Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Cze 2018 01:56 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 10
Cześć, pod koniec sierpnia lecimy w 5 osób do Czarnogóry. Kilka dni będziemy w Kotorze. Nie wypożyczamy samochodu. Tam gdzie się da chcemy dojechać autobusami. Ale są takie miejsca jak np. Lovcen, gdzie się nie da dojechać komunikacją i pozostaje tylko taxi, albo wycieczki z lokalnych biur turystycznych. Znalazłem w necie taką:
http://djirtours.com/tours/lovcen-cetinje-budva-tour/
Przy 5 osobach cena za jedną osobę 40 Euro - czas trwania 5 godzin. Może ktoś z Was był już w Kotorze i może na miejscu można wyhaczyć jakąś tańszą ofertę. W 2011 r. byliśmy na Maderze i pamiętam, że na miejscu można było znaleźć tańsze biura turystyczne niż te w necie, nastawione na bogatych Angoli.
Podobne pytanie mam odnośnie rejsów po Boce Kotorskiej. Mam taką wyszukaną ofertę:
https://www.montenegropulse.com/kotor-t ... -tour.html
30 Euro za osobę, 3 godziny
Na miejscu może być taniej?
Pozdrawiam
Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 27 Cze 2018 03:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Rejsy, przy5 osobach, na miejscu wytargujecie na pewno w lepszej cenie,wycieczkę objazdową też.Ofert na miejscu jest sporo i nie ma sensu rezerwować wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:19 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 10
Dziękuję za informacje, tak myślałem, że na miejscu będzie spory wybór wycieczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2018 23:22 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Kilka dni temu kupowałem rejs po zatoce kotorskiej za 15 E/ osoba. W tym dojazd do/z Budvy. W programie plażowanie 1h (lub w tym czasie wycieczka łodzią do blue cave za dodatkowe 3e), wizyta 1 h w Herceg Novi, wizyta 1 h na wyspie Matki Boskie Skalnej (koło Perastu) oraz wizyta 1 h w Kotorze. Całość trwała wraz z dojazdem od 9 do 19. Biura lokalne znajdziesz np. w Kotorze na starym mieście.

Jeszcze mały tip co do zwiedzania Twierdzy Św. Jana w Kotorze- w tym roku cena wzrosła z 3 e na 8 e. Istnieje inna, darmowa trasa wejścia - idąc na północ od starego miasta mijamy 2 kanały. Przy drugim kanale skręcamy w prawo, po ok. 50 m skręcamy w prawo w kierujemy się w stronę góry na której znajdują się murowane serpentyny. Idą tym szlakiem, skręcamy przy pierwszym domu w prawo. Dochodzimy do ruiny kościoła, skąd wystarczy odbić w kierunku murów twierdzy, a tam znajduje się okno twierdzy, przez które bez problemy wdrapiemy się na Twierdzę. Szczegóły, ze zdjęciami można znaleźć np. tu:
http://www.bognairadek.pl/2017/11/drabi ... ru-rumija/
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Lip 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
@onio

A czy wchodząc tą trasą można wyjść do miasta tą płatną czy na wyjściu są jakieś bramki/kontrole?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2018 11:48 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Polak na wakacjach :(
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
I tak i nie.

Jeśli opłata jest skalkulowana uczciwie i widzę, że pieniądze idą na utrzymanie obiektu to płacę. Jeśli jednak opłata jest nastawiona tylko na łupienie turystów* to wtedy i ja szukam bocznego wejścia.

*np atrakcja na Mazurach gdzie facet pobiera opłatę 8 PLN za wejście na nie jego teren, albo to co robią górale na Gubałówce.
Ale np odpłatny wstęp do TPN uważam za uczciwy, bo szlaki, mostki i łańcuchy same się nie zrobią.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2018 20:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Po wejściu, po tych schodach to powinni dopłacić 5 euro :P
Biorą przykład z Chorwacji :roll:
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2018 22:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Krupier napisał(a):
@onio

A czy wchodząc tą trasą można wyjść do miasta tą płatną czy na wyjściu są jakieś bramki/kontrole?


Tak. Można zrobić właśnie takie koło, przy czym ta trasa "bezpłatna" jest łatwiejsza, nie idzie się po schodach i jest na niej mniej ludzi.

Na dole jest rozstawiony plastikowy stolik z parasolem, przy którym siedzi osoba pobierająca opłatę od osób wchodzących na Twierdzę. Osób schodzących nie widziałem, aby kontrolowali. Przy samym wejściu na twierdzę od strony
Ponadto z informacji pozyskanych w internecie wejście jest darmowe przed 8.00 oraz po 20.00 - akurat w sam raz na wieczorną panoramę Kotoru.

katka256 napisał(a):
Polak na wakacjach :(


Każdy ma prawo do indywidualnego wyboru co w tym wypadku zrobić. Jeżeli dopuszczalne jest wejście inną bezpłatną trasą, na której nie ma żadnych zakazów i tabliczek o opłacie to dlaczego z tego nie skorzystać ? Nie jest to żadne zachęcenie do oszustwa, lecz wiele jest przykładów, że wybór innego rozwiązania potrafi być tańszy i lepszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
No to gitara.

Jeszcze 3€/os. bym dał, ale 8 to już trochę przesada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lip 2018 10:46 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
-- 06 Lip 2018 10:45 --

Każdy ma indywidualne podejście do płatności. Dla mnie to jakby nalewać wodę pod stołem w restauracji, bo kosztuje 10 zł, a ja bym dała 3 :(
Nie każda cena musi się podobać, mnie się nie podoba 10 zł za wejście do kościoła Mariackiego, ale nie wchodzę pod sznurkiem jak nikt nie patrzy. Po prostu nie wchodzę w ogóle. A są tacy, którzy wchodzą, bo chcą i ich stać. Nie lubię takiego komibnatorstwa, ale to moje indywidualne podejście.
kto chce, zapłaci 8e, inny będzie chodził dziurami w murach.

-- 06 Lip 2018 10:46 --

katka256 napisał(a):
Każdy ma indywidualne podejście do płatności. Dla mnie to jakby nalewać wodę pod stołem w restauracji, bo kosztuje 10 zł, a ja bym dała 3 :(
Nie każda cena musi się podobać, mnie się nie podoba 10 zł za wejście do kościoła Mariackiego, ale nie wchodzę pod sznurkiem jak nikt nie patrzy. Po prostu nie wchodzę w ogóle. A są tacy, którzy wchodzą, bo chcą i ich stać. Nie lubię takiego komibnatorstwa, ale to moje indywidualne podejście.
kto chce, zapłaci 8e, inny będzie chodził dziurami w murach.

@eskie, myślę, że na coś tę opłatę przeznaczają, wpuszczający chyba nie bierze jej sobie do kieszeni.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
rzdrozny1 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2018 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Ale jakie kombinatorstwo? Przecież drugie wejście jest częścią normalnie funkcjonującego szlaku prowadzącego gdzieś do Cetinje.

To jak będę szedł darmowym szlakiem od strony Cetinjne właśnie i stwierdzę, że zejdę schodami w dół (nie wiedząc właściwie, że jest płatny) to jestem cebulakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lip 2018 12:39 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Akurat w tym przejsciu nie ma zadnego cebulactwa, proby obejscia kosztow itp. Szlak drabiny Kotoru jest zwyczajnie dluzszy, ale jest jak najbardziej oficjalny I mozna nim chodzic. Ta oplata w Kotorze z tego co mi tlumaczono ma byc rekompensata za przebieg szlaku przez rereny prywatne, ale nie wiem ile jest prawdy w tym stwierdzeniu.

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lip 2018 22:27 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
W którym momencie staliśmy się tak bogaci, że szanowanie pieniędzy zaczęło być utożsamiane z "cebulactwem"?
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Lip 2018 21:20 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Jest pewna subtelna różnica między "szanowaniem pieniędzy", a przykładowo włażeniem do atrakcji przez dziury w płocie, co ostatnio jest dość mocno promowane w kręgach tzw "świadomych turystów". Nikt nie mówi że trzeba płacić naciągaczom, ale czasami warto wydać niewielka w sumie kwotę za wstęp, zamiast przemykać gdzieś krzakami, a później za "zaoszczędzoną" kwotę wdzięcznie uwalić się spirytusem czy tam innym napitkiem (wśród tych "lepszych" króluje whisky)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lip 2018 21:35 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Nikt tu nie pisał o dziurach w płocie, tylko o drugiej trasie, innej, niewymagającej opłaty. Nie dopowiadaj sobie.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Lip 2018 22:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Aby zakończyć dyskusję wrzucam zdjęcie "dziury w płocie":

Image

jak widać na załączonej fotografii, przy oknie fortecy widnieje symbol oznaczenia szlaku - początek trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:16 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Szliśmy szlakiem na twierdzę. Łatwo przegapić moment skrętu,bo szlak dalej pnie się ku górze. W sierpniowym upale zdecydowanie "łagodniejsze" jest wejście tą drogą. Nie dałabym chyba rady pokonać tych 1450 stopni pod górę.;)
Jeśli się ktoś wybiera na twierdzę i lubi koty można zabrać troszkę mleczka dla Słodziaków :)
Załącznik:
Kiti.jpg
Kiti.jpg [ 132.7 KiB | Obejrzany 8730 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:50 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Odpowiadając na pytanie z tematu - byliśmy w sezonie i zdecydowanie lepiej wykupić wcześniej. Nie musi być dużo wcześniej, ale na ostatnią chwilę ciężko znaleźć miejsce np. nad kanion. Zazwyczaj są pojedyncze ostatnie tylko np. nad j. Szkoderskie dzień wcześniej w opcji last minute kilka euro taniej.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:59 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 988
Dzisiaj sprawdzone . Bardzo fajne wejscie drabiną kotoru do twierdzy. Idą cudzoziemcy, Polacy i nawet Rosjanie z małymi dziećmi.
Wejście jest już dość popularne .
Nie ma tam i w tym żadnego kombinatorstwa czego doszukują się niektórzy na forum . Według mnie drabiną kotoru jest bardziej malownicza i łatwiejsza aczkolwiek dłuższa trasa..

Dziękujemy uzytkownikom za podpowiedź jak się dostać na alternatywną trasę - bez opisu raczej nie do odnalezienia.

Forum jest do dzielenia sie pomysłami, ciekawymi sugestiami , a czy skorzystać to ocenę niech sobie pozostawi każdy sam .

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group