Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czarnogóra
#1 PostWysłany: 15 Lut 2012 23:27 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 73
Witam
paluje powoli majowy weekend i tak sobie pomyslałem żeby moze pojechać
chorwacja (split) - bośnia (?) - czarnogora (?)
Gdzie polecacie pojechac w czarnogorze? interesuja mnie zobaczyc jakies miasto i plaze
pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Washington, 09 Sty 2014 19:16, edytowano w sumie 1 raz
w ramach porządków zmieniłem tytuł na odpowiedniejszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 16 Lut 2012 01:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
Czarnogóra na weekend to zdecydowanie za krótko ale spróbuje coś Ci zaproponować.
Jeśli będziesz wjeżdżał od strony CRO i starczy Ci czasu to polecam objechać całą Zatokę Kotorską (Boka Kotorska), wrażenia i widoki na długo zostaną Ci w pamięci. Jeśli nie masz za dużo czasu to prom Kamenari - Lepetane i za +/- 20min jesteś na drugim brzegu zatoki:) Proponuje Ci zatrzymać się w klimatycznym miasteczku Perast z pięknym widokiem na 2 wysepki: św. Józefa i Matki Boskiej na Skale. W miasteczku można wynająć łódkę i popłynąć na wyspy. Dalej jest Kotor, punkt obowiązkowy, historyczne stare miasto za murami, Dubrovnik w miniaturze, wpisany na listę UNESCO. Jeśli dysponujesz czasem to można jechać wzdłuż wybrzeża i zobaczyć Budve - to takie nasze Mielno lub Sopot, wielka imprezownia w sezonie :) jest tam też ciekawe stare miasto, dalej masz Sveti Stefan czyli miasto - hotel, widoki z Sv.Stefana znajdują się na większości pocztówek z MNE http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0927133647, jest to półwysep z zamkiem przerobionym na ekskluzywny hotel, wstęp tylko dla gości hotelowych, można poleżeć na plaży i napawać się pięknymi widokami :D Dalej jadąc na południe mamy fajne miasteczko z nadmorską promenadą Petrovac na Moru. Im dalej na południe za Petrovacem klimaty przypominają bardziej Albanię - miasto Bar i Ulicnij - stąd do granicy już przysłowiowy "rzut beretem". Będąć w Kotorze możesz odbić w głąb lądu i podziwiać piękną przyrodę i widoki jak np. jadąc z Kotoru do Cetinje (historyczna stolica MNE) - piękna, jedna z bardziej widokowych tras w MNE. Polecam również zobaczenie punktu widokowego na Rijeka Crnojevica http://www.mijovic-travel.com/slike/5542.jpg Wszystko zależy od ilości czasu jaki posiadasz, praktycznie całe wybrzeże MNE można przejechać spokojnie w 1 dzień.
Montenegro jest piękne, byłem tam 2 razy i dalej mnie tam ciągnie :) W razie pytań służę pomocą :) Polecam przewodnik wyd. Bezdroża, Czarnogóra. Fiord na Adriatyku.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2012 22:39 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 73
DamianS*
Dziękuję za Twoją Wyczerpującą wypowiedz! wow...
wszystko to co napisałes będe musiał przeanalizować i zdecydować co chce zobaczyć!
Napewno bede miał jeszcze troche pytań wiec będe się odzywał!
pzodrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Czarnogóra
#4 PostWysłany: 23 Lut 2012 09:55 

Rejestracja: 13 Paź 2011
Posty: 6
Niestety nie znalazałam zakładki Czarnogóry na forum więc prosze o utworzenie :)

Poszukuję jakiegoś fajnego apartamentu w Czarnogórze na maj. Może ktoś ma jakieś miłe doświadczenia i mógłby coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#5 PostWysłany: 23 Lut 2012 10:27 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 4
http://www.cro.pl/forum/index.php
...ciekawe forum o Cro i Montenegro
moim zdanie najlepiej szukać kwater "w ciemno".....im dalej na południe -tym taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#6 PostWysłany: 23 Lut 2012 11:03 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 3
Witam,

ja polecam szczerze miejscowości nad Zatoką Kotorską.
Zeszłe wakacje spędziłem w Prcanji, 5 km od Kotoru. Rewelacja!
A jeśli chodzi o noclegi to świetne okazje można złapać tu:
http://www.ownersdirect.co.uk/montenegr ... oastal.htm
W ogóle cała strona niezła:), mieszkania bezpośrednio od właścicieli, zwykle z GB.

Pozdrawiam!
Andrzej.

ps. dziękuję Twórcom za forum!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Czarmogóra
#7 PostWysłany: 26 Cze 2013 15:16 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
W te wakacje jadę do Czarnogóry i nie ukrywam chciałbym się czegoś dowiedzieć o miejscowej komunikacji.
1. Czym najbardziej połaca sie jeździć/gdzie można znaleźć rozkłady itp.
2. Jakie są ceny rejsów po Boce Kotorskiej (całych ze zwiedzaniem, bądź też króciutkich przepłynięć jak na Gospę od Skiperjlaa)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#8 PostWysłany: 10 Sty 2014 10:29 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Witam,
z żoną i 2 dzieci (3 lata i 9 miesięcy) lecimy do Dubrownika. Zastanawiamy się mocno nad tym by od razu ruszyć do Czarnogóry. Z tego co udało mi się sprawdzić to istnieją połączenia autobusowe relacji Dubrownik-Herceg Novi. Później przesiadka w busik i kierunek Kotor lub okolice. Czy ktoś zna koszt tych połączeń (dorośli; dzieci- być może polecą znajomi więc jeśli znacie ulgi na starsze dzieci również proszę o taką informację) . Czy istnieje jakieś bezpośrednie połączenie z lotniska z Czarnogórą?Ktoś próbował dostać się tam taksówą? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#9 PostWysłany: 10 Sty 2014 10:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Z Herceg Novi do Bar, ja płaczyłem koło 5 euro plus euro za bagaż. Nie wiem cy nie taniej cy wyjdzie wynajęcie samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#10 PostWysłany: 10 Sty 2014 11:03 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 14
Loty: 50
Kilometry: 85 607
Zeus napisał(a):
Z Herceg Novi do Bar, ja płaczyłem koło 5 euro plus euro za bagaż. Nie wiem cy nie taniej cy wyjdzie wynajęcie samochodu

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź. Do Herceg Novi jak się dostałeś? Kojarzysz cenę autobusu?ewentualnie taksówki? Autobus staje koło lotniska czy trzeba jechać do Dubrownika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#11 PostWysłany: 10 Sty 2014 11:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Autobusem, Dubrovnik - Budva, to zapłaciłem koło 12-14 euro nie pamiętam dokładnie :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Wrz 2015 12:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#12 PostWysłany: 17 Mar 2014 11:04 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 6
Czarnogóra jest piękna, jednak odradzam Budvę- zatłoczony i jak na bałkańskie warunki niezbyt tani kurort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#13 PostWysłany: 16 Cze 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Hey!:)
Mamy lot Warszawa-Podgorica-Warszawa. W Czarnogórze jesteśmy niecałe 8 dni:) Będziemy najprawdopodobniej poruszali się wynajętym samochodem.
Chcemy wynająć mieszkanie w jednym miejscu i stamtąd robić całodzienne wycieczki samochodowe do wartych obejrzenia punktów:)
Pytanie do osób które były już w Czarnogórze - co warto rozważać jako taką bazę wypadową?
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#14 PostWysłany: 16 Cze 2014 15:35 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ktoś coś napiszę o Ulcinij? Gdzie warto pójść, co omijać z daleka, gdzie w miarę tanie zjeść, kupić pamiątki itd ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#15 PostWysłany: 16 Cze 2014 16:18 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Lela napisał(a):
Hey!:)
Mamy lot Warszawa-Podgorica-Warszawa. W Czarnogórze jesteśmy niecałe 8 dni:) Będziemy najprawdopodobniej poruszali się wynajętym samochodem.
Chcemy wynająć mieszkanie w jednym miejscu i stamtąd robić całodzienne wycieczki samochodowe do wartych obejrzenia punktów:)
Pytanie do osób które były już w Czarnogórze - co warto rozważać jako taką bazę wypadową?



Ile płacicie za samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#16 PostWysłany: 16 Cze 2014 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Ok.1 tys.PLN.

Czy to ma jakieś znaczenie aporos miejscówki i mojego pytania?:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/


Ostatnio edytowany przez Roku, 05 Sie 2018 17:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#17 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Myślę że na wybrzeżu to nie ważne gdzie jeśli chodzi o logistykę bo wszędzie jest tak blisko że należy wybrać miejsce najładniejsze - i tu śmiało polecam Petrovac - urokliwe, super woda, dużo miejsc na spacery, fajne knajpki. Odległościowo łatwo sprawdzić że będzie wszędzie blisko - Kotor 30 kilka km, Stary Bar 20 kilka km, Ulcinj mniej niż 50. Z miejsc poza wybrzeżem to do Durmitoru trzeba pojechać, ale to już dłuższa wycieczka, może lepiej wtedy nocleg na 1 noc w Żabljaku?

Może fragment o Czarnogórze mojej relacji balkany-autostopem,209,39768 pomoże wybrać dobre miejsce według preferencji osobistych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lela lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#18 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:35 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 42
Zbanowany
wiater napisał(a):
Ktoś coś napiszę o Ulcinij? Gdzie warto pójść, co omijać z daleka, gdzie w miarę tanie zjeść, kupić pamiątki itd ;)


Mieszkałem w Ulcinju pół roku.Odezwij się na priv, dam Ci namiary na miejsca, o których nie przeczytasz na forach. Generalnie Czarnogóra to jedno z tych pozornych miejsc na ziemi, które więcej atrakcji ukrywają niż pokazują zwykłemu turyście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#19 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:43 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Napisz na publicznym, bedzie szersza korzysc :). Sam
jestem ciekaw. Moze taki telegraficzne top 10 do zobaczenia/zrobienia w Czarnogorze (z rzeczy poza mainstreamem)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#20 PostWysłany: 16 Cze 2014 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Washington napisał(a):
Myślę że na wybrzeżu to nie ważne gdzie jeśli chodzi o logistykę bo wszędzie jest tak blisko że należy wybrać miejsce najładniejsze - i tu śmiało polecam Petrovac - urokliwe, super woda, dużo miejsc na spacery, fajne knajpki. Odległościowo łatwo sprawdzić że będzie wszędzie blisko - Kotor 30 kilka km, Stary Bar 20 kilka km, Ulcinj mniej niż 50. Z miejsc poza wybrzeżem to do Durmitoru trzeba pojechać, ale to już dłuższa wycieczka, może lepiej wtedy nocleg na 1 noc w Żabljaku?

Może fragment o Czarnogórze mojej relacji balkany-autostopem,209,39768 pomoże wybrać dobre miejsce według preferencji osobistych ;)


Dzięki za dobre rady!:) Sprawdzałam i jest tak jak mówisz:)
Podziwiałam też Wasze wojaże autostopowe po Bałkanach:)
Super!:)

-- 16 Cze 2014 17:00 --

Kamil napisał(a):
Napisz na publicznym, bedzie szersza korzysc :). Sam
jestem ciekaw. Moze taki telegraficzne top 10 do zobaczenia/zrobienia w Czarnogorze (z rzeczy poza mainstreamem)?


Tak, tak, napisz koniecznie!:)
Bardzo lubimy pozastereotypowe miejsca/rzeczy do zobaczenia/zrobienia.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group