Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Maj 2023 18:15 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
W Sarwaku luty i marzec to końcówka pory deszczowej. W rejonie Kuching średnia opadów to 340-460 mm, czyli całkiem sporo. W Polsce najbardziej mokry miesiąc to 105 mm opadów jednak takie porównanie może być mylące. U nas dominują opady dłuższe i mniej intensywne. Tam jak zaczyna padać to leje dość gwałtownie, ale z reguły krótko. Myślę, że może Cię czekać taka codzienna mieszana aura: parę godzin ze słońcem, potem coraz więcej chmur, a późnym popołudniem lub pod wieczór dużo chmur i 1-2 ulewy. Oczywiście nie można wykluczyć, jeśli będziesz miał pecha albo szczęści, wariantów bardziej radykalnych. W Sabah w rejonie Sukau powinno być nieco mniej deszczowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#22 PostWysłany: 31 Maj 2023 19:34 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 162
złoty
Marcin Cy napisał(a):
Dobra, dzięki Wam decyzja podjęta, Kinabalu idzie w odstawke, Kinabatangan zorganizowany tour 2D1N z Sandakan, i Bako zwiększe z 2 do 3 dni kosztem tego dnia co miał być w Kinabalu

Wszystko ładnie pięknie ale jak ktoś zauważył będzie to koniec lutego, jakoś 26.02 Sandakan i Kuching okolice 29.02/1.03 do 3.03. Gdzie to moge sprawdzić czy końcem lutego pływają łodzie z Kuching do Bako ? i jak waszym zdaniem, czy ma to sens w ogóle pchać się tam wtedy ?

Nie ukrywam że mam dość spore ciśnienie na Borneo, dzungle, zwierzeta itp, ale jak wg was szkoda sensu bo bedzie lać pół dnia to może trzeba bedzie całe Borneo odwołać i polecieć gdzieś indziej.

Na dole strony https://bakonationalpark.my/ masz kontakt ws. łodzi płynących do Bako.
Możesz się jeszcze podpytać czy w terminie, w którym chcesz jechać, cały Park będzie dostępny, bo byłem w tym miesiącu i tylko niewielka jego część była udostępniona turystom (jak na załączonym obrazku).

Załączniki:
BAKO052023.png
BAKO052023.png [ 885.05 KiB | Obejrzany 457 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Cze 2023 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
piter0 napisał(a):
Możesz się jeszcze podpytać czy w terminie, w którym chcesz jechać, cały Park będzie dostępny, bo byłem w tym miesiącu i tylko niewielka jego część była udostępniona turystom (jak na załączonym obrazku).


Czy masz na myśli luty, czyli ten miesiąc, w którym wybiera się @Marcin Cy, czy też maj lub czerwiec, czyli obecne miesiące?
Będę tam za kilka dni i miałem nadzieję, że park działa w pełnym zakresie (skoro pora "sucha").

Edit: już widzę na załączniku, że był "updated" w kwietniu, czyli byłeś chyba ostatnio.
Swoją drogą, wiadomo, skąd te ograniczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Cze 2023 16:34 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@tropikey Byłem 2 tygodnie temu w Bako i mapa wklejona przez @piter0 jest niestety aktualna. Wiele szlaków było zamkniętych, w tym popularny nr. 1 Tg. Sapi. Na "nosacze" w dalszym ciągu dostępny jest nr. 3. (Teluk Paku), jednak (podobno) z powodu fal upałów w regionie w ogóle nie chciały się pokazać. Dodatkowo wybrałem się na wycieczkę po nr. 6 Teluk Pandan Kecil - nie spotkałem po drodze niemal nikogo. W Malezji wciąż bardzo mało turystów (w porównaniu do ery pre-covidowej).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 01 Cze 2023 22:13 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 162
złoty
@tropikey Z tego co mówili pracownicy, to ta część parku jest under maintenance. Przy wejściu na zamknięte szlaki są tylko tabliczki z informacją, że dalej iść nie można, ale oczywiście nikt tam nie stoi i tego nie pilnuje (ale nie radzę iść samemu tymi szlakami). Tak jak pisze @ciacho_majonez zwierząt jest bardzo mało - w dżungli w zasadzie żadnych nie spotkałem, jedynie nosacz dwa razy zawitał pod kwaterę główną parku i stado makaków. Na nocnym spacerze z przewodnikiem przez godzinę udało się wyśledzić tylko jednego zwierzaka (nazwy nie pamiętam) wysoko w koronie drzewa.
O fali upałów w tej części Malezji wspominali pracownicy rezerwatu Semenggoh - tam polecam się wybrać, podczas karmienia zjawiło się kilkanaście orangutanów w tym matka z dzieckiem - załączam fotkę :)
A no i dodam, że na Sarawaku byłem w drugim tygodniu maja br.

Załączniki:
Semenggoh.jpg
Semenggoh.jpg [ 703.84 KiB | Obejrzany 357 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 04 Cze 2023 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Veni, vidi, vici :)
Wybraliśmy jednak Bako, choć jeszcze wieczorem się wahaliśmy, bo prognozy były kiepskie (ale na nie w Malezji nie ma sensu w ogóle zwracać uwagi, bo żadna nie jest pomocna). Rano okazało się, że pogoda jest w sam raz, więc w 30 min. dojechaliśmy grabem na miejsce, potem łódka i zasuwamy....
Najpierw na szlaku "nosaczowym" znaleźliśmy jeden, nie w 100% widoczny okaz na drzewie. Potem przewodnicy grup kierowali się naszymi wskazówkami :)
Później zrobiliśmy trasę żółtą, do punktu widokowego, ale tam widzieliśmy jedynie rośliny mięsożerne.
Na koniec okazało się, że jeden z nosaczy bardzo chyba lubi publikę i rozsiadł się na drzewie między przystanią łodzi, a biurem parku i pozwalał się tam fotografować, w tym i nam :)
W Bako zrobiliśmy na piechotę łącznie ok. 10 km, więc 2 małpy to nie jest imponujący wynik, ale rozmawiałem w Malezji z wieloma osobami i wszyscy narzekali na brak (a przynajmniej "niewidzialność") nosaczy w Bako, więc czuję się w zasadzie zaspokojony.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 04 Cze 2023 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Na nosacze to pojedźcie do Bandar, tam ich jest zatrzęsienie...
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Cze 2023 23:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Bandar to po malajsku "miasto". Czy masz na myśli Bandar Lampung?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Cze 2023 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
aaa mam na myśli Bandar Seri Begawan w Brunei.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Cze 2023 00:01 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Byłem tam w zeszłym roku, w mieście jakoś na nosacze nie trafiłem ;) Chyba że masz na myśli jakiś park w okolicy..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Cze 2023 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Przy waterfront wynajmujesz łódkę i płynie się Sungai Brunei. Po drodze jeszcze pałac sułtana i potem mangrowce z nosaczami i krokodylami
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Cze 2023 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Niestety, na Brunei czasu było tylko na tyle, by zobaczyć je z lotu ptaka na trasie z Kota Kinabalu do Mulu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Cze 2023 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Nie śledziłem tego wątku ale w końcu zajrzałem z ciekawości co też tyle można pisać o kk, ale widzę że w większości tradycyjnie pytanie o pogodę, jakby ktoś ją potrafił przewidzieć ?, zdaje się że przede wszystkim pytają o to osoby które nie chcą lecieć wtedy każda wymówka jest dobra, sam byłem w kk i mieście i na szczycie w lutym i się trochę dziwiłem że jest strasznie sucho jak na porę deszczową, zresztą większość dalekich wyjazdów od ponad 20 lat robię kiedy jest pora deszczowa i nigdy nie miałem z tym problemu, teraz też już drugi kraj na południu Europy i Azji odwiedzam w ciągu 2 tygodni i mimo prognoz leżę na plaży itd i żadnych problemów nie mam, że od czasu do czasu trochę pokropi albo gdzieś zagrzmi, to nie problem,
Niestety prognozy są tak kiepskie nadal, że nie warto się nimi kierować, co nie znaczy że nie można mieć pecha jak moi znajomi, którzy wybrali się do tel avivu i na 3 dni 2 lało w tym jeden to był potop, ogólnie jednak jak ktoś chce jechać to niech jedzie i się prognozami czy porami deszczowymi nie przejmuje zbytnio, przyjemnego zwiedzania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group