I tym oto sposobem dostaliśmy się na pokład i nie trzeba było uruchamiać, opcji znanej np.ze zlotu typu taxi z Wilna do Trójmiasta ;)

No i najważniejsze, dla potomnych: minimalny czas przesiadki na VNO, to... 15 minut :lol:

Telefon ratunkowy: +370 612 44442

Image
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości